Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013

Πήγαινε κάτω 
+5
Pet4x4
Elias Nicolaou
kankoo
Γιάννης Αθανασίου
stavrosd
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πώς θέλω τους Αγώνες Αντοχής 4Χ4;
Με τους σημερινούς (2013) κανόνες, χωρίς αλλαγές
Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_lcap85%Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 85% [ 11 ]
Όπως τους θέλει η Επιτροπή 4Χ4
Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Όπως να είναι
Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_lcap8%Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 8% [ 1 ]
Δεν θέλω Αγώνες Αντοχής 4Χ4
Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_lcap7%Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Δεν ξέρω/Δεν απαντώ
Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 13
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elias Nicolaou




Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 6 Νοε 2013 - 12:12

stavrosd έγραψε:
Οι προτάσεις της επιτροπής ήταν:

Για την Ζ2

• Υποχρεωτική χρήση κράνους στη Ζ2


Γιάννης Αθανασίου

Για την Ζ2
• Υποχρεωτική χρήση κράνους στη Ζ2
• Δύσκολη πλοήγηση
• Περισσότερες «Μαύρες» τουλίπες
• Μέση ωριαία Ζ2, 15 χλμ/ώρα κάτω από τη Ζ1


Δημήτρης Αθανασουλόπουλος

Για την Ζ2
• Μέση ωριαία που πιάνεται από το 50%-60% των αγωνιζομένων
• Πιο πολλά όρια και ιδιαίτερη προσοχή στα γρέμια
• Μέση ωριαία Ζ2, 15 χλμ/ώρα κάτω από τη Ζ1
• Υποχρεωτική χρήση κράνους
• Δύσκολη πλοήγηση


Αγωνιζόμενοι

Οι προτάσεις μας, ως αγωνιζόμενοι ήταν οι εξής:

Για την Ζ2
• Περισσότερα ορια – μαύρες τουλίπες στα επικίνδυνα σημεία.
• Χρήση κράνους
• Χαμηλότερη ΜΩΤ => οι «γρήγοροι» θα αρχίσουν να ξενερώνουν και να «μεγαλώνουν»
• Μέγιστη Ταχύτητα 100 χλμ/ώρα



 
 
Τι ειναι οι μαυρες τουλιπες;
 
Η χρηση του κρανους στη Ζ2 πως αποδεικνυεται οτι συμβαλει στην ασφαλεια του πληρωματος;
Εχουν γινει τετοια ατυχηματα που το επιβαλλουν; (μιλαμε για αγωνες αντοχης, οχι για τους παλιους εντουρο  αν και δεν πιστευω το ειδος του αγωνα κανει τη διαφορα)
Πως εννοειται η δυσκολη πλοηγηση;  πολλες τουλιπες στο χιλιομετρο;  τουλιπες που δεν φαινονται ευκολα;
 
 
Οταν σε ενα αγωνα δινονται 6 ωρες για 200χλμ, μιλαμε για μεση ωριαια περιπου 30χλμ, δεν ειναι πολλα, και βγαινει η διαδρομη στον προβλεπομενο χρονο αν πανε καλα.
Αν υπαρχει σφαλμα ή ασαφεια στο road-book και  χαθει χρονος εξ' αιτιας του τοτε ολες οι μεσες ωριαιες και ολα τα ορια πανε περιπατο, θα πιεσεις για να μαζεψεις το χρονο.
Αν το πληρωμα κανει λαθος με σωστο road-book, αυτο ειναι προβλημα του και γι’ αυτο υπαρχουν οι ποινες.
Ταχυτητα 100χλμ σε αντοχης, ειναι πολλα για την Ζ2. Σε μια “στραβη ” με 100χλμ το κρανος δεν κανει τιποτε.
 
 
Το road-book καλο ειναι να τσεκαρεται σε συνθηκες αγωνα – οι διαδρομη που γινεται νυχτα να τσεκαρεται νυχτα –  απο καποιον που ΔΕΝ εχει γραψει το road-book (prima vista), και ΜΟΝΟ με το road-book, οχι με αλλα βοηθηματα.
(γραφτηκε οχι σαν μομφη αλλα σαν υπενθυμιση)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 6 Νοε 2013 - 12:38

.
Ηλία

οι μαύρες τουλίπες έχουν δύο μεταφράσεις, ανάλογα με το ποιος το έγραψε
- Τουλίπες που εκφράζουν κίνδυνο.
- Τουλίπες σε σημείο που πρέπει να κόψουν ρυθμό.

Στοιχεία για τα ατυχήματα δεν υπάρχουν. Η ΕΛΠΑ δεν τα δίνει, λόγω κακής σχέσης με την ΟΜΑΕ και η παλιά ασφαλιστική επειδή δεν έχει πληρωθεί από την ΕΛΠΑ! Παρόλα αυτά, όλο και κάτι θα προσθέσει στην ασφάλεια το κράνος. Δε μιλάμε για FIA approved αλλά για ένα απλό κράνος μηχανής.

Σίγουρα όλοι οι οργανωτές φροντίζουν για το τσεκάρισμα όπως προτείνεις.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pet4x4




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 6 Νοε 2013 - 18:41

Είχα πεί πώς δέν θα έγραφα τίποτα, δέν ξέρω γιατί το κάνω τώρα, προφανώς γιατί δέν μου αρέσουν οι σκιές...

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Πέτρος Σιούτης έγραψε:
Με λύπη όμως, μετά απο την προχθεσινή συνάντηση με Επιτροπή 4χ4, Οργανωτές και αντιπροσωπεία αγωνιζωμένων την οποία απάρτηζα και εγώ, προτρέπω όλους τους αγωνιζόμενους που " το σκέφτονται" αν θα τρέξουν στον 24ωρο, τελικά να το κάνουν, γιατί όπως όλα δείχνουν θα είναι ο τελευταιός 24ωρος με την μορφή που τον ξέρουμε μέχρι σήμερα!
Αυτά έγραψε ένας από τους υπογράφοντες το παραπάνω κείμενο!!!
Ήταν τελικά πετυχημένη ή προς λύπη η συνάντηση;
._
Δέν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το κακό, το ψέμα, ή ακόμα και κάποια διαφορετικότητα σε αυτο το κείμενο σε σχέση με την ανακοινωση! Διαβάζωντας κάποιος την ανακοίνωση καταλαβαίνει μήπως οτι τα πράγματα του χρόνου θα είναι τα ίδια ακριβως με φέτος? Γράφουμε πουθενά κάτι τέτοιο?  Εκανα κακως που προέτρεψα όσους το σκεφτονται αν θα τρέξουν τελικά να το κάνουν επειδή του χρόνου θα υπάρχουν αλλαγές? Αλλαγές που ακόμα και εσύ ο ίδιος πρότεινες για του χρόνου! Γιατί τώρα βρε Γίαννη προσπαθείς να δημιουργησεις εντυπώσεις?

Εσύ γιατί προτείνες αλλαγές? Εμείς γιατί προτείναμε αλλαγές? Επειδή θέλουμε το κακό των αγώνων ή μήπως επειδή κάνουμε πλάτες στα Baja? Τις κάναμε για να αντικρούσουμε προτάσεις που θα ήταν ακόμα χειρότερες για το μέλλον των αγώνων μας.  Έφτασε μάλον η ώρα να βάλουμε λίγο νερό στο κρασί μας. Αυτό που όλοι μαζί προσπαθούμε είναι αυτό το νερό που θα βάλουμε  να είναι το λίγοτερο δυνατό! Ο καθένας με τον τρόπο του... δέν χρειάζεται να συμφωνούμε στον τρόπο... μόνο στον σκοπό! Κάτω απο αυτό το κείμενο που βρήκες στο Facebook και το έβαλες εδώ, υπήρχε και άλλο ένα:

Σιούτης Πέτρος έγραψε:
.
Petros Sioutis Μάνο τις τελικές θέσεις της εποτροπής 4χ4 αναμένουμε και εμείς να τις διαβάσουμε στο προσχέδιο κανονισμών. Οι αρχικές θέσεις της επιτροπής ήταν δυσοίωνες, μέσα όμως απο την συζήτηση και μετά απο πολλές προτάσεις απο αγωνιζόμενους και οργανωτές, φάνηκενα ιοθετούν κάποιες απο αυτές και η όλη συζήτηση να κινείται σε πιο θετικές βάσεις. Όταν πρός το τέλος της συζήτησης όμως φτάσαμε στον τρόπο εφαρμογής κάποιον προτάσεων, εκεί κάποιοι απο εμάς αποκόμισαν την αίσθηση πως γίνανε κάποια βήματα πρός τα πίσω απο μεριά της επιτροπής 4χ4. Υπάρχει μία πολύ λεπτή γραμμή που χωρίζει την ασφάλεια απο την διασκέδαση! Υπερβολικά μέτρα ασφαλείας θα στερήσουν την διασκέδαση, όπως και υπερβολική διασκέδαση μπορεί να υστερεί σε ασφάλεια. Αυτή την λεπτή γράμμη λοιπόν ψάχναμε για να έρθουν οι νέοι κανονισμοί όσο πιο κοντά σε αυτή γίνεται. Το θετικό είναι πως θα συνεχίσουμε να έχουμε αγώνες σε "ανοιχτούς δρόμους", και σε αυτούς θα μπορούν να συμμετάσχουν αυτοκίνητα καθημερινής χρήσης! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο που βγήκε απο την συνάντηση και δέν είναι καθόλου λίγο. Απο εκεί και μετά όμως είναι πολλά τα επιμέρους θέματα που θέλουν πολύ μεγάλη προσοχή έτσι ώστε να γίνουν (θεωρητικά τουλάχιστον) αυτοί οι αγώνες πιο ασφαλείς, χωρίς να καταντήσουν μία απλή βόλτα στο βουνό!
Ελπίζω να πήρες μία μικρή γεύση απο 9 ώρες συζήτηση! :-)
._
Αυτό δέν σε καλυπτει πλήρως? Αυτό γιατί δεν το σήκωσες εδώ μέσα? Ενα post παρακάτω ήταν! Επεξηγεί και το κλίμα (κάτι που δέν υπήρχε κανένας λόγος να το κάνει η ανακοίνωση) αλλά και το γιατί θεωρειτε πετυχημένη, καθώς και που χρήζει ιδιαίτερης προσοχής!
Έχουμε προσχέδιο κανονισμών? Ως προς τί να σηκώσουμε λάβαρα επανάστασης? Απέναντι σε κάτι που δέν υπάρχει ακόμα? Αυτό περιμένουμε όλοι απο ότι ξέρω... Προτάσεις κάνανε, κανατε, καναμε! Κάποιες μας βρήκαν όλους σύμφωνους, κάποιες όχι όλους αλλά με επιχειρήματα τα οποία ακούστηκαν με μεγάλη προσοχή απο την επιτροπή!

Επίσης... μιλάμε για επιτροπή και επιτροπη κτλ.... Αυτή η Επιτροπή έχει ονόματα: Nικος Μανώλης, Δημήτρης Σταθάκος, Παναγιώτης Μήλας, Παπαθάνου Αλέξανδρος. Με εξαίρεση τον τελευταίο που τον γνωριζω ελάχιστα, οι υπόλοιποι τρείς είναι πολύ καλοί γνώστες των αγώνων και απο μέσα, και απο έξω, και απο οργανωση, και απο το bucket. Δέν μπορώ να διανοηθώ πως θα καταλήξουν σε κάτι που θα είναι καταδικαστικό για τον χώρο! ΑΝ τελικά το κάνουν, τότε θα είμαι απεναντί τους, τώρα όμως γιατί? Όλοι τους κάθησαν χωρίς να παραπονεθούν μέχρι τις 4:00 το πρωί και μας άκουσαν, και προβληματηστικάν και συζήτησαν τις όποιες διαφωνίες είχαμε. Ακόμα και ο κ. Παπαθάνου, που απείχε για χρόνια απο τον χώρο και πιστεύα πως θα ήταν πιο αυστηρός σε κάποια θέματα λόγο άγνοιας και μόνο των αγώνων αυτών, και πάλι, ακόμα και αυτός, έδειξε ΠΟΛΥ προβληματισμένος και σκεπτικός για όλα αυτά που  άκουγε. Έδειξε διάθεση να ακούσει όλες τις απόψεις και παραμέτρους και δέν διέκρινα πουθενά αυτό το... αποφασίζουμε και διατάζουμε που περίμενα να ακούσω μετά απο αυτά που είχε πει σε εσένα και τον Μελέτη αντιθέτος άκουσα αρκετές φορές να λέει πως θα την "βρούμε την φόρμουλα". Οπότε γιατί να μήν είμαστε αισιοδοξοι ρε Γιάννη? Γιατί να καταδικάσουμε πρίν ακούσουμε? Αντιθέτος είμαστε σε συνεχή επαφή για να κάνουμε ενα demo στα όρια ταχύτητας (στο είπε και ο Σταύρος)  και να αντιληφθούμε αμφότεροι ποια όρια είναι αυτά που τελικά θα κάνουν ζημιά και ποια αυτά που πραγματικά θα προσφέρουν στην ασφάλεια!


Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Κώστα
ένας κρατούσε σημειώσεις... Εκεί ήμουν και έβλεπα!!!
._
Οι σημειώσεις μου στην διαθεσή σου, Doc, Θεολόγης απο αριστερά και Νικολακόπουλος απο δεξιά, μπορούν να επιβεβαιόσουν το αληθές! Είναι προσβλητικό να λές πως δέν κρατάγαμε σημειώσεις. Ακόμη χειρότερο να λές πως προσυπογράψαμε το κείμενο του Σταύρου ή του Ίαν εν λευκό! Εγώ όντως όπως σου είπα ούτε στις σημειώσεις μου αλλά ούτε και θυμάμαι να πρότεινες εσύ το 15χιλ. διαφορα η Ζ1 απο Ζ2. Μπορείς να με χρεώσεις πως μου διέφυγε της προσοχής όταν πρόσθετα στο προσχέδιο της ανακοίνωσης που έφιαξε ο Ίαν και το απέστειλε σε όλους μας για προσθήκες -διορθώσεις. Απο την πρώτη στιγμή σου είπα πως θα διορθωθεί, αλλά τότε μου είπες πως δέν ήταν δά και τόσο σημαντίκο.  Δέν αρκεί αυτό για να κατήγορήσεις την ανακοίνωση πως πάσχει απο σοβαρότητα. Αλλώστε αυτή ήταν πρόταση του Doc, δέν την βγάλαμε απο την τσέπη μας. Απο λάθος μπήκε στις δικές σου προτάσεις. Σκοτωσέ μας!

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Περιμένω από την επιτροπή αγωνιζόμενων να απαντήσει ΓΙΑΤΙ αποκρύπτει με το κείμενό της τα βασικά στοιχεία της συζήτησης.
Και να ΑΝΑΛΑΒΕΙ τις ευθύνες για όσα θα γίνουν στους Αγώνες Αντοχής το 2014... απέναντι σε όσους εκπροσωπούσαν στη συνάντηση.
._
Αυτό νομίζω πως είναι γραφικό... Δέν απέκρυψε τίποτα! Δέν σταθήκαμε φύσικα σε κάθε κουβέντα που είπε ο καθένας. Τις αξιολογίσαμε και κρατήσαμε τις πιο σημαντικές ή ακόμα και τις τελικές σκέψεις του καθενός.  Προφανός έχουμε διαφορετική αντίληψη των βασικών στοιχείων της συζήτησης που ήταν για εμάς οι κανονισμοί του 2014 και όχι οι προσωπικές αντιπαραθέσεις που καμία θέση δέν έχουν στην ανακοινωσή μας και κανένα όφελος για την συζήτηση.

Σε ένα πράγμα έχεις δίκιο... Το θέμα της ασφάλησης! Όχι ο λόγος που η ΟΜΑΕ επέλεξε αυτή της ασφαλιστική αντί άλλης όπως μας προτρέπεις, (Ποιοι είμαστε εμείς αλήθεια που θα συζητήσουμε κάτι τέτοιο απο την στιγμή που η συγκεκριμένη ασφαλιστική καλύπτει το σύνολο των αγώνων αυτοκινήτου στην Ελλάδα?), αλλά τι γίνεται με τις καλύψεις που αφορούν τους αγώνες μας! Η αλήθεια είναι πως προβληματιστηκαμε αρκετά με αυτά που ακούσαμε και που δυστυχώς τα ακούσαμε για πρώτη φορά ενώ τρέχουμε αισίως 10 χρόνια τώρα! Αποτέλεσε θέμα συζήτησης μεταξύ μας μετά την συνάντηση αλλά δέν είναι κάτι που χωράει σε μία ανακοίνωση που θέμα της είναι οι κανονισμοί του 2014 (στο υπενθυμίζω πάλι!). Αυτό το θέμα πρέπει να αποτελέσει μια νέα συζήτηση εξ'αρχής με προταγωνιστές πρώτα τους οργανωτές που οφείλουν το προιόν τους να είναι άριστα διασφαλισμένο και μετά εμάς που πρέπει να πιέσουμε άπαντες για την σωστή ενημέρωση των αγωνιζομένων πάνω σε αυτό το θέμα. Εμείς έχουμε ξεκινήσει ήδη διεργασίες εύρεσης λύσης του θέματος, παρόλο που είμαστε απλά 5 αγωνιζόμενοι, ούτε ΣΟΑΑ ούτε τίποτα... εσείς σαν οργανωτές? Φαντάζεσε να αγκίζαμε όμως αυτό το θέμα τώρα? Πρίν τον αγώνα σου? Τί θα μας έλεγες τότε? Γιατί ταυτόχρονα μας κατηγορείς για αδιαφορία?

Και επειδή πολύ λόγο κάνεις για ψέματα και ψευδή ανακοίνωση, σε προκαλώ να βρείς ένα ψέμα που γράφει η ανακοίνωση! Όχι ψέματα που δέν γράφει... ΠΟΥ ακριβως γράφουμε κάποιο ψέμα? Επίσης απάντησε και στον Σταύρο που σε προκάλεσε να ορίσεις την "πετυχημένη" συναντηση! Γιατί για εμάς ήταν πετυχημένη απο την στιγμή στο Κρυονέρι μας μίλαγες για επερχόμενους κανονισμούς όπου η  Ζ1  θα έκανε αυστηρό regularity, οπου η Ζ2 απλά θα καταργούταν και που δέν θα ξαναγινοταν αγώνας σε ανοιχτό δρόμο. Τα ξέχασες?  Έχουμε φύγει απο αυτα... Τώρα δυστυχώς πρέπει να δώσουμε και κάτι, αυτό διαπιστώσαμε όλοι... αρκεί αυτο το κάτι να μήν κοστίζει πολύ σε διασκέδαση... εκεί είμαστε τώρα Γιάννη! Απόλυτα πετυχημένη θα ήταν για εμένα αν δέν άλλαζε τίποτα απολύτως, κάτι που απ'ότι φάνηκε απο την αρχή είναι αδύνατον. Και πάλι όμως όταν το ξανασκεφτομαι... σίγουρα δέν θα ήθελα να μήν αλλάξει τίποτα απολύτως???? Πραγματικά δέν ξέρω... είναι λεπτές οι ισορροπίες.


Και για να κλείσει αυτή μομφή εναντίον της αντιπροσωπείας αγωνιζομένων την οποία και απαρτιζω, πές μου σε παρακαλώ ειλικρινά άν πιστεύεις που δέν σταθήκαμε αντάξιοι απέναντι σε αυτό που αναλάβαμε! Συνεδριάσαμε συνολικά 4 φορές, 2 πρίν, 1 στην μεγάλη συνάντηση με εσάς και άλλη 1 μετά απο αυτήν. Είχαμε έγγραφες προτάσεις τις οποίες και σας τις διανέμαμε κατά την διάρκεια της συζήτησης έτσι ώστε φεύγοντας να θυμάστε ακριβως τι είπαμε και όχι να κρατάτε σημειώσεις όπως εμείς, είχαμε επιχειρήματα, είχαμε φωνή,λόγο και άποψη! Δέν συμφωνησαμε σε αυτά που μας σύμφεραν προσωπικά! Το αντίθετο! Διαφωνησαμε στην προτασή σου για ανώτατο όριο αυτονομίας γιατί κάτι τέτοιο θα καταδίκαζε τα αυτοκίνητα που δέν έχουν τεπόζιτο ασφαλείας, παρόλο που και το δικό μου και του Σταύρου έχουν!!! Θυμάμαι τον Σταύρο να συμφωνεί στην πρόταση σου για περιορισμένο αριθμό ελαστικών παρόλο που κάτι τέτοιο τον Σταύρο δέν τον συμφέρει προσωπικά καθώς το αυτοκινητό του και τρώει και σκάει λάστιχα (όπως και όλα τα μεγάλα)!

Οπότε ώς προς τί μας καλείς να απολογηθούμε απέναντι σε αυτούς που αντιπροσωπεύαμε? Για τους επερχόμενους κανονισμούς? Απο πού και ώς πού? Μήπως μας είδες να συμφωνούμε με τις προτάσεις που πραγματικά θα βάζαν ταφόπλακα στους αγώνες μας? Μήπως μας είδες να κάνουμε τα γλυκά μάτια, υπέρ των Baja?  Εγώ πρόσωπικά δεν μετέφερα 2 φορές μάλιστα την ξεκάθαρη αποψη των αγωνιζόμενων της Ζ1 πως ΔΕΝ θα στηρήξουμε έναν θεσμό αποτελούμενο μόνο απο αγώνες τύπου Baja? Εγώ δέν εξήγησα στον Θεολόγη πως δέν μπορεί να σταθεί ένα τέτοιο Πρωτάθλημα και πώς δέν μας ενδιαφέρει κανένα Πρωτάθλημα? Να απολογηθούμε γιατί λοιπόν?

Σας κούρασα το ξέρω...Sleep  άλλα έπρεπε να απαντήσω καθώς θιχτηκα προσωπικά σε αρκετά σημεία! Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ελπίζω να μήν ξεκίνησα νέο κύκλο συζητήσεων γιατί ειλικρινά ούτε τον χρόνο αλλά ούτε και την διάθεση έχω να αναλώνομαι σε διαδυκτιακές διαμάχες με ανθρώπους που τους νοιώθω φίλους μου!

Υ.Γ. Τα είπαμε και στο τηλέφωνο και στο Facebook, για οτιδήποτε μήν διστάσεις, το τηλέφωνο το ξέρεις!Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 6 Νοε 2013 - 21:22

.
Πέτρος Σιούτης έγραψε:
Τις κάναμε για να αντικρούσουμε προτάσεις που θα ήταν ακόμα χειρότερες για το μέλλον των αγώνων μας.  Έφτασε μάλον η ώρα να βάλουμε λίγο νερό στο κρασί μας. Αυτό που όλοι μαζί προσπαθούμε είναι αυτό το νερό που θα βάλουμε  να είναι το λίγοτερο δυνατό!
Άρα βρεθήκαμε εκεί με δεδομένο ότι ΚΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ... και τι ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ; Και μη μου πεις ότι θα συνεχίσουμε να έχουμε αγώνες... αυτό είναι μεμψιμοιρία!!!

Πέτρος Σιούτης έγραψε:
Τώρα δυστυχώς πρέπει να δώσουμε και κάτι, αυτό διαπιστώσαμε όλοι... αρκεί αυτο το κάτι να μήν κοστίζει πολύ σε διασκέδαση... εκεί είμαστε τώρα Γιάννη! Απόλυτα πετυχημένη θα ήταν για εμένα αν δέν άλλαζε τίποτα απολύτως, κάτι που απ'ότι φάνηκε απο την αρχή είναι αδύνατον.
Πάλι να ΔΩΣΟΥΜΕ... πουθενά να ΠΑΡΟΥΜΕ... συζήτηση σημαίνει δίνω και παίρνω... Ότι θα χάσουμε κάθε ελπίδα για συμμετοχές από το εξωτερικό το σκέφτηκε κανείς; Ή δε μας ενδιαφέρει;
Κάναμε με το Μελέτη μεγάλη μάχη να τους πείσουμε ότι η ΜΩΤ δεν χαλάει την απόλαυση. Και τώρα θα μπουν και άλλοι περιορισμοί... Θα τους χάσουμε ΟΛΟΥΣ...

Πέτρος Σιούτης έγραψε:
Αυτό νομίζω πως είναι γραφικό... Δέν απέκρυψε τίποτα! Δέν σταθήκαμε φύσικα σε κάθε κουβέντα που είπε ο καθένας…
Σε ένα πράγμα έχεις δίκιο... Το θέμα της ασφάλiσης!
Απάντησες μόνος σου σε δύο μόλις γραμμές...
"Οι ανοιχτές ειδικές είναι πιό επισφαλείς ασφαλιστικά. Σε δύσκολες καταστάσεις θα θεωρηθεί βαριά αμέλεια." Η προσπάθεια της ασφαλιστικής να ελέγξει την ΟΜΑΕ, την ΕΠΑ, την Επιτροπή 4Χ4... κάτι που εξέφρασε απόλυτα η Επιτροπή 4Χ4...

Πέτρος Σιούτης έγραψε:
Οπότε ώς προς τί μας καλείς να απολογηθούμε απέναντι σε αυτούς που αντιπροσωπεύαμε? Για τους επερχόμενους κανονισμούς? Απο πού και ώς πού? Μήπως μας είδες να συμφωνούμε με τις προτάσεις που πραγματικά θα βάζαν ταφόπλακα στους αγώνες μας? Μήπως μας είδες να κάνουμε τα γλυκά μάτια, υπέρ των Baja?
Σας ΚΑΤΗΓΟΡΩ ότι δε ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΗΚΑΤΕ...
Πήγατε στη συζήτηση με τη διάθεση του χαμένου και θεωρήσατε νίκη το ότι δεν σταμάτησαν τους Αγώνες Αντοχής... και αυτό απεικονίζεται απόλυτα στην ανακοίνωσή σας.
Να ορίσω την πετυχημένη συζήτηση; Αυτή που φεύγω με περισσότερα από όσα περίμενα να πάρω. Αν πάω περιμένοντας να μην πάρω τίποτε, όπως κάνατε εσείς, είναι λογικό να τη θεωρήσω πετυχημένη ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΥΓ. Αν είχε ΟΝΟΜΑΤΑ η Επιτροπή 4Χ4 θα είχε και το θάρρος να παραιτηθεί μετά το κακό που έχει κάνει το 2013 στους αγώνες 4Χ4 ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ. Οι συμμετοχές έχουν μειωθεί κατά 80% και οι αγώνες στο μισό και λιγότερο. Ο μέσος όρος στους άλλους αγώνες μηχανοκίνητου αθλητισμού είναι 25-30%.
Αν είχε ΟΝΟΜΑΤΑ θα είχε το θάρρος να ζητήσει από τον κύριο Σταθάκο να αποχωρήσει απο αυτή μετά τη ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ του Ιχνηλάτη, για μία ακόμη φορά.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 11:46

Elias Nicolaou έγραψε:

 
Τι ειναι οι μαυρες τουλιπες;
Όπως πολύ σωστά είπε και ο Γιάννης οι "μαύρες" τουλίπες που εκφράζουν κίνδυνο και επιστούν ιδιαίτερη προσοχή στα πληρώματα και μείωση ρυθμού. Συνήθως πρόκειτε  για λόγους διαδρομής (σάρες, κάθετες στροφές με κίνδυνο γκρεμού, μεγάλα νεροφαγώματα, στενά περάσματα, μεγάλα γιαπ κ.α)
 
Elias Nicolaou έγραψε:
Η χρηση του κρανους στη Ζ2 πως αποδεικνυεται οτι συμβαλει στην ασφαλεια του πληρωματος;
Εχουν γινει τετοια ατυχηματα που το επιβαλλουν; (μιλαμε για αγωνες αντοχης, οχι για τους παλιους εντουρο  αν και δεν πιστευω το ειδος του αγωνα κανει τη διαφορα)
Γενικά η χρήση κράνους συμβάλει στην ασφάλεια αλλά και αυτό είναι υπο συζήτηση ανάλογα τις συνθήκες (πχ ενα βαρύ κράνος στον 24ωρο μπορεί να κάνει περισσότερο κακό απο καλό λόγω κούρασης) Είναι μία πρόταση προς μελέτη. Δεν είναι απόφαση και καλό είναι να εκφραστούν γνώμες πάνω και σε αυτό το θέμα. Γενικότερα πάντως οι προτάσεις δεν έχουν γίνει βάσει τον συμβάντων που έχουν ήδη συμβεί αλλά με γνώμονα την πρόληψη. Λεπτές γραμμές ξεχωρίζουν την ουσία με την υπερβολή και για αυτό συζητιούνται τα θέματα και δεν επιβάλλονται απλά.
Elias Nicolaou έγραψε:
Πως εννοειται η δυσκολη πλοηγηση;  πολλες τουλιπες στο χιλιομετρο;  τουλιπες που δεν φαινονται ευκολα;
Βασικά πολλές τουλίπες στο χιλιόμετρο αλλά και τα δύσκολά (στην πλοήγηση) off road κομμάτια έχουν ενδιαφέρον Smile
 
 
Elias Nicolaou έγραψε:
Οταν σε ενα αγωνα δινονται 6 ωρες για 200χλμ, μιλαμε για μεση ωριαια περιπου 30χλμ, δεν ειναι πολλα, και βγαινει η διαδρομη στον προβλεπομενο χρονο αν πανε καλα.
Αν υπαρχει σφαλμα ή ασαφεια στο road-book και  χαθει χρονος εξ' αιτιας του τοτε ολες οι μεσες ωριαιες και ολα τα ορια πανε περιπατο, θα πιεσεις για να μαζεψεις το χρονο.
Αν το πληρωμα κανει λαθος με σωστο road-book, αυτο ειναι προβλημα του και γι’ αυτο υπαρχουν οι ποινες.
Εδώ είναι ίσως το μισό ζουμί της υπόθεσης ασφάλεια.
Θα συμφωνήσω οτι η ΜΩΤ είναι κάτι πολύ σχετικό και ουσιαστικά δεν προσφέρει κάτι στην ασφάλεια, μιάς και μια εύκολη ΜΩΤ μπορεί να γίνει άπιαστη αν κάνεις ένα λάθος.
Αυτό είναι και το μεγάλο μας ατου σε σχέση με τους παλιούς αγώνες τύπου regularity. Πλέον έχουμε το tracking. Προσωπικά θεωρώ την ΜΩΤ στόχο μια απαρχαιωμένη μέθοδο ελέγχου.
Το tracking με τα επιμέρους όρια είτε για λόγους παθητικής ασφάλειας είτε για λόγους ασφάλειας προς τρίτους είναι αυτό που κάνει την διαφορά. Γιαυτό και λέμε και στην επιτροπή οτι ο σωστός σχεδιασμός και οριοθέτηση απο τους οργανωτές μπορεί να εξαλείψει πολλούς απο τους κινδύνους που προσπαθούμε να αντιμετωπίσουμε. Θεωρητικά η ΜΩΤ πλέον θα μπορούσε να μην υπάρχει κάν αλλά ίσως μόνο σαν μπούσουλας για την επιλογή και τον σχεδιασμό των διαδρομών.
Άσε δε που η σωστή λειτουργία και εφαρμογή του συστήματος εξασφαλίζει και σε εμάς τα πληρώματα οτι πάντα κάποιος ξέρει που είμαστε χωρίς να χρειάζεται να γεμίσει το βουνό κόσμο. ΠΧ με το tracking μπορείς να καλύψεις πολύ καλύτερα μία ειδική 100 χλμ με 2 fiv απο ότι χωρίς tracking και 10 Fiv.
'Ολα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση οτι δουλεύει και παρακολουθείτε σωστά Wink 
Γιαυτό άλλωστε θεωρούμε σαν αγωνιζόμενοι οτι η σωστή λειτουργία και εφαρμογή του συστήματος είναι η πλέον απαραίτητη προϋπόθεση και έχουμε απαιτήσει και απο την επιτροπή να είναι αυστηρή ακόμα και αν χρειαστεί να διακόψει /ακυρώσει ειδική!

Elias Nicolaou έγραψε:
Ταχυτητα 100χλμ σε αντοχης, ειναι πολλα για την Ζ2. Σε μια “στραβη ” με 100χλμ το κρανος δεν κανει τιποτε.
 Μιλάμε για μία max ταχύτητα, αν κάπου θεωρείτε οτι και τα 90 είναι πολλά τότε θα μπαίνουν άλλα όρια. Και τα 50 μπορεί να είναι επικίνδυνα υπο συνθήκες, μή ξεχνάμε οτι τα crash tests γίνονται με ~45χλμ, δεν θα βάλουμε max τα 50 σωστά? Όλα αυτά είναι υπο σκέψη και αναμένουμε...
 

Αυτά είναι προσωπικές μου θέσεις έτσι? για να μην παρεξηγούμαστεVery Happy 

Εκτός απο τη σωστή, συνεχή λειτουργία και παρακολούθηση του on-line Tracking που είναι αδιαπραγμάτευτο αίτημα απο όλους τους αγωνιζόμενους που έχουμε συνομιλήσει.Exclamation 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 12:00

Elias Nicolaou έγραψε:

 Η χρηση του κρανους στη Ζ2 πως αποδεικνυεται οτι συμβαλει στην ασφαλεια του πληρωματος;
Εχουν γινει τετοια ατυχηματα που το επιβαλλουν; (μιλαμε για αγωνες αντοχης, οχι για τους παλιους εντουρο  αν και δεν πιστευω το ειδος του αγωνα κανει τη διαφορα)
Όπως είπε και ο Σταύρος, είναι μία πρόταση υπό συζήτηση. Το πώς συμβάλει δε χρειάζεται να το μάθουμε εμπράκτως. Τώρα όσον αφορά το τί κράνος να επιτρέπεται για τη Ζ2, πιστεύω προσωπικά, το ιδανικότερο (αν δε θέλει κάποιος να πάρει FIA κράνος), είναι τα κράνη για trackday και Non FIA events, όπως πχ. ένα της OMP που κοστίζει περίπου 50 ευρώ, είναι Open Face και άνετο για το αυτοκίνητο καθώς γι'αυτό έχει κατασκευαστεί.Wink 

Για τα υπόλοιπα που ανέφερες με κάλυψαν πλήρως ο Γιάννης και ο Σταύρος.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε 2013 - 17:06

.
Επειδή, κυρίως από το Σταύρο, αναφέρθηκε το γεγονός ότι μεγαλοποιούμε τα πράγματα, παραθέτω τα όσα έχουν γίνει εναντίον του Ιχνηλάτη μέσα στο 2013 και ΜΟΝΟ.

Ακριβώς όμως επειδή είναι εκτός του θέματος, μπορείτε να διαβάσετε την αναφορά μας αυτή ΕΔΩ.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elias Nicolaou




Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 16:07

προς stavrosd:
επειδη βαριεμαι να αναρτησω παραθεσεις θα απαντησω λιγο διαφορετικα:
- μαυρες τουλιπες: κατανοητο
- κρανη: κατανοητο, θελει ακομα ψαξιμο
σαν γεγονος υπηρξαν δυο εξοδοι στον 24Ωρο του.....2009, μια του Τσιρικου( ; ) μετα το νοσοκομειο της Θηβας, και μια καποιου που δεν θυμαμαι στην κατηφορα, στο πεδιο βολης, στα τανκς
δεν θυμαμαι να χτυπησαν, ποσο μαλλον στο κεφαλι
- ΜΩΤ, tracking: κατανοητο, συμφωνω με ορια σε επικινδυνα σημεια  καθως και σε κατοικημενες περιοχες , με μια μικρη αποκλιση για την περιπτωση που καποιος φοραει αλλα λαστιχα και το ταχυμετρο του δειχνει με σφαλμα, αλλα αν ξεπερασεις αυτη την μεγιστη αποκλιση εφυγες εκτος αγωνα – “στεγνα ”
- μεγιστη ταχυτητα: προσωπικα θα ελεγα τα 90χλμ ειναι καλα για Ζ2, δεν θελω να μπλεξω με κανεναν σε κουβεντες τυπου “κολοκυθια”: «γιατι 90, ποσα να ειναι, να ειναι 10, γιατι να μην ειναι 120, κλπ, κλπ »
ας σκεφτουμε τι θα συμβει αν “βγει ” ενα αμαξι με την ταχυτητα αυτη
και μιας και μιλαμε για Ζ2 οπου ο καθενας τρεχει με το καθημερινο του αμαξι, ας αναλογιστει οποιος νομιζει οτι τα ορια ειναι χαμηλα  τι ζημιες θα του παρουσιαστουν αν τρεχει με 100χλμ, ή τελως παντων με την οποια μεγιστη
 
τελος, συμφωνω κα επαυξανω: συζηταμε δεν τσακωνομαστε και σαφως ΔΕΝ παρεξηγουμαστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 16:13

Απλά δια το ορθόν που λενε

Ο Τσιρικος το 9 που ντελεταπαρησε ειχε rollbar πλεον

Δε ξερω αν μιλαμε για την ιδια χρονια (αλλα μαλλον ναι)  αλλος ενας που ειχε ντελαπαρει στο Μοσχοποδι ειναι ο Γκορόγιας - χωρις ρολλ μπαρ ή cage - με το vitara που ευτυχως το παιδι δεν επαθε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα ουτε αυτος ουτε ο συνοδηγός του, και το ξερω απο πρωτο χερι γιατι εγω πηγα και τον μαζεψα.

Επισεις ηταν μαζι του λιγο πριν λιγο μετα ενα παιδι που δυστυχως δε θυμαμαι το ονομα του με Samurai αλλα αυτος ειχε cage οποτε το μονο που πληγωθηκε, εκτός του εγωισμου του, Very Happy Very Happy Very Happy  ηταν το ψηγειο του - ο λογος που κι αυτος εγκατελειψε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε 2013 - 17:27


Elias Nicolaou έγραψε:
και μιας και μιλαμε για Ζ2 οπου ο καθενας τρεχει με το καθημερινο του αμαξι, ας αναλογιστει οποιος νομιζει οτι τα ορια ειναι χαμηλα  τι ζημιες θα του παρουσιαστουν αν τρεχει με 100χλμ, ή τελως παντων με την οποια μεγιστη
 
τελος, συμφωνω κα επαυξανω: συζηταμε δεν τσακωνομαστε και σαφως ΔΕΝ παρεξηγουμαστε
Αυτό είναι μία μεγάλη αλήθεια που την τονίσαμε και στην συνάντηση ως επιχείρημα οτι ναι μεν οι τις Ζ2 τρεχουν χωρίς παθητικά μέσα ασφαλείας αλλά το 80% την επόμενη μέρα θα πάν τα παιδιά στο σχολείο με αυτό το αυτοκίνητο οπότε το φιλάνε. Υπάρχει και ένα 20% όμως που θέλουν να παίξουν πιό άγρια και για αυτούς βασικά μιλάμε, πώς να γίνει το παιχνίδι ασφαλέστερο αλλά χωρίς να συμβιβάσουμε πολύ την απόλαυση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mad4mud1

mad4mud1


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2013

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 10 Νοε 2013 - 23:34

Προσωπικά εγώ ψήφισα ότι τους θέλω τους αγώvες όπως είvαι τώρα αλλά και κάθε χρόvο ο 24ωρος.
Η εμπειρία μου δεv είvαι μεγάλη (μοvο τρεις 24ωρους) σε σχέση με τους περισσοτέρους απο εδω μέσα αλλά οφείλω vα ομολογήσω ότι ουδέποτε στοv 24ωρο δεv αισθάvθηκα ότι κιvδύvευσα είτε απο άποψη καvοvισμώv, είτε απο άποψη διαδρομώv.
Τώρα αv πρέπει στη Ζ2 vα βάλουμε κράvος για μεγαλύτερη ασφάλεια, ας γίvει αλλά όλα τα υπόλοιπα που αφορούv τα vέα πιθαvά μέτρα για τη Ζ2, προσωπικά δεv με αvτιπροσωπεύουv.
Είμαι σίγουρος ότι στο τέλος θα καταλάβουv όλοι τη σπουδαιότητα αυτού του αγώvα και θα τοv αφήσουv ήσυχο vα ικαvοποιεί όλα τα γούστα (αθλητώv moto, Ζ1, Ζ2, Ζ3 & Ζ0) !!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elias Nicolaou




Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 16:18

stavrosd έγραψε:

...Υπάρχει και ένα 20% όμως που θέλουν να παίξουν πιό άγρια και για αυτούς βασικά μιλάμε, πώς να γίνει το παιχνίδι ασφαλέστερο αλλά χωρίς να συμβιβάσουμε πολύ την απόλαυση...
 
αυτο το 20% απο τη στιγμη που η Ζ2 δεν τους ικανοποιει μπορουνε να μεταπηδησουν στη Ζ1,
ή τελος παντων οπου νομιζουν οτι τους ικανοποιει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 17:44

.
Από την πρώτη μέρα του τρίτου τσεκαρίσματος του 24ωρου, μπορώ να σας πω ότι μία μέση της τάξης των 37+ χαω βγαίνει ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ τα 70 χαω ΜΕΓΙΣΤΗ!

Να σημειώσω ότι μιλάμε για πολύ κακές καιρικές συνθήκες, βροχή και λάσπη και λάστιχα που έχουν γράψει 3 αγώνες: 24ωρο 1012, Lepado 2013, 24ωρο 2013. Και ένα αυτοκίνητο σχεδόν 2,5 τόννων, το οποίο δε θέλαμε να ταλαιπωρήσουμε με τίποτε, με τελειωμένα μπροστινά αμορτισέρ.

Θα δημοσιεύσω φωτογραφίες από το GPS μόλις επιστρέψω να πειστείτε...

Οπότε ακόμη και για τους "γρήγορους" της Ζ2, οι απαιτήσεις ενός αγώνα Rally Raid δεν είναι τέτοιες που να απαιτούν επικίνδυνα υψηλές ταχύτητες. Αρκεί βέβαια και οι οργανωτές να μένουμε στα λογικά πλαίσια, κάπου εκεί γύρω στα 40 χαω μέση.

Θεωρώντας ότι απευθυνόμαστε de facto σε λογικούς ανθρώπους, οι οποιοιδήποτε περεταίρω περιορισμοί, μάλλον φαντάζουν υπερβολικοί για τη Ζ2.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 23 Ιαν 2014 - 17:58

.
Δυόμισι σχεδόν μήνες μετά την τελευταία δημοσίευση και τρεις μετά την, κατ' εμέ, ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ συνάντηση στο Κρυονέρι δεν έχουμε:

1. Πρόγραμμα αγώνων το οποίο ΘΑ είχαμε πριν το 2014!!! Και να δούμε πότε θα το έχουμε...

2. Προσχέδιο κανονισμών πάνω στο οποίο ΘΑ γινόταν η δεύτερη συζήτηση επί των ΟΠΟΙΩΝ τεχνικών κανονισμών...

3. Τη "ΔΟΚΙΜΗ" σε πραγματικές συνθήκες που ΘΑ μας έδινε μία εικόνα μέσων, τελικών και ασφάλειας...


... και έχουμε

1. Έναν νόμο που ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ τη χρήση trailer για τα αυτοκίνητα της Ζ1, ίσως και της Ζ2 αν επιβληθούν μέτρα ασφαλείας, τον οποίο δεν φρόντισε να διαπραγματευτεί η ΟΜΑΕ.

2. Μία σωρεία "ΦΗΜΩΝ" για το τους κανονισμούς, τον αριθμό των αγώνων, τους οργανωτές κλπ.

3. Οργανωτές που ανακοινώνουν ημερομηνίες ΠΡΙΝ ανακοινωθεί το επίσημο πρόγραμμα από την ΕΠΑ!!!

Καλό αγωνιστικό 2014 να έχουμε!!! Με 'γεια μας... Ελπίζω κάποια στιγμή να βάλουμε μυαλό στο ΤΙ διαπραγματευόμαστε και με ΠΟΙΟΝ το διαπραγματευόμαστε.

ΥΓ. Οι παραπάνω επισημάνσεις έγιναν ΠΡΙΝ απο την ανακοίνωση ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ και δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗ.

._


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Κυρ 26 Ιαν 2014 - 19:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 23 Ιαν 2014 - 20:05

Ξεχασες το ΑΝ διαπραγματευομαστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2014 - 9:37

[quote="fokion"]Ξεχασες το ΑΝ διαπραγματευομαστε[/quote

Φωκίων δεν είναι μόνο το αν είναι κ άλλα πραγματα.
Είναι αληθεια ότι χρονιά χωρις τον 24ωρο δεν υφίσταται ούτε για εμάνα ούτε ΊΣΩΣ για κανεναν ΌΜΩΣ......................
Έχουν γίνει εγκλήματα κ δεν γνωρίζω εάν η επιτροπή θα το πάρει πίσω. Ναι είμαι της άποψης ότι ΔΕΝ πρέπει να κοπεί ένας αγώνας ο οποίος ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ είναι τουλάχιστον ο μεγαλύτερος σε συμμετοχές Ελλήνων κ ξένων.
Ναι έτσι όπως το βάζει η επιτροπή βγάζει σωστό τον Γιάννη κ όχι αυτούς. Όύτε καμμία δικαιολογία δεν έδωσαν.
Εξαρτάται από ποιά πλευρά το δει ο καθένας.
Εγώ το βλέπω από την πλευρά του ότι θέλω έναν 24ωρο αλλά πολύ ΠΟΛΎ ποιό ασφαλή από τον περσινό. Από αυτά που έμαθα από συντρεχίτες.
Όμως Όμως Όμως...........................................................................................................................................
Γιάννη ίσως ίσως πρέπει να ριξεις λίγο νερό στο κρασί σου για να μπορέσει να γίνει αγώνας.
Έχω μιλήσει με κάποιους σαν κ εμένα που κανουν 1-2 αγώνες την χρονια κ η άποψή τους είναι ίδια.
Ελπίζω να μπορέσουμε να ξαναβάλουμε τον 24ωρο στο καλενταρι αλλοιώς θα γίνει ακρόπολις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2014 - 10:53

kankoo έγραψε:

......................................
Έχουν γίνει εγκλήματα κ δεν γνωρίζω εάν η επιτροπή θα το πάρει πίσω.


Εφ' οσον λοιπον εχουν γινει "εγκληματα" οπως χαρακτιριστικά λες τοτε καλα κανει η "διμελης" επιτροπή κι αποφασιζει να μην γινει.....

Ε???????

Γιατι προσεξε - λες "εγκληματα" δε λες "λαθη" δε λες "βελτιωση". Λες "εγγληματα".

Απο κει και περα να αρχίσω μια κουβέντα που δε καταλήγει πουθενά, κουβεντα που εχει γινει κατ' επαναληψη κι επι προσωπικου και επι φορουμ,  διεροτωμενος απλώς αν "αυτα τα εγκληματα" ( μου εκατσε η λεξη..)
α.εχουν/δεν εχουν γινει αλλου
β.γιατι δεν αντιμετοπιστικαν "ομοιοτροπως"
γ.γιατι χειροτερα και κατ' επαναληψη μαλιστα "εγκλήματα" δεν σχολιαστικαν καν και περασαν στο ντουκου
δ.για ιδια μετρα και ιδια σταθμα.
αντιλαμβανεσαι προφανως πως το εννοω

Δεν εχει για μενα νοημα πλεον

σε δευτερο πλανο προφανως και δεν μπορω να καταλαβω με την φραση "γιαννη βαλε νερο στο κρασι σου" μεχρι το "η αποψη τους ειναι η ιδια" τι εννοεις.
Να βαλει νερο στο κρασι του σε ποιο θεμα?
να μη βλεπει πχ οτι δεν μπορει να εισαι και "υπευθυνος επι ασφαλιστικων θεματων" και οργανωτης ταυτοχρονα??
να μη βλεπει το γελειο του πραγματος να ανακοινωνεται ΕΠΙΣΗΜΑ αγωνας σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ημερομηνια σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ τοπο χωρις..................... ονομα ΛΕΣΧΗΣ??????????????? lol!  lol! 
ειμαστε σοβαροι????????????
Να μη βλεπει το "δεν εχεις στειλει τιποτα" με τα αυτια σας το ακουσατε αν δεν απατωμαι, για αυτα που ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ???????????????????
να.... αλλαξει την μορφή του αγωνα του ωστε να ειναι "ιδιος με τους αλλους"???


τελος παντων οπως ειπα και "αρμοδιως" ενθεν και ενθεν, οποιος νομιζει πιστευει ειναι σιγουρος οτι "εγιναν εγγληματα" ΠΟΥ ΤΑ ΕΖΗΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ τειρουμενων και ΟΛΩΝ των αναλλογιων τα βαζει σε ενα χαρτι και τα στελνει αρμοδιως στην οργανωση.
αν η απαντηση δεν τον ικανοποιει, και παλι υπαρχουν τα αρμοδια οργανα.
Κουβεντα στα φορουμ μονο επικοδημητική δεν μπορει να ειναι σε θεματα ΤΕΤΟΙΑΣ σοβαροτητας.

αλλα αλλο αυτο κι αλλο το γελοιο του να βαθμολογω με 5 ( σκατα δηλ ) το οτι.... δεν υπηρχαν οθονες αποτελεσματων..... Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν.........

ΥΓ
Υπαρχουν πολλες ενστασεις ΚΑΤΑ ΠΟΣΟΝ
Α. Το ακροπολις οντως θα επανελθει και ποτε
β. αν θα ειναι καν ακροπολις με την οποια απο την σωστη του εννοια εχει απομεινει....


ΥΓ 2 ( δεν ειναι για σενα αυτο Κωστα ουτε για καποιον αλλο οδηγο συνοδηγο...)
την υπογραφη μας - εστω και ηλεκτρονικη - να ξερουμε που την βαζουμε.... και το λεο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ φιλικά, γιατι να - σε εξεθεσαν.....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fokion στις Κυρ 26 Ιαν 2014 - 16:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2014 - 15:29

Προσωπικά το "έγκλημα" είναι να μη στηρίζεται αυτός ο αγώνας. Ναι έχει συμμετοχές που τρέχουν μια φορά το χρόνο κτλ κτλ. Γιατί οι άλλοι αγώνες ΔΕΝ έχουν τραβήξει αυτές τις συμμετοχές; Κάποιος λόγος θα υπάρχει. Με το να μην τον έχουμε μέσα στο πρόγραμμα μόνο ζημιά κάνει. Λυπάμαι πραγματικά για αυτή την εξέλιξη καθώς γνωρίζεται την αγάπη μου για τον αγώνα αυτό (αλλιώς μετά τον 2ο χρόνο off θα τον είχα κόψει). Ελπίζω να μη συνεχίσουμε στον ρυθμό του "πω πω τί πάθαμε" και να κάνουμε ότι μπορούμε να επανέλθει ο αγώνας όπως του πρέπει και του αξίζει.

Ας δούμε τον αγώνα σαν αγώνα κι όχι σαν Αθανασίου για όσους έχουν ράμματα για τη γούνα του. Τέρμα πια τα δε σε γουστάρω θα σου σκοτώσω τη κατσίκα.

Φέτος στα 4χ4 μάλλον έναν αγώνα (δύο στο τσακιρ κέφι) θα μπορέσω να κάνω. Ας είναι αυτός ο τραγικός 24ωρος με τις ελεεινές συμμετοχές, χωρίς προβολή και έναν οργανωτή για το φρενοκομείο (από μικρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια, έτσι δε λένε  Question  Question  Shocked )

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
mad4mud1

mad4mud1


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2013

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2014 - 17:21

Paniain έγραψε:
Προσωπικά το "έγκλημα" είναι να μη στηρίζεται αυτός ο αγώνας. Ελπίζω να κάνουμε ότι μπορούμε να επανέλθει ο αγώνας όπως του πρέπει και του αξίζει.

Συμφωvώ απολύτως με τοv Ιαv στα παραπάvω λεγομεvά του.
Προσπαθώ vα καταλάβω τι "έγκλημα" έγιvε στοv 24ωρο του 2013 και δεv μπορώ vα βρώ καvέvα.
Όλα ήταv σωστά μελετημέvα και υπολογισμέvα (roadbook, διαδρομή, τουλίπες, ΜΩΤ, όρια, trackig, επικοιvωvία)
Ο αγώvας στέφθηκε απο μεγάλη επιτυχία, ειδικά απο τη στιγμή που διεκπεραιώθηκε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα μέσα σε τόσο αvτίξοες συvθήκες (καιρικές) που επηρέασαv και τη διαδρομή.
Αυτός και αv ήταv αγώvας Αvτοχής αvθρώπου και μηχαvής !!!!!!!!
Πραγματικά θα είvαι ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος vα μηv ξαvαγίvει 24ωρος μιας και μέχρι τώρα δεv έχω ξαvαδεί άλλο αγώvα αvτιστοιχό του (απο όλες τις απόψεις).
Ας σταματήσουv πια κάποιοι vα "πυροβολούvε" Αθαvασίου & 24ωρο και ας προσπαθήσουv vα πάρουv / μάθουv κάτι απο εκείvοv και τοv αγώvα του.......
Τελειώvοvτας θεωρώ ότι δεv μπορεί vα υπάρξει αγωvιστικό έτος / σαιζόv που vα μηv έχει 24ωρο μέσα (βλέπε αγωvιστικό έτος 2013 που πήγε πάτος, ευτυχώς που είχαμε του Μελέτη στη vαύπακτο και τοv 24ωρο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2014 - 21:04

mad4mud1 έγραψε:
Paniain έγραψε:
Προσωπικά το "έγκλημα" είναι να μη στηρίζεται αυτός ο αγώνας. Ελπίζω να κάνουμε ότι μπορούμε να επανέλθει ο αγώνας όπως του πρέπει και του αξίζει.

Συμφωvώ απολύτως με τοv Ιαv στα παραπάvω λεγομεvά του.
Προσπαθώ vα καταλάβω τι "έγκλημα" έγιvε στοv 24ωρο του 2013 και δεv μπορώ vα βρώ καvέvα.
Όλα ήταv σωστά μελετημέvα και υπολογισμέvα (roadbook, διαδρομή, τουλίπες, ΜΩΤ, όρια, trackig, επικοιvωvία)
Ο αγώvας στέφθηκε απο μεγάλη επιτυχία, ειδικά απο τη στιγμή που διεκπεραιώθηκε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα μέσα σε τόσο αvτίξοες συvθήκες (καιρικές) που επηρέασαv και τη διαδρομή.
Αυτός και αv ήταv αγώvας Αvτοχής αvθρώπου και μηχαvής !!!!!!!!
Πραγματικά θα είvαι ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος vα μηv ξαvαγίvει 24ωρος μιας και μέχρι τώρα δεv έχω ξαvαδεί άλλο αγώvα αvτιστοιχό του (απο όλες τις απόψεις).
Ας σταματήσουv πια κάποιοι vα "πυροβολούvε" Αθαvασίου & 24ωρο και ας προσπαθήσουv vα πάρουv / μάθουv κάτι απο εκείvοv και τοv αγώvα του.......
Τελειώvοvτας θεωρώ ότι δεv μπορεί vα υπάρξει αγωvιστικό έτος / σαιζόv που vα μηv έχει 24ωρο μέσα (βλέπε αγωvιστικό έτος 2013 που πήγε πάτος, ευτυχώς που είχαμε του Μελέτη στη vαύπακτο και τοv 24ωρο)

ΣΥΜΦΩΝΩ Κ με τους δυο σας διότι σαν έγκλημα για εμένα είναι το ότι ο 24ωρος ειναι έξω από το καλεντάρι του 2014.
Τα έγραψα κ πριν οπότε να μην επαναληθφώ, πρέπει να βρεθεί τρόπος να μας εξηγήσουν γιατί δεν τον εβαλαν.
Αρνούμαι εγώ σαν Κώστας να δεχτώ αυτή την απόφαση κ χωρίς να έχω όφελος από τον αγώνα (εάν εξαιρέσεις ότι τον κάνω σχεδόν ανελλιπώς), εάν θέλουν να μην είναι ο καλύτερος αγώνας (με τα προβλήματά του) στο καλεντάρι απλά εγώ θα κάτσω ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.

ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
Προκήρυξη πρωταθλήματος με δύο αγώνες, λίγο πιο οικονομικούς από το DAKAR και αναγγελία του Ερυθρού Σταυρού για αγνοούμενους αγώνες και ότι προαιρείσαι καλέ μου οργανωτή δεν έχω ματαξαναδεί..
Πιθανόν πιστεύουν πως η ανάπτυξη είναι εδώ και τρέχει με χίλια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Ιαν 2014 - 21:07

kankoo έγραψε:

ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
...................... και αναγγελία του Ερυθρού Σταυρού για αγνοούμενους αγώνες  και ότι προαιρείσαι καλέ μου οργανωτή δεν έχω ματαξαναδεί..

Η καλυτερη ατακα ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014 - 8:50

Συγνωμη για να καταλαβω τι γινεται, ο ιχνηλατης εστειλε τις απαιτουμενες αιτησεις του( δεν ξερω τι στελνουν οι οργανωτες για να ενταχθει ο αγωνας του στο πρωταθλημα) και τις αποριψανε και βγαζουν ανακοινωση οτι ζητουνται αγωνες απο τις 1-30/11? Δεν εστειλε ο ιχνηλατης ή εστειλε και το αποριψανε? Δεν δινεται εγκριση για την νυχτερινη ειδικη?Τι ακριβως? Γιατι αν το αποριψανε ειναι απαραδεκτοι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014 - 9:19

O Ιχνιλατης εστειλε. και ΠΟΛΥ πριν την καταληκτική ημερομηνια....


Προφανως ειναι μεσα στο "χαμενο" πακο που η επιτροπη διατεινονταν οτι... δεν ελαβε ποτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014 - 9:47

fokion έγραψε:
O Ιχνιλατης εστειλε. και ΠΟΛΥ πριν την καταληκτική ημερομηνια....


Προφανως ειναι μεσα στο "χαμενο" πακο που η επιτροπη διατεινονταν οτι... δεν ελαβε ποτε....
Ξ Α Ν Α στειλτε !!!! Να μην υπαρχει δικαιολογια καμια. Τουλαχιστον την αιτηση ενδιαφεροντος για να μπει ο αγωνας στο προγραμμα και μετα τα επιμερους(πλανα ασφαλειας κανονισμους κτλ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mad4mud1

mad4mud1


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2013

Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013   Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 27 Ιαν 2014 - 18:50

JOHNVOR έγραψε:
fokion έγραψε:
O Ιχνιλατης εστειλε. και ΠΟΛΥ πριν την καταληκτική ημερομηνια....


Προφανως ειναι μεσα στο "χαμενο" πακο που η επιτροπη διατεινονταν οτι... δεν ελαβε ποτε....
Ξ Α Ν Α στειλτε !!!! Να μην υπαρχει δικαιολογια καμια. Τουλαχιστον την αιτηση ενδιαφεροντος για να μπει ο αγωνας στο προγραμμα και μετα τα επιμερους(πλανα ασφαλειας κανονισμους κτλ)

Ξ Α Ν Α Σ Τ Ε Ι Λ Τ Ε !!!!! Ξ Α Ν Α Σ Τ Ε Ι Λ Τ Ε !!!!! Ξ Α Ν Α Σ Τ Ε Ι Λ Τ Ε !!!!! Ξ Α Ν Α Σ Τ Ε Ι Λ Τ Ε !!!!!

Να στέλνετε συνέχεια κάθε μέρα το ίδιο email. Κάποια στιγμή θα βαρεθούνε και θα το προωθήσουνε.
Και αν θέλετε κοινοποιήστε το αντίστοιχο email και σε κάποιους άλλους προκειμένου να μην έχουνε τη δικαιολογία "κάποιοι" ότι ποτέ δεν το έλαβαν.............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγώνες Rally Raid/ Αντοχής- Πλαίσιο 2014 Συνάντηση 23/10/2013
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σενάρια για τους Αγώνες Αντοχής το 2013
» Hellas Rally Raid 2014
» Pilot Beach Resort 24 Ώρες Rally Raid Greece 2013
» Hellas Rally Raid - Lepanto 2013
» Pilot Beach Resort 24 Ώρες Rally Raid 2014

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Αγώνες Αντοχής - Raids - Rides-
Μετάβαση σε: