Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Η Στηλη του Φερεφωνου

Πήγαινε κάτω 
+11
stavrosd
mad4mud1
Tornado
aggelosk
JOHNVOR
dytis
Admin
Elias Nicolaou
lefterismega
Γιάννης Αθανασίου
fokion
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mad4mud1

mad4mud1


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2013

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ 3 Μαρ 2013 - 22:07

Ελα μου ντε...............
Κάτσε θα υπάρχουν σύντομα εξελίξεις............
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΔευ 4 Μαρ 2013 - 21:45



αυτους που εχουν επενδυσει σε ζωντανο χρημα????? τους σκεφτεται κανεις????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mad4mud1

mad4mud1


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2013

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 5 Μαρ 2013 - 0:40

fokion έγραψε:


αυτους που εχουν επενδυσει σε ζωντανο χρημα????? τους σκεφτεται κανεις????????

Δυστυχώς κανείς. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤετ 6 Μαρ 2013 - 14:32

Ευτυχως που αν μη τι αλλο οσοι εχουν FB εχουν "ιδιαν αποψην"....

friar έγραψε:
Από το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

....................................


Ο τρόπος που διαμαρτυρήθηκε ... ....ήταν απρεπής και προσβλητικός

Σώπα καλέ,
και σιγά μην παραβίασε κανένα κανονισμό τους για να τον πειθαρχήσουνε,
δημοσιογράφος δηλώνει, απρεπής και προσβλητικός θα είναι, και γραμμένους τους έχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤετ 6 Μαρ 2013 - 14:53


Καλύτερα να διαμαρτύρεσαι "απρεπώς" νηφάλιος, παρά να γλύφεις μεθυσμένος, όπως συνηθίζουν πολλοί αγαπητέ Φωκίωνα. Και βέβαια τί σημασία έχει το πόσοι στηρίζουν τη διαμαρτυρία σου και το δίκαιο των αιτημάτων σου; Αυτά είναι ψιλά - ή μήπως ψηλά; - γράμματα για κάποιους... ακόλουθους.

Όταν όμως ο μοναδικός σκοπός της ζωής σου είναι η συμμετοχή στην κλίκα και δε στα κατώτερα στρώματά της, ποιός να σε πειράξει;

Κάθε "στοά", κάθε γιάφκα, έχει κάποιον να σκουπίζει και να καθαρίζει... Και βέβαια κανείς δεν ασχολείται με αυτόν, ότι και να κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤετ 6 Μαρ 2013 - 15:43

GrandMaster έγραψε:
ευτυχως που εχουμε και επιτροπες να κρατανε τα μποσικα
αυτος ο καραγιοζης θα επρεπε να ειναι σε ψυχιατριο και οχι να του εμπιστευομαστε αγωνες
προφανος ψυχιατριο χρειαζοντε και οι επιτροπες.



παντως οι καγκουρες εδειξαν το δρομο να απαλαγουμε απο αυτον
μερικες μαπες και αυτες μισες και ησυχασαν.

Παλλαϊκός ξεσηκωμός!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤετ 6 Μαρ 2013 - 15:52


Εδώ γελάμε... Οι άνανδροι που χτυπάνε από πίσω και τραβάνε μαλλιά σα γυναικούλες έγιναν και ήρωες τώρα!!!

Πόνεσαν ΠΟΛΥ οι 30 επιστολές υποστήριξης και τα 140 άτομα που στήριξαν την αίτηση του Ιχνηλάτη για επιστροφή του αγώνα στην αρχική του ημερομηνία. Πόνεσαν γιατί έσβησαν μονομιάς την προσπάθεια όλων των "ακόλουθων" να πείσουν ότι είμαστε μόνοι μας στον κόσμο αυτό...

Ρε, κακόμοιρε Grand Master, τράβα να παίξεις σε καμία αλάνα, γιατί σε αγώνες δε σε παίρνει... χάνεις και τα σώβρακά σου!!!

Όσο για τα υπόλοιπα, Σάββατο κοντογιορτή... έχουμε Δευτέρα και επόμενο τεύχος... εκεί θα ξεμπροστιαστούν ΠΟΛΛΟΙ!!!

Όπως ΑΥΤΟΣ ο ΜΑΛΑΚΑΣ της ΟΜΑΕ που σου δημοσιοποιεί τις προσωπικές μας συζητήσεις Στάθη μου. Πρώτος από όλους...


ΥΓ. Grand Master δε σε παίρνει να γράψεις όπου θα σου απαντήσω!!! Ψάχνεις να βρεις χώρο όπου δε κινδυνεύει ο πολυδουλεμένος ποπός σου... Άντρακλα... Έλα από εδώ να τα πούμε... Εδώ που μιλάμε ΕΠΩΝΥΜΑ και δεν μπανάρουμε κανέναν!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤετ 6 Μαρ 2013 - 16:29


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤετ 6 Μαρ 2013 - 16:59

φιλικη συμβουλη προς μερικους.....

αποφασιστε αν οι επιτροπες ειναι "καλες" που παραπέμπουν τον Αθανασιου ή "κακες" που του ριχουν "μονο" ( αφου το θεωρητε "λιγο") επίπληξη....

εκτός αν τελικά αλλος εχει το ονομα και αλλος την χαρη... της σχιζοφρένειας...

( Α! και απειλες στο facebook δεχομαι ευχαρίστως. να ξέρετε οτι καταγράφονται για ΚΑΘΕ νόμιμη χρήση....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ 7 Μαρ 2013 - 13:14

friar έγραψε:
Μου αρέσεις, μου αρέσεις,...
Πάμε λοιπόν,
Εγραψε ο βλαμμένος στο φορουμ του για εμενα:

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
Καλύτερα να διαμαρτύρεσαι "απρεπώς" νηφάλιος, παρά να γλύφεις μεθυσμένος, όπως συνηθίζουν πολλοί αγαπητέ Φωκίωνα. Και βέβαια τί σημασία έχει το πόσοι στηρίζουν τη διαμαρτυρία σου και το δίκαιο των αιτημάτων σου; Αυτά είναι ψιλά - ή μήπως ψηλά; - γράμματα για κάποιους... ακόλουθους.

Όταν όμως ο μοναδικός σκοπός της ζωής σου είναι η συμμετοχή στην κλίκα και δε στα κατώτερα στρώματά της, ποιός να σε πειράξει;

Κάθε "στοά", κάθε γιάφκα, έχει κάποιον να σκουπίζει και να καθαρίζει... Και βέβαια κανείς δεν ασχολείται με αυτόν, ότι και να κάνει.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΜΕΓΑΛΕ!!! Εγώ δεν έγραψα ονόματα... Αλλά όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται... lol! ΞΕΜΠΡΟΣΤΑΣΜΑ Νο 1 lol!

ΥΓ. Απάντηση σε μόλις 6 λεπτά. Και μετά αδιαφορείς!!! Κοίτα να δεις που οι λέξεις στα χέρια σου παίρνουν άλλο νόημα...




Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Πεμ 7 Μαρ 2013 - 14:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ 7 Μαρ 2013 - 13:25


YJ ''The Doctor'' έγραψε:

- Μην γραψεις παλι οτι σου απαντησα καπου που δεν μπορεις να απαντησεις, δεν εχω καμια ορεξη να ανοιξουμε διαλογο...

- Οχι, μην γραψεις παλι γιατι δεν κανω εγγραφη στο φορουμ σου ( αληθεια αφου γραφετε μονο εσυ και ο ..Σαντσο γιατι δεν τα λετε με μαιλ η τηλεφωνο? ) για να τα πουμε απο εκει...
Μεγάλε Νο2... εγώ δεν έγραψα για σένα!!! Στον Grand Master απάντησα!!! Οπότε YJ The Doctor = Grand Master!!! lol! ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΜΑ Νο2 lol!

ΥΓ. Δε γράφεστε εδώ, γιατί εδώ μιλάμε ΕΠΩΝΥΜΑ και το επώνυμα σας φοβίζει!!! Διαβάζετε όμως ΤΑ ΠΑΝΤΑ... lol! Και θα τα διαβάζετε γιατί εμείς ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΡΥΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΑΦΚΑΣ!!!.

ΥΓ2. Λες τις 250 αναγνώσεις του φερέφωνου χθες να τις κάναμε μόνοι μας; Κακόμοιρε!!! lol!

ΥΓ3. Απάντηση σε 12 μόλις λεπτά. lol! Φωκίωνα - Σάντζο μόνοι μας είμαστε εδώ!!! lol!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ 7 Μαρ 2013 - 15:33

Ξεκινησαμε απο

GrandMaster έγραψε:
ευτυχως που εχουμε και επιτροπες να κρατανε τα μποσικα
αυτος ο καραγιοζης θα επρεπε να ειναι σε ψυχιατριο και οχι να του εμπιστευομαστε αγωνες
προφανος ψυχιατριο χρειαζοντε και οι επιτροπες.



παντως οι καγκουρες εδειξαν το δρομο να απαλαγουμε απο αυτον
μερικες μαπες και αυτες μισες και ησυχασαν.




Ακολουθει αυτο:

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:


ΥΓ. Grand Master δε σε παίρνει να γράψεις όπου θα σου απαντήσω!!! Ψάχνεις να βρεις χώρο όπου δε κινδυνεύει ο πολυδουλεμένος ποπός σου... Άντρακλα... Έλα από εδώ να τα πούμε... Εδώ που μιλάμε ΕΠΩΝΥΜΑ και δεν μπανάρουμε κανέναν!!!




μετα εχουμε "αυτο"
YJ ''The Doctor'' έγραψε:


- Μην γραψεις παλι οτι σου απαντησα καπου που δεν μπορεις να απαντησεις, δεν εχω καμια ορεξη να ανοιξουμε διαλογο...

- Οχι, μην γραψεις παλι γιατι δεν κανω εγγραφη στο φορουμ σου ............... για να τα πουμε απο εκει...



αλλα κατα τα αλλα ισχυει αυτο


YJ ''The Doctor'' έγραψε:
Και για τελευταια φορα:

Το ονομα μου ειναι Γιωργος Τσουρακης
Εμφανιζομαι οπου εχω εγγραφει ως YJ''The Doctor'' και οχι με αλλο nickname
Εμφανιζομαι στο fb ως George Tsourakis

....................................................




Οκ οτι πειτε......... απολυτως καμια σχεση.... ναι...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ 7 Μαρ 2013 - 15:46

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:


ΥΓ3. Απάντηση σε 12 μόλις λεπτά. lol! Φωκίωνα - Σάντζο μόνοι μας είμαστε εδώ!!! lol!



αααααααα

να σας πω.... ενα παρατσουκλι εχω κι αυτο ειναι Μαϊντανός, αντε και Φερέφωνο ενταξυ???? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

δε θα με τρελλανετε.......... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

( Αν μη τι αλλο οι ενημερωσεις μεσω e-mail που στελει το φορουμ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!!! lol! lol! lol! )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ 7 Μαρ 2013 - 17:10

βρε μη χαλιεσαι.....

ΟΛΟΙ - αποδεδειγμενα - διαβαζουν απο παντου, ειναι δεν ειναι μελη, φαινονται δε φαινονται...

και τη σειρα ξερουν που γραφτηκαν και τα εχουν διαβασει... αστο σου λεω....

στο κατω κατω, και τι εγινε... εχεις 2, 3, 13 ονοματα αλλο στο ενα αλλο στο αλλο... ε και???

οκ σου ξεφυγε - κι αυτο κατανοητο ειναι....

την ωρα μας περναμε μεχρι να παμε να τσικνίσουμε πρώτα ο Θεος - κάτι θα γινει και φετος....

ε και τι αν εδω γραφουμε 2... απο την στιγμη που απαντανε ο καθενας οπου τον βολευει.... κι αυτο την πλακα του εχει....



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ 7 Μαρ 2013 - 20:27

Μεγάλε Νο2

δεν είχα ασχοληθεί με σένα, δε σε ήξερα καν, μέχρι τη μέρα που άρχισες να προκαλείς λέγοντας "εγώ σε αγώνα του Αθανασίου δεν τρέχω"...

Από εκεί και πέρα διάλεξες το δρόμο της βίας, όπως ακριβώς οι πρωτόγονοι που ξέρουν να χρησιμοποιούν τα χέρια τους καλύτερα από το μυαλό τους. Γι' αυτό άλλωστε και όταν γράφεις εκτίθεσαι, όπως στην περίπτωση Grand Master, που φανερώθηκες αθέλητα...

Για μένα όπλο μου είναι τα γραφόμενά μου, το μυαλό μου. Ήταν και θα είναι πάντα. Δε θα κατέβω στο επίπεδό σου να βάλω μπροστά τα χέρια μου... Ούτε θα φοβηθώ όμως τα δικά σου. Όποτε θες έλα να τα πούμε και να δούμε τί μας χωρίζει... ή ότι άλλο θες...

Καλό τσίκνισμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΔευ 11 Μαρ 2013 - 15:44


YJ''The Doctor'' έγραψε:

Αγαπητε GrandMaster, επειδη εχω μπλεξει με βλακες ( Αθανασιου - Φωκιωνας ) οι οποιοι θεωρουν οτι εγω και εσυ ειμαστε το ιδιο προσωπο....μπορεις σε παρακαλω να δωσεις τα στοιχεια σου για να παψουν να μου πρηζουν τ'@ρχιδι@?

Εγω ειμαι Τσουρακης Γιωργος, εμφανιζομαι ΟΠΟΥ γραφω ως YJ'' The Doctor'' , μενω στη Λαρισα και εχω ενα μαυρο ρανγκλερακι...

Μα Μεγάλε δε σε πρόδωσε ο Grand Master!!! Εσύ προδόθηκες, απαντώντας σε post που απευθυνόταν στον Grand Master!!!

Τώρα αν σε καλύψει, ποιός θα σε πιστέψει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΔευ 11 Μαρ 2013 - 23:16

Φράσεις που είναι ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ

1. Μήπως είσαι αδελφή;
2. Μήπως είσαι ιερόδουλη;
3. Μήπως τον παίρνεις;
4. Μήπως εσύ με κάρφωσες;
5. Μήπως είσαι ρουφιάνος;

Καταλάβατε ή να κάνω και κακά;

ΥΓ. Εδώ βαπόρια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουν...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 10:52

fokion έγραψε:
Τετρακίνηση Mag έγραψε:

    • Όσον αφορά τους αγώνες 4Χ4
    o Έκανε εντύπωση η απουσία αγωνιζόμενων, οργανωτών και στελεχών του 4Χ4 από τη συνάντηση.
    o Έκανε εντύπωση η απαξίωση των αγώνων 4Χ4, αφού από τον πρόεδρο της ΟΜΑΕ και ΕΠΑ/ΕΘΕΑ σαν πραγματικοί αγώνες θεωρήθηκαν μόνο τα rally, rally sprint, οι αναβάσεις και τα σιρκουί.
    o Έκανε εντύπωση η απαξίωση των αγώνων 4Χ4, αφού από τον πρόεδρο της ΟΜΑΕ και ΕΠΑ/ΕΘΕΑ σαν διεθνής αγώνας θεωρήθηκε μόνο το Rally Acropolis, ενώ το Hellas Rally Raid, το Έβρος Trophy και το 24 Ώρες Rally Raid Greece όχι.



Δεν νομίζω τα ανωτέρω να προκάλεσαν έκπληξη καθότι ειναι τοις πάση γνωστό οτι η ΟΜΑΕ ειμαι σίγουρος οτι δεν εχει ΙΔΕΑ ουτε ΚΑΝ πόσα αυτοκίνητα 4χ4 συμμετείχαν συνολικά....

κι έτσι μένει οτι οι... "ιστορικοί" στηρίζουν το σπορ.... οπως αναφέρθηκε στο 4tforum...

το οποιο βεβαίως βεβαίως μας φερνει ξανα στο... προαιώνιο ρητορικό ερωτημα "ποιος εκπροσωπεί το 4χ4 στην ΟΜΑΕ" και τι κάνει για αυτο...

Διαβαζοντας τα παραπανω τα οποια και θεωρω ευλογα δε μπορω να πω ομως την "μιση" αληθεια με τρωει να πω και την υπολοιπη εστω κι αν στεναχωρεσω καποιους φιλους μου.

Μερος πρωτο
Την Κυριακή η ΟΜΑΕ καλεσε ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ να πανε να συζητησουν τα προβληματα. ΟΥΤΕ τον ΣΟΑΑ καλεσε ουτε κανεναν αλλο συνδεσμο οδηγων.

Καλεσε τους ΟΔΗΓΟΥΣ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ.


Εξ οσον δυναμαι να γνωριζω ΚΑΝΕΙΣ αμιγως τετρακινητος οδηγός δεν ηταν εκει. Οκ ο Αθανασιου και η Κωσταντινα ηταν εκει αλλα κανεις απο τους 2 δεν ειναι - πλεον - αγωνιζομενος...

οοοοοοοοολοι οι αγωνιζόμενοι που άλλος λίγο άλλος πολύ ΕΠΕΝΔΥΣΑΝ λεφτά για φέτος ΠΟΥ ήταν????

Γιατι σε τελική ανάλυση να ενδιαφερθεί η ΟΜΑΕ για αυτούς που οι ίδιοι δεν ενδιαφεροναι και ενημερωνονται - ως συνηθως - απο τα σου 'πα - μου 'πες και τα μου είπε ο τάδε που το το είπε ο δείνα και απο τα τηλεφωνακια που στην όποια κομπλα μας άφορα προσωπικά περνούν φωτιες....

Ποιος επρεπε να βγαλει το φιδι απο την τρυπα??????????


Μερος δεύτερο
Χτες ΕΓΙΝΕ η μεγάλη μάζωξη των Λεσχων που αποτελούν την ΟΜΑΕ με εύλογη καυτή ατζέντα περι του "τι μελλοι γεννεσθαι" φετος και οχι μονο. Δηλ μια ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΡΙΣΙΜΗ συνάντηση.
Πόσες 4κινητες λέσχες ήταν εκει? Δυο!!!!!! αντε πες τρεις. Που δεν ηταν αλλα λεμε...
Ποσες απο αυτες ΠΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΑΓΩΝΕΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ????? Ως ανω....

οι Υπόλοιπες?????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????


ΓΙΑΤΙ????????????
δε τους αφορουσε το ζητημα???
δε μπορουσαν να εξουσιοδοτησουν καποιον στην Αθηνα να τους εκπροσωπήσει οι εκτός Αθηνων????
τα εχουν ΤΟΣΟ τατσι μιτσι κοτσι που τα μαθαινουν ολα ετσι κι αλλιως ΠΡΙΝ καν γινουν οποτε γιατι να τρεχουν στην Μεσογειων εστω κι αν βρισκονται 5 χλμ πιο περα???

Αυτοι ελαχιστοι 2-3 που πηγαν ηταν ηλιθιοι??????


Μετα φιλοι μου μη λεμε οτι η ΟΜΑΕ μας εχει "γραμμενους" και δεν ασχολειται μαζι μας, οταν ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ εμεις οι ιδιοι μας "εχουμε γραμμενους"......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 11:35

Αγαπητε Φωκίωνα ώς ένας απο τους ενεργούς αγωνιζόμενους που δεν παραβρέθηκα στην συνάντηση της Κυριακής μπορώ να σου παραθέσω το δικό μου σκεπτικό.

1. Η όλη διαδικασία θα έλεγα οτι ήταν τουλάχιστον αστεία! Τέτοιου είδους συναντήσεις είναι ... γραφικές και εξυπηρετούν συνήθως σκοπιμότητες και το θεαθήναι. Άκου εκεί όλους τους οδηγούς απευθείας Laughing Laughing
Με τέτοιους τρόπους καταλύεται η δημοκρατία γιατί δημοκρατία χωρίς θεσμους είναι οχλοκρατία! Και μόνο με την ανακοίνωση αυτής της συνάντησης φάνηκε το πράγμα και το ποιόν του ΔΣ...
Αλήθεια πόσος κόσμος μαζεύτηκε? Αλήθεια τι βγήκε απο αυτήν την "συνάντηση" Laughing Laughing
Η δικιά μου προσωπική εμπειρία μου λέει οτι συνάντηση με παραπάνω απο δέκα άτομα δεν είναι συνάμντηση εργασίας και συζήτησης αλλα ... παρουσίαση Cool

Σκεφτόμουν να έρθω απο περιέργεια και μόνο γιατί πρακτική αξία δεν έχει καμία, αλλά προτίμησα να περάσω την Κυριακή μου με την οικογένεια μου. Πολύ εποικοδομητικότερο κατα την άποψή μου! (Άσε που πρέπει να δείξω χαρακτήρα για να έχω να λαβαίνω Very Happy )

2. Ας σταματήσουμε να γκρινιάζουμε οτι η αρχή του σπόρ ( albino ) δεν μας "προσέχει" νομίζω οτι εκ του αποτελέσματος φαίνετε οτι δεν είχαν κάτι προσωπικό με τον χώρο μας . Αποδεικνύονται άχρηστοι γενικός Evil or Very Mad . Η δικιά μας επιτροπή κάνει λάθη αλλα μάλλον πολύ λιγότερα απο τους διοικούντες Wink

και τέλος 3. Προσωπικά πιστεύω οτι όπως και σε πολλούς άλλους τομείς έτσι και στον χώρο μας ήρθε η ώρα της αλλαγής. Σε κάποια άλλη περίοδο ίσως ήταν ευκολότερη η αλλαγή αλλά έχουμε αποδείξει σαν Έλληνες οτι πρέπει να έχουμε το αυγό στον κ@λο για να κάνουμε τα βήματα που πρέπει... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 12:12


τα 1,2 ως προσωπικές απόψεις τις σέβομαι

το (3) το προσυπογράφω με ολα. Αν και δε βλεπω στον οριζοντα ποιος θα εκανε το "τακ" να ξεκολησουμε. Οι ιδιοι ανθρωποι που "το εριξαν στο νεροφαγωμα"?

Δε ξέρω.... πραγματικά.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 13:49


Σταύρο

η συνολική απουσία των αγωνιζόμενων 4Χ4 από τη συνάντηση με την ΕΠΑ/ΕΘΕΑ μας απαξιώνει συνολικά σαν μία δυναμική "ομάδα" του χώρου και μας κατατάσσει στους περιθωριακούς, που ελάχιστα ενδιαφέρονται για το τί γίνεται γύρω τους. Πληροφοριακά ήταν παρόντα περισσότερα απο 200 άτομα που γέμισαν την αίθουσα του ξενοδοχείου, ενώ υπήρχαν και όρθιοι.

Από τους 187 αγωνιζόμενους 4Χ4 το 2012, θα μπορούσαν να βρίσκονται εκεί οι... 18. Όπως και από τους 15+ οργανωτές να βρίσκονται χθες στη Γενική Συνέλευση περισσότεροι από τους 4 που παραβρέθηκαν τελικά (Ναύπλιο, Ρέθυμνο, Μεσογαία και Ιχνηλάτης). Το να απουσιάζουμε κατά συρροή δείχνει ότι αδιαφορούμε και στο βαθμό αυτό μας υπολογίζουν κιόλα. Να σου θυμίσω ότι μέσα Μάρτη του 2013 δεν έχουμε Βαθμολογίες του 2012, προκήρυξη του 2013 και κανονισμούς του 2013. Κάτι τέτοιο δε συμβαίνει σε καμία άλλη "ομάδα" του σπορ.

Αν εσείς που έχετε επενδύσει, αγοράζοντας και φτιάχνοντας αυτοκίνητα, αδιαφορείτε, λογικό είναι η αρχή του σπορ να το πετάει αυτό στη μούρη όσων προσπαθούν να ζητήσουν κάτι παραπάνω για τους αγώνες 4Χ4. Και το κάνει με χαρακτηριστικό τρόπο. Αν διάβασες τον "απολογισμό" από την συζήτηση της Κυριακής, αγώνες κατά τον πρόεδρο της ΟΜΑΕ θεωρούνται μόνο τα rally, τα sprint, τα circuit και οι αναβάσεις. Αυτό θέλουμε;

Τώρα για την Επιτροπή 4Χ4, άσε να μη μιλήσω γιατί το Πειθαρχικό καραδοκεί!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 16:16

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Special αφιερωμένο σε PTN (friar), GTS (NIcolas), superspy, Grand Master (YJ the Doctor), stakyr, aapo και υπόλοιπους... "ψυχιάτρους".


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 19:25

Δεν λέω οτι πρέπει να αδιαφορούμε. Νομίζω οτι το έχω αποδείξει και έμπρακτα.

Απλά να ξέρουμε ποιες "μάχες" αξιζει και έχει νόημα να δώσουμε και ποιές όχι!

Εκ του αποτελέσματος φαίνεται οτι μάλλον έχω δίκιο αφού πρόκειτε για πολιτικό παιχνίδι, εξουσίας συμφερόντων, γοήτρου ...

Μάλλον ποιο ηχηρό θα ήταν να μήν είχε πάει ούτε ένας αγωνιζόμενος στην "πρόσκληση για συζήτηση" geek geek και να πήγαινε μόνο ο πρόεδρος του ΣΟΑΑ με μια ξεχεστήρια επιστολή τόσο για την ΟΜΑΕ όσο και για την ΕΛΠΑ, που θα την κοινοποιούσε και στην FIA.

Δεν ξέρω αν είχε κάποιο αποτέλεσμα αλλα δεν θα ένοιωθα οτι με γελοιοποιούν όπως με αυτού του είδους τις "προσκλήσεις"!

Το αν είμαστε περιθωριακοί... αν τα νούμερα είναι αυτά που το ορίζουν πιθανόν και να είμαστε δεν το γνωρίζω.

Σίγουρα δεν είμαστε απο την στιγμή που ασχολούμαστε με ένα κομμάτι του μηχανοκίνητου αθλητισμού παγκοσμίως αναγνωρισμένου αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το αν θα πάμε να φωνάξουμε απο το βάθος μίας αίθουσας.

Σε αυτό που νοιώθω ενοχές και θέλω να το αλλάξω όταν κατασταλάξει λίγο το πράγμα είναι να συμμετάσχω πιο ενεργά στον ΣΟΑΑ (αν έχει δύναμη και δεν είναι για ξεκάρφωμα και αυτός) Rolling Eyes



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 19:32


Σταύρο

κάντε κάτι απο το να μη συμμετέχετε. Οτιδήποτε. Αυτό που έγινε την Κυριακή μόνο άσχημο ήταν. Και δεν είναι δικά μου λόγια μόνο.

Αν θέλατε μόνο τον εκπρόσωπο του ΣΟΑΑ μπορούσατε να το ζητήσετε και να εξασφαλίσετε ότι θα γίνει έτσι, πριν αποφασίσετε να μην πάτε.

Μίλησαν των rally, των kart, των drift, των dragster, έκαναν φανερή την παρουσία τους, τις διεκδικήσεις τους, την υποστήριξή τους ή μη στην όλη προσπάθεια... μόνο δικοί μας δε μίλησαν, επειδή δεν ήταν εκεί. Κρίμα, απλά κρίμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 23 Icon_minitimeΤρι 12 Μαρ 2013 - 20:13

Σταυρο, προσωπικη φιλικη εκτιμηση ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να εκπροσωπηθητε στον ΣΟΑΑ.....
εν οψη ομοσπονδιας ( απο την ΓΓΑ εννοω ) η οποια μπορει να "συνδιαλεγεται" κυριως με συλλογικά οργανα κι οχι οπως μεχρι σημερα "κατα μονας".....
Και νομιζω οτι εισαι ο καταλληλοτερος να εκπροσωπησει τον "κλαδο"....


Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα ( κοιτως χωμα δεν ειναι μονο τα rally...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Στηλη του Φερεφωνου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 23 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η Στηλη του Φερεφωνου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ :: Ανέκδοτα - Πειράγματα-
Μετάβαση σε: