Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Αναστολή αγώνων Off Road Team

Πήγαινε κάτω 
+3
kankoo
fokion
Γιάννης Αθανασίου
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ 2013 - 9:17

Ρε Φωκιωνα, για το Θεο δλδ......
Τρωτε ενα κολλημα κ ολα γυρνανε γυρω απο τον 24ωρο κ τις Σερρες!

fokion έγραψε:
προσπαθω ειληκρινα να καταλαβω το νοημα αυτης της κουβεντας... πραγματικά......

δεν ειναι κοντρα 24ωρου και υπολοιπων

ειναι τι κανει ο 24ωρος κι εχει κοσμο και οι αλλοι δεν εχουν - κι οτι δεν βλεπουν τι κανει ο 24ωρος να το κανουν και αυτοι...

ας τελειωνουμε λοιπον με τον 24ωρο γιατι το προβλημα δεν ειναι ο 24ωρος......

Δημητρα
πες μου πως διαολο θα ανεβει νεος αγωνιζομενος στις σερρες...
πες μου πως διαολο θα παει νεος αγωνιζομενος στα καλαβρυτα ( λιγοτερο )
πες μου πως διαολο θα πληρωσει 400 και 500 ευρω παραβολο
πες μου πως διαολο θα πληρωσει και 60 + 60 για ετησια αδεια....
πες μου πως διαολο θα παρει εργαζομενος ( οσοι εχουν μεινει ) αδεια για 5μερο κ.λ.π. αγωνα... ( ή να κλεισει το μαγαζι του
πες μου πως διαολο θα ερθει δευτερη φορα αγωνιζομενος οταν του πουλας μαγκιες τυπου "σκισμενο καθισμα" αντι να τον αγγαλιασεις και να τον καθοδηγησεις κι ερμηνευεις τους κανονισμους κατα το δοκουν????

και πες μου πως
ο ιδιος οργανωτης κανει εναν αποτυχημενο αγωνα ( μιλαω τουλαχιστον για αυτοκινητα) επι 3 χρονια ( τυχαιο???? απο πολλες πλευρες...) κι απο την αλλη κανει καραεπιτυχημενους αγωνες στην Αττικη... Διχασμενη προσωπικοτητα ειναι?? τη μια "ξερει" την αλλη "δε ξερει"????
Εδω δε καταφερνει να μαζεψει 10 εκδρομικά για την Ζ2 απο την Βορειο Ελλαδα...... δεν υπαρχουν???? Ε τωρα....

και που ξερουμε αν τελικά δε κανει κακες οικονομικές συμφωνιες με συνεργατες χορηγους κ.λ.π. και για αυτο δε βγαινει......
αν μπαινουν χορηγοι "τσαμπα"???? πχ????

οταν η Επιτροπή κοιματε τον υπνο του δικαιου σε οτι συμβαινει γυρω??? ποτε ειδατε τελευταια φορά στο f/b της ΟΜΑΕ αναγγελια αγωνα μας????
Η επιτροπή GTCC κοινηγαγε χορηγους θυμηζω....


αλλα τι τα συζηταμε... τα εχουμε πει 800 φορες κι 801 δεν θελουμε να τα δουμε μπαρουφολογόντας....
Νομιζεις οτι αυτο που μας ενδιαφερει αμεσα ειναι οι Σερρες η οτι δεν θα γινονται αλλοι αγωνες για την Ζ2 πλην του 24ωρου????
Δλδ στο Αττικο δεν θα μπορουσε (με τις καταλληλες προυποθεσεις) να τρεξει νεος αγωνιζομενος?
Η νεος αγωνιζομενος δεν θα μπορουσε αν θελει ενα μεγαλυτερο αγωνα να παει στα Καλαβρυτα?
(που παρεπιπτοντως υπηρχε κ ενας - τα παιδια απο το Καρπενησι με το hilux!)
Tα παραβολα ηταν 120 κ 250 (αν θυμαμαι καλα) αντιστοιχα!
Η ετησια αδεια κατ'ατομο ισχυει για ολους τους αγωνες, καθετα ειτε ειναι Σερρες ειτε Αττικο ειτε 24ωρος!
Οχι αδεια 5ημερου αυτη τη στιγμη δεν παιζει γενικα, ουτε κ απο μενα που την παιρνω απο την σημαια, αλλα δεν υπηρχε 5ημερος αγωνας για την Ζ2......
Κ τελος ας ερθει κ ας δουμε πως θα τον κρατησουμε τον νεο αγωνιζομενο, γιατι για να ερθει, προυποθετει 'κατι'

Να πω οτι συμφωνω με το ποστ του JOHNVOR, να σας θυμισω οτι εχετε μεινει δυο οριακα 3 οργανωτες στο αθλημα, κ να σας ξαναθυμισω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΑΛΛΟΙ! Πως λοιπον θα γινουνε 4-5 αγωνες απο διαφορετικους οργανωτες οταν δεν εχουμε 4-5 οργανωτες?????

Το να χαθει ο θεσμος ειναι κατι που μας ζημιωνει ΟΛΟΥΣ παρτε το χαμπαρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ 2013 - 9:35

.
Γιάννη

επειδή σέβομαι πολύ την άποψή σου θέλω να σου απαντήσω.

Το "παρατήστε τα" δεν αφορούσε τον οργανωτή. Αφορούσε όσους ΠΡΕΠΕΙ να τον ελέγχουν με τα ίδια μέτρα και σταθμά που ελέγχουν όλους.
Και βέβαια θεωρώ απαράδεκτο να αναστέλλονται αγώνες και τώρα και εσαεί.

Για τα Καλάβρυτα την είπα, επειδή ήταν απαράδεκτος αγώνας. Είμαι δημοσιογράφος και πρέπει να ενημερώνω. Για τη Θήβα ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ. Πάντα μιλάω μετά τον αγώνα...

Ποικιλία; 24ωρος, Lepado, Baja, ένας διήμερος (Αττικό; ) και ένας μονοήμερος (Ναύπλιο; ). Δεν είναι ικανοποιητική ποικιλία;

5 οργανωτές; Doc, Μελέτης, Ναύπλιο, Ιχνηλάτης, θέλουμε ακόμη έναν. Τον έχουμε στο παρασκήνιο... Αν οι αγώνες πετύχουν, όλοι, θα έχουμε και άλλους που θα θελήσουν να εμπλακούν.

Τώρα για το "χάσιμο" ενός οργανωτή, αυτό που με ενοχλεί είναι η διατήρηση ενός αγώνα στο καλεντάρι για λόγους άλλους απο το καλό του πρωταθλήματος... Το 2013 ήταν υποχρεωτικό να γίνει λόγω της επιχορήγησης!!!

Δυστυχώς το παρόν δικαιώνει τα όσα λέω τόσα χρόνια. Και από το να ψάξουμε λύση στον άξονα αυτό, κάποιοι θεωρούν (θεωρείτε; ) ότι έκανα κακό που μίλησα. Πόσο θα κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας λοιπόν; Το πακέτο ων 8-10 αγώνων δεν παίζει. Το ομολογεί η Off Road Team με την ανακοίνωσή της... Γιατί δε δοκιμάζουμε και αυτό των 4-5; Μαθηματικά και μόνο θα μαζέψουν κατά μέσο όρο 15+ συμμετοχές, σε σχέση με τις 10- που μαζεύονται τώρα.


Δήμητρα

ο Δημήτρης δεν καταφέρνει (θέλει; ) να φέρει νέους στο άθλημα. Το Ναύπλιο πώς τα καταφέρνει;
Μήπως πρέπει να ψάξει τί φταίει;

Μήπως οι αγώνες πρέπει να γίνονται με βάση τις οικονομικές δυνατότητες των αγωνιζόμενων και όχι το ποιός Δήμος μας δίνει περισσότερα;

Για το χάσιμο του θεσμού ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ είναι ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ. Εδώ και τρία χρόνια που ΕΠΙΜΕΝΕΙ να διατηρεί το έπαθλο Trail Ride και τις Serres.
Σίγουρα όχι ο Ιχνηλάτης και ο Μελέτης που κάνουν ότι μπορούν.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ 2013 - 13:28

Δημητρα ξαναλεω καλως ή κακως σου - μου αρεσει σου μου δεν αρεσει ο 24ωρος φερνει αγωνιζομενους.

οταν ομως ο επομενος αγωνας του θεσμου που σκεφτεται να ακολουθησει ειναι οι σερες λεει "ρε δε πατε στο διαολο"

και ξανατρεχει ( αν ) το αττικο. τυχαιο??
προφανως πριν δεν καταλαβες τι εννοουσα,
οτι ο ιδιος οργανωτης ΔΕΝ μπορει να κανει εναν ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ αγωνα = Σερρες (και επι 3 διαδοχικά χρονια παρακαλω) και εναν ( τουλαχιστον ) καραεπιτυχημενο οπως το Αττικο..
Κατι αλλο τρεχει λοιπον και ΔΕΝ ειναι θεμα ικανοτητων που δεν αμφισβητουνται απο κανενα ( εμενα τουλαχιστον)

Για μενα λοιπον η ΣΧΕΔΙΑΣΗ του ολου πρωταθληματος ηταν ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ λαθος. Δεν εχει "χαρακτηρα"
Μια και ανακατευει ασχετα ειδη αγωνων οπως τα Baja και οι αντoχης, σα να λεμε F1 και αναβασεις μονο και μονο επειδη και τα 2 ειναι σε ασφαλτο....

Αν η Ζ1 θελει 9-10-20 χλμ Χ οσες φορες σε κλειστη (affraid )  ειδικη υπαρχουν τα σπριντ ας αναβιωσει η σχετικη κατηγορια. οι αγωνες μας ειναι Α Ν Τ Ο Χ Η Σ, κι οχι με σερβις καθε 20 χλμ......( μετα απο καθε κυκλο διαβασε στο f/b)
Προσοχη εδω
δεν το θεωρω κακο ετσι??? ο καθε αγωνιζομενος συμετεχει οπου γουσταρει δικαιωμα του και γουστο του και καπελο του, αλλα να μην μπερδευουμε την π.... με την βουτσα. Αλλα ας μου πει καποιος που εχει ιδιαν αποψη αν ενα EVO kati θα μπορουσε να παρει μερος στο BAJA ή οχι.... καταλαβαινεις τι εννοω??? γιατι απο οσα βιντεακια ειδα μαλλον ναι...

Πραγματικά  "αυτα" τα συζηταμε καθε χρονο...
Γιατι?????????????????????
γιατι καθε χρονο ΤΙΠΟΤΑ δεν αλλαζει
ουτε προσωπα οποτε ουτε και νοοτροπιες....

πρεπει να ημουν απο τους πρωτους που φωναζα "βαλτε τους οργανωτες σε ενα δωματιο και θα βγουν οταν τα βρουν ή οποιος ζησει" θυμασαι???
ειχα προτεινει επεισεις ο καθε οργανωτης να θετει την "ειδικότητα του" στην διαθεση των υπολοιπων με την προυποθεση οτι και οι υπολοιποι θα διαθετουν την δικη τους σε αυτον.
Ε αυτο μονο 2 καταφεραν να το συντονισουν.....
Αυτοι που εμειναν.... Τυχαιο ΚΑΙ αυτο?????

τελος παντων πλεον δεν εχω ΚΑΝ ορεξη να ασχοληθω περεταιρω...
Κουραστικα... ποιος εγω φαντασου...
κουραστικα να ασχολουμαι με τα ιδια και τα ιδια
Κουραστηκα με το να θελω να προσφερω και να εχει σημασια οχι ΤΙ λεω αλλα ΠΟΙΟΣ ειμαι....
κουραστηκα να θελω να προσφερω και να μου τραβανε τρικλοποδιες....

ναι
θα βοηθαω τους αγωνιζομενους να στηνουν αυτοκινητα σωστα και by the book και οτι μου ανατιθεται στον 24ωρο. Απο κει και περα μονο καφε στο γνωστο "καφενειο" για κουτσομπολιο...
στο κατω κατω αν δεν εχει αγωνες - εχει εκδρομες!!!!

Μη με παρεξηγησεις αλλα δε νομιζω οτι θα συνεχισω να απαντω στο συγκεκριμενο θεμα που αφορά κατα τον τιτλο του  τις πραξεις και τα λεγομενα του Κου Αθανασουλοπουλου, ο καθης ειναι υπευθυνος για το τι λεει και τι κανει ειτε οργανωτης ειτε αγωνιζομενος ειτε επιτροπη, ειτε φιλαθλος
και κρινεται.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ 2013 - 23:07

1. Διοργανωτές έμειναν λίγοι γιατί μετρημένοι μπορούν να αντέξουν το κόστος ενός μεγάλου αγώνα και το ρίσκο τους να υπενθυμίσω Πύργος ΑΟΛΑΠ το 11 (νομίζω) μια Ροδόπη πιο παλιά και κάμποσα άλλα.

2. Τα πάντα καταστράφηκαν εντός της οικονομικής κρίσης απλά γιατί δεν υπάρχουν λεφτά. Οταν υπήρχαν αρκετά τα λάθη ήταν 50% των διοργανωτών και 50% των αγωνιζομένων και ότι και να λέτε το νέο αίμα έφυγε ή μάλλον σταμάτησε να έρχεται όπως έγινε σε όλο το μηχανοκίνητο και πήγε στο ποδήλατο ή στα παγκάκια και στα κοινωνικά παντοπωλεία.

3. Οποιος νομίζει ότι μπορεί να κάνει το σωστό, καλύτερα απο τους υπάρχοντες διοργανωτές να το κάνει και γώ μαζί του τζαμπα να δουλέψω σε ότι πόστο θέλει (πλην γκασμά, διότι έχω ρήξη απόφυσης ραχιαίου)

4. Μήτσο ήμαρτον, είπαμε, αλλά το χεις κάνει λάστιχο, η άποψη σου πρέπει έχει όρια ανάλογα της παρουσιας σου.

5. Αν θα πρέπει να ντρεπόμαστε για κάτι είναι όχι γιατί σταμάτησε ενας ιδιωτικός θεσμός, αλλά γιατί τα 2-3 ταλέντα που έχουμε τρέχουν μεταξύ τους στις περισσότερες περιπτώσεις και δεν τους βλέπει κανείς να αναγνωρίσει τα χέρια τους, να πάρουν ένα καλύτερο αυτοκίνητο, να πάρουν μια καλή χορηγία, να μπούν σε μια καλή ομάδα. Αυτό είναι η δουλειά της "ομοσπονδίας". Και σε αυτό φταίμε όλοι επίσης. Αλλά τουλάχιστον στην Νάυπακτο ένας απο τους καλύτερους πάλεψε με 4 Dakarίσια και πληρώματα με εμπειρία και άν ήταν καλύτερα προετοιμασμένος και λίγο πιο τυχερός θα ήταν στο 1 ή στο 2 πράγμα που συζητιότανε στο Silk Way Rally τον Ιούλιο και όχι στο συνεργείο ή στο καφέ. Και αντιστοιχ στο 24ωρο τα 3 χρόνια τώρα αν μη τι άλλο οι καλοί κατι είχαν να κάνουν με Βούλγαρους και Ιταλούς

6. Για πολλοστή φορά και με περίσσια ευγένεια σας δηλώνω ότι δεν είπα ποτέ ότι δεν με ενδιαφέρουν οι έλληνες αγωνιζόμενοι. Απλά είπα ότι δεν μπορεί να υπάρχει μέλλον στους αγώνες μόνο με Ελληνες. Θα παρακαλέσω λοιπόν την επόμενη φορά να το έχετε υπ'όψιν σας. Οσο για την Ζ2 η άποψη μου είναι πάγια και όσο και αν μου κόστισε σε συμμετοχές το 2013 δείχνει να βρίσκει περισσότερους υποστηρικτές μέρα με την ημέρα και απο την Ζ2 και με δικαιώνει και στις συμμετοχές του 2014.

7. Η αποχή του Hellas Rally Raid απο το πρωτάθλημα για το 2014 έγινε απλά γιατί ο θεσμός απαξιώθηκε προ 3ετίας. Αν δεν το καταλαβαίνετε απο μόνοι σας........

8. Εγώ θα στηρίξω τον Αθανασουλοπουλο για την αποφασή του, έκανε ότι μπορούσε και εσείς κάνατε και πιο πολλά να τον στηρίξετε, αλλά δεν βγαίνει ρε παιδιά, κρίμα που δε το κατάβατε ένα χρόνο πρίν.

9. Δεν έχω καμμία μομφή για την επιτροπή, διότι και αυτή κάνει ότι μπορεί δεδομένου ότι η ΟΜΑΕ μας έχει άπαντες χεσμένους, αυτό ψαξτε το. Θα δείτε ότι έχω δίκιο.

10. Συνεχίζω να πιστεύω ότι ο 24ωρος είναι ένα ιδιαίτερο γεγονός και κάποιες φορές δεν μπορεί να λαμβάνεται υπ'όψιν στα στατιστικά αλλά παραμένει το κορυφαίο γεγονός στους αγώνες αντοχής. Εγώ θα επιμείνω στο format που επέλεξα κα ελπίζω να δκαιωθώ.

11. Τέλος σας λέω το εξής: υπάρχουν καλοί αγώνες και καλοί διοργανωτές για όλα τα γούστα, αντίστιχα υπάρχουν αγωνιζόμενοι για όλους τους καλούς αγώνες.

Καλή αγωνιστική συνέχεια έστω και κουτσουρεμένη.
Και ακόμα καλύτερο 2014 (αν και δεν το βλέπω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ 2013 - 23:53

.
meletis έγραψε:
1. Διοργανωτές έμειναν λίγοι γιατί μετρημένοι μπορούν να αντέξουν το κόστος ενός μεγάλου αγώνα και το ρίσκο τους να υπενθυμίσω Πύργος ΑΟΛΑΠ το 11 (νομίζω) μια Ροδόπη πιο παλιά και κάμποσα άλλα.
Αν πάμε να κάνουμε αγώνα στη Φολέγανδρο, τυχαία αναφορά, λογικά δε θα υπάρχουν συμμετοχές, χορηγοί, θεατές.

Παράθεση :
2. Τα πάντα καταστράφηκαν εντός της οικονομικής κρίσης απλά γιατί δεν υπάρχουν λεφτά. Οταν υπήρχαν αρκετά τα λάθη ήταν 50% των διοργανωτών και 50% των αγωνιζομένων και ότι και να λέτε το νέο αίμα έφυγε ή μάλλον σταμάτησε να έρχεται όπως έγινε σε όλο το μηχανοκίνητο και πήγε στο ποδήλατο ή στα παγκάκια και στα κοινωνικά παντοπωλεία.
50%. Δεχτό, αλλά όχι 65% που έχουμε φτάσει φέτος χάρη στις επιλογές.

Παράθεση :
3. Οποιος νομίζει ότι μπορεί να κάνει το σωστό, καλύτερα απο τους υπάρχοντες διοργανωτές να το κάνει και γώ μαζί του τζαμπα να δουλέψω σε ότι πόστο θέλει (πλην γκασμά, διότι έχω ρήξη απόφυσης ραχιαίου)
Το κάνει, το επιβεβαιώνω!!!

Παράθεση :
4. Μήτσο ήμαρτον, είπαμε, αλλά το χεις κάνει λάστιχο, η άποψη σου πρέπει έχει όρια ανάλογα της παρουσιας σου.
No comment

Παράθεση :
5. Αν θα πρέπει να ντρεπόμαστε για κάτι είναι όχι γιατί σταμάτησε ενας ιδιωτικός θεσμός, αλλά γιατί τα 2-3 ταλέντα που έχουμε τρέχουν μεταξύ τους στις περισσότερες περιπτώσεις και δεν τους βλέπει κανείς να αναγνωρίσει τα χέρια τους, να πάρουν ένα καλύτερο αυτοκίνητο, να πάρουν μια καλή χορηγία, να μπούν σε μια καλή ομάδα. Αυτό είναι η δουλειά της "ομοσπονδίας". Και σε αυτό φταίμε όλοι επίσης. Αλλά τουλάχιστον στην Νάυπακτο ένας απο τους καλύτερους πάλεψε με 4 Dakarίσια και πληρώματα με εμπειρία και άν ήταν καλύτερα προετοιμασμένος και λίγο πιο τυχερός θα ήταν στο 1 ή στο 2 πράγμα που συζητιότανε στο Silk Way Rally τον Ιούλιο και όχι στο συνεργείο ή στο καφέ. Και αντιστοιχ στο 24ωρο τα 3 χρόνια τώρα αν μη τι άλλο οι καλοί κατι είχαν να κάνουν με Βούλγαρους και Ιταλούς
Στο χέρι μας είναι να φέρουμε καλούς ξένους. Όχι όμως με διοργανώσεις όπως τα Καλάβρυτα και οι Σέρρες που τους κάνουν να το βάζουν στα πόδια. Τα ίδια έκαναν και στην Ορεστιάδα και έδιωξαν όλους τους καλούς ξένους. O Axel που έφυγε και δεν ξαναγύρισε, έτρεξε στο King of the Hammers φέτος.

Παράθεση :
6. Για πολλοστή φορά και με περίσσια ευγένεια σας δηλώνω ότι δεν είπα ποτέ ότι δεν με ενδιαφέρουν οι έλληνες αγωνιζόμενοι. Απλά είπα ότι δεν μπορεί να υπάρχει μέλλον στους αγώνες μόνο με Ελληνες. Θα παρακαλέσω λοιπόν την επόμενη φορά να το έχετε υπ'όψιν σας. Οσο για την Ζ2 η άποψη μου είναι πάγια και όσο και αν μου κόστισε σε συμμετοχές το 2013 δείχνει να βρίσκει περισσότερους υποστηρικτές μέρα με την ημέρα και απο την Ζ2 και με δικαιώνει και στις συμμετοχές του 2014.
Πολύ καλή διευκρίνηση.

Παράθεση :
7. Η αποχή του Hellas Rally Raid απο το πρωτάθλημα για το 2014 έγινε απλά γιατί ο θεσμός απαξιώθηκε προ 3ετίας. Αν δεν το καταλαβαίνετε απο μόνοι σας........
Κάποιοι ηλίθιοι ρομαντικοί απλά επιμένουν!!!

Παράθεση :
8. Εγώ θα στηρίξω τον Αθανασουλοπουλο για την αποφασή του, έκανε ότι μπορούσε και εσείς κάνατε και πιο πολλά να τον στηρίξετε, αλλά δεν βγαίνει ρε παιδιά, κρίμα που δε το κατάβατε ένα χρόνο πρίν.
Με 200.000 ευρώ στην τσέπη και εγώ θα τα παράταγα...

Παράθεση :
9. Δεν έχω καμμία μομφή για την επιτροπή, διότι και αυτή κάνει ότι μπορεί δεδομένου ότι η ΟΜΑΕ μας έχει άπαντες χεσμένους, αυτό ψαξτε το. Θα δείτε ότι έχω δίκιο.
Μάλλον κάνεις πλάκα...

Παράθεση :
10. Συνεχίζω να πιστεύω ότι ο 24ωρος είναι ένα ιδιαίτερο γεγονός και κάποιες φορές δεν μπορεί να λαμβάνεται υπ'όψιν στα στατιστικά αλλά παραμένει το κορυφαίο γεγονός στους αγώνες αντοχής. Εγώ θα επιμείνω στο format που επέλεξα κα ελπίζω να δκαιωθώ.
Έχεις δικαιωθεί, απλά για τους Έλληνες χρειάζεται και ένα "μικρό" κομμάτι.

Παράθεση :
11. Τέλος σας λέω το εξής: υπάρχουν καλοί αγώνες και καλοί διοργανωτές για όλα τα γούστα, αντίστιχα υπάρχουν αγωνιζόμενοι για όλους τους καλούς αγώνες.
Ακριβώς

Παράθεση :
Καλή αγωνιστική συνέχεια έστω και κουτσουρεμένη.
Και ακόμα καλύτερο 2014 (αν και δεν το βλέπω)
Αμήν
.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 14 Σεπ 2013 - 7:24

Σε πολλά συμφωνω σε πολλά εχω "διαφορετικη αποχρωση" σε καποιο ΠΛΗΡΗ διαφωνια.

meletis έγραψε:
............ Οσο για την Ζ2 η άποψη μου είναι πάγια και όσο και αν μου κόστισε σε συμμετοχές το 2013 δείχνει να βρίσκει περισσότερους υποστηρικτές μέρα με την ημέρα και απο την Ζ2 και με δικαιώνει και στις συμμετοχές του 2014.

το ανωτερο ομως δεν το καταλαβα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 14 Σεπ 2013 - 11:19

Οποιοι μιλανε για επιτροπές ας διαβασουν πρωτα εδω

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και ειδικά την δευτερη παραγραφο.....

Το ειχα ξαναβαλει αλλα "ξεχναμε"....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 14 Σεπ 2013 - 17:34

meletis έγραψε:

4. Μήτσο ήμαρτον, είπαμε, αλλά το χεις κάνει λάστιχο, η άποψη σου πρέπει έχει όρια ανάλογα της παρουσιας σου.
Aν η δικια μου παρουσια δεν ειναι αναλογη ωστε να μπορω να εχω αποψη, πολυ θα ηθελα να ακουσω ποιανου την παρουσια θεωρεις ικανη απο την Ζ2 ωστε να μπορει να συνομιλησει μαζι σου κυριε Προεδρε.......
Αλλα ετσι ειναι αν κατι δεν μας χαιδευει τα αυτια προσπαθουμε να μην το ακουσουμε, κι αν παλι ακουγεται κ μας την χαλαει προσπαθουμε να το κανουμε να σιωπησει.......

Οπως κ να εχει αυτη την αποχη, δεν μου περισσευει ουτε χρονος ουτε ορεξη για να ασχοληθω αλλο......

Καλη ΣΑΣ συνεχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 15 Σεπ 2013 - 11:08

mitsos έγραψε:
meletis έγραψε:

4. Μήτσο ήμαρτον, είπαμε, αλλά το χεις κάνει λάστιχο, η άποψη σου πρέπει έχει όρια ανάλογα της παρουσιας σου.
Aν η δικια μου παρουσια δεν ειναι αναλογη ωστε να μπορω να εχω αποψη, πολυ θα ηθελα να ακουσω ποιανου την παρουσια θεωρεις ικανη απο την Ζ2 ωστε να μπορει να συνομιλησει μαζι σου κυριε Προεδρε.......
Αλλα ετσι ειναι αν κατι δεν μας χαιδευει τα αυτια προσπαθουμε να μην το ακουσουμε, κι αν παλι ακουγεται κ μας την χαλαει προσπαθουμε να το κανουμε να σιωπησει.......

Οπως κ να εχει αυτη την αποχη, δεν μου περισσευει ουτε χρονος ουτε ορεξη για να ασχοληθω αλλο......

Καλη ΣΑΣ συνεχεια!
Συμφωνώ απόλυτα με την Δήμητρα.
Δεν είναι δυνατόν να ζητάτε κ συγνώμη που έγραψες την Ζ2 στα παλιά σου τα παπούτσια στην Ναυπακτία κ τώρα τα γυρίζεις Μελέτη.
Τέτοιες συμπεριφορές είναι που χαλάνε την μαγιά.
Θα έπρεπε να ακούτε προσεκτικά τους αγωνιζόμενους και όχι να μας κλαίτε ότι φταίμε 50-50.
Πως φταίμε 50-50 όταν εσείς οργανώνετε, εσείς σκοτώνεστε μεταξύ σας και εσείς βγάζετε το μάτι ο ένας του άλλου? Οπότε την πληρώνουμε εμείς που έχουμε την όποια λόξα να τρέξουμε κ να διακριθούμε όπως μπορεί ο καθένας.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 15 Σεπ 2013 - 12:21

.
Εκπληκτικό... α, ρε Ελλαδάρα με τα ωραία σου...

Εδώ ένας οργανωτής ΑΝΑΣΤΕΛΕΙ ΑΝΑΙΤΙΑ τους αγώνες του και φτάνουμε να ζητάμε απολογία από τους υπόλοιπους...

Απογοητευτική συμπεριφορά. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ ανεξάρτητα αν συμφωνώ μαζί σας σε κάποια πράγματα - που συμφωνώ.

Απλά η καθετοποίηση "φταίτε όλοι", του στυλ "τα φάγαμε όλοι μαζί", μου θυμίζει πολιτικό ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. Ο καθείς είναι υπεύθυνος για τα πεπραγμένα του και πρέπει να λογοδοτεί γι' αυτά.

ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ

ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΕΓΩ 200.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΑ.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΩΝΕΣ


Τρωγόμαστε;
Ζήτησα εγώ να αλλάξει η ημερομηνία του αγώνα του Δημήτρη;
Παρέπεμψα εγώ το Δημήτρη στο Πειθαρχικό;
Τιμώρησα εγώ το Δημήτρη με επίπληξη;
Ζήτησα εγώ να μη γίνονται αγώνες τη μέρα επειδή δε με συμφέρει;
Απείλησα κανέναν ότι θα δει του χρόνου αν θα γίνει ο αγώνας του;
Έβαλα τρικλοποδιά εγώ να μη γίνουν δεκτές δύο κατηγορίες που θα έφερναν ακόμη περισσότερο κόσμο στους αγώνες;
Είπα σε κανέναν να μην τρέξει σε κάποιο αγώνα;

Ποιοί είσταστε ΡΕ που θα με παρομοιάσετε με κάποιους που γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια τους αγώνες; Σαν πολύ αέρα δεν έχετε πάρει; Ξοδεύετε πέντε-έξη μέρες το χρόνο για τους αγώνες και θέλετε να ισοπεδώσετε τα πάντα; Να κάνετε όλους ίδιους, είτε ξοδεύουν 365 μέρες, είτε σας δουλεύουν;

ΥΓ. Αν ΚΑΠΟΙΟΙ καταφέρνουν να ζουν από πενιχρούς αγώνες χωρίς χορηγούς και ελάχιστες συμμετοχές, θα έπρεπε να έχω γίνει πλούσιος με τον 24ωρο. Δεν είμαι όμως σαν αυτούς. Γκέγκε;

ΥΓ2. Νομίζετε πως θα γλύψω κανέναν για 5-6 ακόμη συμμετοχές; Είσαστε ΠΟΛΥ λάθος... Αγώνες που να ικανοποιούν τους αγωνιζόμενους ναι... όχι ικανοποίηση μέσω του γλυψίματος... αυτό στο χωριό μου το λέμε αλλιώς.
._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 15 Σεπ 2013 - 21:46

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Εδώ ένας οργανωτής ΑΝΑΣΤΕΛΕΙ ΑΝΑΙΤΙΑ τους αγώνες του και φτάνουμε να ζητάμε απολογία από τους υπόλοιπους...
._
οχι ομως "αναιτια" φερει την πληρη ευθυνη των αιτιων...

τελεια και παυλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 15 Σεπ 2013 - 22:23

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Εκπληκτικό... α, ρε Ελλαδάρα με τα ωραία σου...

Εδώ ένας οργανωτής ΑΝΑΣΤΕΛΕΙ ΑΝΑΙΤΙΑ τους αγώνες του και φτάνουμε να ζητάμε απολογία από τους υπόλοιπους...

Από όλους θα ζητούμε τα πάντα όποτε θέλουμε και μπορούμε.

Απογοητευτική συμπεριφορά. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ ανεξάρτητα αν συμφωνώ μαζί σας σε κάποια πράγματα - που συμφωνώ.

Απλά η καθετοποίηση "φταίτε όλοι", του στυλ "τα φάγαμε όλοι μαζί", μου θυμίζει πολιτικό ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. Ο καθείς είναι υπεύθυνος για τα πεπραγμένα του και πρέπει να λογοδοτεί γι' αυτά.

ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ

Μάλλον δεν το κατάλαβες καλά το μήνυμα.

ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΕΓΩ 200.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΑ.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΩΝΕΣ


Εάν τα πήρε ή όχι είναι δικό του θέμα. εμένα δεν με νοιάζει εάν πηρε χρήματα με νοιάζει που ανέστειλε τους αγώνες.

Τρωγόμαστε;
Ζήτησα εγώ να αλλάξει η ημερομηνία του αγώνα του Δημήτρη;
Παρέπεμψα εγώ το Δημήτρη στο Πειθαρχικό;
Τιμώρησα εγώ το Δημήτρη με επίπληξη;
Ζήτησα εγώ να μη γίνονται αγώνες τη μέρα επειδή δε με συμφέρει;
Απείλησα κανέναν ότι θα δει του χρόνου αν θα γίνει ο αγώνας του;
Έβαλα τρικλοποδιά εγώ να μη γίνουν δεκτές δύο κατηγορίες που θα έφερναν ακόμη περισσότερο κόσμο στους αγώνες;
Είπα σε κανέναν να μην τρέξει σε κάποιο αγώνα;

Αυτά είναι μερικά από τα αποτελέσματα από τα αλληλοφαγώματα που έχετε ΌΛΟΙ σας

Ποιοί είσταστε ΡΕ που θα με παρομοιάσετε με κάποιους που γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια τους αγώνες; Σαν πολύ αέρα δεν έχετε πάρει; Ξοδεύετε πέντε-έξη μέρες το χρόνο για τους αγώνες και θέλετε να ισοπεδώσετε τα πάντα; Να κάνετε όλους ίδιους, είτε ξοδεύουν 365 μέρες, είτε σας δουλεύουν;

Είτε 5 λεπτά ξοδέψει κάποιο πλήρωμα είτε 5 μήνες, είσαστε υποχρεωμένοι οι οργανωτές να παρέχετε αυτά που πρέπει σε ΟΛΟΥΣ. Εάν ισοπεδώνουμε τα πάντα είναι πρόβλημά σας που τα έχετε ΧΥΜΑ.
Όποτε βγήκε ο Δημητριάδης ή ο Κουτσουμπός να σας πει κάτι για όλους τους αγώνες σας συνήθως τους ταπώνετε και γιαυτό κ πλέον δεν μιλούν


ΥΓ. Αν ΚΑΠΟΙΟΙ καταφέρνουν να ζουν από πενιχρούς αγώνες χωρίς χορηγούς και ελάχιστες συμμετοχές, θα έπρεπε να έχω γίνει πλούσιος με τον 24ωρο. Δεν είμαι όμως σαν αυτούς. Γκέγκε;

Συμφωνώ



ΥΓ2. Νομίζετε πως θα γλύψω κανέναν για 5-6 ακόμη συμμετοχές; Είσαστε ΠΟΛΥ λάθος... Αγώνες που να ικανοποιούν τους αγωνιζόμενους ναι... όχι ικανοποίηση μέσω του γλυψίματος... αυτό στο χωριό μου το λέμε αλλιώς.
._
Αυτά τα γκεγκε τα ρε τα γλυψίματα και τα χωριά, εάν τα αναφέρεις για εμένα ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.
Εγώ συμφώνησα με την Δήμητρα και δεν σας αρέσει? Πρόβλημά σας.
Είσαστε υποχρεωμένοι να ακούτε τους ανθρώπους της Ζ1 αλλά κ τις Ζ2 πολύ μα πάρα πολύ.
Επειδή οργανώνεις έναν δύσκολο αλλά πολύ όμορφο αγώνα, δεν σημαίνει ότι είσαστε εσείς οι θεοί.
Ποιό πάνω αναφέρετε ότι υπάρχουν δύο + ένας οργανωτές.
Προφανώς εννοείτε τον doc κ τον ιχνηλάτη, ο Μελέτης είναι πολύ πίσω (σύμφωνα με ανθρώπους που έκαναν τους αγώνες του) Γιατί εσείς δεν κατεφέρνετε να τα βρείτε έστω για έναν αγώνα να τον στήσετε και οι δυό σας.
Κάτι θα ωφεληθούμε όλοι. Γιατί δεν βγήκε ο Μελέτης να απαντήσει πουθενά
Ο μελέτης πρώτα θα μου απαντήσει (εάν θέλει) σε αυτά που του αναφέρω (αλλά κ στον Φωκίων) και μετά σε ότι άλλο.
Κλείνοντας, όλη η ιστορία με την επιχορήγηση μου θυμίζει την τεράστια κόντρα που είχε ανοίξει ο Εμφιετζόγλου με την Μηχανική κ τον μαθηματικό τύπο. Κοιτάξτε που είναι η Μηχανική κ που ο Άκτορας.
Μπορείτε να ακούτε και να αντιλαμβάσεστε τι λέμε Ή ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΆ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 15 Σεπ 2013 - 22:40

kankoo έγραψε:
.
Μπορείτε να ακούτε και να αντιλαμβάσεστε τι λέμε Ή ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΆ?
Αυτο παει προς ολους ομως.... Ενθεν και ενθεν....
Απο κει και περα

προσωπικά βλεπω 3 οργανωτες Ιχνιλάτη, Λεσχη Μεσογαιας, Λεσχη Ναυπλιου

ακομα και τωρα ΣΩΖΕΤΑΙ το πρωταθλημα και το επαθλο αρκει να το ΘΕΛΕΙ η επιτροπή πρωτιστως.

ο 24ωρος μετραει ως 2 αγωνες - εγινε και με το Ακροπολις φετος μη το ξεχναμε οπου καθε μερα μετρησε ως ξεχοριστη - ως ΠΧ. μεσημερι μεχρι μεσανυχτα - μεσανυχτα με τερματισμο.
Αρα γινεται.

Για το 2014????
Σορρυ αλλα δε βλεπω φως....
Οσο δεν υπαρχει "ΚΟΥΜΑΝΤΑΔΟΡΟΣ" κι οσοι πρεπει ειναι εξαφανισμενοι οταν δεν πρεπει... χαιρετισματα...
You can not teach an old dog new tricks - you have to change the dog.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 15 Σεπ 2013 - 23:06

.
Κώστα

ναι αναφέρομαι ΚΑΙ σε εσένα.

και σου επαναλαμβάνω ότι δεν τρώγομαι με κανένα. Απλά ρώτησε τον κανένα τα παρακάτω και πες μου και εμένα

Ζήτησα εγώ να αλλάξει η ημερομηνία του αγώνα του Δημήτρη;
Παρέπεμψα εγώ το Δημήτρη στο Πειθαρχικό;
Τιμώρησα εγώ το Δημήτρη με επίπληξη;
Ζήτησα εγώ να μη γίνονται αγώνες τη μέρα επειδή δε με συμφέρει;
Απείλησα κανέναν ότι θα δούμε αν του χρόνου θα γίνει ο αγώνας του;
Έβαλα τρικλοποδιά εγώ να μη γίνουν δεκτές δύο κατηγορίες που θα έφερναν ακόμη περισσότερο κόσμο στους αγώνες;
Είπα σε κανέναν να μην τρέξει σε κάποιο αγώνα;

Και μη μιλάς σε εμένα για τη Ζ2. Χωρίς 24ωρο, απλά δε θα υπήρχε Ζ2.

ΥΓ. Και το μόνο που ξέρω είναι ότι ο Τσοχατζό είναι μέσα και όσοι, ελάχιστοι, δεν τα πήραν και δεν τα "φάγαμε όλοι μαζί" έχουν τουλάχιστον ήσυχη τη συνείδησή τους.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 17:13

Κώστα καλησπέρα
Το παραπάνω σχόλιο αφορούσε στην Δήμητρα και όχι κάποιον άλλον,

Δεν έγραψα στα παλιά μου τα παπούτσια κανέναν, έκανα επιλογές καλώς ή κακώς, και θα μπορούσε κάλλιστα η επιτροπή και η ΟΜΑΕ να ζητήσει να μην προσμετρήσει ο αγώνας στο Πρωτάθλημα- Κύπελλο που έτσι κι'αλλιώς τα έφαγε η μαρμάγκα. Αν πάλι θέλετε μετά απο κάθε αγώνα να ευχαριστώ τους Ελληνες που ήρθαν και να τους υπενθυμίζω ότι με ενδιαφέρουν σαν συμμετοχές δεν είναι το στυλ μου. Δεν παίρνω τηλέφωνο κανέναν να τρέξει, δεν γλύφω και δεν παρακαλάω. Οποιος θέλει έρχεται και όποιος όχι δεν κρατάω κακία καμμία. Δεν θέλω να έρθει κανείς επειδή με συμπαθεί, αλλά επειδή γουστάρει τον αγώνα.

Ο τελευταίος αγώνας στην Ναύπακτο κάθε άλλο παρά πίσω είναι απο τους υπόλοιπους, κατα μαρτυρίαν πολλών αγωνιζομένων με αγωνιστικό βιογραφικό αξιοσέβαστο αλλά και του ελληνικού πληρώματος. Επίσης ήταν ξαλαφρωμένος και απο την περίσσια καφρίλα που έζησα το 2012 όπου  Και ίσως να φανεί και απο τις συμμετοχές του 2014 το άν ήταν καλός ή όχι.

Δήμητρα δεν διεκδικώ καμμία προεδρία αλλά πρέπει να μάθεις ότι είναι άλλο να λές την άποψη σου και άλλο να προσβάλλεις σωρηδόν τους πάντες προκειμένου να κατασκευάσεις επιχειρήματα. Επίσης να σου θυμίσω ότι πληρώνοντας συμμετοχή δεν αγοράζεις ούτε νοικιάζεις την αξιοπρέπεια των διοργανωτών. Γιατί εσύ έχεις και μια παράδοση απο το πρώτο σου κιόλας αγώνα.

Προσωπικά δεν έχω τσακωθεί ούτε με τον Αθανασίου ούτε με το Ναύπλιο, ούτε με τον Βογιατζή στην Θεσσαλονίκη και ακόμα ακόμα ούτε καν με τους Σερραίους (ΛΑΜΣ) αλλά ούτε και με τους γείτονες μας, Βούλγαρους, Αλβανούς κλπ. Γενικώς σταμάτησα να τσακώνομαι με όλους γιατί έχω χρόνο να ξοδέψω αλλά όχι να τον πετάξω.

Τέλος όποτε μπορείτε να πούμε ιστορίες για το 50% - 50% τις καλές εποχές θα σας θυμίσω αγωνιζόμενους που απειλούσαν διοργανωτές και τεχνικούς εφόρους να κάνουν τα στραβά μάτια προκειμένου να μην πάρουν τους φίλους τους και φύγουν απο τον αγώνα και άλλα τέτοια διάφορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 18:00

meletis έγραψε:
Κώστα καλησπέρα
Το παραπάνω σχόλιο αφορούσε στην Δήμητρα και όχι κάποιον άλλον,

Δεν έγραψα στα παλιά μου τα παπούτσια κανέναν, έκανα επιλογές καλώς ή κακώς, και θα μπορούσε κάλλιστα η επιτροπή και η ΟΜΑΕ να ζητήσει να μην προσμετρήσει ο αγώνας στο Πρωτάθλημα- Κύπελλο που έτσι κι'αλλιώς τα έφαγε η μαρμάγκα. Αν πάλι θέλετε μετά απο κάθε αγώνα να ευχαριστώ τους Ελληνες που ήρθαν και να τους υπενθυμίζω ότι με ενδιαφέρουν σαν συμμετοχές δεν είναι το στυλ μου. Δεν παίρνω τηλέφωνο κανέναν να τρέξει, δεν γλύφω και δεν παρακαλάω. Οποιος θέλει έρχεται και όποιος όχι δεν κρατάω κακία καμμία. Δεν θέλω να έρθει κανείς επειδή με συμπαθεί, αλλά επειδή γουστάρει τον αγώνα.

Ο τελευταίος αγώνας στην Ναύπακτο κάθε άλλο παρά πίσω είναι απο τους υπόλοιπους, κατα μαρτυρίαν πολλών αγωνιζομένων με αγωνιστικό βιογραφικό αξιοσέβαστο αλλά και του ελληνικού πληρώματος. Επίσης ήταν ξαλαφρωμένος και απο την περίσσια καφρίλα που έζησα το 2012 όπου  Και ίσως να φανεί και απο τις συμμετοχές του 2014 το άν ήταν καλός ή όχι.

Δήμητρα δεν διεκδικώ καμμία προεδρία αλλά πρέπει να μάθεις ότι είναι άλλο να λές την άποψη σου και άλλο να προσβάλλεις σωρηδόν τους πάντες προκειμένου να κατασκευάσεις επιχειρήματα. Επίσης να σου θυμίσω ότι πληρώνοντας συμμετοχή δεν αγοράζεις ούτε νοικιάζεις την αξιοπρέπεια των διοργανωτών. Γιατί εσύ έχεις και μια παράδοση απο το πρώτο σου κιόλας αγώνα.

Προσωπικά δεν έχω τσακωθεί ούτε με τον Αθανασίου ούτε με το Ναύπλιο, ούτε με τον Βογιατζή στην Θεσσαλονίκη και ακόμα ακόμα ούτε καν με τους Σερραίους (ΛΑΜΣ) αλλά ούτε και με τους γείτονες μας, Βούλγαρους, Αλβανούς κλπ. Γενικώς σταμάτησα να τσακώνομαι με όλους γιατί έχω χρόνο να ξοδέψω αλλά όχι να τον πετάξω.

Τέλος όποτε μπορείτε να πούμε ιστορίες για το 50% - 50% τις καλές εποχές θα σας θυμίσω αγωνιζόμενους που απειλούσαν διοργανωτές και τεχνικούς εφόρους να κάνουν τα στραβά μάτια προκειμένου να μην πάρουν τους φίλους τους και φύγουν απο τον αγώνα και άλλα τέτοια διάφορα.
Αυτά τις καλές εποχές ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΒΕΤΕ Κ ΤΑ ΧΕΡΙΑ Κ ΤΑ ΠΟΔΙΑ προσωπική μου άποψη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 18:07

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Κώστα

ναι αναφέρομαι ΚΑΙ σε εσένα.

και σου επαναλαμβάνω ότι δεν τρώγομαι με κανένα. Απλά ρώτησε τον κανένα τα παρακάτω και πες μου και εμένα

Ζήτησα εγώ να αλλάξει η ημερομηνία του αγώνα του Δημήτρη;
Παρέπεμψα εγώ το Δημήτρη στο Πειθαρχικό;
Τιμώρησα εγώ το Δημήτρη με επίπληξη;
Ζήτησα εγώ να μη γίνονται αγώνες τη μέρα επειδή δε με συμφέρει;
Απείλησα κανέναν ότι θα δούμε αν του χρόνου θα γίνει ο αγώνας του;
Έβαλα τρικλοποδιά εγώ να μη γίνουν δεκτές δύο κατηγορίες που θα έφερναν ακόμη περισσότερο κόσμο στους αγώνες;
Είπα σε κανέναν να μην τρέξει σε κάποιο αγώνα;

ΣΕ ΑΥΤΆ ΕΔΩ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΛΑ ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΣΑΝ ΑΞΙΩΜΑ

Και μη μιλάς σε εμένα για τη Ζ2. Χωρίς 24ωρο, απλά δε θα υπήρχε Ζ2.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΛΙΓΟΥς ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ

ΥΓ. Και το μόνο που ξέρω είναι ότι ο Τσοχατζό είναι μέσα και όσοι, ελάχιστοι, δεν τα πήραν και δεν τα "φάγαμε όλοι μαζί" έχουν τουλάχιστον ήσυχη τη συνείδησή τους.

._
Πιστεύω ότι, επειδή τους έχω κάνει όλους (εκτος τον αγώνα του 2007 που τσακονώμουνα με την γυναίκα μου κ τον καρδιολόγο μου) είμαι ίσως από τους λίγους που γνωρίζουν τι εστί ασφάλεια στους αγώνες σου αλλά μην μου λες τέτοια πράγματα δεν με ενδιαφέρουν διότι με καθηλώνουν όπως πολύ κόσμο που λέει γιατί να τους τα λέω κλπ.κλπ.
Στηρίζω όλους τους αγώνες 4χ4 όλους κ ας μην μπορώ να τους κάνω.
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 19:00

.
Κώστα

δυστυχώς έχω βαρεθεί τους ανθρώπους που δε βλέπουν πέρα από τη μύτη τους - δεν είσαι ανάμεσα σε αυτούς. Δεν πρόκειται να κινηθώ πάλι σε πορεία που να τους ικανοποιεί, γιατί απλά δεν έχουν το επίπεδο να το αναγνωρίσουν.

Αν κάποιοι, σαν τη Δήμητρα, θέλουν να συγκρίνουν τις ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ για ΤΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ SERRES, με τον 24ωρο, ε, δε θα το αφήσω έτσι. Συγγνώμη δηλαδή...

Αν δεν είχα παλέψει χρόνια για το διαχωρισμό Ζ1/Ζ2, τώρα θα τρέχαμε <2000 και >2000 και θα έτρεχες με αντιπάλους το Δημητριάδη και τον Κουτσουμπό!

Κοιτάξτε λίγο πίσω. Δείτε τί έλεγαν τα ίδια άτομα πέρσι, πρόπερσι, πριν πέντε χρόνια. Έτσι για να καταλάβετε, να καταλάβεις τη σοβαρότητα των λεγόμενών τους.

Τα όσα αναφέρω είναι ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ και γνωστά σε όλους, δυστυχώς για το σπορ. Αν η Επιτροπή 4Χ4 είχε ασχοληθεί με το σπορ όσο ασχολήθηκε με την σύνταξη του κατηγορητηρίου απέναντί μου, θα είχαμε αγώνες με 100 συμμετοχές φέτος. Ελπίζω να σου αρκεί αυτό.

Και μία ακόμη σημείωση: μία από τις κατηγορίες για τις οποίες καταδικάστηκα με επίπληξη ήταν ότι κάλεσα 142 φορές τον κύριο Δημήτρη Σταθάκο ο οποίος δε μπορούσε να απαντήσει επειδή δούλευε. Και αυτό το Σαββατοκύριακο δούλευε, εντελώς τυχαία, και δε μπορούσε να απαντήσει στις κλίσεις του Ανδρέα Δελή; ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ, Δήμητρα...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 19:53

Καλός ή κακός ο Δημήτρης DOC αποφάσισε να κάνει ΚΑΙ φέτος τον αγώνα συμπεριλαμβάνοντας αυτοκίνητα. Δε θα αναφερθώ στα 200.000 Ευρώ που διαβάζω οτι πήρε το Offroadteam καθώς δε μπορώ να γνωρίζω τίποτα γι'αυτό το πράγμα. Απο εκεί και πέρα, ΝΑΙ έχει "ευθύνη" ο Δημήτρης για το πρωτάθλημα και δε θα έπρεπε να ακυρωθούν οι αγώνες που απομένουν καθώς έτσι μπορεί και να σωθεί. Νομίζω με το mini baja, το Αττικό και διπλή βαθμολογία στον 24ωρο, σώζετε. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
Από την άλλη επειδή είναι ελεύθερη η αγορά κάποιος μπορεί ΕΛΕΥΘΕΡΑ να έχει 20 ευρώ το καφέ, αν θέλω πάω αν δε θέλω δε τον ξαναβλέπω. Ο Μελέτης έχει κάθε δικαίωμα να λέει οτι δε θέλει τη Ζ2, όπως έχει και ο DOC να λέει θα συνεχίσω να κάνω τον αγώνα στις Σέρρες. Από εκεί και πέρα από τη στιγμή που "προσμετρά" στο Πρωτάθλημα ο αγώνας ενός οργανωτή, θα έπρεπε να κάνει τα αδύνατα δυνατά όσον αφορά τη προσέλκυση Ελλήνων αγωνιζομένων (αφού δε μετράμε τους έξω μή μας χαλάσουν το "πρωτάθλημα"). Τώρα τα "να καθίσετε στο ίδιο τραπέζι" τα έχουμε πει όλοι πιστεύω 100 φορές, αλλά δε γίνετε πουθενά στο κόσμο αυτό. Εδώ οι οργανωτές του Dakar έχουν "βεντέτα" με του Africa Eco Race, στην Ουγγαρία το ίδιο συμβαίνει στο πρωτάθλημα, όπως και στις περισσότερες χώρες. Πιστεύω απο τη στιγμή που το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 4χ4 συμπεριλαμβάνει αγώνες 3-4 οργανωτών είναι ένα μικρό θαύμα στη περίοδο που ζούμε. Το αν προσμετρήσουν ή όχι είναι θέμα πέρα των οργανωτών και των αγωνιζόμενων αν και εφόσον λάβουν συμμετοχή.
Γι'αυτό, το πρωτάθλημα του 2014 ΜΠΟΡΕΙ να είναι γεγονός εφόσον προσμετρήσουν αγώνες, με ευέλικτα πακέτα για τους "πελάτες" αγωνιζόμενους, σε κοντινές περιοχές στην Αθήνα απ'όπου προέρχεται η πλειοψηφία και αν όχι κοντά τότε με ευέλικτα πακέτα συμμετοχής συμπεριλαμβανόμενων του παραβόλου, της διαμονής, της μεταφοράς, τότε ΝΑΙ μπορεί να είναι βιώσιμο το "πρωτογενές πλεόνασμα".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 20:04

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Αν κάποιοι, σαν τη Δήμητρα, θέλουν να συγκρίνουν τις ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ για ΤΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ SERRES, με τον 24ωρο, ε, δε θα το αφήσω έτσι. Συγγνώμη δηλαδή...

.......ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ, Δήμητρα...

._
Γιαννη, πραγματικα, ειλικρινα, κουραστηκα.
Αν αυτο καταλαβαινεις, δεν εχω να προσθεσω τπτ....

Μeletis έγραψε:
.
Το παραπάνω σχόλιο αφορούσε στην Δήμητρα και όχι κάποιον άλλον........
Δήμητρα δεν διεκδικώ καμμία προεδρία αλλά πρέπει να μάθεις ότι είναι άλλο να λές την άποψη σου και άλλο να προσβάλλεις σωρηδόν τους πάντες προκειμένου να κατασκευάσεις επιχειρήματα. Επίσης να σου θυμίσω ότι πληρώνοντας συμμετοχή δεν αγοράζεις ούτε νοικιάζεις την αξιοπρέπεια των διοργανωτών. Γιατί εσύ έχεις και μια παράδοση απο το πρώτο σου κιόλας αγώνα.
Eπειδη μπαινεις σε προσωπικες επιθεσεις, θα ξοδεψω αλλα 5' να σου απαντησω αλλα θελω να ειναι η τελευταια φορα......

Επειδη δεν χρωσταω σε κανεναν πουστη, επειδη στο χωρο αυτο, δεν με πληρωνουνε αλλα πληρωνω, ετσι απαιτω το "προιον" που αγοραζω να ειναι ανταξιο των προσδοκιων μου κ απο την στιγμη που συμμετειχα εχω καθε δικαιωμα να σχολιαζω, ειτε σ'αρεσει αυτο που λεω ειτε οχι!!

Δεν σχολιασα ποτε εσενα, δεν σου ειπα ποτε να μειωσεις την αξιοπρεπεια σου απεναντι μου, ουτε νομιζω οτι ποτε ειχα καμια παραπανω απαιτηση απο σενα απο αυτες που θα μπορουσε να ειχε ο καθε ενας αγωνιζομενος!

Οποτε αυτα τα σαπια αστα κ αν παλι γουσταρετε να σας λενε μονο τα καλα κ θελετε "κουταβια" να ξοδευουνε χρημα, χρονο κ ορεξη κ να μην μιλανε οταν τα κανετε σκατα, να ψαξετε να τα βρειτε να κανετε αγωνες μ'αυτους........

Τελος να σου θυμισω οτι ο πρωτος μου αγωνας ηταν το Πευκι του 2009, που συνδιοργανωνατε τοτε με τον Doc, οποτε μαλλον κατι αλλο εννοεις......

Οπως κ να εχει δεν θα ξεκατινιαστω μαζι σου αλλο, γι αυτο αν εχεις κατι να ΜΟΥ πεις σε προσωπικο επιπεδο, παρε τηλεφωνο, εχω τοσες δουλειες που πραγματικα δεν θελω να ξοδεψω ουτε 1' για να καταλαβαινετε ο καθενας οτι θελει, οτι τον βολευει, οτι γουσταρει.......

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 21:04

.
mitsos έγραψε:
Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Αν κάποιοι, σαν τη Δήμητρα, θέλουν να συγκρίνουν τις ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ για ΤΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ SERRES, με τον 24ωρο, ε, δε θα το αφήσω έτσι. Συγγνώμη δηλαδή...

.......ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ, Δήμητρα...

._
Γιαννη, πραγματικα, ειλικρινα, κουραστηκα.
Αν αυτο καταλαβαινεις, δεν εχω να προσθεσω τπτ....

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
Βολική η κούραση όταν δυσκολεύουν τα πράγματα...

Θα περίμενα να δω που πήγαν όλα όσα έλεγες για ποικιλία, μικρούς αγώνες κλπ. Τώρα που ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΑΓΩΝΑΣ, δεν έχεις να διαμαρτυρηθείς;

Τώρα αν δε σε πειράζει εσένα να ξεκινάς κάτω από τη φούσκα της RB για να πίνει αναψυκτικά η οργάνωση και να διαφημίζεται ο ταύρος και η ταυρίνη, δικαίωμα σου.
Εμένα με ενοχλεί να μας έχουν κρεμάστρες για τις αφίσες τους...  
Ξέρω, έχω μιλήσει μαζί τους. Όταν πληρώνουν δεκάδες εκατομμύρια ευρώ για τα motorsports σε όλον τον κόσμο, είναι ξεφτίλα να θέλουν έναν αγώνα στην Ελλάδα για 500-1000 ευρώ.
Έτσι για να ξέρεις τί "αγοράζεις" όπως λες... Δεν αγοράζεις, πουλάς! Και μάλιστα τσάμπα...

Πετάγεσαι πάντως ακριβώς όταν κάποιοι χρειάζονται υποστήριξη. Τυχαίο;

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 21:36

mitsos έγραψε:

αν παλι γουσταρετε να σας λενε μονο τα καλα κ θελετε "κουταβια" να ξοδευουνε χρημα, χρονο κ ορεξη κ να μην μιλανε οταν τα κανετε σκατα, να ψαξετε να τα βρειτε να κανετε αγωνες μ'αυτους........

Δεν επιθυμώ αλλά δεν επιθυμώ να βλέπω και κοπρόσκυλα να ουρλιάζουνε άνευ λόγου......
Και πάλι επι προσωπικού η τοποθέτηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ 2013 - 22:58

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Βολική η κούραση όταν δυσκολεύουν τα πράγματα...

Πετάγεσαι πάντως ακριβώς όταν κάποιοι χρειάζονται υποστήριξη. Τυχαίο;

._
Eπειδη δεν το καταλαβαινεις μαλλον θα πρεπει να το γραψω σαν να μιλαγα σε 5χρονο....
Αντε να στο γραψω κι ετσι:
Κουραστηκα απο τα Καλαβρυτα.
Αν ειχα αντοχες, ορεξη κ αποθεματα, θα ημουνα στις Σερρες.
Επειδη ομως δεν, Δ-Ε-Ν.
Αν το 2014 δεν γινουνε 'αγωνακια' οπως τα λετε, δοξα το Θεο, εχω παρεα για τα βουνα, δεν μου λειπει!!
Ηταν αρκετα Ελληνικα τωρα?

Οποιος αλλος πλην του εαυτου μου χρειαζεται υποστηριξη, να βρει δικηγορο.
Αν απευθυνεσαι σε μενα παιρνεις απαντησεις απο μενα.
ΟΚ?

meletis έγραψε:

Δεν επιθυμώ αλλά δεν επιθυμώ να βλέπω και κοπρόσκυλα να ουρλιάζουνε άνευ λόγου......
Και πάλι επι προσωπικού η τοποθέτηση
Δεν με πληρωνεις, δεν εχεις δικαιωμα.
Θα μπορουσα να αρχισω τους χαρακτηρισμους επι του προσωπου σου κ να πεσω στο επιπεδο σου.
Δεν μου αρμοζει......
Σταματα λοιπον τις επι προσωπικου τοποθετησεις κ προσπαθησε να κρατηθεις στο θεμα, που δεν ειμαι εγω η η αποψη σου για μενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 0:18

mitsos έγραψε:
Δεν με πληρωνεις, δεν εχεις δικαιωμα.
Ούτε εσύ, οπότε δικαιούμαστε τα ίδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 0:35

meletis έγραψε:
mitsos έγραψε:
Δεν με πληρωνεις, δεν εχεις δικαιωμα.
Ούτε εσύ, οπότε δικαιούμαστε τα ίδια
Aυτο που δυστυχως ακομα δεν καταλαβαινεις ειναι οτι απο την στιγμη που "αγορασα" κατα το παρελθον το προιον σου εχω καθε δικαιωμα να το κρινω κ θα το κανω οποτε γουσταρω ειτε σ'αρεσει αυτο που λεω ειτε οχι, γιατι ναι εχω το δικαιωμα!

Απεναντιας ποτε, δεν χαρακτηρισα εσενα- ασχετα αν αγορασα το προιον σου, την προσωπικη σου ζωη, η το ατομο σου σαν μοναδα, καθ οτι οχι, γι αυτα ουτε θεωρω ουτε θελω να εχω λογο!

Η "εμπορικη"- "πελατειακη" μας σχεση κρινεται εφ'οσων υπηρξε, κ οχι η προσωπικη, που ειναι ανυπαρκτη αλλα κ αδιαφορη για κοινη θεα.

Κι αυτο που κανεις τωρα, ειναι το μεγιστο προβλημα του χωρου, οτι αντι να κοιταξουμε το προβλημα που μας αφορα ολους, κοιταμε τον αλλον, να τον κρινουμε ως ανθρωπο, ως σκοπιμοτητα πισω απο τον ανθρωπο, ως υποκινουμενο, η απλα ως προσωπο, που ειναι κ κατι που ξεπερνα ολα τα ορια....... δυστυχως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αναστολή αγώνων Off Road Team
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΕΠ.Α./ΕΘ.Ε.Α..: Αναστολή Αγώνων
» Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013
» Τα ασφαλιστήρια των αγώνων του 2013
» NEO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2013
» NEA ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΓΩΝΩΝ 2013

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Γενικά για Αγώνες 4Χ4-
Μετάβαση σε: