Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013

Πήγαινε κάτω 
+10
dinie
toro
stavrosd
JOHNVOR
isidoros dedes
Paniain
mitsos
Τετρακίνηση Mag
fokion
Γιάννης Αθανασίου
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 15:50

fokion έγραψε:
Δημητρα τυχαια εψαχνα αυτο που ρωτησες

του 09

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

του 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

οσο δε για το 12... ΤΟ πανυγιρι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

σορρυ δε βρηκα Νταη καθοτι η σελιδα του offroad team μου βγαζει οτι ειναι "κακοβουλη" με το motzila, με εσενα αλλα νομιζω και αυτα ειναι ενδηκτικά

Οκ να στα μεταφρασω οπως τα βλεπω εγω?????

2009-δεν μπορεις να το λαβεις υπ οψιν λογο διαφορετικων κατηγοριων...
2010- εχεις τα 3 πρωτα αμαξια στην καταταξη της Ζ2 με 30+ ιντσες ελαστικου! ακολουθουν τα 30-
2011-εχεις τα 4 πρωτα αμαξια στην καταταξη της Ζ2 με 30+ ιντσες ελαστικου! ακολουθουν τα 30-
2012- εχεις πρωτο ενα αμαξι που κανονικα τρεχει Ζ1 (μεν με 30-) μετα κ ενα με 30+ ιντσες ελαστικου, μετα ερχομαστε εμεις με την Ακροπολη......

Ειναι τυχαιο το παραπανω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 15:51

mitsos έγραψε:
Συμφωνω οτι ισως δεν ειναι το κυριοτερο προβλημα μας μεσα στην χρονια, αλλα εχω ακουσει απο παιδια "γιατι να τρεχουμε ολοι μαζι με τα τουμπανα ενω εχω ενα σχεδον μαμα jimny"
Οταν ο αλλος δεν εχει την δυνατοτητα να νιωσει οτι αγωνιζεται επι ισοις οροις τοτε αποθαρρυνεται.

Ας κοιτάξουν τα αποτελέσματα να καταλάβουν ότι είναι επι ίσοις όροις. Δε μπορείς να αλλάζεις κανονισμούς επειδή κάποιοι έχουν λανθασμένη εντύπωση. Και στην τελική ας κάνουμε Jimny cup.



Παράθεση :
Για την απονομη μιλαω για την επισημη της ΕΛΠΑ κ στο λεω ΔΕΝ διαχωριζει τα αυτοκινητα σε πανω/κατω απο 2000.
Ειναι ολα μια κατηγορια.....

Όχι για το Δημήτρη όμως.



Παράθεση :
Θελει πολυ ελεγχο κατα την διαρκεια που δεν το καθιστα ευκολο να γινει.... παρ'ολα αυτα αν θελουμε να μιλησουμε για εναν αγωνα που πρωτιστως το λογο εχει το πληρωμα κ οχι το αμαξι ισως ετσι να ειναι η μονη λυση!

Θέλει ψάξιμο...



Παράθεση :
Εκανε μια ειδικη το Σαββατο (η δευτερη κοπηκε λογω του προχωρημενου της ωρας, και μια μικρη την Κυριακη.....
Αντα βαρια ας πουμε οτι ειναι 200, δλδ 100 την ημερα!!!
και ειναι αυτος σοβαρος διημερος αγωνας για την κατηγορια Ζ2 ποσο μαλλον μετα απο ενα χρονο προετοιμασιας????????????????

Ούτε ένας των 100 χιλιομέτρων είναι!!!




Παράθεση :
Αλλα τα οικονομικα παλιοτερα αλλα σημερα......
Μιλας για 4 αγωνες απο τους οποιους μονο στους 3 συμμετεχει η Ζ2......
Ε οχι εγω τουλαχιστον, θα αλλαζα σπορ.......
Εδω μειναμε 3μηνες χωρις αγωνα κ μας εχει πιασει στερηση..... εσυ λες να ξερουμε οτι θα τρεχουμε μια φορα στους 4μηνες???
Στην τελικη οσοι ψηφιζουνε λιγους αγωνες, εχουνε το δικαιωμα να πανε μονο σε αυτους!
Δεν καταλαβαινω γιατι οι αλλοι που τρεχουμε σε περισσοτερους θα πρεπει να χασουμε το δικαιωμα να το κανουμε!

Μιλάμε για 4 με Ζ2 μέσα... Δε γίνεται αν κάνουμε 7 να μετράνε στο έπαθλο 4. Και πάντα οι συμμετοχές θα μοιράζονται στους 7. Το θέμα είναι το καλό των αγώνων, όχι τί θέλουμε προσωπικά ο καθένας. Και τα οικονομικά οδηγούν στο λιγότεροι αγώνες, χαμηλότερο κόστος αγωνοχιλιόμετρου, μεγαλύτερη ευχαρίστηση με λιγότερα χρήματα. Τα Rally παραλίγο να τιναχτούν στον αέρα την εποχή που τα βάσιζαν σε δύο αυτοκίνητα WRC - Κύρκου και Βωβού - παρόλο που ήταν η εποχή των παχιών αγελάδων. Όταν τα πήγαν στα Ν φτάσαμε να έχουμε 25 συμμετοχές Ν4 στον αγώνα! Δε μπορείς να βασίζεσαι στο τί μπορεί να κάνει ο έχων τις μεγαλύτερες δυνατότητες, αλλά στο ποιές δυνατότητες έχει ο μέσος αγωνιζόμενος.




Παράθεση :
Τι λυση να βρει η επιτροπη και η καθε επιτροπη οταν δεν υπαρχουνε οργανωτες να κανουνε αγωνες?!!?!?!?!?!

Δίνεις κίνητρα και βρίσκεις... είναι δουλειά τους άλλωστε. Σίγουρα όμως δε συμπεριλαμβάνεις αγώνες με μέσο όρο 3 συμμετοχές τα δύο τελευταία χρόνια.




Παράθεση :
Δεν ειπα οτι δεν δουλεψε η καταγραφη κ αναλυση στοιχειων εκ των υστερων. Φυσικα κ δουλεψε.
Ρωταω αν δουλεψε η on-line παρακολουθηση κ αν υπηρχε η δυνατοτητα να βρεθει το στιγμα οταν ο tracker δεν ηταν στα χερια σας....

Επειδή ο server δεν είναι Ελλάδα, αν δεν δούλευε το on-line δε θα μπορούσαμε να έχουμε και τις καταγραφές άμεσα!!! Ρώτα αυτούς που έμειναν πόσο γρήγορα τους πήραν τηλέφωνο... Τα υπόλοιπα είναι κακοπροαίρετα.

ΥΓ. Θα ανεβάσω τα data bases στο dropbox να τα κατεβάσεις.
ΥΓ2. Συνεχίζεις να κάνεις θέμα κάτι που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ!!! Δεν υπάρχουν συμμετοχές για διαχωρισμό της Ζ2 σε κλάσεις, ακόμη τουλάχιστον.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 16:01

mitsos έγραψε:
fokion έγραψε:
Δημητρα τυχαια εψαχνα αυτο που ρωτησες

του 09

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

του 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

οσο δε για το 12... ΤΟ πανυγιρι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

σορρυ δε βρηκα Νταη καθοτι η σελιδα του offroad team μου βγαζει οτι ειναι "κακοβουλη" με το motzila, με εσενα αλλα νομιζω και αυτα ειναι ενδηκτικά

Οκ να στα μεταφρασω οπως τα βλεπω εγω?????

2009-δεν μπορεις να το λαβεις υπ οψιν λογο διαφορετικων κατηγοριων...
2010- εχεις τα 3 πρωτα αμαξια στην καταταξη της Ζ2 με 30+ ιντσες ελαστικου! ακολουθουν τα 30-
2011-εχεις τα 4 πρωτα αμαξια στην καταταξη της Ζ2 με 30+ ιντσες ελαστικου! ακολουθουν τα 30-
2012- εχεις πρωτο ενα αμαξι που κανονικα τρεχει Ζ1 (μεν με 30-) μετα κ ενα με 30+ ιντσες ελαστικου, μετα ερχομαστε εμεις με την Ακροπολη......

Ειναι τυχαιο το παραπανω?

τα οποια δεν λες τουμπανα... εκτός απο τα πολλά αυτοκολητα...

ε σιγυρα ενα ραγκλερ δεν ειναι το εργοστασιακο του λαστιχο το 205-75-15.....

γιατι ΚΑΝΕΝΑ απο αυτα που αναφερεις δε ξεφευγε.



Δημητρα

αποφσισε γιατι αντιφασκεις


ή το πληρωμα παιζι ρολο ( που συμφωνουμε και καλως εχεις καβαλησει το καλαμι Laughing ) ή τα λαστιχα....

δες την διαφορά σας με τον Χαρη - 2 λεπτα
δες την διαφορά του Χαρη με τον κωσταντινιο 14..... μηπως ησασταν κοντα του??? και παρολα τα ειδικά = τουμανο εξαρτηματα του Χαρη
κι ο Καστρινακης ειναι στα 5 λεπτα απο τον Χαρη...

αρα - κατ εμε - αν εξαιρεσουμε τον "πυραυλο" παιζατε ανετα με το τουμπανο... και δε λες το Χαρη "ασχετο"....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 17:15

Φωκ, εχω μια αποψη κ εριξα μια προταση στο τραπεζι.....
Η επομενη ολοκληρωμενη αντιπροταση ειναι "ας μεινουνε ως εχει"
Οκ λοιπον ας μεινουνε ως εχει, αλλιως ας επεξεργαστουν τα γραφομενα μας οι υπολοιποι αγωνιζομενοι κ ας κρινουνε αναλογα.....
Αυτα περι κατηγοριων, ειμαι ο τελευταιος ανθρωπος που θα με νοιαξει αν τρεχουμε κ ολοι μαζι εννιαιο γιατι απλα γουσταρω να κυνηγαω οτιδηποτε ειναι μπροστα!!!

Οσο γι'αυτο:
Παράθεση :

αποφσισε γιατι αντιφασκεις


ή το πληρωμα παιζι ρολο ( που συμφωνουμε και καλως εχεις καβαλησει το καλαμι Laughing ) ή τα λαστιχα....

Νομιζω στο εχω απαντησει ολοκληρωμενα ποιο πανω αλλα δεν το διαβαζεις προσεκτικα.
Σαφως κ τον πρωτο ρολο παιζει το πληρωμα κ αν το θες, ο πλοηγος του πληρωματος......
Επειδη ομως δεν ειναι δυνατον να "κατηγοριοποιηθουν" τα πληρωματα, τουλαχιστον δεν μου φαινεται εφαρμοσιμο εμενα,
παμε σε ενα απλο παραδειγμα για να καταλαβεις τι λεω:
Πιστευεις οτι εγω με τον Γιωργο μεσα στο vitarako αν τρεχαμε απεναντι σε ενα ιδιο πληρωμα σαν εμας που ηταν σε ενα αμαξι σαν του Νταη, η σαν του Θεσσαλονικου, θα ειχαμε καμια ελπιδα???? Και αν ναι στους 10αγωνες, ισως στον εναν.........????

Τελοσπαντων...... παμε παρακατω.

Γιαννη,
Ο Δημητρης μονος του κανει ενα δικο του επαθλο, που οπως εχουμε καταληξει κ οι δυο απευθυνεται σε ενα κοινο διαφορετικο, που θελει μικρα γρηγορα αγωνακια....... τι θα κανει στο δικο του επαθλο ειναι δικο του θεμα!
Οπως δεν του πεφτει λογος για το οτι βραβευεις το καλυτερο mitsujeepuki δεν θυμαμαι πως το λες, ετσι δεν νομιζω να παρει την αδεια μας στο τι κατηγοριες κανει.....
Κι αν το θες ενα βημα παρακατω, του εχω πει οτι για μενα το +/- 2000 δεν ειναι σωστη κατηγορια, οποτε οπως βλεπεις απο την μια δεν με ακουει (οποτε η δυνατοτητα μου να περασω υποχθονια μυνηματα μαλλον δεν ειναι οση νομιζεις) κ μαλλον το κραταει επειδη αρεσει στους υπολοιπους.......
Η ΕΘΕΑ παρ'αυτα δεν το αναγνωριζει.....
Γιατι κολλαμε εκει δεν καταλαβαινω!!!

Επισης κατ'εμε δεν ευσταθει η αποψη εχουμε 8αγωνες με μεσο ορο 15 συμμετοχες, αν ειχαμε 2 αγωνες θα ηταν πχ 45 οι συμμετοχες, για τον λογο οτι στους αγωνες της Ζ2 (πλην 24ωρου που το ξαναλεω ειναι μια κατηγορια μονος του) ολοι οι διαφορετικοι οδηγοι που τρεχουνε ειναι μονο 22-25 πληρωματα!!!!
Πραγματικα θα ηθελα να μου πεις που το στηριζεις περα απ οτι οι "στερημενοι" φανατικοι του Doc δεν θα ειχανε αγωνα να πανε κ ισως να πηγαιναν αλλου......

Για το θεμα του tracking δεν θα επεκταθω γιατι καταλαβαινω οτι εκνευριζεσαι μονο κ μονο επειδη το λεω.....
Εκανα μια προταση στο πως θα μπορουσες να κανεις τον αγωνα σου ΠΟΛΥ καλυτερο στο μονο σημειο που ισως φετος μειωνεκτουσε..... αν θες ακουσε την , αν θες πετα την στα σκουπιδια......

Τελος σε ξαναρωταω, αν ο Doc βαρεθει κ μας παρατησει, ποιος θα μεινει να κανει αγωνες???? Εσυ κ ο Μελετης, ισως κ το Ναυπλοιο (το οποιο τα δυο τελευταια χρονια το εχει κανει συνδιοργανωση!) οποτε........??
Και στην τελικη δεν καταλαβαινω γιατι να μην γινονται περισσοτεροι αγωνες........ ας παει ο καθενας οπου θελει κ ας τρεξει οποιους θελει! Στην τελικη κανεις δεν αναγκασε κανεναν να συμμετασχει καπου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 18:02

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:

Επειδή ο server δεν είναι Ελλάδα, αν δεν δούλευε το on-line δε θα μπορούσαμε να έχουμε και τις καταγραφές άμεσα!!! Ρώτα αυτούς που έμειναν πόσο γρήγορα τους πήραν τηλέφωνο... Τα υπόλοιπα είναι κακοπροαίρετα.

Γιάννη σταμάτα να εκλαμβάνεις την όποια αρνητική κρητική ως κακοπροαίρετη! Δεν είναι!
Έχω ανάλογη εικόνα απο προσωπική άποψη και όχι απο άλλα που έχω ακούσει...
Δικό σου ο αγώνας , εσύ έχεις καταφέρει να είναι αυτό που είναι , εσύ αποφασίζεις αν έχει αξία αυτό που λέμε ή όχι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 18:06

Δημητρα
Διαβαζω διαβαζω.

Αλλα μη μπλεκομαι περετερω. Οταν θελετε παλι για κανονισμους σφυρατε - εδω ειμαι!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 19:07

mitsos έγραψε:
JOHNVOR έγραψε:

Μην επειμενεις οτι ενα ναβαρα ειναι καλυτερο απο ενα vitara σε εναν αγωνα. Μακραν χειροτερο απο ενα jimny μαμα.
Δεν ξερω αν εχεις οδηγησει , αν δεν εχεις σου διαθετω εγω το δικο μου που φορα 32" λαστιχο και ειναι σηκωμενο 5 ποντους.
Πιο αξιοπιστο μπορει να ειναι. Οχι καλυτερο οδηγικα σε ενα σφιχτο terrain.Το βαρος και το μηκος το κανουν δυσκολοδηγητο.
Το ειχα τρεξει στην Αλβανια το 2009.
Το οτι φορα 32" λαστιχο το κανει καλο? Αν ειναι ετσι να κοψουμε θολους και να βαλουμε μεγαλυτερα λαστιχα. Θα ειναι καλυτερο?
Δεν νομιζω. Θα μπαλωναρει στα πολλα χιλιομετρα και δεν λεω 150χλμ+ αλλα στις εναλλαγες στροφων με 60-70+ συν την επιβαρυνση σε φρενα.
Και μιλαω στο οδηγικο κομματι.
Οι διαφορες των αυτοκινητων που αναφερεις στην ανεση στον κακο δρομο δεν ειναι λογο διαστασεων ελαστικων αλλα λογω γενικοτερου σχεδιασμου. Δεν μιλαμε για trophy που εκει οντως διαφερουν.


Προσωπικα εχω λιγο διαφορετικη αποψη αλλα σαφως σεβομαι κ την δικη σου....
Εχω τρεξει με L200 σε φιλικο αρκετο καιρο κ το θεωρω ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλυτερο απο οποιοδηποτε μικρο, ακομα κ ελαφρως φτιαγμενο!!
Ενα πληρωμα που οδηγει σχεδον αχαστο δεν θα χρειαστει ΠΟΤΕ να στριψει με 70+
Ομως χρειαζεται να μπορει να περασει χαντακια κ φυτευτη πετρα συνεχως με 30-40 ταχυτητα που πολυ δυσκολα μπορει να κρατησει ενα μικρο.......
Αυτο το εχω παρατηρησει σε πανω απο 3 αγωνες με το Γιωργο που τρεχαμε........

Για να το ρωτησω λιγο διαφορετικα, με ποια αμαξια θα επρεπε κατα την γνωμη σου να τρεξει αυτο η αντιστοιχο αυτοκινητο για να ειναι σωστος ο διαχωρισμος!?
Δεν μπορω να διανοηθω να παρω ενα αγροτικο( Μιλαμε για ενα μετα απο το 2005 με coilover αναρτηση μπροστα οχι πριν με ραβδους στρεψεις που ειναι 40 φορες χειροτερο ετσι?) που μεταχειρισμενο κανει 14000 + και να μην παρω ενα πατζερο 2πορτο του το προηγ μοντελο νομιζω v60 λεγεται με 5000 ευρω που κανει τωρα και να βγαλω αγωνιστικες πινακιδες και μαμα οπως ειναι να προσφερει την διπλασια ανεση στα χαντακια που λες.Ακομα και ενα v20 pajero ειναι σκαλες ανωτερο με μια 5 ποντη αναρτηση.Στρηψιμο φρενα αισθηση κτλ.
Ο μεγαλυτερος μυθος κατ εμε ειναι να εχω καθημερινο αυτοκινητο και να το βαζω και στους αγωνες. Ναι ολα γινονται αλλα δεν....
Οταν συζηταγα στην Αλβανια με τον florian voco αντιπροσωπο της nissan,toyota, mitsub και τρελο με τα πατζερο, για το τι αγωνιστικο να φτιαξω μου εδειξε καμια δεκαρια αγωνιστικα απο διαφορους φιλους του και μου ειπε το εξης αυτοι εδω εχουν χαλασει πανω απο 30000 ευρω σε αυτα τα αυτοκινητα και σωστο αγωνιστικο δεν εχουν. Με κατι παραπανω θα επερναν αγωνιστικο Τ1 ετοιμο απο το εξωτερικο και θα ειχαν το κεφαλι τους ησυχο. Αν θες την γνωμη μου μην ριξεις λεφτα πανω σε αυτο που εχεις, αλλα ψαξε να βρεις τι ζητα ο αγωνας που θα παρεις μερος. Βρες μια καλη βαση αυτοκινητου και με λιγα λεφτα θα εχεις ενα αξιολογο αυτοκινητο.
Αν θες εχω γραψει υπερ αναλυτικα τις ιστοριες μου για τους 2 αγωνες μου στην αλβανια με 2 διαφορετικα αυτοκινητα, με ενα ναβαρα και το πατρολ μου μετα και με 31 λαστιχο το πατρολ να δεις τι ανεση μου προσφερε στα χαντακια.
Η λεξη τουμπανο ειναι παραφρασμενη κατ εμε απο πολλους. Αυτα που ακους απο τα παιδια με βαζουν να τρεχουν με τα τουμπανα, αν εξαιρεσουμε κανενα πραγματικα τροποπ.αυτοκινητο για Ζ1 ειναι χαζομαρα. Οσοι ειναι νεοι βλεπουν ενα πιο ειδικο αυτοκινητο χωρις μετατροπες ουσιας και το λενε τουμπανο. Και ενα αυτοκινητο με τα μπακετ του, με τις ζωνες του, τους ωραιους λασπωτηρες του, τις ζαντες και τα mud λαστιχα του μοιαζει τουμπανω σε εναν που θα παρει το καθημερινο του να ερθει σε αγωνα.
Πεσε κατω απο το αυτοκινητο και κοιτα αν κατι τον παει πραγματικα γρηγορα.
Δηλ στο παραδειγμα σου
Ενα φεροζα μαμα, το δικο σου με αλλαγμενα τα σημεια στηριξης και το αλλο με τα διπλα θα επρεπε να ειναι 3 κατηγοριες Ζ2 αν εχουν ιδια διασταση ελλαστικα θα πανε το ιδιο ανετα στο κακο δρομο?
Και αν οι αγωνες μας ηταν πραγματικα ραλλυ δηλ εναντια στο χρονομετρο εκει να εβλεπες διαφορες. Πχ του σιουτη το τζιμνυ εχει 30+ λαστιχο?Εκτοσ το μοτερ μια αναρτηση 5ποντη. Τριχες. μα ειναι Ζ1 θα μου πεις. Αυτος το θελει βαση τους κανονισμους θα ετρεχε και Ζ2. Αν ηταν Ζ2 θα ετρεχε με τα μαμα τζιμνυ?Το πως οδηγαει ο πετρος το ξερετε. Το 30" + μετρα η η τρελα του πληρωματος.
Τι θελω να πω για να συνοψιζουμε
Στην δικια μου διαλεκτο το τουμπανιασμα ειναι αυτα που κανω για να παω πιο γρηγορα και να βελτιωσω τους χρονους μου με τοι συνεπαγετε αυτο.
Οι συμαντικοτερες αλλαγες κατα εμε ειναι οσων αφορα την αναρτηση. Το σεταπ παιζει ρολο. Οι υπερβολες δημιουργουν προβληματα.
Το παν ειναι οι διαδρομες της αναρτησης για να καταπινει τις ανωμαλιες.(Εχω και εγω κολλημα και θελω το αγωνιστικο μου να τα κανει ολα ασφαλτο δεν εισαι μονη) Οταν αλλαζεις τα σημεια εδρασης της αναρτησης το κανεις για να βαλεις μακρυτερα αμορτισερ και να εχεις διαδρομη μακρυτερη(εκτος αν σου κοβοταν κατι με τα μαμα). Τα διπλα σου προσφερουν ακομη καλυτερο σεταπ. Οπως ειπα πριν και πιστευω και ο φωκιων ειναι μαμα μεχρι 5ποντους και μαμα σημεια εδρασης μια κατηγορια Ζ2. Οταν κοβεις και βαζεις διπλα εχεις ξεφυγει απο τα ελαφρως βελτιωμενα. Ισως παλια για αυτο να υπηρχε και η ραλλυ. Δηλ Ζ2(τα ελαφρως βελτιωμενα) και να ειχαμε μια οπεν γιατα βελτιωμενα περαν τον μαμα και χωρις μετρα ασφαλειας και την ραλλυ που να ειχε τα βελτιωμενα με μετρα ασφαλειας.
Νομιζω πως αυτο ειναι το πιο δικαιο.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 19:52

JOHNVOR,
Αποψη σου δεν εχω παρα να την σεβαστω, αλλα η λογικη μας για το τι ζητανε αυτοι οι αγωνες απεχει μακραν.....
Εγω κ να μου εδινες coilover δεν θα το οδηγουσα ΠΟΤΕ (και που το συνοδηγησα το '12 παλι καταπιεστηκα!).......
Κατ εμε το μακραν καλυτερο απ ολες τις αποψεις αμαξι για τους αγωνες μας ειναι ενα αγροτικο, turbo diesel με σουστα πισω κ διπλα ψαλιδια με ραβδους εμπρος που να γυρναει ανετα 31' κ να ειναι αξιοπιστο..... ΕΣΤΩ Κ ΜΑΜΑ!
Αν ειχα να διαθεσω 8.000 για τους αγωνες θα επαιρνα ενα toyota hilux του 98-99.
(διευκρινιζω οτι μιλαω παντα για Ζ2- για Ζ1 θα πιστευα τα ιδια ακριβως με την διαφορα οτι θα μιλαγαμε για budget 18.000)
Επισης θεωρω τραγικο το θεμα να εχεις αμαξι με αγωνιστικες πινακιδες για πολλους λογους!

Υ.Γ.1 Μου θυμιζεις την ατακα που μου ειχανε πει το 09 "αν τρεξεις με το feroza δεν θα δεις το βαθρο ουτε με κυαλια"

Υ.Γ.2 Ξεφευγουμε, σεβομαι την αποψη σου.
Αν θες να μεινουμε εντος θεματος πες μου αν πιστευεις αν θα επρεπε η οχι να εχει κλασεις η Ζ2 κ ποιες θα ηταν αυτες......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JOHNVOR




Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 20:23

mitsos έγραψε:
JOHNVOR,
Αποψη σου δεν εχω παρα να την σεβαστω, αλλα η λογικη μας για το τι ζητανε αυτοι οι αγωνες απεχει μακραν.....
Εγω κ να μου εδινες coilover δεν θα το οδηγουσα ΠΟΤΕ (και που το συνοδηγησα το '12 παλι καταπιεστηκα!).......
Κατ εμε το μακραν καλυτερο απ ολες τις αποψεις αμαξι για τους αγωνες μας ειναι ενα αγροτικο, turbo diesel με σουστα πισω κ διπλα ψαλιδια με ραβδους εμπρος που να γυρναει ανετα 31' κ να ειναι αξιοπιστο..... ΕΣΤΩ Κ ΜΑΜΑ!
Αν ειχα να διαθεσω 8.000 για τους αγωνες θα επαιρνα ενα toyota hilux του 98-99.
(διευκρινιζω οτι μιλαω παντα για Ζ2- για Ζ1 θα πιστευα τα ιδια ακριβως με την διαφορα οτι θα μιλαγαμε για budget 18.000)
Επισης θεωρω τραγικο το θεμα να εχεις αμαξι με αγωνιστικες πινακιδες για πολλους λογους!

Υ.Γ.1 Μου θυμιζεις την ατακα που μου ειχανε πει το 09 "αν τρεξεις με το feroza δεν θα δεις το βαθρο ουτε με κυαλια"

Υ.Γ.2 Ξεφευγουμε, σεβομαι την αποψη σου.
Αν θες να μεινουμε εντος θεματος πες μου αν πιστευεις αν θα επρεπε η οχι να εχει κλασεις η Ζ2 κ ποιες θα ηταν αυτες......
Εχω αγροτικο εδω και 6 χρονια δικο μου. Η οικογενεια μου εχει απο το 1990. Μου αρεσουν. Το πολιτικο μου αυτοκινητο ειναι ενα navara d40. Ναι το μοτερακι του μακαρι να το ειχα στο patrol. Αλλα απεχει πολυ απο το αυτοκινητο για αγωνες αντοχης. Ψαχνω να το φερω εκει.
Καλοπροαιρετα σου λεω αν βρεθουμε σε κανεναν αγωνα παμε βολτα να το οδηγησεις και να το δεις.
Να κατηγοριοποιηθει για να μην τρεχουν αυτοκινητα της Ζ1 στην Ζ2. Και οι βελτιωσεις να εχουν οριο. Φουλ βελτιωμενο βλεπω πχ παλι το πατζερο ενα με 5 ποντους και ραβδους μπροστα δεν ειναι ιδιο με ενα βελτιωμενο με διπλα ψαλιδια και coilover ιδιο μοντελο.
Δεν με νοιαζουν τα αλογα και το μοτερ του.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 20:26

.
Δήμητρα

κολλάς. Δεν είναι αυτό το θέμα μας. Το θέμα μας είναι ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΤΟΧΗΣ. Μην το υποβιβάζεις στο πως θα διαχωριστεί η Ζ2, όταν θα φτάσει στο σημείο να μπορεί να διαχωριστεί. Έλεος πλέον.

Το έπαθλο του Δημήτρη είναι το πρόβλημα, μιά και οι τρεις του αγώνες στοιχίζουν κάθε φορά το πρωτάθλημα. Ας βρει λύση να μαζεύει συμμετοχές και να μην κρεμάει το πρωτάθλημα και εγώ μαζί του. Αυτή τη στιγμή το μοντέλο του είναι ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ και την πληρώνουν οι αγώνες που έχουν συμμετοχές στη Ζ1 και χρεώνονται ένα αποτυχημένο πρωτάθλημα. Αν και φέτος παρουσιαστεί η ίδια εικόνα, θα είναι ο Ιχνηλάτης που θα ζητήσει να μην είναι ο 24ωρος στο πρωτάθλημα και ας ψάξουν να βρουν άλλη λύση. Άρα λοιπόν ας κάνουν αγώνες Doc και Μελέτης! Εμείς θα είμαστε ΕΚΤΟΣ πρωταθλήματος...

Το κοινό που θέλει μικρά αγωνάκια είναι 10 άτομα. Οι υπόλοιποι από τους 18 έχουν τρέξει και στους δύο μεγάλους. Το κοινό των μεγάλων είναι 55. Να καταστρέψουμε λοιπόν ένα ολόκληρο πρωτάθλημα για 10 αγωνιζόμενους που πιθανά να κάνουν και 1-2 απο τους 4 αγώνες; Να καταστρέφαμε το πρωτάθλημα rally επειδή ο Κύρκος και ο Βωβός είχαν 2 αυτοκίνητα WRC; Δεν το κάναμε και τα Ν4 από 3-4 έγιναν 20-25... Μέχρι τότε υπήρχαν τα 2 WRC, 3-4 Ν4 και καμιά 30 Yaris-Starlet-Micra. Σου θυμίζει κάτι; Θέλουν γενναίες αποφάσεις οι αγώνες...

Αν έχουμε 8 αγώνες με 15 συμμετοχές, αν τους κάνουμε 2 - υποθετικά ελπίζω να το λες - θα έχουν ΠΑΡΑΠΑΝΩ από τις 15. Έστω και μία κάνει τη διαφορά. Έστω και ένας αγώνας παραπάνω να μετρήσει και να σωθεί το πρωτάθλημα, κάνει τη διαφορά. Οι απ' έξω - Έλληνες χορηγοί, Έλληνες αγωνιζόμενοι, θεατές - βλέπουν ότι δε μπορούμε να στηρίξουμε ένα πρωτάθλημα και ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΑ ΔΕ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ. Έχω ιδία άποψη ψάχνοντας για τον 24ωρο. Αυτό θέλουμε;

Στο tracking - και Σταύρο - για πείτε μου που και πώς καταλάβατε ότι δεν είστε συνδεδεμένοι με το κέντρο; Βοηθήστε με να αξιολογήσω ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ το σύστημα και να βελτιώσω τον αγώνα αν υπάρχει πρόβλημα όπως λέτε. Ανοιχτά χαρτιά είπαμε.

._

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 20:31

JOHNVOR έγραψε:

Να κατηγοριοποιηθει για να μην τρεχουν αυτοκινητα της Ζ1 στην Ζ2. Και οι βελτιωσεις να εχουν οριο. Φουλ βελτιωμενο βλεπω πχ παλι το πατζερο ενα με 5 ποντους και ραβδους μπροστα δεν ειναι ιδιο με ενα βελτιωμενο με διπλα ψαλιδια και coilover ιδιο μοντελο.
Δεν με νοιαζουν τα αλογα και το μοτερ του.


Nα μην τρεχουν πληρωματα Ζ1 στην Ζ2..... ναι.
Να το κανω λιγο ποιο συγκεκριμενο?
Να μην τρεχει πληρωμα που εχει διακριθει στην Ζ1 στην Ζ2......
Συμφωνουμε.....

Οι βελτιωσεις να εχουνε οριο, οχι δεν συμφωνουμε σε καμια περιπτωση γιατι υπο συνθηκες εχεις αυτοκινητα που εχουνε μια "απαγορευμενη βελτιωση" να μην εχουνε μεγαλες εως καθολου διαφορες απο αλλα αντιστοιχα μαμα, αλλα κ εχεις πολλα οχηματα που ειναι "πολυ φτιαγμενα" και κατηγοριοποιουνται....... ΠΟΥ??
Γιατι για να πας Ζ1 θες και πολλα αλλα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 20:46

[quote="Γιάννης Αθανασίου"].
Δεν κολλαω συζητηση κανουμε, κ επειδη προβλεπω του χρονου που η Ζ1 δεν θα συμπληρωνει σε ολους τους αγωνες πλην δυο θα βρεθει να τρεχει μαζι με ολα τα Ζ2.... τοτε τι θα μου πεις?
Τελοσπαντων αν δεν θες να το συζητησουμε ουτε αυτο, σταματαμε εδω.....

Εσυ λες οτι το προβλημα ειναι του Δημητρη... για το πρωταθλημα?
Για το πρωταθλημα ας παρουνε θεση οι του πρωταθληματος.
Εγω μιλαω μονο για τα Ζ2 (και οχι εκ μερους αυτων απλα ως αγωνιζομενος της κατηγοριας!)

Το κοινο που θελει μικρα αγωνακια λοιπον ειναι η πλειοψηφια της Ζ2.
Eκτος του 24ωρου τρεξανε στον εταιρο πρωταθληματικο της Ευβοιας, μονο 9 Ζ2 !!!!!!!!!!!!!
Εκ των οποιων τα 6 τρεχουνε ΚΑΙ trail ride!!!!!!!
Τι λεει αυτο?????

Για να καταλαβω κατι.... το προβλημα σου ειναι οτι ο Δημητρης κανει αγωνες η οτι οι αγωνες του Δημητρη ειναι μερος του Κυπελλου της Ζ2???????
Οι Ελληνες χορηγοι γενικοτερα οι "εξω απο το club" δυσκολα θα παρουνε στα σοβατα ενα επαθλο με μολις δυο αγωνες!!!!

Αλλα δεν μου εχεις απαντησει ακομα:
Αν ο Doc βαρεθει κ τα παρατησει, τι θα γινει??
Θα μεινετε να κανετε αγωνες εσυ κι ο Μελετης.......
Και τι θα ειναι αυτο.......?
Για μενα τπτ παραπανω απο δυο ανεξαρτητους αγωνες!!!

Κοιτα, εκ των πραγματων για μενα τα προβληματα για τους αγωνες γενικα ειναι δυο:
Το ενα ειναι οτι οι συμμετοχες οσο πανε κ λιγοστευουν και κυριως ΔΕΝ υπαρχει νεο αιμα στους αγωνες,
και οι αγωνες που γινονται πρεπει να ικανοποιουν καποια ποιοτικα στανταρ.

Το πρωτο ειναι το κυριως προβλημα.....
Το δευτερο θελει πολυ κουβεντα αλλα πρεπει να εμπλακουν κι αλλοι για να γινει!

Αληθεια απο την τραπεζα στατιστικων..... ποσα ηταν τα ΝΕΑ πληρωματα φετος???
Αυτα δλδ που ετρεξαν για πρωτη φορα κ σε ποιον αγωνα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 21:08

Εμαθα ζητησατε Τεχνικό Εφορο

Ακουει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toro




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 22:58

bounce Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad(Ασχετο!!!!) Θα ετρεχα πολυ ευχαριστως εναν αγωνα ΑΘΗΝΑ-ΣΥΒΗΡΙΑ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!!!!!! Οποια μορφη και οποια........ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!!!!!!! I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you ......Φιλια σε ολους!!!!!ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΤΕ!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 23:19

toro έγραψε:
bounce Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad(Ασχετο!!!!) Θα ετρεχα πολυ ευχαριστως εναν αγωνα ΑΘΗΝΑ-ΣΥΒΗΡΙΑ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!!!!!! Οποια μορφη και οποια........ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!!!!!!! I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you ......Φιλια σε ολους!!!!!ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΤΕ!!!!!!!!

xaxaxaxaxa!!
Καλως τον!
Συμφωνω μαζι σου, κι εσυ μας ελειψες (πραγματικα) ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 23:31

Επειδή διάβασα το ονομά μου καμμιά 30 φορές δεν θα με χάλαγε να πείτε και καμιά καλή κουβέντα και καμμιά εχή παραμονές του αγώνα.
Ετσι για το καλό και άς είμαι ο χειρότερος διοργανωτής στην ιστορία του σπόρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ 2013 - 23:41

Meletis έγραψε:
Επειδή διάβασα το ονομά μου καμμιά 30 φορές δεν θα με χάλαγε να πείτε και καμιά καλή κουβέντα και καμμιά εχή παραμονές του αγώνα.
Ετσι για το καλό και άς είμαι ο χειρότερος διοργανωτής στην ιστορία του σπόρ.

Ευτυχως δεν παρεξηγεισαι..... lol!
Καλο αγωνα να εχετε κ ελπιζω να μεινουνε ολοι ευχαριστημενοι ωστε του χρονου να ερθουμε κ εμεις που στραβωνουμε ευκολα να τρεξουμε....
Ο Γιαννης το καταφερε, σιγουρα μπορεις κι εσυ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 1:32

mitsos έγραψε:
Δεν καταλαβαινω γιατι οι αλλοι που τρεχουμε σε περισσοτερους θα πρεπει να χασουμε το δικαιωμα να το κανουμε!

Μία βασική ερώτηση, γιατί έμεινα πίσω στο διάβασμα.
Εσύ τρέχεις στους περισσότερους αγώνες; Με δικό σου αυτοκίνητο; με όλα τα έξοδα δικά σου; Συγνώμη αν τη θεωρήσεις προσωπική την ερώτηση απλά είναι βασικό για να καταλάβω πώς εννοείς το "τρέχουμε".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 10:05

.
mitsos έγραψε:

Εσυ λες οτι το προβλημα ειναι του Δημητρη... για το πρωταθλημα?
Για το πρωταθλημα ας παρουνε θεση οι του πρωταθληματος.
Εγω μιλαω μονο για τα Ζ2 (και οχι εκ μερους αυτων απλα ως αγωνιζομενος της κατηγοριας!)
Δε μπορείς να απομονώνεις μία κατηγορία. Έχουμε δύο, πρέπει να μιλάμε για δύο.


Παράθεση :
Το κοινο που θελει μικρα αγωνακια λοιπον ειναι η πλειοψηφια της Ζ2.
Eκτος του 24ωρου τρεξανε στον εταιρο πρωταθληματικο της Ευβοιας, μονο 9 Ζ2 !!!!!!!!!!!!!
Εκ των οποιων τα 6 τρεχουνε ΚΑΙ trail ride!!!!!!!
Τι λεει αυτο?????
Εσύ το λες αυτό, εγώ βλέπω κάτι τελείως διαφορετικό. Μόνο 10 Ζ2αδες θέλουν τα Trail Ride και μόνο. Οι άλλοι θέλουν και μεγάλους αγώνες. Οπότε έχουμε 10:35, θες δε θες. Αλλά και πάλι επαναλαμβάνω ότι μπορείτε κάλλιστα να αποφασίσετε ότι θέλετε αυτή την κατάσταση, μόνο που αυτό θα σημαίνει ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ 24ΩΡΟ στο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Αυτό θες; ΟΚ!



Παράθεση :
Για να καταλαβω κατι.... το προβλημα σου ειναι οτι ο Δημητρης κανει αγωνες η οτι οι αγωνες του Δημητρη ειναι μερος του Κυπελλου της Ζ2???????
Οι Ελληνες χορηγοι γενικοτερα οι "εξω απο το club" δυσκολα θα παρουνε στα σοβατα ενα επαθλο με μολις δυο αγωνες!!!!
Αλλα δεν μου εχεις απαντησει ακομα:
Αν ο Doc βαρεθει κ τα παρατησει, τι θα γινει??
Θα μεινετε να κανετε αγωνες εσυ κι ο Μελετης.......
Και τι θα ειναι αυτο.......?
Για μενα τπτ παραπανω απο δυο ανεξαρτητους αγωνες!!!
Το πρόβλημα μου το λέω εδώ και ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ: ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΔΕ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Τίποτε παραπάνω, τίτποτε λιγότερο. Και η πρότασή μου να κάνουμε ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ και βέβαια όχι δύο. Μιλάω τρεις μέρες για 4 αγώνες. Μη βάζεις στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα. ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΩΝΕΣ.



Παράθεση :
Κοιτα, εκ των πραγματων για μενα τα προβληματα για τους αγωνες γενικα ειναι δυο:
Το ενα ειναι οτι οι συμμετοχες οσο πανε κ λιγοστευουν και κυριως ΔΕΝ υπαρχει νεο αιμα στους αγωνες,
και οι αγωνες που γινονται πρεπει να ικανοποιουν καποια ποιοτικα στανταρ.
Το πρωτο ειναι το κυριως προβλημα.....
Το δευτερο θελει πολυ κουβεντα αλλα πρεπει να εμπλακουν κι αλλοι για να γινει!
Γι' αυτό είχαμε την Ζ3, που δεν κυνήγησε κανείς πέρα από τον Ιχνηλάτη!!! Και σήμερα ένας οργανωτής έχει το βασικό πρόβλημα στις συμμετοχές. Οι άλλοι δύο όχι. Αυτό λέω. Εκτός αν οι 50 και οι 26 συμμετοχές σου φαίνονται λίγες και οι 12 όχι - να μην πω για τη μία!
Συμμετοχές
24ωρος 50
Έυβοια 26
Αττικό 20
Αττικό 18
Άργος 16
Καλάβρυτα 12
Σέρρες 1 (3)
Προτείνω λοιπόν να πάρουμε τους 5 κορυφαίους, να βγάλουμε τον διπλό (Αττικό) και να κάνουμε ένα πρωτάθλημα. Θα έχει τουλάχιστον 112 συμμετοχές αν και μάλλον θα ανέβει και λίγο. Θα έχει συμπληρωμένες τις δύο κατηγορίες σε όλους τους αγώνες, χαμηλότερο κόστος για όλους τους εμπλεκόμενους, πολύ καλύτερη προβολή, πολύ μεγαλύτερο ανταγωνισμό.
Όποιος θέλει μικρούς αγώνες θα μπορεί να πάει Αττικό και Άργος.


Παράθεση :
Αληθεια απο την τραπεζα στατιστικων..... ποσα ηταν τα ΝΕΑ πληρωματα φετος???
Αυτα δλδ που ετρεξαν για πρωτη φορα κ σε ποιον αγωνα???
Αυτό το στοιχείο δε μπορώ να το έχω άμεσα. Πρέπει να συμπτύξω και να συγκρίνω τις data base των 5 τελευταίων χρόνων για να σου πω.

ΥΓ. Καλώς το Μανώλη... ελπίζω και στους αγώνες αντοχής!!!
ΥΓ2. Αει... πηδήξου Μελέτη που θες και ευχές!!! Καλό αγώνα να έχουμε και καλή αρχή της χρονιάς, επιτέλους...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 10:35

Paniain έγραψε:

Μία βασική ερώτηση, γιατί έμεινα πίσω στο διάβασμα.
Εσύ τρέχεις στους περισσότερους αγώνες; Με δικό σου αυτοκίνητο; με όλα τα έξοδα δικά σου; Συγνώμη αν τη θεωρήσεις προσωπική την ερώτηση απλά είναι βασικό για να καταλάβω πώς εννοείς το "τρέχουμε".

Aν κ δεν καταλαβαινω την ερωτηση ακριβως.......αλλα θα στην απαντησω:
Περισυ 2011 ετρεξα ΟΛΟΥΣ τους αγωνες με δικο μου αυτοκινητο, αναλαμβανοντας το 80% των εξοδων.
Το 2012 τρεξαμε (με το Γιωργο + το Φωτη) ΟΛΟΥΣ τους επισημους αγωνες αναλαμβανοντας τα εξοδα 50/50.
Επισης την ιδια χρονια ετρεξα κ τα φιλικα κ με το δικο μου αμαξι......
Φετος το πλανο ειναι να τρεξουμε ΟΛΟΥΣ του αγωνες αρχικα με το δικο μου αμαξι κ φυσικα τα εξοδα 50/50.
Αν ο Γιωργος για καποιο λογο δεν μπορεσει να τρεξει καποιο αγωνα δεν εχω το παραμικρο προβλημα να τρεξω εγω με τον Ασπρουλη κ οποιο Χριστινο βρεθει να αντεχει δεξια μου, ακομα κ αν πληρωσω ολα τα εξοδα.....
ΣΗΜ: Μονο τις Σερρες δεν εχω τρεξει, κι αυτο γιατι αδυνατω να το υποστηριξω οικονομικα ΚΑΙ χρονικα
ΣΗΜ2: Στην Ευβοια τα ποσα ηταν λιγο διαφορετικα απο 50/50 αν θελει περισσοτερα ας στα απαντησει ο Σταυρος.
ΣΗΜ2: Εχω μια προτιμηση σε οτι διαρκει (γενικα κ οχι μονο αγωνιστικα) ενα ΣΚ.

Σε καλυψα?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 10:49

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:
.
Δε μπορείς να απομονώνεις μία κατηγορία. Έχουμε δύο, πρέπει να μιλάμε για δύο.
Δυο κατηγοριες εχουμε..... αυτοκινητα να τις υποστηριξουνε εχουμε?????
Οπως κ να εχει υπαρχουν αρμοδιοτεροι εμου να μιλησουνε για την Ζ1.


Παράθεση :

Εσύ το λες αυτό, εγώ βλέπω κάτι τελείως διαφορετικό. Μόνο 10 Ζ2αδες θέλουν τα Trail Ride και μόνο. Οι άλλοι θέλουν και μεγάλους αγώνες. Οπότε έχουμε 10:35, θες δε θες. Αλλά και πάλι επαναλαμβάνω ότι μπορείτε κάλλιστα να αποφασίσετε ότι θέλετε αυτή την κατάσταση, μόνο που αυτό θα σημαίνει ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ 24ΩΡΟ στο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Αυτό θες; ΟΚ!
Σου εχω πει κατ'επαναλληψη οτι ο αγωνας σου ειναι ενα αλλο κεφαλαιο μονος του!
Το πως θα μεταφρασεις τα νουμερα ειναι δικο σου θεμα......


Παράθεση :

Το πρόβλημα μου το λέω εδώ και ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ: ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΔΕ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Τίποτε παραπάνω, τίτποτε λιγότερο. Και η πρότασή μου να κάνουμε ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ και βέβαια όχι δύο. Μιλάω τρεις μέρες για 4 αγώνες. Μη βάζεις στο στόμα μου πράγματα που δεν είπα. ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΩΝΕΣ.
Το προβλημα λοιπον ειναι η Ζ1.... σε αυτο συμφωνουμε.....
Καλυτερα λοιπον σε αυτο να απαντησουνε οι ενδιαφερομενοι!
Παμε με το σεναριο των 4ων αγωνων: Εχουμε 24ωρο, Ευβοια, Καλαβρυτα, Ναυπλοιο.
Ευβοια δεν εχει Ζ2
Οποτε για την ευβοια οι αγωνες γινονται αυτοματως 3.
Αν υπολογισεις οτι το Ναυπλοιο κανει συνδιοργανωση κ δεν ξερω αν θα μπορουσε να κανει αγωνα χωρις αυτην, το σεναριο σου για την Ζ2 λεει ΣΙΓΟΥΡΑ δυο αγωνες ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ 3.
Και σου απανταω ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ!



Παράθεση :

Γι' αυτό είχαμε την Ζ3, που δεν κυνήγησε κανείς πέρα από τον Ιχνηλάτη!!! Και σήμερα ένας οργανωτής έχει το βασικό πρόβλημα στις συμμετοχές. Οι άλλοι δύο όχι. Αυτό λέω. Εκτός αν οι 50 και οι 26 συμμετοχές σου φαίνονται λίγες και οι 12 όχι - να μην πω για τη μία!
Συμμετοχές
24ωρος 50
Έυβοια 26
Αττικό 20
Αττικό 18
Άργος 16
Καλάβρυτα 12
Σέρρες 1 (3)
Προτείνω λοιπόν να πάρουμε τους 5 κορυφαίους, να βγάλουμε τον διπλό (Αττικό) και να κάνουμε ένα πρωτάθλημα. Θα έχει τουλάχιστον 112 συμμετοχές αν και μάλλον θα ανέβει και λίγο. Θα έχει συμπληρωμένες τις δύο κατηγορίες σε όλους τους αγώνες, χαμηλότερο κόστος για όλους τους εμπλεκόμενους, πολύ καλύτερη προβολή, πολύ μεγαλύτερο ανταγωνισμό.
Όποιος θέλει μικρούς αγώνες θα μπορεί να πάει Αττικό και Άργος.
Παλι αθροιζεις Ζ1+Ζ2 που κατ'εμε δεν ειναι σωστο!
Απο την τελευταια προταση σου ομως διαπιστωνω οτι το προβλημα σου δεν ειναι αν ο Doc κανει η δεν κανει αγωνες αλλα αν αυτοι μετρανε η οχι στο επαθλο γενικα.......
Με την προταση σου προκυπτει 24ωρος/Ευβοια/...... Αργος/Καλαβρυτα?
Παλι 3 ειναι για τα Ζ2....
Eπισης αν θα μπορουσες (λογο database) φτιαξε λιγο τα παραπανω σε Ζ1+Ζ2 αναλυτικα κ οχι αθροιστικα......

Ψαξε την database χρησιμο θα ηταν να μαθουμε αν την τελευταια χρονια ηρθε εστω κ ενα νεο πληρωμα στους αγωνες γενικα.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 11:27

Ετσι για την ιστορια και μονο εγω ξερω 2 που ειναι ετοιμοι.

Και οι 2 με ΚΙΑ SPORTAGE τι πρωτοτυπο Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ο ένας ειναι τελειως φρεσκια συμετοχη , που θα κανει φετος Ζ2 και του χρονου ελπιζει να το γυρισει σε Ζ1 και μαλιστα περιμενει να ξεκινησει η ιστορια να παρει αγωνιστικές πινακιδες.
και ο δευτερος δεν το λες καινουργια συμετοχη αλλα παλια με μεγαλη αποχη, οποτε το ερμηνευεις οπως θες.

Κι αυτα ειναι τα σιγουρα.
Γιατι εχω κι αλλο ενα, αλλα δε ξερω αν θα εμφανιστει τελικά.

Κι αυτα για sportage που "ασχολουμαι"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 11:54

-
Συμπεραίνεις ΛΑΘΟΣ. Αν συνεχίσουν να γίνονται 7 αγώνες θα συνεχίσει να υπάρχει πρόβλημα. Τελεία και παύλα και μη βάζεις στο στόμα μου λόγια.

Κανείς δε λέει ότι ο αγώνας του Μελέτη θα μπορεί να είναι χωρίς Ζ2!

Οπότε έχουμε ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΩΝΕΣ, κατάλαβε το πλέον!!!

Οι αναλυτικές συμμετοχές.
24ωρο 15 32 3
Εύβοια 16 9 0
Σέρρες 0 3 0
Άργος 5 11 0
Πεντέλη 7 13 0
Αττικό 5 13 0
Καλάβρυτα 3 9 0

Σε κατάταξη Ζ1 Ζ2 Ζ3

Νομίζω ότι φαίνεται καθαρά που υπάρχει το πρόβλημα: Καλάβρυτα και Σέρρες. Το Αττικό είναι οριακό και τόσο ίδιο με την Πεντέλη που γίνονται εύκολα ένα και πάμε σε σενάριο ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.

Αν ο 24ωρος είναι ένα κεφάλαιο μόνος του, ας ακολουθήσουμε το πρότυπό του και ας προσπαθήσουμε να κάνουμε αντίστοιχους και όχι εκ διαμέτρου αντίθετους αγώνες!!!

Και επαναλαμβάνω ότι αν δεν αλλάξει κάτι για το 2014, ο 24ωρος ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

ΥΓ. Άλλο ένα στοιχείο από το 2012, στο οποίο είχαμε 72 ξεχωριστούς οδηγούς που μας έδωσαν τις 135 συμμετοχές.

Με 7 αγώνες: 1 οδηγός
με 6 αγώνες : 1 οδηγός
με 5 αγώνες: 6 οδηγοί
με 4 αγώνες: 5 οδηγοί
με 3 αγώνες: 2 οδηγοί
με 2 αγώνες: 9 οδηγοί
με 1 αγώνα: 48 οδηγοί

Άρα 6 ή 7 αγώνες θέλουν και μπορούν να κάνουν 2 οδηγοί και ΜΟΝΟ! Μόνο το 2,8% δηλαδή.
Οι 5 αγώνες καλύπτουν το 97,2% των αγωνιζόμενων και οι 4 αγώνες ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ το 88,9% των αγωνιζόμενων!!!

Ακόμη και αν πάρουμε αυτούς που έχουν παραπάνω από έναν αγώνα ο λόγος πάνω απο 4/μέχρι 4 είναι 7/16, παραπάνω από διπλάσιοι μπορούν να κάνουν μέχρι τέσσερις δηλαδή!!!

Να καίμε λοιπόν για το 10% - θυμήσου Κύρκος & Βωβός - το άλλο 90% και ένα ολόκληρο πρωτάθλημα;

ΥΓ. Σταύρο, πιο πιστούς από ποιόν έχει ο Doc; Έχει μήπως αγωνιζόμενους που περιμένουν ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ για να τρέξουν σε ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ, όπως ο 24ωρος; Δε νομίζω...
To άλλο προς εξέταση. Thanks για την ενημέρωση...

._


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Τετ 3 Απρ 2013 - 12:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 11:59

Καλημέρα,

Γιάννης Αθανασίου έγραψε:

Στο tracking - και Σταύρο - για πείτε μου που και πώς καταλάβατε ότι δεν είστε συνδεδεμένοι με το κέντρο; Βοηθήστε με να αξιολογήσω ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ το σύστημα και να βελτιώσω τον αγώνα αν υπάρχει πρόβλημα όπως λέτε. Ανοιχτά χαρτιά είπαμε.
Γιάννη το διαπίστωσα όταν στην εγκατάλειψη μου για μισή ώρα δεν μπορούσαν να μου πουν που ακριβώς είμαι και ποιός είναι ο πιο σύντομος δρόμος για την άσφαλτο. (έχοντας δώσει και νούμερο τουλίπας !!) και τελικά βγήκα με το navigation του Gps μου!

Meletis έγραψε:
Επειδή διάβασα το ονομά μου καμμιά 30 φορές δεν θα με χάλαγε να πείτε και καμιά καλή κουβέντα και καμμιά εχή παραμονές του αγώνα.
Ετσι για το καλό και άς είμαι ο χειρότερος διοργανωτής στην ιστορία του σπόρ.

Μελέτη ξέρεις οτι μέσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά στον αγώνα και όπως λέει και η Δήμητρα, να ικανοποιήσει πλήρως και εμάς τους ...γκρινιάρηδες rabbit


Τώρα όσο αφορά το θέμα των συμμετοχών και γενικά για την Ζ1, η άποψη μου ηταν και είναι οτι μπορεί να αποκτήσει το επίπεδο που θέλουμε και χρειάζεται, μόνο με την συμμετοχή των ξένων.
Αν εξαιρέσουμε τον 24ωρο (τους λόγους τους έχουμε εξηγήσει πολλάκις) οι άλλοι αγώνες σε επίπεδο συμμετοχών διαφέρουν εκεί, και τολμώ να πώ οτι στους έλληνες ο DOC έχει το πιο πιστό κοινό.

Η αλήθεια είναι οτι μάλλον αγώνες που δεν έχουν συμμετοχές απο το εξωτερικό για την Ζ1-Πρωτάθλημα φαίνεται να μην έχουν νόημα στην παρούσα φάση απο άποψη θεσμού, έχουν βέβαια απο άποψη διασκέδασης Wink

Αλλά αν πούμε οτι παίζει το σενάριο του Γιάννη τότε συμφωνώ με την Δήμητρα για την Ζ2, είναι λίγοι οι 3εις αγώνες...

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι σας έχει πιάσει με τις κατηγορίες.
Έχει αποδειχτεί οτι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Σαφώς και παίζει ρόλο αλλά όχι τοσο σημαντικό για να ασχοληθούμε και να κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη.
Παλιά ήταν χωρισμένα σε Open και Normal, Θυμάστε?
Θυμάστε οτι τότε κατα κόρον normal αυτοκίνητα κέρδιζαν την γενική? Ναί τότε που άλλαξα κατηγορία γιατί έβαλα ζώνες τεσσάρψν σημείων Razz
Δεν κάνει τη διαφορά το αυτοκίνητο.

Μάλλον πιο δίκαιο θα ήταν να αλλάζουν κατηγορίες βάσει εμπειρίας των πληρωμάτων , αν έχουν δεύτερο αυτοκίνητο οπότε δύναται να ρισκάρουν την ακεραιότητα αυτού με το οποίο τρέχουν, την φορολογική τους δήλωση για το αν μπορούν αν ανταπεξέλθουν στο επιπλέον κόστος που απαιτέι το να είσαι επιθετικός στον αγώνα κτλ(πλάκα κάνώ).

Τώρα αν τελικά σε κάποιον αγώνα υπάρχουν αυτοκίνητα Ζ1 που δεν μπορούν να συμπληρώσουν κατηγορία δεν νομίζω οτι δεν θα πρέπει να τρέξουν.
Να τρέξουν στην Ζ2 να κάνουμε το χαβαλέ μας και την καζούρα μας και να πάρουμε τα κύπελλα που θα σαρώσουμε geek Twisted Evil και για να μην "αποθαρρύνουν" τους υπολοίπους της Ζ2 ας μην μετρήσουμε στην επίσημη βαθμολογία (γίνεται?). Ξέρετε τί καούρα έχω για την βαθμολογία...





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 12:09

Δεν νομιζω οτι συμπεραινω λαθος, αλλα (εμενα) με ενδιαφερει κυριως η Ζ2.
Το εχω πει πολλες φορες το ξαναλεω κ παλι, για την Ζ1 ας παρουν θεση οι αγωνιζομενοι της κατηγοριας!

Ο Μελετης διαλεξε να κανει αγωνα χωρις την Ζ2!

Οι αναλυτικές συμμετοχές.
24ωρο 32 3
Εύβοια 9 0
Σέρρες 0 3 0
Άργος 11 0
Πεντέλη 13 0
Αττικό 13 0
Καλάβρυτα 9 0

Σε κατάταξη Ζ2 Ζ3

Οσο αναφορα λοιπον την Ζ2 το προβλημα εινα επικεντρωμενο σε Ευβοια και Καλαβρυτα, δλδ στους πολυημερους αγωνες!!!
Γιατι δεν θελεις να το δεις!?!?
Σαφως κ στις Σερρες.

Εχουμε εναν αγωνα που ΠΑΝΤΑ μαζευε τις περισσοτερες συμμετοχες με ιδιαιτερα ξεχωριστο χαρακτηρα.
Δεν μπορει να γινει δευτερος 24ωρος κατα την γνωμη μου οποτε ατοπο να ζητας να ολοι να προσανατολιστουν σε αυτο το μοντελο!

Αν δεν θελεις ο αγωνας σου να μετραει στο Πρωταθλημα, δικο σου θεμα αυτο....
Επισης αν λαβουμε υπ οψιν μας οτι οι ξενοι (που κυριως "συμπληρωνουνε" τα νουμερα στην Ζ1) δεν θα ερθουνε ποτε για "μικρο"αγωνα, οπως επισης οτι η Ελληνικη "αγορα" αδυνατει να στηριξει ενα Πρωταθλημα μονη της, νομιζω οτι οπως κι αν το δουμε Πρωταθλημα Ζ1 δεν εχουμε, παρα δυο μεμονομενους αγωνες!!!!

Παράθεση :
ΥΓ. Άλλο ένα στοιχείο από το 2012

Με 7 αγώνες: 1 οδηγός
με 6 αγώνες : 1 οδηγός
με 5 αγώνες: 6 οδηγοί
με 4 αγώνες: 5 οδηγοί
με 3 αγώνες: 2 οδηγοί
με 2 αγώνες: 9 οδηγοί
με 1 αγώνα: 48 οδηγοί
Αυτο σορρυ δεν καταλαβα τι ειναι κ πως βγηκε...
Αν θελεις μου εξηγεις.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» NEO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2013
» Πρόγραμμα Αγώνων 2012
» Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2014
» Πλαίσιο Αγώνων 4Χ4 & Συμπληρωματικοί Κανονισμοί ΟΜΑΕ 2013
» Πρόγραμμα 4Χ4 2013

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Γενικά για Αγώνες 4Χ4-
Μετάβαση σε: