Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 17:01

.
Επειδή πολλά έχουν γραφτεί αλλά περισσότερο ειπωθεί για το ότι σαν Ιχνηλάτης βλέπουμε τα πράγματα αρνητικά, ας δούμε τι έχουν κάνει εναντίον του Ιχνηλάτη και των μελών του η ΟΜΑΕ, η ΕΠΑ και η Επιτροπή 4Χ4 μέσα στο 2013. Τουλάχιστον 16 περιστατικά μέσα σε 10 μήνες!!! Τι παραπάνω να ζητήσει δηλαδή κανείς για να θεωρήσει μία συμπεριφορά αρνητική;

1. Γενάρης: Αγνοείται από την ΕΠΑ η αναφορά του Ιχνηλάτη για το ανεκδιήγητο «…μετά από πολλά χρόνια χωρίς σοβαρούς αγώνες 4Χ4 στην Ελλάδα…» της οργάνωσης του Rally Greece Off Road.

2. Φλεβάρης: Αλλάζει από την Επιτροπή 4Χ4 η ημερομηνία του Πρωταθληματικού 24ωρου προς χάρη ενός Trail Ride. Κάθε μέλος της Επιτροπής δίνει άλλη εξήγηση για την κίνηση αυτή. Ένα από τα μέλη αρνείται να σηκώσει καν το τηλέφωνο.

3. Φλεβάρης: Ο 24ωρος δεν παίρνει τον μεγαλύτερο συντελεστή στο πρωτάθλημα, παρόλο που έχει μήκος αντίστοιχο με τους άλλους αγώνες, μεγαλύτερη δυσκολία και περισσότερες συμμετοχές.

4. Φλεβάρης: Παραπέμπεται ο Γιάννης Αθανασίου από την ΕΠΑ στο πειθαρχικό επειδή ζήτησε από τους αγωνιζόμενους να διαμαρτυρηθούν γραπτώς για την αλλαγή. Η παραπομπή γίνεται παράτυπα, αφού σύμφωνα με το καταστατικό της ΟΜΑΕ η ΕΠΑ δεν έχει το δικαίωμα. Ποτέ δεν του ανακοινώνεται κατηγορητήριο. Τελικά τιμωρείται με επίπληξη.

5. Μάρτης: Σε Γενική Συνέλευση της ΟΜΑΕ ο πρόεδρος της ΟΜΑΕ και της ΕΠΑ κατηγορεί τον Γιάννη Αθανασίου ότι ενημερώνει τους έξω για τεκταινόμενα στη συνέλευση. Όταν αποδεικνύεται το ψευδές του ισχυρισμού αρνείται να ζητήσει συγγνώμη και να ονομάσει τον πληροφοριοδότη του.

6. Απρίλης: Εκδίδεται κανονισμός σύμφωνα με τον οποίο οι νυχτερινοί αγώνες χρειάζονται ειδική άδεια. Ο μόνος νυχτερινός αγώνας αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα είναι το 24ωρο.

7. Απρίλης: Ο πρόεδρος της ΟΜΑΕ και της ΕΠΑ αρνείται για ενάμιση μήνα να δεχτεί μέλη του ΔΣ του Ιχνηλάτη για να συζητήσουν το θέμα της ειδικής άδειας για τον νυχτερινό 24ωρο.

8. Συζήτηση του προέδρου της ΕΠΑ με στέλεχος του Ιχνηλάτη μαγνητοφωνείται και δημοσιοποιείται σε άτομα άσχετα με τον αγώνα και την ΕΠΑ. Δημοσιοποιείται και σε forum του χώρου, αλλά σβήνεται μόλις γίνονται κατανοητές οι συνέπειες της πράξης.

9. Μάης: Οι οργανωτές του Rally Greece Off Road απειλούν ότι ο 24ωρος του 2013 θα είναι ο τελευταίος 24ωρος. Οι απειλές αναφέρονται στην ΕΠΑ, που… δεν τις θεωρεί απειλές!!!

10. Ιούνης: Μετά από 10 χρόνια στην οργάνωση του 24ωρου και 25 χρόνια σαν στελέχη αγώνων αυτοκινήτου τα στελέχη του 24ωρου δεν έχουν ακόμη πτυχία αλυτάρχη και αγωνοδίκη, αφού οι αιτήσεις τους παραμένουν παγωμένες.

11. Ιούνης: Στη συνάντηση του Ιχνηλάτη με την ΕΠΑ ο πρόεδρος της μιλάει για νταηλίκια.

12. Ιούλης: Η ΕΠΑ αρνείται να δώσει στον Ιχνηλάτη άδεια για τις δύο κατηγορίες σκυταλοδρομίας που θα έφερναν περισσότερο κόσμο στους αγώνες, μειώνοντας το κόστος για όσους δε ήθελαν ή δε μπορούσαν να ακολουθήσουν όλον τον αγώνα. Δικαιολογία η άρνηση της ασφαλιστικής εταιρίας.

13. Οκτώβρης: Στη Γενική Συνέλευση της ΟΜΑΕ ο πρόεδρος της αρνείται να συζητήσει τα θέματα που έθεσε προς συζήτηση ο Ιχνηλάτης με ηλεκτρονική του επιστολή τις μέρες πριν τη συνέλευση και αφορούσαν τους αγώνες 4Χ4.

14. Οκτώβρης: Μέλος της Επιτροπής 4Χ4 ισχυρίζεται, ψευδώς, ότι ο Ιχνηλάτης δεν έχει αποστείλει Πλάνο Ασφαλείας στην ΕΠΑ και την Επιτροπή, τρεισήμισι μήνες μετά την αποστολή τους. E-mail της γραμματείας της ΟΜΑΕ αποδεικνύει ότι τα στοιχεία όχι μόνο έχουν σταλεί από τον Ιούλιο, αλλά ότι τα έχει λάβει σύσσωμη η Επιτροπή 4Χ4.

15. Οκτώβρης: To ίδιο μέλος της Επιτροπής 4Χ4 απειλεί ότι δε θα δώσει άδεια για τον 24ωρο αν δεν τον θεωρήσει ασφαλή. Το είχε επαναλάβει το 2010 και ο τότε πρόεδρος της ΕΠΑ/ΕΘΕΑ είχε αγνοήσει την πρότασή του. Δεν έχει θέσει αντίστοιχα θέματα για αγώνες στους οποίους κινδύνεψαν αγωνιζόμενοι και θεατές.

16. Οκτώβρης: Το δελτίο τύπου που έστειλε ο Ιχνηλάτης στην ΟΜΑΕ για τον 24ωρο δεν ανέβηκε στο site της ομοσπονδίας. Το αντίστοιχο δελτίο τύπου του Rally Greece Off Road τον Απρίλη δημοσιεύτηκε κανονικότατα. Την ίδια εποχή δημοσιεύτηκαν δελτία τύπου για αγώνες χωρίς διεθνείς συμμετοχές.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 17:31

Γιαννη το λέω για μία τελευταία φορά και κάνε ότι νομίζεις.

Σταμάτα κάνεις κακό και σε εσένα και σε όλους τους υπολοίπους!

Το κάνεις προσωπικό και θα χάσεις και εσυ και εμείς._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 17:42

.
Το βλέπεις προσωπικό; Ειλικρινά σε περίμενα πιο αντικειμενικό...

Καλύπτεις αυτούς που κάνουν ΦΑΝΕΡΑ κακό και κατηγορείς εμένα, που κανένας δεν έχει να μου επισυνάψει μία πλάγια, κάτω από το τραπέζι, βρώμικη, παρασκηνιακή ενέργεια. Δεν φταίνε αυτοί που κάνουν κακό, αλλά αυτοί που τολμούν να τους βγάλουν στη φόρα. Κρίμα που σκέπτεσαι έτσι... Κρίμα... Έχεις δυστυχώς μηδενική αίσθηση δικαιοσύνης...

Δώσε μου έναν λόγο για τη μη δημοσίευση του δελτίου τύπου... Για την επιλεκτική δημοσίευση των δελτίων τύπου καλύτερα... Ούτε του Μελέτη δημοσιεύτηκε... Αν έχεις έναν πειστικό, θα δεχθώ ότι είμαι κολλημένος και κάνω κακό...

Κάλυψε μόνο το 6% της θεματολογίας. Μπορείς;

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 17:57

Οχι δεν είμαι σε θέση να το πώ και όντος δεν είναι καθόλου ορθή πρακτική απο την μεριά τους ασχέτως τις όποια δικαιολογίας, αλλά το οτι δεν μπορείς εσυ να βρείς το δίκιο σου και να κάνεις την δουλειάς σου είναι πρωτίστως δικό σου πρόβλημα και πραγματικά δεν ξέρω πώς κερδίζεις με τον τρόπο που το χειρίζεσαι.
Μπορεί να σηκώσουν το δελτίο αυριο στο site αλλά θα το κάνουν γιατι τους έχεις πρήξει και όχι γιατι ενδιαφέρονται ή επειδή το θεωρούν σημαντικό.
Αν βολεύεσαι με το πρώτο καλώς κάνεις...
Αυτή είναι η απάντηση μου για τουλάχιστον το 80% του μηνύματός σου και όχι μόνο για το 6%

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 18:25

.
Σταύρο

ξεχνάς ότι είναι ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ, άρα όργανο όλων των σωματείων-οργανωτών και όχι υπάλληλοι κάποιων. Φύγαμε από την ΕΛΠΑ για να γλυτώσουμε από αυτά.

Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σηκώσουν το δελτίο. Δεν έχουν ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σηκώνουν ΜΟΝΟ όποια θεωρούν σημαντικά. Το site είναι ΟΛΩΝ των σωματείων μελών που απαρτίζουν την ΟΜΑΕ (ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ) και όχι μίας εταιρίας που μπορεί να γράφει ότι θέλει. Εμείς, με την οικονομική συνδρομή μας και τα παράβολα των αγώνων μας, πληρώνουμε γι' αυτό.  Αυτοί δεν κάνουν χρήση, αλλά ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ.

Και δώσε μου ένα λόγο που το δελτίο τύπου του Greece Off Road Rally ήταν σημαντικό, ενώ του Lepado και του 24ωρου όχι. Πέρα από τα όποια συμφέροντα.

Ελπίζω ότι καταλαβαίνεις τη διαφορά ανάμεσα στο ΟΡΓΑΝΑ και ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ.

Και το ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑΡΑΤΑ, στα ΙΣΙΑ και ΑΝΔΡΙΚΙΑ. Παρασκήνια, κάτω από το τραπέζι, βρωμιές και τρίπλες δεν είναι του χαρακτήρα μου. Μιλάω στα ίσια και θέλω σταράτες απαντήσεις. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Ακριβώς γιατί πίσω από τις ενέργειες κρύβονται συμφέροντα.

ΥΓ. Θεώρησες πειστική την απάντησή σου; Γιατί στο μήνυμα σου μόνο αυτό δε φαίνεται. Αν δεν τη θεωρείς, όπως δείχνεις, πιστεύω ότι καταλαβαίνεις ότι δε μπορείς να μιλάς πλέον για μεγαλοποίηση των πραγμάτων και αρνητική αντιμετώπιση από μέρους μας...

ΥΓ2. Και πάλι δε βλέπω την όποια αίσθηση δικαιοσύνης: "είναι πρωτίστως δικό σου πρόβλημα". Η συμπεριφορά της Ομοσπονδίας που εκφράζει τους αγώνες στην Ελλάδα δεν είναι ΚΑΙ πρόβλημα των αγωνιζόμενων, όπως τους εκφράζεις εσύ; Δεν ενδιαφέρεσαι/εμδιαφέρονται γι' αυτή τη συμπεριφορά;

ΥΓ3. Και δεν είναι ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. Το κέφι μου κάνω, διαθέτοντας ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ.
._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 19:08

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Σταύρο

ξεχνάς ότι είναι ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ, άρα όργανο όλων των σωματείων-οργανωτών και όχι υπάλληλοι κάποιων. Φύγαμε από την ΕΛΠΑ για να γλυτώσουμε από αυτά.

Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σηκώσουν το δελτίο. Δεν έχουν ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σηκώνουν ΜΟΝΟ όποια θεωρούν σημαντικά. Το site είναι ΟΛΩΝ των σωματείων μελών που απαρτίζουν την ΟΜΑΕ (ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ) και όχι μίας εταιρίας που μπορεί να γράφει ότι θέλει. Εμείς, με την οικονομική συνδρομή μας και τα παράβολα των αγώνων μας, πληρώνουμε γι' αυτό.  Αυτοί δεν κάνουν χρήση, αλλά ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ.

Και δώσε μου ένα λόγο που το δελτίο τύπου του Greece Off Road Rally ήταν σημαντικό, ενώ του Lepado και του 24ωρου όχι. Πέρα από τα όποια συμφέροντα.

Ελπίζω ότι καταλαβαίνεις τη διαφορά ανάμεσα στο ΟΡΓΑΝΑ και ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ.
Συμφωνώ και επαυξάνω είναι λάθος της ΟΜΑΕ και τις επιτροπής, αν και μούείπε ο Dista οτι αυτό είναι κάτι που έχει εντοπιστεί και δεν αφορά μόνο το χώρο μας και γίνονται κινήσεις διόρθωσής του.

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
Και το ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΑΡΑΤΑ, στα ΙΣΙΑ και ΑΝΔΡΙΚΙΑ. Παρασκήνια, κάτω από το τραπέζι, βρωμιές και τρίπλες δεν είναι του χαρακτήρα μου. Μιλάω στα ίσια και θέλω σταράτες απαντήσεις. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Ακριβώς γιατί πίσω από τις ενέργειες κρύβονται συμφέροντα.
Μπορείς να μου πείς πιά είναι αυτά τα συμφέροντα που όσα χρόνια σε γνωρίζω, σε κατατρέχουν? Μήπως λέω μήπως δεν είναι συμφέροντα αλλά κυρίως είναι αυτό που σου είπα και στο πρώτο ποστ εδώ ευγενικά , αλλά και στην συνάντηση στο Κρυονέρι πιο χοντρά?

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
ΥΓ. Θεώρησες πειστική την απάντησή σου; Γιατί στο μήνυμα σου μόνο αυτό δε φαίνεται. Αν δεν τη θεωρείς, όπως δείχνεις, πιστεύω ότι καταλαβαίνει ότι δε μπορείς να μιλάς πλέον για μεγαλοποίηση των πραγμάτων και αρνητική αντιμετώπιση από μέρους μας...
Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα την τοποθέτηση σου. Επιμένω οτι κάνεις την τρίχα τριχιά (δεν λέω οτι δεν υπάρχουν τρίχες) και οτι όπως οι περισσότεροι, την καμπούρα σου την έχεις και εσύ πίσω.

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
ΥΓ2. Και πάλι δε βλέπω την όποια αίσθηση δικαιοσύνης: "είναι πρωτίστως δικό σου πρόβλημα". Η συμπεριφορά της Ομοσπονδίας που εκφράζει τους αγώνες στην Ελλάδα δεν είναι ΚΑΙ πρόβλημα των αγωνιζόμενων; Δεν ενδιαφέρονται/ενδιαφέρεσαι γι' αυτή;
και βέβαια μας νοιάζει και για αυτό ασχολούμαστε! Δεν μίλησα ποτέ περι δικαίου και άδικου μιας και σίγουρα έχουμε διαφορετική προσέγγιση και είναι μία άλλη μεγάλη κουβέντα, αλλά για μια θεωρία που έχω εγώ, οτι ότι μου συμβαίνει καλό ή κακό συνήθως το προκαλώ εγώ. Υπάρχει και η τύχη και η ατυχία αλλά και αυτό είναι μιά άλλη μεγάλη κουβέντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 19:12

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
ΥΓ3. Και δεν είναι ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. Το κέφι μου κάνω, διαθέτοντας ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ.
._
Το ξέρουμε και το εκτιμάμε γιαυτο παραβλέπουμε και εμείς και εσυ τις διάφορες προσβολές που ανταλλάσουμε κατα καιρους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 19:21

.
Δεν απαντάς για τις διακρίσεις στα δελτία τύπου. Απαντάς γιατί δεν μπήκε του 24ωρου...

Αν εσύ θεωρείς 16 ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΗΝΕΣ σαν... φαντασιώσεις μου, ΟΚ! Έχεις δίκιο... Αλλά όχι λογική...

Για μίλα μου για την καμπούρα μου και ΑΣΕ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ!!!

Δηλαδή η μη δημοσίευση του δελτίου τύπου είναι ΑΤΥΧΙΑ... Το ψέμα του κυρίου Σταθάκου είναι ΑΤΥΧΙΑ... Η άρνηση των νέων κατηγοριών είναι ΑΤΥΧΙΑ... και όλα τα υπόλοιπα ΑΤΥΧΙΑ... ή μάλλον θεωρείς ότι τα προκάλεσα εγώ!!! Μην υποτιμάς τόσο τον εαυτό σου...

Υπάρχει και το ΔΙΚΑΙΟ, που σου αρέσει ή όχι είναι ΕΝΑ!!! Αν δεν βρεθεί και στο μέλλον υπάρχει και ο αθλητικός δικαστής, ο οποίος σε καμία περίπτωση δε θα δεχθεί τα σημερινά ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΑ... Η Ομοσπονδία, η όποια Ομοσπονδία, δεν έχει δικαίωμα να αντιμετωπίζει διαφορετικά τα μέλη της, ότι και αν της κάνουν αυτά. Αν παρεκτραπούν τα μέλη υπάρχουν όργανα που αποφασίζουν τις ποινές. Δεν είναι "γονείς" μας να μας τιμωρήσουν στερώντας μας την... έξοδο!!!

Τουλάχιστον αυτή η δημοσίευση ικανοποιεί το στόχο της: να καταρρίψει την επιχειρηματολογία σου! Απλά περίμενα πιο στιβαρά επιχειρήματα και όχι κουβέντες για ατυχίες, φαντασιώσεις και τρίχες...

ΥΓ. Συμφέροντα; Αυτά που εκφράζουν τα
- "Οι ανοιχτές ειδικές είναι πιό επισφαλείς ασφαλιστικά. Σε δύσκολες καταστάσεις θα θεωρηθεί βαριά αμέλεια."
- "Σχετικά με την πρότασή σας όσον αφορά τις δυο νέες κατηγορίες, όπως αναφέρετε στην από 06.06.13 επιστολή σας, σας ενημερώνουμε ότι θα εξετασθεί ασφαλιστικά και αν υπάρξει θετική απάντηση θα το δούμε για την επόμενη χρονιά, όχι για το 2013."
- Η μη ανακοίνωση των δελτίων τύπου ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ αγώνων.
- Το να αγνοείται το ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟ συνεργατών της ΟΜΑΕ και οργανωτών.
- Αυτά που μετέφεραν την ημερομηνία του 24ωρου προς χάρη ενός Trail Ride.
- Αυτά που με παρέπεμψαν χωρίς κατηγορητήριο επειδή συσπείρωσα τους αγωνιζόμενους.
- Αυτά που ενοχλούν οι συμμετοχές του 24ωρου. Μη μου πεις ότι δεν ενοχλούν κανέναν...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 20:02

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω με εσένα...
Ας προσπαθήσω λοιπόν και ότι βρέξει ας κατεβάσει
Παράθεση :
Δηλαδή η μη δημοσίευση του δελτίου τύπου είναι ΑΤΥΧΙΑ...
Όχι ήταν μαλακία της επιτροπής και της ΟΜΑΕ που δεν μπορείς να διαχειριστείς!!

Παράθεση :
Το ψέμα του κυρίου Σταθάκου είναι ΑΤΥΧΙΑ...
Ήταν ΛΑΘΟΣ και όχι ψέμα , αλλά μιας που γυρνάει τώρα , αν αυτό που μας έστειλες το θεωρείς εσύ και η επιτροπή πλάνο ασφαλείας .... τρέμω και προσεύχομε.
Το πλάνο εκκένωσης της εταιρίας μου είναι εγκυκλοπαίδεια μπροστα σε αυτό που διάβασα..δε σου λέω για το συνολικό πλάνο αντιμετώπισης εκτάκτων καταστάσεων.


Παράθεση :
1. Γενάρης: Αγνοείται από την ΕΠΑ η αναφορά του Ιχνηλάτη για το ανεκδιήγητο «…μετά από πολλά χρόνια χωρίς σοβαρούς αγώνες 4Χ4 στην Ελλάδα…» της οργάνωσης του Rally Greece Off Road.
Μεγάλη παπαριά αλλά ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω

Παράθεση :
2. Φλεβάρης: Αλλάζει από την Επιτροπή 4Χ4 η ημερομηνία του Πρωταθληματικού 24ωρου προς χάρη ενός Trail Ride. Κάθε μέλος της Επιτροπής δίνει άλλη εξήγηση για την κίνηση αυτή. Ένα από τα μέλη αρνείται να σηκώσει καν το τηλέφωνο.
Σου ζητήθηκε συγνώμη ακόμα και μπροστά μας στη συνάντηση που πάλι το κοπάνησε ασε που τελικά αποκαταστάθηκε, οπότε ....

Παράθεση :
3. Φλεβάρης: Ο 24ωρος δεν παίρνει τον μεγαλύτερο συντελεστή στο πρωτάθλημα, παρόλο που έχει μήκος αντίστοιχο με τους άλλους αγώνες, μεγαλύτερη δυσκολία και περισσότερες συμμετοχές.
Η αποψή σου η άποψή τους live with that !

Παράθεση :
4.Φλεβάρης: Παραπέμπεται ο Γιάννης Αθανασίου από την ΕΠΑ στο πειθαρχικό επειδή ζήτησε από τους αγωνιζόμενους να διαμαρτυρηθούν γραπτώς για την αλλαγή. Η παραπομπή γίνεται παράτυπα, αφού σύμφωνα με το καταστατικό της ΟΜΑΕ η ΕΠΑ δεν έχει το δικαίωμα. Ποτέ δεν του ανακοινώνεται κατηγορητήριο. Τελικά τιμωρείται με επίπληξη.
Δεν ξέρω πια είναι η αλήθεια (και δεν με ενδιαφέρει) αλλά αυτό που ξέρω απο την άλλη πλευρά είναι οτι ξεχεστήκατε άγρια με βρισιές λιμανιού και για υτο φτάσατε ως εκει! Και μάλλον πιστεύω αυτό αφου μου κάνει νόημα.

Παράθεση :

6. Απρίλης: Εκδίδεται κανονισμός σύμφωνα με τον οποίο οι νυχτερινοί αγώνες χρειάζονται ειδική άδεια. Ο μόνος νυχτερινός αγώνας αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα είναι το 24ωρο.
και? δεν τον πήρες? Δεν μπορούσαν αν γούσταραν και αν βγάζαν τόσα λεφτά να σου πούν όχι? Παλιά δεν απαγορευόταν βάση κανονισμού και έγινε προσθήκη ώς βελτίωση?

Παράθεση :
7. Απρίλης: Ο πρόεδρος της ΟΜΑΕ και της ΕΠΑ αρνείται για ενάμιση μήνα να δεχτεί μέλη του ΔΣ του Ιχνηλάτη για να συζητήσουν το θέμα της ειδικής άδειας για τον νυχτερινό 24ωρο.
Γιατί άραγε ?

Παράθεση :

9. Μάης: Οι οργανωτές του Rally Greece Off Road απειλούν ότι ο 24ωρος του 2013 θα είναι ο τελευταίος 24ωρος. Οι απειλές αναφέρονται στην ΕΠΑ, που… δεν τις θεωρεί απειλές!!!
Γιατί δεν ήταν Γιάννη! Αυτό που εγώ ξέρω είναι οτι υπώθηκε " Κατσε μην είναι αυτός ο τελευταίος 24ωρος" που είναι προειδοποίηση /μομφη και όχι απειλή. Απειλή είναι "κάνε αυτό γιατί αλλιώς θα κάνω αυτό"

Παράθεση :
11. Ιούνης: Στη συνάντηση του Ιχνηλάτη με την ΕΠΑ ο πρόεδρος της μιλάει για νταηλίκια.
Γιατί άραγε?

Παράθεση :
13. Οκτώβρης: Στη Γενική Συνέλευση της ΟΜΑΕ ο πρόεδρος της αρνείται να συζητήσει τα θέματα που έθεσε προς συζήτηση ο Ιχνηλάτης με ηλεκτρονική του επιστολή τις μέρες πριν τη συνέλευση και αφορούσαν τους αγώνες 4Χ4.
Καλά βασικά δεν είπαν γενικά και τίποτα άλλο ...

Παράθεση :
15. Οκτώβρης: To ίδιο μέλος της Επιτροπής 4Χ4 απειλεί ότι δε θα δώσει άδεια για τον 24ωρο αν δεν τον θεωρήσει ασφαλή.
Και καλά θα κάνει, αυτή είναι η υποχρέωση του! Πράγμα που θα πρέπει να γίνεται με όλους!


Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω και δεν απαντώ.

Θες να το πάμε έτσι?Βοηθάει κάπου?
Σταμάτα το ρε Γιάννη έχεις και εσυ τα δίκια σου που γίνονται άδικα. Δεν καταλαβαίνεις οτι γίνεσαι ο μυστήριος της γειτονιάς. Δεν καταλαβαίνεις οτι είναι σαν να καρφώνεις τους γείτονες σου για τη σοφίτα που έχουν παράνομα ενώ έχεις και εσύ? Δεν καταλαβαίνεις οτι επειδή σου έγινε μία λακούβα στη πόρτα δεν μπορείς να ζητάς να σου βάψουν όλο το αυτοκίνητο? Δεν καταλαβαίνεις οτι δεν μπορείς να ζητάς απο τον μπάτσο να σε αθωώσει για την παράβαση που σε έπιασε με επιχείρημα οτι το κάναν άλλοι δέκα.
Υπάρχει και ένας άλλος ωραίος μήθος τους αισώπου που διαβάζω τουλάχιστον μία φορά το μήνα στον γιό μου. Του βοσκού και του λύκου, δεν λές ψέματα λάθη κάνεις κατα την άποψή μου, αλλά αν φωνάζεις και βλέπεις το επόμενο watergate πίσω απο κάθε μαλάκία που γίνεται τελικά ούτε η μαλάκία διορθώνεται αλλά και εσύ χάνεις την αξιοπιστία σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 20:35

.
1. Εγώ φταίω πάλι... ΚΑΛΟΣ!!!

2. ΨΕΜΑΤΑ ΗΤΑΝ. Το είχε λάβει και είπε πως ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ. Απέχουν παρασάγγες!!! Τώρα για τα υπόλοιπα, μάλλον διάβασες άλλο πλάνο!!!

3. Είσαι ανεκδιήγητος!!!
Γουστάρεις χειραγώγηση του τύπου δηλαδή... Να γράφω ότι θέλετε... Να είσαι κουλομαρία και να γράφω "εκπληκτικός οδηγός ο Σταύρος" για να τρέξεις στον αγώνα μου; ΠΟΤΕ ρε... ΠΟΤΕ... Αυτό είναι ξεπούλημα...
Άλλο το άρθρο σε ένα περιοδικό και άλλο η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΝΟΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗ... αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, τί να πω;
Γράφει πουθενά στο site του Ιχνηλάτη για τους άλλους αγώνες; Σε καμία ανακοίνωση του Ιχνηλάτη;
Μου θυμίζεις την υπόθεση ΕΠΟ, που θέλει να τιμωρείτε ο ΠΑΟ αν πει κάτι κακό ο ΣΚΑΙ για την NOVA!!! Απίστευτη λογική, που μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσε να σταθεί...

4. Ζητήθηκε; Πότε και δεν το κατάλαβα; Ας μην είχαν φτάσει 30 επιστολές αγωνιζόμενων στην ΟΜΑΕ και 5 από ξένες ομοσπονδίες και θα σου έλεγα εγώ αν θα είχε αποκατασταθεί!!! Αλλά αυτά είναι ψιλά - ή ψηλά; - γράμματα για σένα...

5. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ σε ιστορία και συμμετοχές αγώνας 4Χ4 παίρνει μικρότερο συντελεστή από έναν που έχει καταδικάσει 3 φορές το Πρωτάθλημα. Ικανοποιεί την όποια δική σου λογική;

6. Απλά είσαι ΠΡΟΚΑΤΕΛΗΜΕΝΟΣ. Τί περίμενες να πουν; Ότι έκαναν μαλακία για να στηρίξουν τους δικούς τους;

7. Το ΠΩΣ πήρα την ειδική άδεια δε ρωτάς όμως. Αν εσένα σου αρέσει να στήνεις κώλο, εμένα δε με ικανοποιεί, ούτε ψυχικά, ούτε σεξουαλικά...

8. Είναι ΟΡΓΑΝΟ της ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ. Δεν έχει το ΔΙΚΑΙΩΜΑ. Αλλά λόγω ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗΣ τον δικαιολογείς.

9. Διάβασε to4x4.gr να δεις. Μήπως δεν είναι μεμπτή και η ηχογράφηση και δημοσιοποίηση μίας συνομιλίας; Έχεις περίεργη αίσθηση της δικαιοσύνης. Δεν είναι κομμένη και ραμμένη στα μέτρα αυτών που έχουν και κατέχουν. Είναι ΙΣΗ για όλους, αρέσει ή όχι. Δεν αγοράζεται, δεν πουλιέται...

10. Που είδες εσύ νταηλίκια; Στη δυσφήμιση που μου έκανε στην Συνέλευση; Στον κανονισμό που ανέβασε; Στην ΠΑΡΑΝΟΜΗ παραπομπή, από όργανο που ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ να την κάνει; Αρκετά έχεις υποβιβάσει τον εαυτό σου... μην συνεχίζεις...

11. Είναι ΟΡΓΑΝΟ. Δεν ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ να κάνουν κάτι τέτοιο. Πρέπει να συζητήσουν όλα τα θέματα που έχουν θέσει τα μέλη!!!

12. Υποχρέωση του είναι να εξετάζει. Όχι να απειλεί. Ιδίως αν δεν έχει δει τον κανονισμό, όπως ισχυρίζεται...

Το τί κάνω εγώ είναι δικό μου θέμα. Και σίγουρα δε θα δώσω αναφορά σε εσένα, ιδίως αν δε σε αφορά, δε σε επηρεάζει.

Χάνω την αξιοπιστία μου; Εδώ γελάνε!!! Δεν το λες και στους αγωνιζόμενους που τιμούν τον 24ωρο κάθε χρόνο;

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 21:14

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
1. Εγώ φταίω πάλι... ΚΑΛΟΣ!!!

2. ΨΕΜΑΤΑ ΗΤΑΝ. Το είχε λάβει και είπε πως ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ. Απέχουν παρασάγγες!!! Τώρα για τα υπόλοιπα, μάλλον διάβασες άλλο πλάνο!!!

3. Είσαι ανεκδιήγητος!!!
Γουστάρεις χειραγώγηση του τύπου δηλαδή... Να γράφω ότι θέλετε... Να είσαι κουλομαρία και να γράφω "εκπληκτικός οδηγός ο Σταύρος" για να τρέξεις στον αγώνα μου; ΠΟΤΕ ρε... ΠΟΤΕ... Αυτό είναι ξεπούλημα...
Άλλο το άρθρο σε ένα περιοδικό και άλλο η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΝΟΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗ... αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, τί να πω;
Γράφει πουθενά στο site του Ιχνηλάτη για τους άλλους αγώνες; Σε καμία ανακοίνωση του Ιχνηλάτη;
Μου θυμίζεις την υπόθεση ΕΠΟ, που θέλει να τιμωρείτε ο ΠΑΟ αν πει κάτι κακό ο ΣΚΑΙ για την NOVA!!! Απίστευτη λογική, που μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσε να σταθεί...

4. Ζητήθηκε; Πότε και δεν το κατάλαβα; Ας μην είχαν φτάσει 30 επιστολές αγωνιζόμενων στην ΟΜΑΕ και 5 από ξένες ομοσπονδίες και θα σου έλεγα εγώ αν θα είχε αποκατασταθεί!!! Αλλά αυτά είναι ψιλά - ή ψηλά; - γράμματα για σένα...

5. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ σε ιστορία και συμμετοχές αγώνας 4Χ4 παίρνει μικρότερο συντελεστή από έναν που έχει καταδικάσει 3 φορές το Πρωτάθλημα. Ικανοποιεί την όποια δική σου λογική;

6. Απλά είσαι ΠΡΟΚΑΤΕΛΗΜΕΝΟΣ. Τί περίμενες να πουν; Ότι έκαναν μαλακία για να στηρίξουν τους δικούς τους;

7. Το ΠΩΣ πήρα την ειδική άδεια δε ρωτάς όμως. Αν εσένα σου αρέσει να στήνεις κώλο, εμένα δε με ικανοποιεί, ούτε ψυχικά, ούτε σεξουαλικά...

8. Είναι ΟΡΓΑΝΟ της ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ. Δεν έχει το ΔΙΚΑΙΩΜΑ. Αλλά λόγω ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗΣ τον δικαιολογείς.

9. Διάβασε to4x4.gr να δεις. Μήπως δεν είναι μεμπτή και η ηχογράφηση και δημοσιοποίηση μίας συνομιλίας; Έχεις περίεργη αίσθηση της δικαιοσύνης. Δεν είναι κομμένη και ραμμένη στα μέτρα αυτών που έχουν και κατέχουν. Είναι ΙΣΗ για όλους, αρέσει ή όχι. Δεν αγοράζεται, δεν πουλιέται...

10. Που είδες εσύ νταηλίκια; Στη δυσφήμιση που μου έκανε στην Συνέλευση; Στον κανονισμό που ανέβασε; Στην ΠΑΡΑΝΟΜΗ παραπομπή, από όργανο που ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ να την κάνει; Αρκετά έχεις υποβιβάσει τον εαυτό σου... μην συνεχίζεις...

11. Είναι ΟΡΓΑΝΟ. Δεν ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ να κάνουν κάτι τέτοιο. Πρέπει να συζητήσουν όλα τα θέματα που έχουν θέσει τα μέλη!!!

12. Υποχρέωση του είναι να εξετάζει. Όχι να απειλεί. Ιδίως αν δεν έχει δει τον κανονισμό, όπως ισχυρίζεται...

Το τί κάνω εγώ είναι δικό μου θέμα. Και σίγουρα δε θα δώσω αναφορά σε εσένα, ιδίως αν δε σε αφορά, δε σε επηρεάζει.

Χάνω την αξιοπιστία μου; Εδώ γελάνε!!! Δεν το λες και στους αγωνιζόμενους που τιμούν τον 24ωρο κάθε χρόνο;

._
Θα σου απαντήσω μόνο στο τελευταίο διότι σε όλα τα προηγούμενα σου απάντησε ο Σταύρος και μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι κ πως, δεν πειράζει (η μάλλον πειράζει αλλά τι να κάνω)
Ξέρεις γιατί έρχονται κ τιμούν τον 24ωρο όλοι αυτοί οι χλιμίτζουρες (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ Κ ΕΓΩ)?
Διότι είναι ο μόνος ΑΝΤΟΧΉΣ σε μέτρια-πατημένα-σκληρά με πλούσιες ενναλαγές εδάφη, υπάρχει η Κωνσταντίνα (κ εσύ μην παρεξηγηθείς πάλι) κ κάνετε κάτι που το θέλετε κ υο ΘΕΛΟΥΜΕ πολύ.
Για τους αγωνιζόμενους όμως υπάρχει η νύχτα, το 24ωρο κ ότι άλλο θέλετε.
Είναι, για εμένα κ πολλούς άλλους ΊΣΩΣ ο καλύτερος αγώνας αλλά δεν παύει να είναι μοναδικός κ γιαυτό τον θέλουν.
Επειδή από αυτά που γράφεις για εμάς (κ για μένα) είχα αποφασίσει να μην έρθω στον αγώνα σου, τελικά δεν θα κάνω χατήρια τέτοιου είδους κ ας έρθω με νέο συνοδηγό που πιθανά να με βγάλει στην τρίπολη.
Με την επικεφαλίδα που άνοιξες για αυτό, να ξέρεις ότι είναι ζήτημα εάν θα πιστούν το 6% των ανθρώπων που θα αναρωτηθούν πως κ δεν σε έχουν σταυρώσει ακόμα.farao 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 21:46

όχι Κώστα δεν συμφωνώ, σαφώς και το concept του 24ωρου είναι μοναδικό, αλλά  αυτός ο εικοσητετράωρος που γουστάρουμε είναι του Αθανασίου, όπως και κάθε αγώνας έχει την πινελιά του εκάστοτε οργανωτή. Όλοι στα ελληνικά βουνά τους κάνουν αλλά το γλυκό έχει άλλη γεύση απο τον καθένα. Ο τσελεμεντές και τα υλικά δεν κάνει τον μάγειρα.
Και αυτό είναι κάτι που το εκτιμάμε και το γουστάρουμε.
Εσύ πιθανός να μην είχες ξαναμπεί σε τέτοια διαδικασία και σου φαίνεται περίεργο και αντιδράς απότομα αλλά εμείς που γνωριζόμαστε μάλλον κάπως στο τέλος τα βρίσκουμε. Απλά πάμε Θεσσαλονίκη μέσω Καϊρου, τεσπα.

Για τα προηγούμενα Γιάννη δεν καταλαβαίνω ακριβώς όλα τα μέρη της ανταπάντησής σου, αλλά όπως λές και εσύ επειδή κινδυνεύω να γίνω γραφικός, αν δεν έχω ήδη γίνει, κλίνω αυτόν τον κύκλο της συζήτησης απο τη μεριά μου μένοντας για άλλη μια φορά στο "συμφωνούμε οτι διαφωνούμε"
καλό βράδυ σε όλους

ΥΓ.
Για το πλάνο ασφαλείας για να μην παρεξηγούμε πιστεύω ακράδαντα οτι μπορείς να κάνεις ένα άρτιο πλάνο αλλά όπως γράφεις και εσύ στο 4.7 Λεπτομερές πλάνο θα εκπονήσεις όταν θα έχεις λεπτομέρειες συμμετοχών , διαδρομών κτλ. άρα και εσύ αναγνωρίζεις οτι είναι το προσχέδιο και όχι το τελικό. Πώς άλλωστε θα μπορούσες να το έχεις απο τον Ιούλιο!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την stavrosd στις Πεμ 7 Νοε 2013 - 21:51, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 21:50

.
Μα γι' αυτό θέλω να τον τιμούν Κώστα.

Δεν έβαλα ποτέ τον εαυτό μου στην κρίση σας, ούτε σας τη ζήτησα. Το κριτήριο είναι ο 24ωρος. Και αυτόν δεν τον πουλάω σε καφενεία, πλατείες, συνεργεία, εξοχικά, εκδρομές, γραφεία, αίθουσες συνεδριάσεων και παρεούλες. Και δε κάτω από γραφεία.

Μάχομαι γι' αυτό που αγαπάω και κάποιοι απειλούν. Αν δε θέλετε να το δείτε δικαίωμά σας. Να με κατηγορείτε ΟΧΙ. Ιδίως με πολύ προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Έχετε, έχεις, ξεπεράσει πολλές φορές τα όρια. Χωρίς καν να γνωρίζετε τί παίζεται πίσω από την πλάτη σας. Θέλετε πολιτική, διπλωματία και προσχήματα. Θέλω να κάνω τον αγώνα μου, σε ένα ξάστερο περιβάλλον. Μάλλον είμαστε στις απέναντι όχθες ενός ποταμού.

Έτρεχα σε αγώνες του Κατσιμαλή όταν δε μιλούσαμε. Σε αγώνες του DOC το ίδιο. Το ίδιο ο Δημήτρης και ο Μελέτης σε δικούς μου. Δεν απείλησα, δεν απείλησαν, κανένα ότι δε θα τρέξω σε αγώνα του για ότι είπε για μένα. Ούτε είπα σε κανένα να μην τρέξει σε αγώνα των άλλων. Ειλικρινά θλίβομαι και μόνο που σκέφτηκες κάτι τέτοιο. Αποδεικνύει πόσο αντίθετα σκεφτόμαστε.

Ο 24ωρος δε δημιουργήθηκε με παρθενογέννεση!!! Δημιουργήθηκε από την ανάγκη μας, με την Κωνσταντίνα, να φτιάξουμε έναν αγώνα που θα κάλυπτε σε όποιο βαθμό μπορούσαμε όλα αυτά που θεωρούσαμε ιδανικά: αντοχή, δυσκολία, πλοήγηση. Συνδέοντας τα άπιαστα για μας: Acropolis, Dakar, 24h LeMans. Το ότι καλύπτει δεκάδες συμμετοχές κάθε χρόνο, σημαίνει ότι έχουν κάτι κοινό μαζί μας, αγαπούν ίσως τα ίδια πράγματα. Δε μπορείς να ξεχωρίσεις τον 24ωρο από εμάς. Είναι δημιούργημά μας, κάτι από την ψυχή μας. Δε θα μπορούσε να μην έχει κάτι το... παρανοϊκό μέσα του, αν δεν είχαμε την τρέλα μας. Μην προσπαθείς όμως να τον διαχωρίσεις από εμάς. Προσπάθησαν και άλλοι να κάνουν 24ωρους, αλλά...

Όσοι τον απειλούν, είναι εχθροί μας. Ακριβώς γιατί απειλούν κάτι που δημιουργήσαμε, ανεβάσαμε πολύ ψηλά και αγαπάμε. Δεν είναι θέμα "δουλειάς" όπως θέλετε να το παρουσιάσετε. Μόνο μία εταιρία ζει από τους αγώνες στην Ελλάδα. Εμείς σίγουρα όχι, σίγουρα όχι από τον ένα που διοργανώνουμε. Και ξέρεις πολύ καλά ότι δε θέλαμε ποτέ να κάνουμε δεύτερο. Εσύ πίεζες περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο. Είναι θέμα τρόπου ζωής, γιατί για εμάς ο 24ωρος είναι θέμα ζωής. Βάλε κάποιους να απειλούν τον τρόπο ζωής σου και μετά έλα να τα πούμε. Να δω τί θα λες τότε...

Από σένα δεν περίμενα αυτή τη συμπεριφορά, αυτά τα λόγια... όχι... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Πάντως συγχαρητήρια. Ξέρεις να αποφεύγεις να απαντάς...



Σταύρο

ευχαριστώ. Δε φοβάμαι να το πω.

Συμφωνήσαμε σε κάτι.

ΥΓ. Και μόνο ότι το προσχέδιο βρέθηκε στα χέρια σου είναι ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ των κανόνων... Εμένα δε μου δίνουν τη έκθεση παρατηρητών άλλων αγώνων για να κάνω το δικό μου καλύτερο και αυτοί κυκλοφορούν στους διαδρόμους προσχέδια... Δε σε ενοχλεί αυτό;

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 23:09

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.


ΥΓ. Και μόνο ότι το προσχέδιο βρέθηκε στα χέρια σου είναι ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ των κανόνων...  Εμένα δε μου δίνουν τη έκθεση παρατηρητών άλλων αγώνων για να κάνω το δικό μου καλύτερο και αυτοί κυκλοφορούν στους διαδρόμους προσχέδια... Δε σε ενοχλεί αυτό;

._
Γιάννη παραλογίζεσαι!

Εσύ μας τα έστειλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 23:20

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
ΥΓ. Και μόνο ότι το προσχέδιο βρέθηκε στα χέρια σου είναι ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ των κανόνων...  Εμένα δε μου δίνουν τη έκθεση παρατηρητών άλλων αγώνων για να κάνω το δικό μου καλύτερο και αυτοί κυκλοφορούν στους διαδρόμους προσχέδια... Δε σε ενοχλεί αυτό;

._
Γιάννη, μπορεί και εν αγνοία σου, κοινοποιώντας σε εμάς το email που είχες στείλει με τα πλάνα ασφαλείας στην ΟΜΑΕ και την επιτροπή, σου ξέφυγαν και τα συνημμένα. Rolling Eyes 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 23:45

.
OK

Έχουν κάνει τόσα άλλωστε...

ΥΓ. Ρε Σταύρο άσε τους χαρακτηρισμούς σε παρακαλώ. Ξεπερνάς τα όρια...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 0:58

το είσαι ανεκδιήγητος είναι χαρακτηρισμόςgeek , το παραλογίζεσαι είναι ρήμα και σημαίνει οτι δεν σκέφτεσαι λογικά,όπως στην παραπάνω περίπτωση που απλά πήδηξες σε συμπεράσματα χωρίς λόγο Wink . Κανένας χαρακτηρισμός απλά γεγονός. Το παθαίνουμε όλοι μας κάποιες φορές δεν είναι τραγικό, κακό γίνεται όταν δεν το αναγνωρίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 17:53

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Μα γι' αυτό θέλω να τον τιμούν Κώστα.

Δεν έβαλα ποτέ τον εαυτό μου στην κρίση σας, ούτε σας τη ζήτησα. Το κριτήριο είναι ο 24ωρος. Και αυτόν δεν τον πουλάω σε καφενεία, πλατείες, συνεργεία, εξοχικά, εκδρομές, γραφεία, αίθουσες συνεδριάσεων και παρεούλες. Και δε κάτω από γραφεία.

Μάχομαι γι' αυτό που αγαπάω και κάποιοι απειλούν. Αν δε θέλετε να το δείτε δικαίωμά σας. Να με κατηγορείτε ΟΧΙ. Ιδίως με πολύ προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Έχετε, έχεις, ξεπεράσει πολλές φορές τα όρια. Χωρίς καν να γνωρίζετε τί παίζεται πίσω από την πλάτη σας. Θέλετε πολιτική, διπλωματία και προσχήματα. Θέλω να κάνω τον αγώνα μου, σε ένα ξάστερο περιβάλλον. Μάλλον είμαστε στις απέναντι όχθες ενός ποταμού.

Έτρεχα σε αγώνες του Κατσιμαλή όταν δε μιλούσαμε. Σε αγώνες του DOC το ίδιο. Το ίδιο ο Δημήτρης και ο Μελέτης σε δικούς μου. Δεν απείλησα, δεν απείλησαν, κανένα ότι δε θα τρέξω σε αγώνα του για ότι είπε για μένα. Ούτε είπα σε κανένα να μην τρέξει σε αγώνα των άλλων. Ειλικρινά θλίβομαι και μόνο που σκέφτηκες κάτι τέτοιο. Αποδεικνύει πόσο αντίθετα σκεφτόμαστε.

Ο 24ωρος δε δημιουργήθηκε με παρθενογέννεση!!! Δημιουργήθηκε από την ανάγκη μας, με την Κωνσταντίνα, να φτιάξουμε έναν αγώνα που θα κάλυπτε σε όποιο βαθμό μπορούσαμε όλα αυτά που θεωρούσαμε ιδανικά: αντοχή, δυσκολία, πλοήγηση. Συνδέοντας τα άπιαστα για μας: Acropolis, Dakar, 24h LeMans. Το ότι καλύπτει δεκάδες συμμετοχές κάθε χρόνο, σημαίνει ότι έχουν κάτι κοινό μαζί μας, αγαπούν ίσως τα ίδια πράγματα. Δε μπορείς να ξεχωρίσεις τον 24ωρο από εμάς. Είναι δημιούργημά μας, κάτι από την ψυχή μας. Δε θα μπορούσε να μην έχει κάτι το... παρανοϊκό μέσα του, αν δεν είχαμε την τρέλα μας. Μην προσπαθείς όμως να τον διαχωρίσεις από εμάς. Προσπάθησαν και άλλοι να κάνουν 24ωρους, αλλά...

Όσοι τον απειλούν, είναι εχθροί μας. Ακριβώς γιατί απειλούν κάτι που δημιουργήσαμε, ανεβάσαμε πολύ ψηλά και αγαπάμε. Δεν είναι θέμα "δουλειάς" όπως θέλετε να το παρουσιάσετε. Μόνο μία εταιρία ζει από τους αγώνες στην Ελλάδα. Εμείς σίγουρα όχι, σίγουρα όχι από τον ένα που διοργανώνουμε. Και ξέρεις πολύ καλά ότι δε θέλαμε ποτέ να κάνουμε δεύτερο. Εσύ πίεζες περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο. Είναι θέμα τρόπου ζωής, γιατί για εμάς ο 24ωρος είναι θέμα ζωής. Βάλε κάποιους να απειλούν τον τρόπο ζωής σου και μετά έλα να τα πούμε. Να δω τί θα λες τότε...

Από σένα δεν περίμενα αυτή τη συμπεριφορά, αυτά τα λόγια... όχι... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Πάντως συγχαρητήρια. Ξέρεις να αποφεύγεις να απαντάς...



Σταύρο

ευχαριστώ. Δε φοβάμαι να το πω.

Συμφωνήσαμε σε κάτι.

ΥΓ. Και μόνο ότι το προσχέδιο βρέθηκε στα χέρια σου είναι ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ των κανόνων...  Εμένα δε μου δίνουν τη έκθεση παρατηρητών άλλων αγώνων για να κάνω το δικό μου καλύτερο και αυτοί κυκλοφορούν στους διαδρόμους προσχέδια... Δε σε ενοχλεί αυτό;

._
Σταύρο κ Γιάννη
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ότι ο 24ωρος δεν έχει κ το μεράκι του αθανασίου κ της κωνσταντίνας, θα ήμουν ηλίθιος να σκεφτώ κ μόνο κάτι τέτοιο. ΣΑΦΩΣ Κ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΚΑΛΎΤΕΡΟΣ ΑΓΩΝΑΣ.
μΕ ΠΑΡΕΞΗΓΉΣΑΤΕ ΒΡΟΎΤΟΙ.
Το ότι έχω πάρει μέρος σε όλους πλην ενός δεν λέει κάτι? Ναι ρε Γιάννη που όλα τα ισοπεδώνεις πήγα κ σε άλλο 24ωρο κ έλειπαν 25 φύλλα του βιβλίου κ στις 03.15 μου έλεγαν ότι τα έσκισα τι άλλο θέλεις, τα ξέρετε.
Ποτέ δεν είπα κάτι κακό για αυτού του είδους αγώνες κ ΚΥΡΙΩΣ γιαυτό φώναζα κ ΦΩΝΑΖΩ ότι θέλω κ δεύτερο. κατά μάρτιο μεριά. Το φωνάζω και θα το φωνάζω.
συνεχιζω να το λεω οτι ερχομαι σε αυτον τον αγωνα γνωριζοντας οτι φέτος το ποιό πιθανό θα είναι να τερματίσω τελευταίος, αλλά θα έρθω για να το ζήσω. Ούτε αυτό σας λέει κάτι?
Θα βάλω τον 7ο άνθρωπο που έχω καταφέρει σε τέτοιους αγώνες, ούτε αυτό λέει κάτι.
ΆΝΤΕ Ας ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 18:29

kankoo έγραψε:
ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ
Έχεις κανέναν να προτείνειςRazz geek lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 19:05

Ξερω εναν 24ωρο οπου απο πολυ καλος, με μικρες αλλαγες μπορει να γινει ΑΡΙΣΤΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 0:55

.
Ξέρω και εγώ κάποιους αγωνιζόμενους που αν σταματήσουν να εθελοτυφλούν θα βοηθήσουν να γίνουν οι αγώνες καλύτεροι!!!

Razz Razz Razz Razz 

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 8:43

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Ξέρω και εγώ κάποιους αγωνιζόμενους που αν σταματήσουν να εθελοτυφλούν θα βοηθήσουν να γίνουν οι αγώνες καλύτεροι!!!

Razz Razz Razz Razz 

._
Ουτε σαν αναφορα δεν το δεχεσαι. κοιταξε λιγο τα οποια λαθη σου για να καταλαβεις ποιος εθελοτυφλει.
καλημερα 99 αυγουστου σημερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 10:53

.
Ρε Κωστή

πάλι στην κόντρα;

Το δέχθηκα και συμπλήρωσα!!! Εσύ δε θέλεις να δεχθείς ότι δε βλέπεις κάποια πράγματα... για κοίτα και λίγο τριγύρω... δεν είναι ένας κόσμος αγγελικά πλασμένος. Και όποτε θελήσεις έλα να μιλήσουμε για τρίγωνα, με αποδείξεις...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 10:59

ολοι κανουμε λαθη γιαννακο κ εγω πρωτος.
αντε μπροστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας   Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 12:54

.
Γι' αυτό αγαπιόμαστε... γιατί αποδεχόμαστε την ιδιαιτερότητα του άλλου...

Να 'σαι καλά. Είναι πραγματικά πολύ ωραίο να νιώθω ότι δεν είμαστε τσακωμένοι. Μου έφτιαξες τη μέρα.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το γκρέμισμα μιας σαθρής επιχειρηματολογίας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Στιγμές μιας ανάσας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Γενικά για Αγώνες 4Χ4-
Μετάβαση σε: