Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Η Στηλη του Φερεφωνου

Πήγαινε κάτω 
+11
stavrosd
mad4mud1
Tornado
aggelosk
JOHNVOR
dytis
Admin
Elias Nicolaou
lefterismega
Γιάννης Αθανασίου
fokion
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 11 Οκτ 2013 - 13:35

ΤΕΛΙΚΑ ειμαστε ΠΟΛΥ μπροστα, ( ή μας αντιγραφουν....)


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Σ.Ο.Α.Α. 11-11-2013

Με αφορμή την πρόσφατη ακύρωση την τελευταία στιγμή του Ράλι Αχαιός, ο Σ.Ο.Α.Α. θεωρεί υποχρέωση του να επισημάνει τα εξής:
1)Πρέπει να λαμβάνονται μέτρα κατά των οργανωτών που δεν είναι σε θέση να εκπληρώσουν τις υποχρεώσεις τους, αφήνοντας εκτεθειμένους πάνω από όλα τους αγωνιζόμενους - αθλητές.

2)Θεωρούμε εκτός πνεύματος της εποχής να αντικαθίστανται – επίσης την τελευταία στιγμή - αγώνες ,προκειμένου να προσμετρήσουν τα πρωταθλήματα, κύπελλα και έπαθλα ,κάτι που τινάζει στον αέρα τον προγραμματισμό ,όσο και τον προϋπολογισμό των αγωνιζομένων – αθλητών.

3)Τελικά εκ του αποτελέσματος αποδεικνύεται ότι ο προγραμματισμός της Ο.Μ.Α.Ε. για τους αγώνες του 2013 ήταν υπεραισιόδοξος ,εκτός της οικονομικής πραγματικότητας που όλοι βιώνουμε και τελικά καταστροφικός τόσο για τους ελάχιστους αγωνιζόμενους – αθλητές ,όσο και για τους οργανωτές που εκτίθενται κατ’επανάληψη. Πλέον αυτού αποδεικνύεται για τους ίδιους λόγους λανθασμένη η ελευθερία επιλογής των οργανωτών μεταξύ Ράλι και Ράλι-Σπριντ.


Με βάση όλα τα παραπάνω ο Σ.Ο.Α.Α. και εν όψει των προκηρύξεων για το 2014 προτείνει την συνύπαρξη όλων των εμπλεκόμενων φορέων σε ανοιχτή συζήτηση,
προκειμένου να τεθούν σωστές βάσεις για το σχεδιασμό της νέας χρονιάς, προς αποφυγή παρόμοιων με φέτος καταστάσεων.

Το Δ.Σ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 18 Οκτ 2013 - 1:09

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 18 Οκτ 2013 - 11:58

.
Μάθαμε πως κάποιοι ζητάνε τα trackings από τον 24ωρο του 2012...

Τα έχουμε όλα κρατημένα. Αν θέλουν μπορούν να μας τα ζητήσουν ΕΠΙΣΗΜΑ...

Σας ευχαριστούμε!!!

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 18 Οκτ 2013 - 13:34

.
Μια φορά και έναν καιρό ήταν τέσσερα – ίσως και παραπάνω – κακομαθημένα πλουσιόπαιδα που τους άρεσαν οι «ιπποδρομίες». Ο πατέρας των δύο είχε ένα «ιπποφορβείο ρωσικών αλόγων εργασίας», πράγμα περίεργο για την Ελλάδα. Ο πατέρας του τρίτου μία βιομηχανία ηλεκτρικών ειδών και ο θείος του τέταρτου πωλούσε «άλογα» και έτρεχε σε «ιπποδρομίες» και αυτός.

Άρχισαν να τρέχουν και να κερδίζουν, ακόμη και σε διεθνείς αγώνες. Μέχρι που κάποιοι Έλληνες «εκτροφείς» έφτιαξαν «άλογα» που τους κατατρόπωναν. Και τότε τίναξαν τις «ιπποδρομίες» στον αέρα. Έφεραν πανάκριβους «επιβήτορες» από την Ιταλία και ανάγκασαν τους πάντες να κάνουν στην πάντα. Κανείς δεν τους σταμάτησε, ούτε καν οι υπεύθυνοι "ιπποδρομιών". Είχαν να φάνε ο ένας τη θέση του άλλου. Ούτε, όμως, οι ίδιοι οι νεαροί μπορούσαν να συντηρήσουν τόσο απαιτητικά «άλογα». Και έτσι τελείωσαν οι «ιπποδρομίες» στην Ελλάδα, κάπου στα τέλη των 90s.

Στις αρχές των 00s ξεκίνησαν και πάλι οι «ιπποδρομίες» με απλά «άλογα εργασίας». Σιγά-σιγά πήραν τα πάνω τους, παρόλο που οι παλιοί απαξιούσαν να ασχοληθούν με τόσο απλές «ιπποδρομίες». Ο δρόμος δεν ήταν στρωμένος με ροδοπέταλα. Είχε γκρίνιες, φαγωμάρες, τρικλοποδιές, τα πάντα. Ένα όμως ήταν σίγουρο. ΟΙ «ιπποδρομίες» πήγαιναν μπροστά. Μπροστά χωρίς αμελείς αγώνες, χωρίς ούτε έναν τραυματισμό «ιππέα», χωρίς μία θανάτωση «αλόγου». Και ήρθε οι κρίση και συνέχιζαν να επιβιώνουν, έτσι ή αλλιώς, με τα καλά τους και τα κακά τους, με τους πετυχημένους οργανωτές και τους «κάτω από το τραπέζι».

Και εκεί άρχισε ο χώρος να γυαλίζει και πάλι σε έναν από τους τέσσερις. Ασφάλισε τα «άλογα» του «ιπποδρόμου» και άρχισε να επιβάλλει τους δικούς του κανόνες. Όχι «άλογα» ψηλά, όχι «άλογα» χαμηλά, όχι «άλογα» μακριά, όχι «άλογα» κοντά, όχι «άλογα» που μπορούν να κερδίσουν τα διαπιστευμένα, όχι «άλογα» που μπορούν να βρεθούν στην Ελλάδα σε μεγαλύτερο αριθμό από τα διαπιστευμένα! Και όχι αγώνες που οι «μπότες», τα «σακάκια» και τα «καπέλα» δε θα είναι αγορασμένα από το δικό του μαγαζί!

Και το αφεντικό του «ιπποδρόμου», μαζί με την παρέα του, τα δέχτηκαν όλα αυτά! Ίσως γιατί δεν τους ενδιαφέρουν οι «ιπποδρομίες» και θέλουν εκεί μέσα να ξεκινήσουν dragster και drift! Αφού πρώτα έχουν τινάξει με τη σειρά τους στον αέρα έναν αγώνα του «Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Ιπποδρομίας» που γινόταν εκεί. Και μένει η παρέα των «αλόγων εργασίας» να προσπαθεί να βρει λύση στο πώς θα παραμείνουν όρθιες οι «ιπποδρομίες». Και να τους κατηγορούν όλοι για επικίνδυνους, γραφικούς, χωρίς δύναμη, μόνο και μόνο γιατί δεν πλήρωσαν για «επιβήτορες» μια εποχή που η Ελλάδα περνά μία πολύ δύσκολη οικονομική κατάσταση.

Αλλάξτε τις ιπποδρομίες με ένα γνωστό σας σπορ και θα καταλάβετε.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ 19 Οκτ 2013 - 8:26

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΔευ 21 Οκτ 2013 - 12:37

.
Nicolas έγραψε:
Αν θέλετε να κάνετε σοβαρούς αγώνες, βρείτε συνεργάτες που σας κάνουν και τους κάνετε,
και αφήστε τις μαλακίες για αυτούς που τις τρώνε.

Εδώ έχουμε πρωθυπουργό το αντωνάκι και στο κοινοβούλιο ναζί,
δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση να υπάρχει και ένας μικρός χώρος που ο παπάρας θεωρείται σοβαρός.
Ίσως πάλι βρεθεί κανένας πονηρός να μας εξηγήσει πως παρόλο που αναγνωρίζει πως ο παπάρας είναι παπάρας, η υποστήριξη σε αυτόν θα κάνει καλό στον χώρο... Rolling Eyes

Έχουμε γεμίσει παπάρες και ηλίθιους ενώ παράλληλα και λανθασμένα έχουμε συνδέσει την δημοκρατία με την απόλυτη ξεφτίλα όπου κάθε μαλάκας, νομίζει πως έχει δικαιωματικά λόγο επειδή απλά υπάρχει.

Εξοστρακισμός τώρα ρε!
Πρέπει να πέρασε πολύ τραυματικά παιδικά χρόνια... Και του έμειναν απωθημένα...
Ιδίως τώρα που του έμειναν οι κάγκουρες, οι "ιστορικοί" και ο Θεολόγης μόνο!!!

Ίσα ρε που θα μιλήσεις ΕΣΥ για δημοκρατία... Δημοκρατία σημαίνει βήμα, σημαίνει "πάταξον με, άκουσον δε" και εσύ όποιον δε σου αρέσουν τα λεγόμενά του "ξουτ"...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΔευ 21 Οκτ 2013 - 18:22

.
Κώστας Θεολόγης έγραψε:
Βγάζει το ποιόν του καθενός. Ε δεν μπορεί ο καθένας "χωριάτης" τυχάσπαρτος για να υποστηρίξει τις απόψεις του να καταφεύγει σε λάσπες, ανακρίβειες, ψέματα και λογοπαίγνια. Τόσο ευθραυστά επιχειρήματα έχει που καταφεύγει στη διαπόμπευση των διαφωνούντων? Δεν έχω το δικαίωμα να λέω την άποψη μου δημόσια ή ιδιωτικά? Απαραιτήτως αυτό με κάνει και να επιρρεάζω καταστάσεις? Αν έτσι τότε πολύ μεγάλο κύρος έχω στο χώρο και δεν το είχα καταλάβει.
Λάθος το έγραψα πιο πάνω. Οι χωριάτες έχουν αξιοπρέπεια αν μη τι άλλο.
Είμαι στη διάθεση για όποια καλοπροαίρετη συζήτηση ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
Καλή συνέχεια.

ΥΓ Αθανασίου αν και ο ανυπόγραφος οχετός στο περιοδικό σου θα έχριζε άλλης αντιμετώπισης, σε αφήνω να οργανώσεις με ηρεμία τον αγώνα σου, μη μας πάθεις και τίποτα από τη πίεση και το έχω κρίμα στο λαιμό μου. Καλή επιτυχία και τα λέμε με τη πρώτη ευκαιρία.
Τώρα θα πρέπει να πω και ευχαριστώ; Κοίτα να δεις...
Τουλάχιστον δεν απειλώ, όπως κάποιοι... Πληροφορώ εκφράζοντας την άποψή μου...

Μήπως σε πληροφόρησαν και τί χάπια πίνω;

Αλλά είπαμε, αυτό που ενοχλεί είναι ότι ένας "τυχάρπαστος χωριάτης" κάνει το όνειρό του πραγματικότητα, διοργανώνοντας πετυχημένα κάτι που αγαπάει...
._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΔευ 21 Οκτ 2013 - 19:49

Να φανταστω κι αυτο στο to "επαιξε"..... τελικά δε χανω και τιποτα...

ο τυχαρπαστος χωριατης εχει δειξει την οποια αξια του....
κι αυτο πιστοποιείται απο τους πλεον αρμοδιους, αυτους που συμετεχουν και δεν χρειαζεται αλλη επιβεβαιωση ουτε απο φερέφωνα Very Happy  ουτε απο ανθρώπους που τωρα φτυνουν εκει που εγλειφαν καποια χρονια πριν...
(και για κατι που πρωτον δεν τους επεφτε λογος και δευτερον πρατουν παρομοιως και ευθαρσως κι ολας...)
κι ας προσεχουν λοιπον και οι τωρινοι τους φιλοι μηπως "αυριο" νιωσουν την σχετικη... "υγρασία", γιατι η μια κολωτουμπα δεν αποκλειει και δευτερη καποια στιγμη που ενδεχομένως μεταβληθούν τα "συμφέροντα" τους.....

και ΦΙΛΟΣ χωρις εισαγωγικά, ειναι αυτους που δε σου θετει ορους για την φιλια....

Γιαννη,
Τεινω - αν κι εσυ ξερεις σαφως καλυτερα - να συμφωνησω σε ενα πραγμα με τον Κο Θεολογη...

Ασχολησου με τον 24ωρο και ΜΕΤΑ θα ερθει και η ωρα για τα περεταιρω...
γιατι ο πρωτος "στοχος" ( κι οχι ο μονος βεβαια..) πρεπει να ειναι η οποια "διοίκηση" που "επιτρεπει" / "προμοταρει" τις οποιες "συμπεριφορες"...

Αλλα "αυτα" ειπαμε - "μετα".....
Τωρα πλησιάζει η...... "Πρωτοχρονιά"!!!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 12:14





Ασφαλεια θεατων....


και..... ασφαλεια πληρωματος.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ η στηλη του φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 13:55

Kρατιεμαι να μην απαντησω αλλα.....
Ρε παιδια ελεος...
Ηταν μια συναντηση που αναφερει ο Ιαν για να δουμε(εγω ελειπα λογω αποστασης αλλα τεσπα) τι θα γινει με τους αγωνες που τοσο αγαπαμε τα rally raids.
Προς τι αυτος ο αλληλοσπαραγμος. Γιατι μετατρεπεται σε ο δικος μου αγωνας ειναι καλυτερος, ή ο δικος μου αγωνας ειναι ασφαλεστερος.
Και αρχιζει μια συζητηση με αυτο το ζητουμενο.
Αν καποιος ειναι καλυτερος αγωνας θα το κρινω ΕΓΩ(μιλοντας για τους αγωνιζομενους)
Αν καποιος ειναι ασφαλεστερος θα το κρινω ΕΓΩ
Αν καποιος ειναι ποιο οικονομικος και λογω κρισης μου πηγαινει καλυτερα παλι θα το κρινω εγω.
Γιατι λοιπον αυτα τα ξεκατινιασματα?
Γιατι ο αγαπητος κ.Θεολογης αναφερει πως οι Αλβανοι σαμποταρουν τον 24ωρο, ενω εγω εχοντας προσωπικη σχεση και φιλια με αγωνιζομενους και τα μελη της οργανωσης δεν αναφερθηκε ποτε κατι αναλογο,ουτε σαν κλιμα ουτε σαν πλακα και εν μεσω κρισης ηρθαν πληρωματα απο την αλβανια (με μηχανες) και ετρεξαν στον 24ωρο αλλα και ο ΣΙΝΑ στις Σερρες?
Αντιθετως λατρευουν τα χωματα μας και τους αγωνες αντοχης.
Γιατι ο αγαπητος κ.Αθανασιου κανει τετοιο πολεμο στα baja και σχολιαζει διαρκως τον DOC και αν πηρε την επιδοτηση? Για μενα? Μακαρι να τα πηρε. Μακαρι να περνατε ολοι σας.
Δεν τα εριξε στον αγωνα του? Δικο του θεμα.
Ηθελα να παω Σερρες αλλα δεν πηγα γιατι μου εβγαινε ακριβη?
Δικο μου θεμα.Δεν μου φταιει κανενας.
Γιατι παει ο ενας να φαει το ματι του αλλου αντι να κοιτα τον αγωνα του ο καθενας και να διορθωσει τα λαθη του.
Γιατι αντι να κανει την προωθηση του αγωνα του διαφημιζοντας τα καλα του αγωνα του,το κανει δειχνοντας τα κακα του αλλου.
Αν κυριε οργανωτη εχεις ενα πακετο καλο,ζηλευτο, ασφαλες και οικονομικο τοτε δεν φοβασαι τιποτα γιατι το πραγμα πουλαει απο μονο του!!!!!
Γιατι παντα να ψωφησει η κατσικα του γειτονα?
Οπως ειπε και ο Ιαν αλλα το λεω και εγω θελω πολλων ειδων αγωνων.
Οσοι πιο πολυ τοσο πιο καλα. Να εχω επιλογες. Και θελω να κερδιζει ο διοργανωτης απο τους αγωνες και να μην μπαινει μεσα.Ναι το θελω.
Γιατι μας ξενερωνετε ετσι?
Γιαννη ασχολησου με τον αγωνα που εχεις.
Βομβαδισε με με πληροφοριες για τα χωματα. Φτιαξε με!!!!!!Να το βλεπω στον υπνο μου θελω.
Κ.Θεολογη ασχοληθητε με το promotion του αγωνα σας και μην ασχοληστε με το χαρακτηρα του κ.Αθανασιου.
Γραψτε τις ειδικες, πειτε μας δυο λογια, πειτε μας για τα πληρωματα,φτιαξτε μας την διαθεση!!!!!
Βγαλτε μας απο την μιζερια της καθημερινοτητας. Μην μας κανετε χειροτερα.Διεξοδο θελουμε.Οχι γκρινια.
Απο περιεργεια μπηκα σε παλιες δημοσιευσεις στο offroadportal.
Δημοσιευσεις του 2005. Εποχη προ κρισης και τα παντα ευημερουσαν.
Ξερετε τι ειδα? Την ιδια μουρμουρα. Την ιδια κλαψα. Οτι δεν υπαρχουν λεφτα να τρεξουν.
Τωρα δικαιως. Τοτε?
Νικολα ο 24ωρος εχει φανατικους οπαδους, που δεν εχει κανενας αλλος αγωνας.
Μην λες πραγματα που δεν στεκουν.
Κρατηστε ΕΠΙΠΕΔΟ!!!!!!!
Ξερετε τι μου ειπε ενας γερος εχθες? Απο χωρα που εχει κανει εμφυλιο πολεμο μην περιμενεις καλο!!!!!!
Συγνωμη για το παραληρημα.
Βορριας Γιαννης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 14:09

Γιαννη καλημερα.

Δυστηχώς καθε γραμη σου σηκωνει πολυ εξηγηση...

Καποια "γιατι" που θετεις εχουν τις απαντησεις μερικά "γιατι" πιο κατω...

Ειναι δυσκολο το αναγνωριζω αυτο, για καποιον που δεν παρακολουθει στενα το πραγμα να καταλαβει τι και πως..

ειναι ομως δυσκολο κι απο την αλλη, να δεχτεις τις τρικλοποδιες, τα 50μετρα και 50 σταθμα και παει λεγοντας...

στο κατω κατω ανθρωποι ειμαστε "ξεφευγουμε"....

αλλα ακομα και στο πως "ξεφευγουμε" ομως εχει σημασία και δειχνει και την ποιοτητα του καθε ανθρωπου...
αλλοι ξεφευγουν με επιχειρηματα αλλοι απλώς βριζοντας...

ANYWAY
δεν ειναι ωρα τωρα...
Ενας αγωνας εμεινε τελικά γι αυτη τη ρημαδοχρονια που στραβα ξεκινησε στραβα τελειωνει....
Ας τον ευχαριστηθουμε ο καθενας απο το ποστο του και μετα εδω - και παλι - ειμαστε....

( Παλι πεταχτηκα σα Μαιντανός......)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 14:39

.
Γιάννη

ΙΣΩΣ και να έχεις δίκιο.

Αλλά το ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ δεν ταιριάζει στη φιλοσοφία μου.

Άλλο το σχολιάζω μετά, έστω και ΚΑΥΣΤΙΚΑ, επισημαίνοντας τα όποια λάθη και άλλο το βάζω όσες τρικλοποδιές μπορώ να μη γίνει ένας αγώνας.

Και τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ χρήματα - της ΕΕ δηλαδή - θέλω να ξέρω που πήγαν. Και έπρεπε να πάνε στον αγώνα, γιατί γι' αυτόν δόθηκαν. Δεν πήγαν...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 14:59

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Γιάννη

ΙΣΩΣ και να έχεις δίκιο.

Αλλά το ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ δεν ταιριάζει στη φιλοσοφία μου.

Άλλο το σχολιάζω μετά, έστω και ΚΑΥΣΤΙΚΑ, επισημαίνοντας τα όποια λάθη και άλλο το βάζω όσες τρικλοποδιές μπορώ να μη γίνει ένας αγώνας.

Και τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ χρήματα - της ΕΕ δηλαδή - θέλω να ξέρω που πήγαν. Και έπρεπε να πάνε στον αγώνα, γιατί γι' αυτόν δόθηκαν. Δεν πήγαν...

._
ουτε στην δικια μου φιλοσοφια ειναι ολοι να ειναι το ιδιο.
Για αυτο και παντα θα ξεχωριζουν οι καλυτεροι...
Ναι για τις τρικλοποδιες συμφωνω αν υπαρχουν, αλλα παει παλι στο οτι κοιταμε να κανουμε ζημια στον διπλα αντι να εχουμε υγιη ανταγωνισμο και αν μπορουμε να τον ξεπερασουμε στα ισια. Αντρικια και λεβεντικα.
φανταστειτε μια διαφημηση της πχ BMW που αντι να προωθησει το εργαλειο με τα 500 αλογα, με τους μηδενικους ρυπους και την οικονομικη τιμη, να δειχνει πως ολα τα αλα αυτοκινητα δεν πανε βημα και σπανε ολη την ωρα.(στο παρελθον ειχαν υπαρξει τετοιες διαφημισεις. Οχι ομως το 2013)
Δεν ειναι κλιμα αναπτυξης αυτο. Δεν ειναι καιρος για εχθρες. Το ειπαμε πιο πριν.
Αν οντως παιζουν τα σεναρια που ειπωθηκαν στην συναντηση, πρεπει να ειμαστε ενωμενοι.
Οι πελατες(αγωνιζομενοι) θα δειξουν την δυναμη τους για μια φορα ακομη με την επιλογη τους σε ποιους αγωνες θα συμμετεχουν και ποιους θα αποριψουν.
Και που ξερεις ισως η λυση να ειναι καπου στην μεση.
Μπορει απο καποιες αλλαγες να κανουμε καλυτερους τους αγωνες και ποιο ασφαλους.
Θυμαμαι παλια οταν παρθηκε η αποφαση για να μπει cage υπηρχε πολυ αρνητικο κλιμα.
Τωρα ευχαριστως το δεχονται οι αγωνιζομενοι της Ζ1.
Ξερετε απο που γυρισα τωρα? Εχω το πατρολ στο συνεργειο για σερβισ και πηγα να παρω της γωνιες για τους λασπωτηρες μου απο καταστημα με αγωνιστικα ειδη.
Οπως καταλαβατε ειμαι σε κλιμα προετοιμασιας και θελω να φανταζομαι το τελευταιο σκ του Νοεμβρη που θα παιρνω τα βουνα.
Ετοιμαστητε!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 15:09

JOHNVOR έγραψε:

Ξερετε απο που γυρισα τωρα? Εχω το πατρολ στο συνεργειο για σερβισ και πηγα να παρω της γωνιες για τους λασπωτηρες μου απο καταστημα με αγωνιστικα ειδη.
Χμ..... ετσι μπραβο Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

( για να αλλαξουμε και λιγο κλιμα επιτελους....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 21:11

ΑΓΩΝΑΣ ΛΕΜΕΕΕΕTwisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤρι 22 Οκτ 2013 - 22:02

ορθόν!!!!!!!!!!!


ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΤετ 23 Οκτ 2013 - 14:18

Καλή επιτυχια σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ αισιοδοξος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 11:43

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 13:08

.
fokion έγραψε:
Καλή επιτυχια σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ αισιοδοξος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έχασες!!! Δυστυχώς...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 13:15

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
fokion έγραψε:
Καλή επιτυχια σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ αισιοδοξος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έχασες!!! Δυστυχώς...

._
Αν κρατήσουμε το κλίμα της καταιγίδας αυτό, τότε εμείς θα χάσουμε ΟΛΟΙ. Δεν είδα/είδαμε, μία αποτυχία τη Τετάρτη. Μπήκαν όλα κάτω, εξ'ου και το ξενύχτι. Αν τα βάλουμε σε σειρά, θα δούμε ότι βρίσκετε η μέση λύση. Περνάμε καταιγίδα, ναι, περνάμε από χίλιους ελέγχους, ναι. Τί θα κάνουμε; θα εγκαταλείψουμε; Θα πνιγούμε στη βροχή;

Σαφώς και μπορεί ο καθένας να έχει την άποψη του, δε θέλω όμως να βλέπω ΔΙΑΛΥΣΗ, μόνο ΠΕΙΣΜΑ, απο ΟΛΟΥΣ, οργανωτές, αγωνιζόμενους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 14:23

.
Paniain έγραψε:

Σαφώς και μπορεί ο καθένας να έχει την άποψη του, δε θέλω όμως να βλέπω ΔΙΑΛΥΣΗ, μόνο ΠΕΙΣΜΑ, απο ΟΛΟΥΣ, οργανωτές, αγωνιζόμενους.
 
Επιτροπή 4Χ4; ΕΠΑ/ΟΜΑΕ; Ασφαλιστές;
._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 14:30

.
Όταν οι "πρώην" της Επιτροπής 4Χ4 επιτρέπουν αυτοκίνητα με πινακίδες ΔΟΚ σε αγώνες, οι "νυν" δε μπορούν να επιβάλουν ούτε ημερήσιες άδειες!!!
lol! 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Οι Επιτροπές όμως των αγώνων αυτών έχουν κότσια και τα βάζουν και με την ΕΠΑ. Η δική μας;

._


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Παρ 25 Οκτ 2013 - 15:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 14:35

Οταν φωναζω προσεχετε τι φωτο ανεβαζετε......



Καταλαβες τωρα Αθανασου ΓΙΑΤΙ δεν δημοσιοποιουνται οι εκθεσεις Παρατηρητων "ή να κανω και κακα" οπως λεει η γνωστη ρηση?????


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fokion στις Παρ 25 Οκτ 2013 - 17:29, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 14:36

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
 
Επιτροπή 4Χ4; ΕΠΑ/ΟΜΑΕ; Ασφαλιστές;
._
Το ενα και το αυτο δεν ειναι????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Στηλη του Φερεφωνου   Η Στηλη του Φερεφωνου - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 14:40

.
fokion έγραψε:
Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
 
Επιτροπή 4Χ4; ΕΠΑ/ΟΜΑΕ; Ασφαλιστές;
._
Το ενα και το αυτο δεν ειναι????
Λες ε;

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Στηλη του Φερεφωνου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 30 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η Στηλη του Φερεφωνου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ :: Ανέκδοτα - Πειράγματα-
Μετάβαση σε: