Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Cooper 24 Ώρες Off Road 2011

Πήγαινε κάτω 
+16
quinda
Pet4x4
Martin McDarren
teacher777
Laskoudis
Aggelos
dytis
Paniain
Elias Nicolaou
lefterismega
JOHNVOR
Μ.βαξεβάνης
fokion
Put_the_kot_down
Γιάννης Αθανασίου
Admin
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 30 Νοε 2011 - 19:33

quinda έγραψε:
υ.γ Γιαννη θελω μπλουζακι....χαχαχαχα!!!!!

ΠΑΟΚτζίδικο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
quinda




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Τόπος : Θεσσαλονικη

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 30 Νοε 2011 - 19:44

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
quinda έγραψε:
υ.γ Γιαννη θελω μπλουζακι....χαχαχαχα!!!!!

ΠΑΟΚτζίδικο;

OXIIIIIIIII!!!!!!!! affraid affraid affraid
Exω 2 τετοια .....αλλα τα φοραω για παρτη σου οταν βγαινουμε βουνο!!!!!

Καλη δυναμη σε οτι κανεις!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 30 Νοε 2011 - 21:35

Ο ορισμός του "οδεύω τον πρωκτό μου"

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Δεκ 2011 - 0:13

kankoo στο Off Road Team έγραψε:
Αφού μονταριστήκαμε πάμε και εμείς.
Λοιπόν 8ος 24ωρος αγώνας για εμάς και έχουμε τερματίσει σε όλους πλήν ενός (2005) Με ένα αυτοκίνητο 13 χρόνων 225.000 ΚΜ το οποίο χρησιμοποιείται για την καθημερινή μου μετακίνηση αφού καταφέραμε και εφέτος να φτάσουμε στον τερματισμό έχουμε.
Έναν πραγματικά μεγάλο αγώνα για όλους Ζ1 πρωτάθλημα στον Δημητριάδη κ στον συνοδηγό του μετά το Ναύπλιο κ Καλάβρυτα πήρατε τα πάνω σας.
Γουρούνες μάχες ευτυχώς χωρίς λάσπη.
Μηχανές τι να πω άθλος doc, απέδειξε πραγματικά ότι εάν του δώσεις λάθος RB αυτός πιθανά θα βρει το σωστό. Πιστεύω δεν υπάρχει μηχανόβιος που να μην έφαγε τούμπες. Σε όλους σας μπράβο κ ιδιαίτερα στις κυρίες.
Ζ2 η μάχη της αρκούδας. Πολλοί καλοί και δυνατοί αντίπαλοι (που ίσως θα έπρεπε να ήταν στην Ζ1). Μου άρεσε ότι είχαμε σαν μαγικό στόχο την τριάδα εφέτος (λόγο Branch κ σταμάτημα του να μετράμε με το οδόμετρο του αυτοκινήτου) ήρθαμε 14 διότι κάναμε τρία μεγάλα λάθη.
Πρώτο, χαθήκαμε στα πουρνάρια του Αθανασίου όπου τον έβριζα και έλεγα σιγά μην πέρασε από εδώ με το Grand Cherokee, και όμως πέρασε οπότε παίρνω πίσω ότι του έσουρα αν και είμαι τυχερός διότι η κάμερα του αυτοκινήτου έδειχνε ότι τραβάει, (δεν το τσεκάραμε πουθενά) και δεν έχει πάνω από την πρώτη ώρα. Δεύτερο λάθος πιάσαμε ταχύτητες με ένα αυτοκίνητο το οποίο είχε υπερβολική υποστροφή για να καλύψουμε διαφορές. Αποτέλεσμα να χρειαστεί μία μπαριέρα να μας σώσει από βουτιά, με ζημιές βέβαια πλαστικά μέρη ψαλίδι κλπ. Τρίτο λάθος, τουλίπα με όριο ταχύτητας δεν την κρατήσαμε και ΚΑΛΩΣ την πατήσαμε.
Να μαθαίνουμε όλοι από τα λάθη μας διότι ο μαθητής πάτησε τον δάσκαλο (ΜΠΕΡΣΉΣ VS ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ)και πήρε την πέμπτη θέση στο πρωτάθλημα της Ζ2. Μπράβο Βαγγέλη.
Είδα υποψήφια για το πρωτάθλημα της Ζ2 να κάνει τριπλή απογείωση να σκάει κάτω και να εγκαταλείπει. Άλλωστε αρκετή ώρα πριν εναλλασόμασταν πότε ο ένας πότε ο άλλος με προσπεράσματα κ παιχνιδάκια.
Πέρυσι σε όσους έδωσα μανταρίνια εγκατέλειψαν, φέτος τερμάτισαν πάνω από εμένα. Του χρόνου να δείτε τι θα γίνει.
Περάσαμε πραγματικά υπέροχα κομμάτια των βουνών μας (όσο είχε φως).
Αθανασίου πέρυσι είχες τις ελιές φέτος τα πουρνάρια, του χρόνου τι?
Εγώ για άλλη μία φορά πέρασα πολύ καλά γέλασα, τσαντίστηκα, έβρισα, αστειεύτηκα αλλά στο τέλος παρότι ΞΕΜΟΝΤΑΡΙΣΤΗΚΑ (γειά σου ρε Κρητικέ) πολύ μου άρεσε η όλη φάση και πιστεύω και στον συνοδηγό μου, ο οποίος βάλθηκε να μου αποδείξει ότι το vitaraki πάει ακόμα ποιό γρήγορα. Ναι ρε γιώργο πάει ακόμα ποιό γρήγορα αλλά πότε θα το μαζεύουμε για απόσυρση δεν ξέρω. Παρεπιπτόντος πωλείται το χευσό vitaraki με 225.000 ΚΜ το οποίο φυλάσεται σε γκαράζ και δεν έχει πατήσει ποτέ του χώμα. Όταν το βλέπετε με χώμα είναι από ειδικό σπρέυ.

Προς όλους τους συμμετέχοντες τον Αθανασίου αλλά και όλους τους υπόλοιπους, που αναφέρει σωστά ο Δημητριάδης, του χρόνου μπορεί λόγο συνθηκών να μην μπορούμε ας πούμε να πάρουμε μέρος, κοιτάξτε να πάμε μπροστά είναι πραγματικά μεγάλη ευκαιρία, αρκεί να το θέλετε.
Νίκο ευχαριστώ για την συνέντευξη.

Doc Αθανασίου και όλοι οι άλλοι που φτιάχνετε αγώνες να μην ξεχνάτε ότι οι ερασιτέχνες στηρίζουν τους αγώνες και έτσι υπάρχουν και οι επαγγελματίες.

Ευχαριστώ 205 SUZUKI GRAND VITARA ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΤΣΑΤΑΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ. KONGIOT RACING TEAM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Δεκ 2011 - 0:16

I drive my ass part II. Producers and performers Stavros Dimitriadis/?Panagiotis Kalfas













Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Δευ 5 Δεκ 2011 - 16:58, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pet4x4




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Δεκ 2011 - 5:21

JOHNVOR έγραψε:

(Οπως παντα απολαυστικες περιγραφες απο τον Πετρο)
Πολυ ατυχια φετος ρε φιλαρακι. Παλι καλα που δεν ειχαμε τα χειροτερα.
Παντως ρε παιδακι μου κατι πρεπει να κανεις με το θεμα ταχυτητα. Να μην προλαβαινει να βλεπει τις τουλιπες ο συνοδηγος ειναι ενα θεμα σε αγωνες πλοηγησης. Να θυμηθω να φερω ηλεκτρικο κολαρο να κανω δωρο στον συνοδηγο σου μπας και σε συνετιζει!!!!

1ον: Είναι η πρώτη φορά που γράφω τόσα πολλά και τόσο αφηγηματικά! Μου άρεσε η περιγραφή που είχε κάνει κάποιος φίλος για το ράλυ Αλβανίας και μιάς και είχα χρόνο είπα να κάνω το ίδιο αναφέροντας τα δρόμενα για όλη την ομάδα. Μήπως τον ξέρεις αυτόν τον φίλο? Question

2ον: Και οι ατυχίες είναι μέσα στους αγώνες! Έχουν και αυτές την ομορφιά τους....

3ον: Ασε την συνοδηγάρα μου ήσυχη και μήν του δίνεις ιδέες! Αυτό το κολάρο πονάει πολύ! affraid

4ον: Παράτα το πληκτρολόγιο Καλαματιανέ και ετοίμασε το Patrol. ΗΕύβοια είναι Απρίλι φέτος! Μήν μας πείς πάλι τα ίδια που έλεγες για τον 24ώρο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Δεκ 2011 - 9:05

Pet4x4 έγραψε:
JOHNVOR έγραψε:

(Οπως παντα απολαυστικες περιγραφες απο τον Πετρο)
Πολυ ατυχια φετος ρε φιλαρακι. Παλι καλα που δεν ειχαμε τα χειροτερα.
Παντως ρε παιδακι μου κατι πρεπει να κανεις με το θεμα ταχυτητα. Να μην προλαβαινει να βλεπει τις τουλιπες ο συνοδηγος ειναι ενα θεμα σε αγωνες πλοηγησης. Να θυμηθω να φερω ηλεκτρικο κολαρο να κανω δωρο στον συνοδηγο σου μπας και σε συνετιζει!!!!

1ον: Είναι η πρώτη φορά που γράφω τόσα πολλά και τόσο αφηγηματικά! Μου άρεσε η περιγραφή που είχε κάνει κάποιος φίλος για το ράλυ Αλβανίας και μιάς και είχα χρόνο είπα να κάνω το ίδιο αναφέροντας τα δρόμενα για όλη την ομάδα. Μήπως τον ξέρεις αυτόν τον φίλο? Question

2ον: Και οι ατυχίες είναι μέσα στους αγώνες! Έχουν και αυτές την ομορφιά τους....

3ον: Ασε την συνοδηγάρα μου ήσυχη και μήν του δίνεις ιδέες! Αυτό το κολάρο πονάει πολύ! affraid

4ον: Παράτα το πληκτρολόγιο Καλαματιανέ και ετοίμασε το Patrol. ΗΕύβοια είναι Απρίλι φέτος! Μήν μας πείς πάλι τα ίδια που έλεγες για τον 24ώρο!
Very Happy
1. Λεω μιας και την γουσταρουμε την αναλυτικη περιγραφη των αγωνων, μηπως να αναλαβουμε να κανουμε και κανενα κομματι για το αγαπημενο μας τετρακινητο περιοδικο? Very Happy Το κακο με μας ειναι οτι θα θελαμε 4 τευχη με τα συνεχιζεται που θα βαλουμε Very Happy
2. Συμφωνω... Αλλα...
3.Και λιγο ειναι για την περιπτωση σου. Μαλλον θα του προτεινω να σου λεει καποια ορια ταχυτητας παραπανω και ας μην εχει το roadbook. H να σου πει οτι μου ειχε πει ο δικος μου.(Αν κανεις καμια μ@λ.... και πας τερμα πεταω το roadbook απο το παραθυρο και κανε οτι θες.
4.Κριμα ρε φιλε που δεν ειμαστε κοντα να παιξει καμια τραβηχτικη. Να τα εξελισουμε παρεα τα τουτου μας.
Εστω και ετσι. Ελπιζω να τα καταφερω τον Απριλη. Εχουμε και περιοδο ΦΠΑ τοτε Mad
Προσπαθω να μαθω τι απαιτηται για την μυηση στην KRD. Να προετοιμασω τον συνοδηγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 2 Δεκ 2011 - 11:01

Παλάσκας/Ζαχαρίου Mitsubishi Pajero MIVEC T1









Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Δευ 5 Δεκ 2011 - 16:57, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 2 Δεκ 2011 - 11:11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aria




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 2 Δεκ 2011 - 11:17

Λυπάμαι για τα φρένα "Mimis" αλλά δε μπορούσα να χτυπήσω σαφώς τη γελαδίτσα και
δε χωρούσα κιόλας.. Το φταίξιμο δικό της πάντως! Μα μετά τη στροφή, καθότανε μες στο
βράδυ και χαλάρωνε. Btw, ήταν στην πρώτη ειδική. Όχι στη 2η.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 5 Δεκ 2011 - 11:02

Προβολή του αγώνα στη Βουλγαρική τηλεόραση!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kreon




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 05/12/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 6 Δεκ 2011 - 9:05

να μα στε κι εμεις.......ΕVIA RACING TEAM.(KOSTIS-TZORTZIS).....ολα καλα..ολα υπεροχα.
για αλλη μια φορα ενας καλος αγωνας.μπραβο στην οργανωση και σε ολους οσους βοηθησαν να στειθει ο αγωνας.

ΠΕΡΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ/ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ......
εμεις τα πηγαμε αρκετα καλα.θα μπορουσαμε και καλυτερα αλλα ετσι ειναι οι αγωνες.καταφεραμε και φεραμε στην ευβοια την 12θεση.
πολυ εντιποσιακο το ξεκινημα στη κοτζια.με το καλο ξεκιναμε την πρωτη ειδικη και στην πρωτη τουλιπα χανομαστε μαζι με αρκετα πληρωματα.χασαμε περιπου τα 20 λεπτα.πλακωνομαστε να τα μαζεψουμε και εκει που παμε καλα ερχεται ενα μπροστινο σκασμενο ελαστικο.οπως καταλαβενεται χασαμε αρκετο χρονο και τελειωασαμε την πρωτη ειδικη με 45λεπτα καθυστερηση..ευτυχως τα πηγαμε καλαστην δευτερη και τριτη χωρις προβληματα και τερματισαμε.το αμαξι αντεξε...και το λεω αυτο γιατι το πιεσα παρα πολυ.εμεινα ευχαριστημενος...

ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΑ/ROADBOOK
ο αγωνας καλος.λιγο η πρωτη ειδικη ηταν σπαστιρι αλλα μετα εστρωσε.ωραιες διαδρομες και λιγο λασπη....μου αρεσε πολυ η τριτη ειδικη.ειχε τρελο στριψιμο.
στο rbδεν βρηκαμε λαθη.πολυ αναλυτικο και καλογραμενο.

μετα λοιπον απο τον 24ωρο πηραμε την αποφαση με τον συνοδηγο να τρεξουμε το πρωταθλημα του 2012.......θα το προσπαθησουμε οσο μπορουμε..(θα μας φαει το χουμας) Very Happy
και παλι μπραβο στον ιχνηλατη......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
madbad31




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 6 Δεκ 2011 - 12:15

LESVOS OFF ROAD CLUB..No 271 ΑΓΙΑΣΩΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ...11η θεση στη Ζ2..
Αυτος και αν ειναι αθλος!,στην πρωτη μας συμμετοχη στον 24ωρο..ειχαμε σαν στοχο να φτασουμε στο τερματισμο
σωοι, εμεις και το PAJERO του Δημητρη ('89 μοντελο , αποδειχτηκε παληκαρι).Ο Δημητρης απο τη Μυτιληνη εγω απο τα
Γιαννιτσα και βρεθηκαμε το πρωι στη πλατεια κοτζια για την εκκινηση..πολυ καλο το στησιμο της εκκινησης/τερματισμου.

Μια μικρη περιγραφη του αγωνα..SS1 ξεκιναμε με πολυ κεφι και διαθεση! μετα απο λιγο στην 1η!! τουλιπα κανουμε λαθος,
εμεις και αλλα 7-8 αυτοκινητα(αντι για αριστερα πηγαμε δεξια)και καναμε βολτες για κανα 15λεπτο τουλαχιστον..ξενερωμα!!
συνεχιζουμε,πολυ πετρα και κουνημα,το pajero δεν ακουει στο γκαζι ειδικα στις ανηφορες,σαν να εχασε τα μισα του αλογα..
ξενερωμα Νο 2..περιμενουμε ποτε θα μας "βρασει"πηγαινοντας συντηριτικα..τελικα μολις βραδιαζει, θαυμα!!παιρνει τα πανω του
και "ξυριζει" το 2πλο weber πινει βενζινη σαν τρελο..συνεχιζουμε χωρις λαθη στην πλοηγηση μεχρι που φτανουμε στα περιφημα
πουρναρια....χαμος απο παντου φωτα απεναντι ,πισω,δεξια,αριστερα.δε παει μας λενε μερικοι,λαθος μας λενε αλλοι,δεν μπορει να
εβαλε τετοιο στενο περασμα σκεφτομαι αλλα το rb ειναι σαφες..συνεχιζουμε!(εκει τα λυπηθηκα τα αυτοκινητα βολτας!το μονο μελανο σημειο του αγωνα για μενα)και φτανουμε στο σχηματαρι..

..καφες ,σαντουιτς και ξεκινμα για SS2 με καπελο 4 λεπτα με το καλημερα(αργησαμε να φτασουμε στην εκκινηση απο δικη μας μ@λ@κια)ομορφη ειδικη αν και ηθελε πολυ προσοχη ειδικα στα νταμαρια καθως ο γκρεμος πρεπει να ηταν βαθυς..ολα καλα μεχρι που λιγο πριν το διστομο, ελαφρια δεξια στροφη που ακολουθει κλειστη αριστερη.βλεπω στην κορυφη της δεξιας βραχο να πλησιαζει απειλητικα,το ειδε σκεφτομαι,αλλα πριν προλαβω να μιλησω..ΓΚΑΠ...!! ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΜΛΚ ?δεν το ειδες ?οχι μου λεει!σταματα...ενταξει ειναι!τιμονι?εχουμε!λαστιχο?οχι! καλα ειναι..οκ παμε!και φτανουμε Διστομο στο πρατηριο,ψαχνουμε,και λειπει ενα κομματι λαστιχο απο το πλαινο του εμπρος δεξια λαστιχου..μικρο το κακο..ρεζερβα ,καφε,pizza και φυγαμε..
SS3 αρχιζει να ξημερωνει,μεσα στις καλαμιες 1 λαθος τουλιπα μας στοιχιζει περιπου 6-7 λ.
η κουραση αρχιζει να βγαινει,φτανοντας στα κτηματα με τις ελιες ο δημητρης πηγαινει με SAFE MODE,ρυθμος Κυριακατικης βολτας,παμε ετσι δεν παει παραπανω,οκ λεω παμε για τερματισμο χαλαρα..το διαβασμα του rb γινετε δυσκολο τα δεξια τα λεω αριστερα ..45'-1 ωρα με αυτο το ρυθμο..τελος?? οχι!!
μολις πηρε και ξημερωσε καλα,και μετα τον ανεφοδιασμο ξυπνησαμε για τα καλα!!το pajero πετουσε και κερδισαμε αρκετο χαμενο χρονο..φτασαμε στο τερματισμο με 6 λεπτα καπελο..κανονικα επρεπε να ειμασταν 20' πριν και να περιμενουμε..τελος καλο ολα καλα!!
επιστροφη στην Αθηνα,εγω στο λεωφορειο για Γιαννιτσα και ο Δημητρης με το pajero sto πλοιο για Λεσβο.
Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Δημητρη (καλα εκανα και σε εκραζα μεσα στις ζωνες ταχυτητας τελικα εεε??)για την περιπετεια που εζησα με δικη του προσκληση..ενα μπραβο και στους δυο μας για τον τερματισμο μας..ΜΠΡΑΒΟ στον ιχνηλατη για την αψογη οργανωση!!ειδη συζητησαμε την συμμετοχη μας το 2012,αν ολα πανε καλα!και τελικα μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες..ειδικα με τις μηχανες ειναι ηρωες!! ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!

Υ.Γ. οσοι διαβαζετε ακομη σορυ αν κουρασα αλλα με επιασε συγγραφικος οιστρος.. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elias Nicolaou




Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 6 Δεκ 2011 - 15:28

Και μια περιγραφη από έναν μη τερματισαντα, τωρα που καθησε(Wink η σκονη και τα μπουρινια μου(Wink

Φετος περιμενα τον Αγωνα πως και πως.
Περσυ ο συνοδηγος με κρεμασε τελευταια στιγμη, και παρ’ ολες τις προσπαθειες δεν ετρεξα.
Φετος πιο οργανωμενα τον κυνηγησα.
Ετοιμαστηκαμε την Κυριακη πριν τον αγωνα, φωτα,βαση πυροσβεστηρα, καλαμπαλικια.
Τεταρτη πρωι χωρις το αγχος να παω στη δουλεια τρεχω να αλλαξω πυροσβεστηρα.
Νοιωθω όμως κατι ψιλο-κομμαρες και προς το μεσημερι εμφανιστηκαν αυτό που λεω «κοιλιακες διαταραχες»
Τεταρτη μεσημερι πριν τον ΤΕ βολτα στη Βαρυμποπη για καλιμπραρισμα του Terratrip.
Όλα καλα ο συνοδηγος για πρωτη φορα να θελει επανελεγχο του Terratrip, αφου τεσσερεις συνεχομενες φορες μας δειχνει σωστη-αποδεκτη μετρηση -1χλμ παρα μισο μετρο!!!
Αντε και τελειωνουμε με τον ΤΕ, παω σπιτι και οι κοιλιακες διαταραχες γιναν διαρροια.
Πεμπτη πρωι η διαρροια παει συννεφο, το βραδυ ερχεται εμπρος η λυση Immodium αλλα για την αυριο.
Παρασκευη πρωι η ιδια κατασταση, βραδυ προς ξημερωμα Σαββατου δεν παει άλλο παιρνω χαπια.
Σαββατο πρωι στην εκκινηση.
Αγχωμενος για να τερματισω, και να ευχομαι να με εχουν πιασει τα χαπια.
Πρωτη ειδηκη, ωραιο ξεκινημα, την βλεπω σκληρη αλλα δεν πειραζει, καλλιο σκληρη παρα λασπη.
Προσπαθω να κρατησω την μεση ταχυτητα.
Σε μια ασφαλτο ο συνοδηγος ακουγεται « απιστευτος, πας εδώ με τριαντα ενω στο χωμα πας με πενηντα»
Παμε καλα καπου χανομαστε για λιγο αντε ξανα παλι μεσα, στη μεση της ειδηκης ειμαστε οριακα στον χρονο.
Αντε να ανεβασουμε ρυθμο.
Μεχρι που φτανουμε στα πουρναρια.
Εκει φαγαμε καμποση ωρα να καταλαβουμε τι στο διαβολο συμβαινει.
Κανουμε και off-road κανονικο πανω από κατι κοτρωνια – βαλαμε και κοντα για σιγουρια - μπας κι απο εκει παει ο δρομος αλλα ματαια.
Τελος λεμε με κανα δυο αλλους παμε ευθεια μεσα από τα πουρναρια και καλη τυχη.
Βγηκαμε, γρατζουνισμενοι, αλλα βγηκαμε.
Αντε παλι να βρουμε ρυθμο.
Με τα πολλα φτανουμε Olympous Plaza.
Δυο ωρες και κατι ψιλα καπελο.
Forfetaria.
Δε γ… μαμείς, παμε Διστομο για τη επομενη ειδηκη.

Στο δρομο ειμαι στεναχωρημενος, που αργησαμε ΤΟΣΟ; ρε γαμωτο δεν ειμαι ΤΟΣΟ αχρηστος.

Αντε στο Διστομο πηραμε χρονο εκκινησης, παμε για υπνο.
Που υπνος. Κατι δεν μου παει καλα.

Αποφασιζω ότι δεν θα συνεχισω, κατι με φοβιζει και αν στην πρωτη ειδηκη εφαγα δυο ωρες καπελο στην τριτη θα ετρωγα τεσσερεις.

Άλλη μια χρονια που δεν τερματιζουμε.
Στο δρομο για πισω στεναχωρημενος, τη μια «τερμα οι αγωνες» την άλλη « του χρονου βλεπουμε».
Θες από νευρα, θες από στεναχωρια, λεω κι αλλα διαφορα.

Δεν το χαρηκα οσο ηθελα.
Ενώ μου αρεσε αυτό το σκληρο χωμα, βρηκα το ωραριο σφιχτο, ραλλυτζιδικο.
«Δεν εχει εννοια ρε γαμωτο να σερνομαι στο σκληρο και να πηγαινω τεζα στο πατημενο, αντοχης είναι, όχι ραλλυ, τουλαχιστον για τη νορμαλ».


Τηλεφωνο, δικος μου ανθρωπος «μ’ αρεσεις γιατι ενώ δεν τερματιζεις, κάθε χρονο εισαι εκει, του χρονου θα κατεβουμε μαζι, Team Κοταράδες».

Του χρονου, καλη υγεια να εχουμε, καλα κεφια, και αν δεν υπαρξει κατι να με εμποδισει βλεπω να τα ξαναλεμε


Μερικες παρατηρησεις/σκεψεις χυμα.
Στην ενημερωση στην εκινηση, καμια αλλαγη στο Road-book, καλο αυτο.

Το Road-book γενικα καλο, εκτος από κανα δυο σημεια που ακομα δεν μπορω να πω αν είναι η δικη μου αγνοια ή οντως χρειαζεται λιγο βελτιωση.

Ερωτηση, το Road-book το εχετε τσεκαρει βραδυ; Το βραδυ οι τουλιπες δειχνουν αλλιως

Τα πουρναρια για μενα δεν ηταν αγωνας, ηταν μαζοχισμος. Το αμαξι το εχω «ντυμενο» από το παραθυρο και κατω, οποτε για αυτά τα κομματια δεν με πολύ-νοιαζει, τα υπολοιπα τα ντυνω με τα αυτοκολλητα. Και παλι όμως δεν μπορω να καταλαβω σε τι εξυπηρετουσε τετοιο περασμα, τουλαχιστον στην νορμαλ. Το ιδιο κομματι σε εκδρομη…εξω ο κοφτης και κανονικο κλαδεμα, προσοχη όταν λεμε κλαδεμα εννοούμε κλαδεμα για να δωσουμε μορφη όχι να πετσοκοψουμε.

Το αμαξι με τα χωματινα αφενος δεν εχει πεταγματα - +1.5 εκ. στην ακτινα – αλλα και δεν φρεναρει όπως με αυτά με την μανισια διασταση. Πατας φρενο, κοβει, αλλα όχι πολύ, το δε ABS ουτε που καταλαβαινει τι γινεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 6 Δεκ 2011 - 22:40



24 ώρες 4×4
Σε πρώτο πρόσωπο
κείμενο : autoblogger
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

Δύσκολη η καλογερική, λέει ο λαός. Παροιμία μάλλον βγαλμένη από τη δυσκολία της αποχής, λέμε εμείς. Και η αποχή μπορεί να αναφέρεται σε καθετί που μας συγκινεί και αγαπάμε.

Έτσι λοιπόν, όπως κάθε χρόνο τα τελευταία πέντε, αποφασίσαμε να σπάσουμε τον όρκο εγκράτειας και να καθήσουμε πίσω από τιμόνι αγωνιστικού, λαμβάνοντας μέρος στις 24 ώρες 4×4. Ο αγώνας διοργανώνεται από τον Ιχνηλάτη, με διάφορες μορφές την τελευταία δεκαετία, έχοντας καταφέρει να αποτελέσει κομμάτι του Βαλκανικού πρωταθλήματος 4×4, όντας και ο κορυφαίος του αντίστοιχου Ελληνικού.

Η πρόκληση μεγάλη και οι δυσκολίες άρχισαν με τη λήψη της απόφασης, αφού το βασικότερο ήταν η εύρεση αγωνιστικού, που θα κάλυπτε τις προδιαγραφές της κατηγορίας Ζ1. Η λύση ήρθε από τον καλό μας φίλο Ιγνάτιο Ορφανό, ο οποίος και μας παραχώρησε το, άρτια προετοιμασμένο, Mitsubishi Pajero 3.5 24V. Η τελική προετοιμασία έγινε από την Ηχοαυτοκίνηση ενώ η στήριξη των 4Τροχών και του surfsalad.eu ήρθαν να δώσουν τα εφόδια για τη συμμετοχή μας.

Εκκίνηση λοιπόν, μαζί με τη μόνιμη συνοδηγό μας, τη Βάσω, από την πλατεία Κοτζιά το Σάββατο το μεσημέρι και είσοδος σε χώμα στο ύψος του Καπανδριτίου όπου και η αρχή της μεγαλύτερης σε μήκος SS του αγώνα με μήκος 234χλμ! Ο ρυθμός που αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε ήταν γρήγορος στα ανοιχτά-flat κομμάτια και αργός, ώστε να διαφυλάξουμε το αυτοκίνητο, στα κακά. Φτάσαμε στο τέρμα της ειδικής με 11 λεπτά προπορεία, έχοντας κάνει ένα ανεφοδιασμό και βάζοντας τα θεμέλια για μια ελπιδοφόρα εμφάνιση, μιας και ο χρόνος μας ήταν μπροστά και από αυτούς των μηχανών. Η τύχη όμως αποφάσισε διαφορετικά…

Στα μέσα της δεύτερης ειδικής, διατηρώντας τον ίδιο ρυθμό, μια βίδα έφυγε από το εμπρός αριστερό ψαλίδι και μας οδήγησε στην άκρη του δρόμου. Η συνέχεια ήταν συγκλονιστική. Χωρίς ίσιο τροχό, χωρίς φρένα και ανάρτηση, κατευθυνθήκαμε στη γνωστή μας Ανάληψη. Εκεί, μετά τα μεσάνυχτα, κάτω από τη λάμπα της εκκλησίας, περιμέναμε καρτερικά το service μας το οποίο και έφτασε αγκομαχώντας στην ανηφόρα από τη Λειβαδιά. Οι μηχανικοί μας έφτιαξαν σε 10 μόλις λεπτά με μια προσπάθεια που θύμισε Ακρόπολις άλλων εποχών.

Συνεχίσαμε τον αγώνα με forfetaria (1 ώρα στο χρόνο του τελευταίου) κερδίζοντας 3 από τις 5 ειδικές του αγώνα και καταλαμβάνοντας μια αξιοπρεπή θέση. Δύσκολη η καλογερική αλλά μάλλον όχι για εμάς. Επόμενος;

Λευτέρης Μανιαδάκης

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 12 Δεκ 2011 - 12:16

Kαι άλλες προβολές στη Βουλγαρική TV!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 13 Δεκ 2011 - 12:13

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 14 Δεκ 2011 - 18:25

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 14 Δεκ 2011 - 20:15

Η ιστορία των Ούγγρων!!!


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 19 Δεκ 2011 - 12:14

Φωτογραφίες από το Paolo Baraldi

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 21 Δεκ 2011 - 10:42




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HRISTOV_BG




Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 22 Δεκ 2011 - 10:09

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 22 Δεκ 2011 - 14:13

8 λεπτά εκπομπή στη Βουλγαρική τηλεόραση!!! Τί να πω, προσωπικα, Θοδωρή;

Είσαι ένα ΚΕΦΑΛΑΙΟ για τους ελληνικούς αγώνες εκτός δρόμου και είναι ΤΙΜΗ ΜΟΥ που συμμετέχεις στους αγώνες μας. Μα περισσότερο είναι χαρά μου που σε γνώρισα και μπορώ να σε θεωρώ φίλο μου.

Απλά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HRISTOV_BG




Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2011

Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 22 Δεκ 2011 - 14:30

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
8 λεπτά εκπομπή στη Βουλγαρική τηλεόραση!!! Τί να πω, προσωπικα, Θοδωρή;

Είσαι ένα ΚΕΦΑΛΑΙΟ για τους ελληνικούς αγώνες εκτός δρόμου και είναι ΤΙΜΗ ΜΟΥ που συμμετέχεις στους αγώνες μας. Μα περισσότερο είναι χαρά μου που σε γνώρισα και μπορώ να σε θεωρώ φίλο μου.

Απλά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Ευχαριστώ Γιάννη, νομίζω ότι με αυτή τη διαφήμιση και με την εξαιρετική οργάνωσηη οποία κάνετε , το 2012 οι Βούλγαροι θα είναι πολλοί περισσότεροι !
Νομίζω ότι μετά την επιτυχία του Βαλκανικο Κυπέλλου φέτος, για το 2012, και οι ξένοι θα είναι περισσότεροι Smile
Καλές Γιορτές ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cooper 24 Ώρες Off Road 2011   Cooper 24 Ώρες Off Road 2011 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 22 Δεκ 2011 - 17:56

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
8 λεπτά εκπομπή στη Βουλγαρική τηλεόραση!!! Τί να πω, προσωπικα, Θοδωρή;

Είσαι ένα ΚΕΦΑΛΑΙΟ για τους ελληνικούς αγώνες εκτός δρόμου και είναι ΤΙΜΗ ΜΟΥ που συμμετέχεις στους αγώνες μας. Μα περισσότερο είναι χαρά μου που σε γνώρισα και μπορώ να σε θεωρώ φίλο μου.

Απλά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Εγώ νομίζω ότι έκανες ζημιά στους Ελληνικούς αγώνες, μας ξύπνησες απο τον ύπνο μας και τώρα πρέπει να δουλέψουμε για να πετύχουμε, ενώ πρίν τα κάναμε εύκολα και γρήγορα.
cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Cooper 24 Ώρες Off Road 2011
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Pilot Beach Resort 24 Ώρες Rally Raid Greece 2013
» 24 Ώρες Μαρόκο!!!
» 24 ώρες Ελλάδα - 22/23 Οκτωβρίου
» Pilot Beach Resort 24 Ώρες Rally Raid 2014
» ΕΠΙΔΕΙΞΗ OFF ROAD 4Χ4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Αγώνες Αντοχής - Raids - Rides-
Μετάβαση σε: