Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Αναστολή αγώνων Off Road Team

Πήγαινε κάτω 
+3
kankoo
fokion
Γιάννης Αθανασίου
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 0:40

mitsos έγραψε:

Κι αυτο που κανω τωρα, ειναι το μεγιστο προβλημα του χωρου, οτι αντι να κοιταξουμε το προβλημα που μας αφορα ολους, κοιταμε τον αλλον, να τον κρινουμε ως ανθρωπο, ως σκοπιμοτητα πισω απο τον ανθρωπο, ως υποκινουμενο, η απλα ως προσωπο, που ειναι κ κατι που ξεπερνα ολα τα ορια....... δυστυχως.
Συ είπας.............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 2:09

Ρε Δήμητρα

πλάκα κάνεις ε;

Δε νομίζω ότι όταν έγραφες "κουράστηκα" μιλούσες για το λόγο που δεν πήγες Σέρρες. Μιλούσες για την συζήτησή μας εδώ...

Τις κρίσεις για τα 5χρονα να τις κρατήσεις για τον εαυτό σου και όσους υποστηρίζεις. Απλά δε σου επιτρέπω και όποτε θες το συζητάμε...

Την ποικιλία και τους πολλούς αγώνες την ήθελες εσύ. Σίγουρα δε θα λείψει από μένα. Ιδίως αυτή την εποχή που έχω έναν αγώνα να στήσω.

Μαζί με σένα φαίνεται πως ΔΕΝ και καμιά 30αριά - 40αριά άλλα πληρώματα.
Ναι ξέρεις, αυτά που θα μπορούσαν να ανεβάσουν στις Σέρρες τα 10.000 από τα 200.000 ευρώ της επιχορήγησης της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Αλλά εσύ έχεις, τί σε νοιάζει για όσους δεν ΕΧΟΥΝ.
Άλλωστε μακριά από τις Σέρρες σε κράτησαν αντοχές, όρεξη και αποθέματα. Τί σε νοιάζει το κόστος;

Αλήθεια, αφού έχεις το βουνό και τις βόλτες σου, τί σε νοιάζουν οι αγώνες; Γιατί δεν την έβρισκες εξ' αρχής αυτή τη λύση και μας έπρηξες με ποικιλίες και φούμαρα;

Τί προσπαθείς να αποδείξεις άραγε; Κλαίς για το φουκαρά το Δημήτρη και την καντάντια των αγώνων, χωρίς να τα συνδέεις. Πλημμύρισε το σπίτι μας και έσπασε η σωλήνα του νερού στο δρόμο. Κακά και τα δύο, αλλά τί σχέση μπορούν να έχουν; Μήπως αυτός που έσπασε τη σωλήνα ευθύνεται και για την πλημμύρα; Λέω μήπως...
._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 7:02

Απιθανα πραγματα.......

αλλος το παιζει "ΕΓΩ ολα"
αλλος το παιζει "θελω να γινω Χαλιφης"
αλλος κανει τις λαθος επιλογες
αλλος τα καταστρεφει ολα
αλλος "την κανει" τελικα...

ο Αθανασιου κι ο Μελετης.... μπλα μπλα μπλα μπλα.......
ε ενταξυ....
κουραστικό εχει καταντισει....

ξαναειπα και πριν
αν δε θες να δεις το προβλημα τοτε αυτο ΔΕΝ θα λυθει..... κι αυτο γινεται κατι χρονια τωρα...
ελπιζω μονο οτι ΚΑΝΟΥΝ οτι δεν καταλαβαινουν....
γιατι αν ΟΝΤΩΣ δεν καταλαβαινουν...
χαιρετισματα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 7:56

Εχει παντως και μια σχετική πλάκα το θεμα....

Αντι να ψεγουμε τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ υπεύθυνους τσακωνόμαστε μεταξυ μας αγωνιζόμενοι και οργανωτές...
(Τσακωνόσαστε για την ακρίβεια - εγώ θεατης ειμαι )

Γιατι στην τελικη ο ΚΑΘΕ οργανωτης κανει ΟΤΙ νομιζει/συμφαιρει.

ΑΛΛΑ

είναι θέμα της οποιας διοίκησης του πράγματος να κρίνει / σταθμίσει....
και η του 4χ4 ειναι πραγματικά απούσα...
142 κλίσεις το συνιστούν...
(αναρωτιεμαι αν καποιο ραλλυ δεν μετραγε επι 3 χρονιες αν θα εμπαινε ποτε στο ημερολογιο του 4ου....
οκ ο οργανωτης ως εμπειρος τους επεισε οτι "γινεται" - αυτο την πρωτη χρονια. αντε πες και την δευτερη  ατυχίες... την τριτη?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 14:08

Να πώ οτι έχετε ξεφύγει? Να το πώ!!
Έχετε ξεφύγει!!!

Δήμητρα ο τελευταίος αγώνας του Μελέτη και οι τελευταίοι του Γιάννη εμένα προσωπικά με ικανοποίησαν σε πολύ μεγάλο βαθμό! Οπότε είμε χαρούμενος που υπάρχουν ώς οργανωτές για να μπορούμε να κάνουμε το hobby μας (περι αυτού πρόκειται μήν το ξεχνάμε). Σαν forumιστες... απλά λυπάμαι.

Για τον Δημήτρη λυπάμαι που αποχωρεί μιας και οργανωτικά (όχι το πρίν και το μετά) έκανε ωραίους αγώνες και δύο αγώνες τον χρόνο σίγουρα δεν αποτελούν θεσμό!
Χαίρομαι βέβαια για αυτόν γιατί προφανώς δεν θα συνεχίσει να αιμορραγεί με συνταγές που δεν φαίνεται να έχουν μέλλον όπως και ο ίδιος εντόπισε.

Τα περι σκανδάλου τα αντιπαρέχομαι απλά θα ήθελα να πώ οτι χωρίς στοιχεία καλό είναι να μην λέγονται και γράφονται τέτοιες βαριές κουβέντες!...
Αν υπάρχουν στοιχεία υπάρχουν άλλοι χώροι...

Η περίοδος είναι πολύ δύσκολη για όλους τους χώρους πόσο μάλλον για ένα χώρο "πολυτελείας" μήν ξεχνιόμαστε και δεν νομίζω οτι είναι εποικοδομητικό να τρωγόμαστε.
Δεν εννοώ οτι δεν πρέπει να λέγονται τα κακός κείμενα κάθε άλλο αυτό θα μας βοηθήσει να μην ξανακάνουμε τα ίδια λάθη πάλι (όχι όλα τουλάχιστον).

Σε μία ανοιχτή κουβέντα πάντως επιτρέπεται (Μελέτη..) να πεί οποιοσδήποτε οτιδήποτε. Αρκεί να είναι με ωραίο τρόπο! Το δίκιο ή το άδικο , το σωστό ή το λάθος το κρίνουν όσοι διαβάζουν.
Αλλά Δήμητρα "Με τον παρά μου δεν μαμώ και την κυρά μου " ε? Ο πελάτης έχεί πάντα δίκιο, όμως όχι ό κάθε ένας μεμονωμένα. Ο σωστος επιχειρηματίας-ογανωτής θα πρέπει να ακούει τα πάντα και να επιλέγει τι θεωρεί σωστό και εφικτό, δεν πρέπει να κάνει κατα γράμμα ότι του λέει ο καθένας, αλλά σε καμία μα καμία περίπτωση δεν πρέπει να μειώνει τον πελάτη-πολίτη ασχέτως του πόσα έχει "ακουμπήσει" ή όχι...

Τα περι επιτροπής και Σερρών... χωρίς να ξέρω κάτι εικάζω οτι μάλλον για να προκηρυχθεί πρωτάθλημα έπρεπε να μπέι στο παιχνίδι και ο DOC (που το δικαιούταν αμη τι άλλο) και μάλλον στους όρους ήταν και οι Σέρρες.

Αν κάποιος έχει βρεί την μία και μοναδική αλήθεια και την λύση για όλα , ας μην μας παιδεύει ας την πεί να κλειδώσει το θέμα να πάμε για άλλα Very Happy 


Α παρεμπιπτόντως τα περι Εφορίας και διαφορετικής μεταχείρισης τα είχα γράψει εγώ στον Γιάννη, και απλά να αποσαφηνίσω οτι το έγραψα σαν παράδειγμα (παγκόσμιο όχι μόνο ελληνικό) για την ελαστικότητα που δείχνει η πολιτεία για να βοηθάει τα μέλη της. Κοινωνική πολιτική το ονομάζουν, αν είναι καλό ή όχι είναι μεγάλη κουβέντα αλλά ισχύει...
Και όλοι σς έχετε κατα καιρούς επωφεληθεί...

Ψυχραιμία κυρίως ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 17:17

.
Ρε Σταύρο

Όρους; Μπορεί ένας οργανωτής να βάζει όρους στην ΕΠΑ/ΟΜΑΕ; Και μάλιστα για έναν αγώνα που απέτυχε ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ τις δύο προηγούμενες φορές; Ακριβώς αυτό αποτελεί ΜΕΡΟΛΗΨΙΑ και αυτό ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ αυτή τη στιγμή με το ότι ΔΕ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ για τρίτη συνεχόμενη χρονιά - το 2011 μέτρησε με... ενέσεις αδρεναλίνης. Και η πολιτεία πρέπει να βοηθάει όλα τα μέλη της. Όχι κάποια σε βάρος κάποιων άλλων!!!

Στοιχεία για το θέμα των 200.000 ευρώ υπάρχουν και έχουν δημοσιευτεί πολλές φορές. Δεν το έχει αρνηθεί ούτε ο ίδιος ο  Δημήτρης. Απλά ισχυρίζεται ότι τα πήραν άλλοι (ο Δήμος, η ΛΑΜΣ, η πίστα κλπ.). Τα λεφτά όμως προοριζόταν για έναν αγώνα που θα πέρναγε τα σύνορα Ελλάδας/FYROM, οπότε δόθηκαν στον επίσημο οργανωτή... Το ποιός ήταν, δείτε το στον συμπληρωματικό κανονισμό.

Και προσωπικά δεν είμαι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ. Αν το κάνω σε επαγγελματικό επίπεδο, αυτό είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο.

Η ΑΠΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ 4Χ4 τί έχει άραγε να πει για όλα αυτά;

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 18:34

Ωραία, επειδή περιμένουμε από την Επιτροπή 4x4 (??) να μεριμνήσει, μήπως να κάνουμε αυτόν το περίφημο Σύνδεσμο Οδηγών Αγώνων 4χ4;;; Πρέπει να κάνουμε κάτι έτσι ώστε αυτό που αγαπάμε να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο και προσιτό. Είμαι πρόθυμος να μπω σε οποιαδήποτε διαδικασία αυτό απαιτεί, μαζί με όποιον θέλει και ενδιαφέρεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, έτσι ώστε να βοηθήσουμε τον χώρο μας.
Μπορεί να θέλω να τρέξω έξω για δικούς μου λόγους που ξεφεύγουν από το hobby αλλά όχι να δώ τον χώρο που αγάπησα να φθίνει κατ'αυτό το τρόπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ 2013 - 19:15

Paniain έγραψε:
Ωραία, επειδή περιμένουμε από την Επιτροπή 4x4 (??) να μεριμνήσει, μήπως να κάνουμε αυτόν το περίφημο Σύνδεσμο Οδηγών Αγώνων 4χ4;;; Πρέπει να κάνουμε κάτι έτσι ώστε αυτό που αγαπάμε να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο και προσιτό. Είμαι πρόθυμος να μπω σε οποιαδήποτε διαδικασία αυτό απαιτεί, μαζί με όποιον θέλει και ενδιαφέρεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, έτσι ώστε να βοηθήσουμε τον χώρο μας.
Μπορεί να θέλω να τρέξω έξω για δικούς μου λόγους που ξεφεύγουν από το hobby αλλά όχι να δώ τον χώρο που αγάπησα να φθίνει κατ'αυτό το τρόπο.    

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 0:54

Το ευχομαι ολόψυχα και προτίθεμαι να βοηθήσω εάν χρειαστεί
Τότε θα καταλάβετε καλύτερα όλοι σας και τότε ίσως κάποια πράγματα γίνουν πιο σωστά.
Παλέψτε το
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 7:36

Paniain έγραψε:
Ωραία, επειδή περιμένουμε από την Επιτροπή 4x4 (??) να μεριμνήσει, μήπως να κάνουμε αυτόν το περίφημο Σύνδεσμο Οδηγών Αγώνων 4χ4;;;   
Τι να μεριμνησει ΠΟΙΟΣ?????Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked 

Λυση υπαρχει και - σας - ειχε προταθει πριν 2-3 χρονια αν θυμαμαι καλα απο τον τοτε Προεδρο Κο Κοσμόπουλο.,
εγγραφη στον υπαρχοντα ΣΟΑΑ και "δημιουργια ομαδας εντος"...

Γιατι για "ξεχωρο" καπου μετα απο 3-4 χρονια μεχρι να συνταχτει το καταστατικο θα κολληθει αλλα 4-5 ενας θεος ξερει που........
Για οσους θυμουνται.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 7:41

Αλλα ξεφυγαμε απο το θεμα.

Και το θεμα ειναι
ΠΩΣ επιλεγονται ποιοι αγωνες θα μπουνε στο πρωταθλημα
ΠΩΣ επιλεγονται ποιοι οργανωτες θα τους κανουν
ΠΩΣ θα προσαρμοζεται ενας αγωνας στις τρεχουσες συνθηκες
ΠΩΣ θα στιριχτει ενας οργανωτης ωστε να γινει ο αγωνας του σωστα και ομορφα

Επεισεις πως θα φερουμε - στιριξουμε - εξελιξουμε τους αγωνιζομενους

αλλα ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ αλλαγη νοοτροπιας...

Απο ΟΛΟΥΣ...............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 13:26

.
Πριν το 2005 είχε γίνει μία πολύ σοβαρή προσπάθεια να φτιαχτεί ένας τέτοιος σύνδεσμος.

Τα χαρτιά με τις υπογραφές ΟΛΩΝ των αγωνιζόμενων πρέπει να βρίσκονται στα χέρια του Γιώργου Κυπριανού, στον οποίο τα παρέδωσα ΕΓΩ με τα χέρια μου, αφού είχαν γυρίσει από την Κρήτη για τις εκεί υπογραφές.

Αλλά κάποιοι κατάφεραν να "παγώσουν" την προσπάθεια. Προσέξτε μην γίνει πάλι το ίδιο.

Απο εμένα ή καλύτερα από τον Ιχνηλάτη, ότι θέλετε. Μαζί σας 100%.

ΥΓ. Ο σύνδεσμος οδηγών 4Χ4 είναι μία αλλαγή νοοτροπίας Φωκίωνα. Έτσι θα έχουμε μία ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ και όχι αποσπασματικές δηλώσεις ατόμων.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 17:40

Καλησπέρα και πάλι,
υπάρχουν λόγοι που πάγωσε η προσπάθεια του 2005 όπως και  που δεν έχει γίνει τίποτα απο τότε πέραν ίσως την προσπάθεια ομαδοποίησης κάποιον αιτημάτων/προτάσεων πριν 4 χρόνια.

Κατα την άποψη μου βασικός λόγος είναι οτι το παιχνίδι είναι πιο φιλικό και προσωπικό μεταξύ τόσο αγωνιζομένων όσο και οργανωτών, αλλά και με την αρχη του σπορ.
Πάντα θυμάμαι οι αγωνιζόμενοι να λένε στα ίσια αυτά που πιστεύουν και οι οργανωτές να το ακούν.
Πάντα θυμάμαι οι αγωνιζόμενοι να ρωτιούνται και να ακούγονται απο την αρχή του σπόρ.
Άλλες φορές εποικοδομητικά και άλλες όχι αλλά αυτό δεν έχει με το αν πηγαίναμε σαν σύνδεσμος, σαν ομάδα ή σαν άτομα .

Και νομίζω οτι με αυτόν τον τρόπο οι αγώνες έχουν βελτιωθεί πολύ τα τελευταία χρόνια!

Το θέμα των συμμετοχών είναι πολύπλοκο και δύσκολο. Έχει να κάνει με το είδος και χαρακτήρα των αγώνων , τις μεμονωμένες κινήσεις των οργανωτών, την γενική κατάσταση του χώρου και της χώρας και άλλα πολλά που προσωπικά δεν μπορώ να απαντήσω ολοκληρωμένα και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν είναι αναστρέψιμο προς το παρόν

Αν δεν συμφωνήσουμε τί σκοπιμότητα θα έχει ένας τέτοιος σύνδεσμος, τί παραπάνω θα καταφέρει τότε είναι καταδικασμένη η όποια προσπάθεια αφου δεν υπάρχει κίνητρο να "σπρώξει" τους αγωνιζόμενους στο να επενδύσουν περαιτέρω χρόνο και φαιά ουσία.
Γιατί μην το κάνουμε σαν το δημόσιο  και δημιουργούμε θέσεις απλά για να τις δημιουργούμε αν τελικά δεν προσφέρουν κάτι παραπάνωWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 21:21

stavrosd έγραψε:
Καλησπέρα και πάλι,
υπάρχουν λόγοι που πάγωσε η προσπάθεια του 2005 όπως και  που δεν έχει γίνει τίποτα απο τότε πέραν ίσως την προσπάθεια ομαδοποίησης κάποιον αιτημάτων/προτάσεων πριν 4 χρόνια.

Κατα την άποψη μου βασικός λόγος είναι οτι το παιχνίδι είναι πιο φιλικό και προσωπικό μεταξύ τόσο αγωνιζομένων όσο και οργανωτών, αλλά και με την αρχη του σπορ.
Πάντα θυμάμαι οι αγωνιζόμενοι να λένε στα ίσια αυτά που πιστεύουν και οι οργανωτές να το ακούν.
Πάντα θυμάμαι οι αγωνιζόμενοι να ρωτιούνται και να ακούγονται απο την αρχή του σπόρ.
Άλλες φορές εποικοδομητικά και άλλες όχι αλλά αυτό δεν έχει με το αν πηγαίναμε σαν σύνδεσμος, σαν ομάδα ή σαν άτομα .

Και νομίζω οτι με αυτόν τον τρόπο οι αγώνες έχουν βελτιωθεί πολύ τα τελευταία χρόνια!

Το θέμα των συμμετοχών είναι πολύπλοκο και δύσκολο. Έχει να κάνει με το είδος και χαρακτήρα των αγώνων , τις μεμονωμένες κινήσεις των οργανωτών, την γενική κατάσταση του χώρου και της χώρας και άλλα πολλά που προσωπικά δεν μπορώ να απαντήσω ολοκληρωμένα και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν είναι αναστρέψιμο προς το παρόν

Αν δεν συμφωνήσουμε τί σκοπιμότητα θα έχει ένας τέτοιος σύνδεσμος, τί παραπάνω θα καταφέρει τότε είναι καταδικασμένη η όποια προσπάθεια αφου δεν υπάρχει κίνητρο να "σπρώξει" τους αγωνιζόμενους στο να επενδύσουν περαιτέρω χρόνο και φαιά ουσία.
Γιατί μην το κάνουμε σαν το δημόσιο  και δημιουργούμε θέσεις απλά για να τις δημιουργούμε αν τελικά δεν προσφέρουν κάτι παραπάνωWink

ΣΤΑΥΡΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:06

( Αφηνουμε το κακο καρμα πισω  και κοιταμε μονο μπροστα.)

το μονο που μπορω να σκεφτω ως "αντεπιχειρημα" χωρις απαραιτητα να το υοθετω,αλλα εχει μια λογική,  ειναι οτι η ΕΛΠΑ-ΕΘΕΑ-ΟΜΑΕ οπως θελετε πειτε την, προτιμα ( χωρις προφανως να αποκλειει ντε και καλα ) να συνομιλει με "συλλογικά" οργανα κι οχι μοναδες...

και για αυτο ισως ηταν "χρησιμο" ενα συλλογικό οργανο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:17

fokion έγραψε:
Paniain έγραψε:
Ωραία, επειδή περιμένουμε από την Επιτροπή 4x4 (??) να μεριμνήσει, μήπως να κάνουμε αυτόν το περίφημο Σύνδεσμο Οδηγών Αγώνων 4χ4;;;   
Τι να μεριμνησει ΠΟΙΟΣ?????Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked 

Λυση υπαρχει και - σας - ειχε προταθει πριν 2-3 χρονια αν θυμαμαι καλα απο τον τοτε Προεδρο Κο Κοσμόπουλο.,
εγγραφη στον υπαρχοντα ΣΟΑΑ και "δημιουργια ομαδας εντος"...

Γιατι για "ξεχωρο" καπου μετα απο 3-4 χρονια μεχρι να συνταχτει το καταστατικο θα κολληθει αλλα 4-5 ενας θεος ξερει που........
Για οσους θυμουνται.....
Γι'αυτό Φωκίωνα έχω τα ερωτηματικά στη παρένθεση. Δε με προσέχεις study Razz 

Για "ξεχωρο" μιλάμε και αν ΘΕΣ δε παίρνουν 4-5 χρόνια τα πράγματα. Αν όλοι πηγαίναμε με αυτό το σκεπτικό τότε θα έπρεπε να τα παρατήσουμε όλα, να οδηγούμε το ίδιο αυτοκίνητο, να κάνουμε τα ίδια πράγματα, ΖΟΜΠΙ δηλαδή. Αν πηγαίναμε με το σκεπτικό "δε γίνεται" θα ζούσαμε στις σπηλιές. Εδώ νόμιζα μιλάγαμε για αλλαγές.

Είσαι απο τους πρώτους που "φωνάζει" για αλλαγές, τώρα δε γίνεται; Ή πρέπει να κάτσουμε στα αυγά μας, να μην έχουμε πρωτάθλημα, να χαζεύουμε αψιμαχίες δίχως αποτέλεσμα;

The show must go on που λέμε στα ελληνικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:23

stavrosd έγραψε:


Αν δεν συμφωνήσουμε τί σκοπιμότητα θα έχει ένας τέτοιος σύνδεσμος, τί παραπάνω θα καταφέρει τότε είναι καταδικασμένη η όποια προσπάθεια αφου δεν υπάρχει κίνητρο να "σπρώξει" τους αγωνιζόμενους στο να επενδύσουν περαιτέρω χρόνο και φαιά ουσία.
Γιατί μην το κάνουμε σαν το δημόσιο  και δημιουργούμε θέσεις απλά για να τις δημιουργούμε αν τελικά δεν προσφέρουν κάτι παραπάνωWink
Σταύρο καλησπέρα. Είχα την εντύπωση πώς οι αγωνιζόμενοι σε γενικές γραμμές συμφωνούμε στα των αγώνων. Ξέρουμε τί θέλουμε, πώς το θέλουμε, πότε το θέλουμε. Επίσης, δε νομίζω οτι έκανε ποτέ κακό η διαφωνία και οι σύνδεσμοι υπάρχουν ωστε να λύνονται τα όποια θέματα.
Σέβομαι την άποψη σου Σταύρο, αλλά νομίζω αν συνεχίσουμε έτσι θα συνεχίσεις να τρέχεις μόνος σου. (απο ελληνικής πλευράς)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:26

Η προταση μου ειναι:

Ενταχθειτε τωρα στον υπαρχοντα ΣΟΑΑ. οσο περισσότεροι τοσο καλυτερα για πολλους και διαφορους λογους. Πχ αλλο οι "πλατες" ΟΛΟΥ του ΣΟΑΑ αλλο κατι ξεχωρου.

ΑΛΛΑ
με μια προυποθεση ΣΥΜΕΤΟΧΗ ωστε να υπαρξει και η αναλλογη εκπροσωπηση.

και μετα "αν κι εφοσον" τοτε πατε για κατι πιο ξεχωρο....

( δεν καταλαβα τι εννοεις ακριβως... προφανως και θελω "αλλαγες")
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:31

fokion έγραψε:
Η προταση μου ειναι:

Ενταχθειτε τωρα στον υπαρχοντα ΣΟΑΑ. οσο περισσότεροι τοσο καλυτερα για πολλους και διαφορους λογους. Πχ αλλο οι "πλατες" ΟΛΟΥ του ΣΟΑΑ αλλο κατι ξεχωρου.

ΑΛΛΑ
με μια προυποθεση ΣΥΜΕΤΟΧΗ ωστε να υπαρξει και η αναλλογη εκπροσωπηση.

και μετα "αν κι εφοσον" τοτε πατε για κατι πιο ξεχωρο....

( δεν καταλαβα τι εννοεις ακριβως... προφανως και θελω "αλλαγες")
Δε διαφωνούμε σ'αυτό, σαφώς και είναι μια αρχή η εκπροσώπηση στον ΣΟΑΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ μείνουμε εκεί, αυτό είναι το θέμα.

Υ.Γ. Εννοούσα οτι ξαφνικά μπήκες στο σκεπτικό του "πο πο θα παρει 100 χρονια, τί να κάνουμε τώρα, shit happens"Wink ενώ μας έχεις συνηθίσει στις προτάσεις για αλλαγή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:37

Αρα απο οτι καταλαβα στο ξεκαθαρισα προς την σωστη μερια.


Προσωπικα "επιθυμω" αλλαγη γενικώς....

το βασικότερο ομως που "επιθυμω" ειναι οι εμπλεκώμενοι σε οποιοδηποτε επιπεδο και ποστο να ειναι ΠΑΡΟΝΤΕΣ κι οχι τοπιο στην Ομιχλη....

Σιγουρα, λαθη δεν κανει μονο οποιος δεν κανει τιποτα, αρα "πρωτιμω" καποιον παροντα εστω και με λαθη παρα γενικως αποντα οπως η Επιτροπη.

Δεν θες - δεν μπορεις??? Σεβαστο
Αστο να δει κανας αλλος τι θα κανει...

( Τα εισαγωγικά τα βαζω γιατι ως θεατης η αποψη μου ειναι δευτερευουσα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 18 Σεπ 2013 - 22:47

fokion έγραψε:
Αρα απο οτι καταλαβα στο ξεκαθαρισα προς την σωστη μερια.


Προσωπικα "επιθυμω" αλλαγη γενικώς....

το βασικότερο ομως που "επιθυμω" ειναι οι εμπλεκώμενοι σε οποιοδηποτε επιπεδο και ποστο να ειναι ΠΑΡΟΝΤΕΣ κι οχι τοπιο στην Ομιχλη....

Σιγουρα, λαθη δεν κανει μονο οποιος δεν κανει τιποτα, αρα "πρωτιμω" καποιον παροντα εστω και με λαθη παρα γενικως αποντα οπως η Επιτροπη.

Δεν θες - δεν μπορεις??? Σεβαστο
Αστο να δει κανας αλλος τι θα κανει...

( Τα εισαγωγικά τα βαζω γιατι ως θεατης η αποψη μου ειναι δευτερευουσα)
Το θέμα είναι να γίνει. Ας ξεκινήσουμε βάζοντας στο τραπέζι όποιους θέλουν να συμμετάσχουν σ'αυτή τη προσπάθεια. Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 19 Σεπ 2013 - 0:33

[quote="Paniain"]
stavrosd έγραψε:


Σέβομαι την άποψη σου Σταύρο, αλλά νομίζω αν συνεχίσουμε έτσι θα συνεχίσεις να τρέχεις μόνος σου. (απο ελληνικής πλευράς)
Ok αλλά γιατί?
Αυτό δεν έχω εντοπίσει!

Οι αγώνες μας είναι ασφαλέστεροι απο ποτέ!
Έχουν καλύτερη προβολή απο ποτέ (όλοι ασχέτως αν κάποιοι υπερτερούν και κατα πολύ ακόμα απο άλλους).
Οργανωτικά είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο!

Γιατί λοιπόν δεν έχουν τουλάχιστον τις συμμετοχές που είχαν οταν όλα ηταν χειρότερα?? οεοο??

Εγώ δηλώνω αδυναμία να το καταλάβω...confused 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 19 Σεπ 2013 - 1:22

stavrosd έγραψε:
Paniain έγραψε:
stavrosd έγραψε:


Σέβομαι την άποψη σου Σταύρο, αλλά νομίζω αν συνεχίσουμε έτσι θα συνεχίσεις να τρέχεις μόνος σου. (απο ελληνικής πλευράς)
Ok αλλά γιατί?
Αυτό δεν έχω εντοπίσει!

Οι αγώνες μας είναι ασφαλέστεροι απο ποτέ!
Έχουν καλύτερη προβολή απο ποτέ (όλοι ασχέτως αν κάποιοι υπερτερούν και κατα πολύ ακόμα απο άλλους).
Οργανωτικά είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο!

Γιατί λοιπόν δεν έχουν τουλάχιστον τις συμμετοχές που είχαν οταν όλα ηταν χειρότερα?? οεοο??

Εγώ δηλώνω αδυναμία να το καταλάβω...confused 
Σωστές οι παρατηρήσεις σου και οι απορίες. Αλλά λείπει κάτι βασικό, Dinero...Money...Λεφτά!!! Πάμε στον αγώνα των  Σερρών για παράδειγμα, σαν συμμετοχή έχω να πληρώσω, το παράβολο συμμετοχής, καύσιμα ταξιδιού, καύσιμα αγώνα, διαμονή. Όλα αυτά χωρίς να συζητάμε καν για υποστήριξη. Ναύπακτο δε το συζητάω για το λόγο οτι δεν έχει Ζ2 που αποτελεί τη ραχοκοκαλία των αγώνων μας και η εύκολη λύση να τρέξουμε όταν δεν παίζει μαντήλι να κλάψουμε οι της Ζ1 (no offence Μελέτη, ξέρεις πόσο θέλω να έρθω, μιλάω για το σύνολο των κατηγοριών).

Σε Αττικό μπορώ να τρέξω γιατί: Κοντά στο σπίτι μου (πλειοψηφία) άρα ελάχιστα μεταφορικά, μικρό παράβολο συμμετοχής, χωρίς διαμονή, λίγα καύσιμα αγώνα και στο κάτω κάτω αν διαλύσω θα το πάρει η πλατφορμα στο Φωτάκο μας τσακ μπαμ (τι θυμήθηκα-βενζινη το Τaffraid ).  

Ναύπλιο/Άργος μπορώ να τρέξω γιατί: Σχετικά κοντά στο σπίτι μου, ανεκτά μεταφορικά, μικρό παράβολο συμμετοχής, αν θέλω χωρίς διαμονή, λίγα καύσιμα αγώνα κι αν σπάσω πάλι κοντά είμαι στο Φωτάκο.

Στα λέω αυτά όπως μπορεί να τα δεί (πιστεύω) η πλειοψηφία των αγωνιζόμενων. Κι όταν κυνηγάμε χορηγούς, αυτά κυνηγάμε να καλύψουμε, το ξέρεις πολύ καλά.

Η λύση ποια μπορεί να είναι;
Ευέλικτα πακέτα συμμετοχής, με διαμονή για εκτός Αθηνών και άλλες παροχές. Δεν είναι τόσο δύσκολο, believe me.

Δημιουργία Academy 4x4 για νεοεισερχόμενους, με σεμινάρια και έπαθλο/α στο τέλος της σαιζόν.

Promotion κι απο τους εναπομείναντες συμμετέχοντες, που θα τρέξουμε, τί θα κάνουμε, ποιός μπορεί να τρέξει κτλ. Όλα αυτά δεδομένου προνομιακών πακέτων συμμετοχής από τους οργανωτές. Άν πούμε ελάτε να τρέξετε, μόνο 2000 ευρώ θα χρειαστείτε δε θα έρθει κανείς σίγουρα.

Υπάρχουν πολλά που μπορούν να γίνουν, αρκεί να πέσουν στο τραπέζι και να τα κουβεντιάσουμε. ΟΛΑ γίνονται με θέληση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 19 Σεπ 2013 - 4:03

Με κίνδυνο να μου κόψουν την καλημέρα οι ελάχιστοι που μου μιλάνε:

1. Η Ζ2 δεν μπορεί να είναι η ραχακοκαλία των αγώνων. Το εφαλτήριο ίσως

2. Τρέχω αγώνες = ξοδέυω λεφτά, δεν έχω δεν τρέχω, δεν υπάρχουν συμμετοχές δεν γίνονται αγώνες, άλλη λύση δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμο και πουθενά το μηχανοκίνητο δεν πριμοδοτείται απο κρατικούς προϋπολογισμούς ή μαγικά σεντούκια. Χορηγοι, ομάδες και αγωνιζόμενοι πληρώνουν το πακέτο.

3. Οι αγώνες και οι αγωνιζόμενοι θέλουν ιδιώτες χορηγούς, δεν υπάρχουν στην Ελλάδα για την ώρα, όποιος προλάβει πρόλαβε.
Αλλά ακόμα και ώς χορηγός σε αναβάτες και διοργανωτές εδώ και χρόνια (ΜΑΚΑΝ), σας λέω ότι πρώτα τρέχουμε ή κάνουμε και μετά ζητάμε για να ξανατρέξουμε ή να ξανακάνουμε, όχι το αντίθετο.

4. Κάποτε οι Δήμοι πληρώνανε φιλοξενίες και φαγητά σε αγώνες, αλλά εκτός απο το ότι κοπήκανε τα λ7 δεν πήρανε ποτέ πίσω καποιο όφελος, ειδικά τώρα που ακόμα και ώς τουρίστες είμαστε αμελητέα ποσότητα μέσα στην ίδια την χώρα μας. Και άν ακούσω πάλι περί Dakar και κρατικών επιχορηγήσεων, ξέρετε ότι Αργεντινή έδωσε 15εκ το 2009 αλλά έκανε 97εκ τζίρο σε 2 μέρες, όταν το καταφέρουμε και μείς, τότε μιλάμε και μη ξεχνάτε ότι βασίστηκε στην εισροή ξένων και όχι Αργεντίνων το αλισβερίσι.

5. Αν πιστεύετε ότι οι διοργανωτές βγάζουνε λεφτά μέσα απο καπέλλα μαζί με κουνέλια είστε γελασμένοι και οποιαδήποτε συζήτηση για μειωμένα κοστόλογια θα οδηγήσει στην επικεφαλίδα αυτής της συζήτησης με ακόμα έναν διοργανωτή πρωταγωνιστή.
Είμαστε οι φθηνότεροι αγώνες στην ευρύτερη περιοχή (Hellas, 24hours, Serres) και σίγουρα με υψηλότερο επίπεδο απο πολλούς άλλους.

6. Το μηχανοκίνητο δεν ήταν ποτέ λαϊκό σπορ, ήταν πάντα για λίγους, λιγότερους απο το ποδόσφαιρο το ποδήλατο και το σκάκι.
Σε όλες τις χώρες που έχουν κρίση πάει κάτω και σε όσες υπάρχει ανάπτυξη πάει πάνω (λέτε να είναι μαλάκες οι της ASO που πήγαν στην Λατινική Αμερική??). Πρέπει όλοι να ζήσουμε με αυτό, είναι νομοτελειακό.

7. O σύνδεσμος οδηγών πρέπει να γίνει

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναστολή αγώνων Off Road Team   Αναστολή αγώνων Off Road Team - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 19 Σεπ 2013 - 6:42

1. το εξηγεις γιατι οχι??? ( το ραχοκοκαλια. "παλαιωθεν" ολα κατ' ουσιαν Ζ2 ηταν...)

2. Ορθον. Αλλα πρεπει να φροντισουμε να προκαλουμε τα λιγοτερα δυνατον "λειτουργικά εξοδα" στους αγωνιζομενους ( αυτο νομιζω εννοει ο Ιαν ) και δευτερευοντως και στους οργανωτες ( προφανως οχι σε θεματα ασφαλειας κ.λ.π.)

4. ορθον. γι' αυτο πρεπει να φερνουμε τους ξενους και να "παιζουμε" μαζι τους...

5α. Βλεπε 2
5β. ορθον -να το διαφημισουμε να το κηνηγησουμε ολοι μαζι ως οντοτητα ( ιδανικα ) κι οχι ο καθενας χωρια. Να δειχνουμε ενα "συστημα" αγωνων

6. Οχι ακριβως. υπαρχουν και "διαβαθμισεις" Αλλα κοστη η Ν1 πχ αλλα η Α8....

8. Ξεκαθαρισμα το "που παμε" και το "τι θελουμε" ωστε να αποφευγονται οι κοστοβορες πελαγοδρομιες....

9. σε συναρτηση με το 8 παρουσια των αρμοδιων στο προσκηνιο και στην αρχη ενος θεματος κι οχι πυροσβεστικά εκ των υστερων οταν το προβλημα εχει γιγαντωθει.

10. Σταθερότητα σε τεχνικους κανονισμους
10α. Ευλογη πιστωση χρονου σε οσους επενδυσαν σε λαθος ( απο ευθυνη μας ) κατευθυνσεις να "επανελθουν" σε αυτο που θα προκυψει απο το 8. δεν μπορουμε να τους πουμε "πεταξτε τα".Βλεπε πχ τεχνικες προδιαγραφες των ετοιμων WT, κ.λ.π.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αναστολή αγώνων Off Road Team
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΕΠ.Α./ΕΘ.Ε.Α..: Αναστολή Αγώνων
» Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013
» Τα ασφαλιστήρια των αγώνων του 2013
» NEO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2013
» NEA ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΓΩΝΩΝ 2013

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Γενικά για Αγώνες 4Χ4-
Μετάβαση σε: