Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013

Πήγαινε κάτω 
+10
dinie
toro
stavrosd
JOHNVOR
isidoros dedes
Paniain
mitsos
Τετρακίνηση Mag
fokion
Γιάννης Αθανασίου
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 17:57

Παράθεση :

Ποιοι αγωνες ηταν οι πιο επιτυχημενοι???? Οσοι αρχιζαν & τελειωναν στην Αθηνα ή κοντα στην Αθηνα - καλως ή κακως.
Σωστοτατο!

Παράθεση :
ποιοι αγωνες ηταν επιτυχημενοι απο συμετοχές?? Οσοι ειχαν ΚΑΙ ξενους ειχαν και ικανοποιητικό αριθμό Ελληνων. ( μη τετριμενος ανταγωνισμος)
Ρε μαστορα αυτο λεω απο την αρχη .... ΟΧΙ για τα Ζ2 που ειναι περισσοτερα (αρα σαν πολυπληθεστερη ομαδα, θα πρεπει να τους λαβουμε σοβαροτερα υπ'οψιν)!!!!!!
Παράθεση :

Γιατι οι ξενοι μας αρεσει δε μας αρεσει ανεβαζουν με τον ενα ή τον αλλο τροπο το ΠΟΙΟΤΙΚΟ επιπεδο.
Ομοιως ΟΧΙ! Ανεβαζουν την αιγλη του αγωνα ναι, την "ποιοτητα του" καθετα ΟΧΙ, ειδικα απο την σκοπια της Ζ2 που ειτε τρεχουνε ξενοι ειτε οχι ειναι παντα σε αλλη κατηγορια κ λιγη διαφορα τους κανει!
Παράθεση :

Τι κοινο ειχαν οι αγωνες αυτοι? καλή αναλλογια χιλιομετρων ανα ημερα.
Και παλι θα σου πω για την Ζ2 ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ
Η Ευβοια προσεφερε 100/ημερα την στιγμη που ενα TR με πολυ μικροτερο κοστος προσφαιρει περισσοτερα!!!!
Παράθεση :

Τι κοινο ειχαν? Γαμω τις προβολές ενός κι εκτός οι οποιες εφεραν τις συμετοχες... ακομα και Ζ2..... ( οκ οχι πλυμηρα αλλα οκ..)
Συμφωνω κ επαυξανω!

Ολα εξαρτωνται απο την σκοπια που το βλεπεις!
Εγω σαν αγωνιζομενος της Ζ2 θεωρω αδιανοητο να σχεδιαστει το Κυπελλο της κατηγοριας μου, με βαση μια κατηγορια που στην Ελλαδα δεν υπαρχει η με βαση τους ξενους!
Παράθεση :

κι επιπροσθετως ο Κος Αθανασουλοπουλος κανει και max 2 αγωνες πρωταθληματικους ειτε μονος του ειτε βεβαιως με οποιον επιλεξει.
+ 24ωρος
+ Ευβοια - Ναυπακτος ( ναι - αποψη μου - οχι μονο να ειναι στο πρωταθλημα αλλα ΚΑΙ στη Ζ2... )
Τι διαφορετικο λες απο αυτο που πανω κατω ισχυει σημερα, εκτος του Ευβοια/Ναυπακτος Ζ2 αλλα στην θεση τους Καλαβρυτα!?!?
Αν δεν απατωμαι το Κυπελλο Αντοχης της Ζ2 για το 2013 εχει Καλαβρυτα (συνδιοργανωση) 24ωρο (Αθανασιου) Ναυπλοιο (Πεντερας) Αττικο (Αθανασουλοπουλος) Σερρες (Αθανασουλοπουλος).......?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 18:11

Αντε να απαντησω ετσι οπως τα εβαλες Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing οποτε γραφω και καταλαβαινεις.

Γιατι ΚΑΙ ξενες συμετοχες στην Ζ2 σε χαλανε????

Ανεβαζοντας την αιγλη του αγωνα ΚΑΙ την ποιοτητα του αγωνα ( ε υπερβαλεις με το οχι ) κατι που ΙΣΩΣ ειναι το "δωλωμα" να τσιμπισουν και να "ξεσκονισουν" τα αραγμενα στο γκαραζ. think about it....

Ξεκόλλα με την Ευβοια - ο 24ωρος ηταν καμια 500αρα πχ και σηνηθως τα διημερα ειναι καπου 200-250 το Σαββατο και γυρω στα 150 η Κυριακη γιατι πρεπει να γυρισουμε και σπιτια μας. ( κατι που εν τελη ισχυε και για την Ευβοια - επιστορφη στα σπιτια την κυριακη...)


Γιατι οχι??? "βλεπεις" τους πιο δυνατους.... Ακομα και τα GP2 τις ιδιες μερες με την F1 τρεχουν.... Laughing Laughing ( Ραλλυ και αναβασεις τα ξερεις. Μου λες δηλ. αλλη μερα ημερομηνια whatever να τρεχουν τα Ν και αλλη μερα τα Α πχ........

Καλα ασε τις Σερρες - μη κοροιδευομαστε μεταξυ μας....

και ναι αυτοι ΕΙΝΑΙ οι επισημοι αγωνες.... τι εχουμε 2 Κος Αθανασουλοπουλος 1 Κος Αθανασιου 1 Κος Πενταρας 1 Κος Σταματης ( αποψη μου ετσι???) και με "δικαιομα" να "πεταξεις" ενα που κατι μπορει να σου τυχει, απο βλαβη μεχρι οικογενειακο προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 18:13

Ξεχασα να αναφερω τα εκδρομικα σχολεια...
Που δεν μετρανε πουθενα δεν εχουν χρονους - καπου δηλ "διαφερουν" απο κανονικό αγωνα
αλλα θα ειναι ΜΕΓΑΛΟ σχολειο....
και - πιστευω - καλο ψυστιρι



που σε ενα κοσμο ηθικά και αγγελικα πλασμενο ( τι λεω τωρα... Laughing ) θα αξιζε την υποστιριξη ολων ΜΑΣ ακριβως για το νεο αιμα που εν δυναμη θα φερει....

γιατι κακα τα ψεματα, ειναι πολυ καλυτερο "αυτο" παρα..... να κανεις "ταχυρηθμα" στον 24ωρο τι ειναι roadbook και τι terratrip....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 18:34

[quote="fokion"]
Παράθεση :

Γιατι ΚΑΙ ξενες συμετοχες στην Ζ2 σε χαλανε????

Ανεβαζοντας την αιγλη του αγωνα ΚΑΙ την ποιοτητα του αγωνα ( ε υπερβαλεις με το οχι ) κατι που ΙΣΩΣ ειναι το "δωλωμα" να τσιμπισουν και να "ξεσκονισουν" τα αραγμενα στο γκαραζ. think about it....
Ενταξει κατεβα απο το ροζ συννεφακι κ ελα στην πραγματικοτητα!!
Απο τους δυο Ελληνικους αγωνες στους οποιους συμμετεχουν ξενοι, παιζει ισως καποια στιγμη να δουμε στον εναν ΚΑΙ στην Ζ2 ξενους.....?
Και μεχρι τοτε θα ξεχασουμε τι ζηταει η Ζ2 κ θα προσανατολιστουμε σε αυτο το σεναριο!?
Ε οχι.....

Δεν ειπα να τρεχουνε αλλη μερα, λεω κατι πολυ ευκολο:
Οπως ο Μελετης φετος (ναι ρε σ'ευχαριστουμε) κανει αγωνα μονο για τα Ζ1 κ μετραει στο Πρωταθλημα αυτων,
ετσι πχ μπορουμε πολυ ωραια να δεχτουμε οτι τα Trail ride γινονται κυριως για την Ζ2 και φυσικα ΜΕΤΡΑΝΕ στο θεσμο της (Κυπελλο)
To αν θα μετρανε ΚΑΙ στο Πρωταθλημα (ποιο ειπαμε????) ας το υποστηριξουνε/διαψευσουνε οι αγωνιζομενοι της αλλης κατηγοριας......
Δεν καταλαβαινω που ειναι το πολυπλοκο η γιατι το Πρωταθλημα (το ποιο???) και το Κυπελλο θα πρεπει να εχουνε κοινους αγωνες...
So simple!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 19:14

mitsos έγραψε:


Aν κ δεν καταλαβαινω την ερωτηση ακριβως.......αλλα θα στην απαντησω:
Περισυ 2011 ετρεξα ΟΛΟΥΣ τους αγωνες με δικο μου αυτοκινητο, αναλαμβανοντας το 80% των εξοδων.
Το 2012 τρεξαμε (με το Γιωργο + το Φωτη) ΟΛΟΥΣ τους επισημους αγωνες αναλαμβανοντας τα εξοδα 50/50.
Επισης την ιδια χρονια ετρεξα κ τα φιλικα κ με το δικο μου αμαξι......
Φετος το πλανο ειναι να τρεξουμε ΟΛΟΥΣ του αγωνες αρχικα με το δικο μου αμαξι κ φυσικα τα εξοδα 50/50.
Αν ο Γιωργος για καποιο λογο δεν μπορεσει να τρεξει καποιο αγωνα δεν εχω το παραμικρο προβλημα να τρεξω εγω με τον Ασπρουλη κ οποιο Χριστινο βρεθει να αντεχει δεξια μου, ακομα κ αν πληρωσω ολα τα εξοδα.....
ΣΗΜ: Μονο τις Σερρες δεν εχω τρεξει, κι αυτο γιατι αδυνατω να το υποστηριξω οικονομικα ΚΑΙ χρονικα
ΣΗΜ2: Στην Ευβοια τα ποσα ηταν λιγο διαφορετικα απο 50/50 αν θελει περισσοτερα ας στα απαντησει ο Σταυρος.
ΣΗΜ2: Εχω μια προτιμηση σε οτι διαρκει (γενικα κ οχι μονο αγωνιστικα) ενα ΣΚ.

Σε καλυψα?


Για να μη παρεξηγηθούμε, δεν θέλω να σε φέρνω σε δύσκολη θέση. Σ'ευχαριστώ που απάντησες πάντως. Η ερώτηση έχει σημασία για το πώς εννοούμε το "τρέχουμε αγώνα". Επειδή είπες θές να τρέχεις σε πολλούς αγώνες, έχει μεγάλη σημασία για το αν οι επισκευές είναι δικές σου απο τη τσέπη σου, αν εσύ κυνηγάς τους χορηγούς και γενικά αν ξεπατώνεσαι εσύ για τον αγώνα. Αν μπορείς ΕΣΥ μόνη σου να τρέξεις 7 αγώνες, μπράβο, αλλά δυστυχώς είσαι η μειονότητα αυτή τη στιγμή.
Επίσης οι χορηγοί και το ξέρω καλά γιατί είναι ο μόνος τρόπος που μπορώ και τρέχω αλλιώς θα ήμουν σπίτι μου, δε δίνουν για πολλούς αγώνες χρήματα, εκτός αν πρόκειται για κάποιο μεγάλο αγώνα, κι αυτός ο αγώνας να έχει κάποιο νόημα επιχειρηματικά με μεγάλο target group. πχ. τρέχω να βρώ το budget για το Ακροπολις, εκεί υπάρχει ενδιαφέρον και το συζητάνε. Όταν λές όμως πρωτάθλημα 4χ4, δεν είναι χαζοί, βλέπουν συμμετοχές, στατιστικά κτλ και καταλαβαίνουν οτι είναι ασύμφορο.

Υ.Γ. Με κάλυψες....εγώ σε κάλυψα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 19:23

Για Δημητρα μια που.... μας μπηκε σφηνα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Πριν Χ χρονια το ιδιο λεγαμε και για την Ζ1 και στους Αγιους Θεοδωρους μας ειχε πεσει το σαγωνι με το Ντακαρισιο XJ...
Οποτε ποτε μη λες ποτε.
Δεν το εβαλα ως "συνθηκη" αλλα ως added bonous


και το ΜΑΝ περσι πρωτη φορα απολαυσαμε ενα τετοιο θυρίο.... Μη περιοριζουμε τους οργανωτες
Που ξερεις "αυριο" μπορει να ερθει και δευτερο....


δηλ. "θεωρεις λογικο" για 5 αγωνες Ζ1 και 5 αγωνες Ζ2 ( οκ τα ξεχωρισα τελειως για χαρην παραδειγματος ) να στηθουν 2 φορες

ευρεση διαδρομής - κατασκευη roadbook
Αφισες και λοιπη προωθηση ( της προκοπης....)
"τραπεζακια" κριτων
χρονομετρες
τρακινγ
ασθενοφορα
αστυνομια
πυροσβεστική
και ολος ο θιασος παρατηρητες τεχνικοι εφοροι αληταρχες αγωνοδικες κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

ε??? ΠΟΣΟ παραβολο εισαι διατεθημενη να πληρωσεις πλεον??????.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 20:28

fokion έγραψε:

και το ΜΑΝ περσι πρωτη φορα απολαυσαμε ενα τετοιο θυρίο.... Μη περιοριζουμε τους οργανωτες
Που ξερεις "αυριο" μπορει να ερθει και δευτερο....


δηλ. "θεωρεις λογικο" για 5 αγωνες Ζ1 και 5 αγωνες Ζ2 ( οκ τα ξεχωρισα τελειως για χαρην παραδειγματος ) να στηθουν 2 φορες

ευρεση διαδρομής - κατασκευη roadbook
Αφισες και λοιπη προωθηση ( της προκοπης....)
"τραπεζακια" κριτων
χρονομετρες
τρακινγ
ασθενοφορα
αστυνομια
πυροσβεστική
και ολος ο θιασος παρατηρητες τεχνικοι εφοροι αληταρχες αγωνοδικες κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

ε??? ΠΟΣΟ παραβολο εισαι διατεθημενη να πληρωσεις πλεον??????.......

Ρε συ Φωκ, το οτι μπορει να ερθει κ δευτερο ΜΑΝ σε εναν αγωνα, εμενα ποιοτικα τον αγωνα ΜΟΥ που τον βελτιωνει???
(προσεξε δεν λεω εξυπηρετει, λεω βελτιωνει!!!)
Γιατι εγω κατι τετοιο δεν ειδα....

Ξεχωριστοι αγωνες δεν μπορουν ισως να γινουνε.
Οπως ομως ο Μελετης κανει αγωνα μονο για την Ζ1 (γιατι κατα δηλωση του παλιοτερη δεν ενδιαφερεται για τους Ελληνες αγωνιζομενους που ειναι γκρινιαρηδες, αλλα τον ευχαριστουμε που δεν συμπεριελαβε την Ζ2 στον αγωνα του), ετσι μπορουμε να δεχτουμε οτι ο Doc κανει αγωνα που απευθυνεται στην Ζ2!!!!

Εκ των πραγματων δεν εχουμε τοσα Ζ1 για να στηριξουνε πρωταθλημα στην Ελλαδα τωρα.
Εκ των πραγματων δεν εχουμε οργανωτες να κανουνε αγωνες που να συμπληρωνει παντα η Ζ1....
Οποτε???
Οποτε ας κοιταξουμε πως θα κρατησουμε τους λιγους Ζ2 που εχουμε η πως θα το κανουμε προσιτο για να ερθουνε περισσοτεροι κ οχι πως θα μπορουσαμε να φερουμε ξενους η φορτηγα στους Ελληνικους αγωνες δυσαρεστοντας η "διωχνοντας" τη Ζ2 απο τους αγωνες.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 20:39

Με πολλους εμμεσους τροπους... Πχ ευρεσω χορηγων - το διαφορετικό παντα κατι παραπανω τραβαει δημοσιοτητα.
οι χορηγοι - αν τα χρηματα χρησιμοποιηθουν ΓΙΑ τους αγωνιζομενους....- δε βελτιωνει τον αγωνα σου??
αλλα που να το δεις αμα εγινε ασφαλτοταπητας........

Δε ξερω και δε θελω να εικαζω γιατι δεν θελει την Ζ2. Δικος του αγωνας δικη του η αποφαση.
η δικη μου γνωμη ειναι "κακως" ( αν και ξαναλεω ΔΕΝ ξερω καποιο λογο) αλλα ποιος ειμαι εγω να τον κρινω...

Μα εχουμε.... 43 οπως ειπε κι ο Γιαννης το ειπαμε τα εχουμε ...

Αντε παλι
Ρε Δημητρα!!!!!!!
εχουμε και μονη σου το ειπες τουλαχιστον 3 οργανωτες DocΧ2 αγωνες Ναυπλιο 24ωρος ( γιατι γανταζομαι σε ενδιαφερει μονο η Ζ2 )
4 αγωνακια...... Χαλιεσαι??????

Οι ξενοι απο που εως που διωχνουν τους αγωνιζομενους??????????????????
και μη μου πεις την Ευβοια παλι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 21:11

fokion έγραψε:

Μα εχουμε.... 43 οπως ειπε κι ο Γιαννης το ειπαμε τα εχουμε ...

Αντε παλι
Ρε Δημητρα!!!!!!!
εχουμε και μονη σου το ειπες τουλαχιστον 3 οργανωτες DocΧ2 αγωνες Ναυπλιο 24ωρος ( γιατι γανταζομαι σε ενδιαφερει μονο η Ζ2 )
4 αγωνακια...... Χαλιεσαι??????
.

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ.
Εχουμε στην καλυτερη οσα ειχανε εστω κ μια συμμετοχη φετος....
Ποσα ειναι αυτα?
Στο καλυτερο υποθετικο σεναριο καπου στα 15 υποθετω (δεν τα εχω μετρησει).
Αν τωρα εσυ αυτα πιστευεις οτι θα τρεξουνε ολα μαζι οχι μονο εναν αλλα τουλαχιστον 3αγωνες για να υφισταται θεσμος, τοτε να δω που θα βρειτε τους 3 αγωνες γιατι ο Γιαννης εδω κ τοσες σελιδες απορριπτει τον Doc που δεν μπορει να τους συγκεντρωσει!!
Ουτοπικο σεναριο εξ'αρχης.....
Αλλα κ παλι δεν με ενδιαφερει η Ζ1, ας μιλησουνε οι εμπλεκομενοι!

Εσεις γιατι χαλιεστε αν τα πραγματα παραμεινουνε ως εχουνε κ εχουνε τους 4αυτους αγωνες σε θεσμο Κυπελλου αγωνων αντοχης Ζ2 κ τους 5 απο αυτους τα trail ride ως θεσμο Κυπελλου Trail ride Ζ2????
Δλδ οπως ακριβως ειναι τα πραγματα σημερα!!!!
Eπειδη υποθετικα καταμεριζουνε τις συμμετοχες -πραγμα που δεν φαινεται να ευσταθει απο τα νουμερα?????

Για να μην εμπλεξω την δηλωση του Γιαννη οτι ο αγωνας του δεν θελει να συμπεριλαμβανεται στον ιδιο θεσμο με μικρα σπριντακια.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 21:47

"Επιασα" μονο το πρωτο μερος

προσωπικά δε λεω οτι ΟΟΟΟΛΑ τα 43 Ζ1 "αυριο" θα βγουν να τρεξουν. Για ονομα...
Αυτο που λεω ειναι οτι αν το ΣΥΝΟΛΙΚΟ προιον αρχιζει να γινεται πιο "ωραιο" με 4 τροπους που ανεφερα πολυ πιο πριν και βαριεμαι να ξαναγραφω του χρονου??? του παραχρονου???

ο 24ωρος ηταν καποτε μονο "εκδρομικός" μετα εγινε πιο αγωνιστικός μετα μπηκαν τα γουρουνια μετα μπηκαν οι μοτο οι ξενοι αρχιζαν να πολλαπλασιαζονται.....

ΑΥΤΑ ειναι βελτιωση του "πακετου" στο οποιο εισαι μερος. Στο κατω κατω... καλυτερη δεν ειναι η ραμπα του ακροπολις απο το.... φουσκοτο???

γιατι σ' αρεσει η οχι το "ξεμοναχιασμα" του που τρεχεις εσυ ειναι λαθος.... να στο πω και πιο αλλιως αν και το ειπε κι ο Ιαν.
χωρις χορηγους - που δε πληρωνουν για τα ματια της Ζ2, ή θα εχεις πχ διπλό παραβολο ή απλά δεν θα εχεις αγωνα....
συμφωνεις δε συμφωνεις σ αρεσει δε σαρεσει. Κανεις δεν βρεπει GP2 ολοι βλεπουν F1....
καταλαβαινεις τον παραλληλισμό.

ΔΕΝ βλεπεις σφαιρικά το πραγμα - το βλεπεις για την παρτη σου. ( μη το παρεις στραβα αυτο ετσι??)
Αλλα εσυ με το μυαλο που αποδεδειγμενα "κουβαλας" - "απαγορευεται" να το βλεπεις ετσι...

να το πω κι αλλιως.
Δε φτανει μονο το επιδορπιο να ειναι καλο - πρεπει και τα υπολοιπα πιατα, αλλιως δεν ειναι "μενου" για να το "παραγγειλεις"
( τι λεω ο ανθρωπας........ Laughing Laughing Laughing Laughing )


κι επιμενω στην αξια των εκρομων μετα roadbook το γιατι επεισεις το εξηγησα πριν μερικα μηνηματα..


Το δευτερο μερος " Εσεις...........νουμερα" sorry δε καταλαβαινω τι θες να πεις...


Για το τελευταιο "μπορει ναι μπορει οχι" αλλα ειναι μια αλλη κουβεντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 21:58

Φωκ, εξεθεσα τις αποψεις μου, τις προτασεις μου, επωνυμα χωρις να κρυβομαι κ κατονομαζοντας με παραδειγματα (οσο κι αν ενοχλησε αυτο τον φιλο μου τον Μελετη -του ζηταω συγνωμη που συνεχως αναφερομαι σε αυτον αλλα....).....

Απο κει κ περα οποιος εχει το καρπουζι και το μαχαιρι ας κοψει οσα κ οποια κομματια καταλαβαινει....
Το αν θα "φαω" κ απο ποιο "πιατο" ομως θα το κρινω ΕΓΩ κ οχι αυτοι που το (θελουν να) το σερβιρουν (με το ζορι η οχι).....

Υ.Γ. Αναλογιστειτε ομως τι ειναι, η μαλλον τι θα ειναι σε ενα-δυο χρονια οι αγωνες μας χωρις το "νεο αιμα" κ παψτε να αναλωνεστε στο πως θα φερουμε πισω αμαξια που δεν υπαρχουν......

Ελπιζω να εγινα κατανοητη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 22:10

ρε Δημητρα
ΑΥΤΟ επρεπε να κανεις να πεις τη γνωμη σου και εισαι απο τους λιγους που εχει τα ....... Laughing κι εχει το θαρρος της γνωμης του και να το λεει ευθαρσως και χωρις 'τσιριτσαντζουλες"....
μη με αρχιζεις τωρα τα κουλα....

ΥΓ σου
Φυτοριο λεγετε = ειπαμε "εκδρομες μετα roadbook." ποιος σου ειπε οτι ο στοχος πρεπει να ειναι Ή το ενα Ή το αλλο κι οχι.... και τα δυο..... ( ναι ο στοχος λεω ο ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΟΣ στοχος.... ας το κανουμε κι αυτο....)


ΥΓ μου
Καφενειο καθολου αυριο παιζει????????? να......... "σφαλιαριστουμε" face to face Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 22:25

.
Δήμητρα

πρώτα απο όλα μην ανεβάζεις τους τόνους, είπαμε να κάνουμε ήρεμη συζήτηση.

Δεύτερον 14 Ελληνικά αυτοκίνητα Ζ1 έτρεξαν το 2012. Μπορούν λοιπόν να διατηρήσουν μία κατηγορία αν οι οργανωτές τα διαχειριστούν σωστά, μαζί με τις ξένες συμμετοχές. Άλλωστε σε αυτές θα βασιστούν και τα Καλάβρυτα φέτος, αν έχω καταλάβει καλά από τα συμφραζόμενα σε Ελληνικά, Αγγλικά και Ιταλικά.

Τώρα τα περί δύο ξεχωριστών θεσμών είναι τελείως ουτοπικά, αφού κανένας χορηγός ή δημοσιογράφος δε θα ενδιαφερθεί για αγώνες των 10-12 συμμετοχών και θα ξεφτίσουν και οι δύο θεσμοί σε χρόνο μηδέν. Αν είναι να κάνουμε αγώνες για εμάς και την παρεούλα μας, θα με βρεις απέναντί σου. Το 2003, όταν ξεκίνησε ο 24ωρος, δεν ήξερα σχεδόν κανένα από τα παιδιά που τρέχουν σήμερα. Και κάθε χρόνο γνωρίζω και καινούριους. Αυτούς που στηρίζουν σήμερα το στερέωμα των αγώνων του είδους στην Ελλάδα. Δεν πρόκειται να σταματήσω να το κάνω αυτό για να υποστηριχτεί μία συγκεκριμένη κατηγορία, όπως και αν λέγεται αυτή. Κάθε κατηγορία έχει το δικό της βάρος, τη δική της αξία, τη δική της θέση μέσα σε έναν αγώνα.

Αν είναι να κάνουμε αγώνες με αυτοκίνητα χωρίς μέτρα ασφαλείας και 50 μωτ, μάλλον κυνηγάμε την τύχη μας. Αν πάμε για 40 μωτ για όλους, μάλλον θα φύγουν οι πιο πιστοί. Αν πάμε για Trail Ride χωρίς Ζ1, πάμε για αγώνες "φαντάσματα" 9 με 13 συμμετοχών. Τί από όλα αυτά είναι αυτό που προτείνεις; Ξεκαθάρισε...

Είπαμε ο χώρος δεν ΧΩΡΑΕΙ 7 ΑΓΩΝΕΣ, το θέλεις ή όχι, συμφέρει κάποιους ή όχι. Αν χώραγε το πρωτάθλημα θα είχε μετρήσει τις δύο προηγούμενες χρονιές. Εσένα τί σε χαλάνε οι 4 αγώνες, αφού ακόμη και το 68% των trailridάδων δεν τρέχει σε περισσότερους απο τέσσερις αγώνες κάθε χρονιά;
Φτιάχνει ο ζαχαροπλάστης τη μία μέρα 5 ταψιά μπακλαβά και 2 ταψιά κανταΐφι. Πωλούνται τα 2 ταψιά μπακλαβά και τα 2 κανταΐφι. Ξαναφτιάχνει 5 ταψιά μπακλαβά και 2 ταψιά κανταΐφι. Ξαναπωλούνται τα 2 ταψιά μπακλαβά και τα 2 κανταΐφι. Εαν φτιάξει και την τρίτη μέρα 5 ταψιά μπακλαβά και 2 ταψιά κανταΐφι δε θα είναι χαζός, όσο πιό φθηνός και αν είναι ο μπακλαβάς;

Αν εσένα δε σε ενδιαφέρει η Ζ1, εμένα να δεις πόσο δεν πρέπει να με ενδιαφέρουν οι άλλοι αγώνες. Αλλά εδώ μιλάμε για το καλό των αγώνων συνολικά και όχι επί προσωπικού και τί συμφέρει ή ενδιαφέρει τον καθένα. Για να υπάρχει Ζ2 πρέπει να υπάρχουν αγώνες αντοχής και για να υπάρχουν αγώνες αντοχής 4Χ4 πρέπει να υπάρχουν αγώνες 4Χ4. Αν μείνουμε στο εμένα με ενδιαφέρει αυτό και εμένα αυτό, ΧΑΣΑΜΕ.

Το πως έρχονται αυτοκίνητα Ζ2 στους αγώνες ας ρωτήσουμε αυτόν που έχει τις περισσότερες συμμετοχές Ζ2 στον αγώνα του. Και ας μη θεωρούμε (-είτε) ότι οι συμμετοχές αυτές είναι δεδομένες και δεν απαιτούν προσπάθεια και ανεύρεση καινούριων λύσεων κάθε χρόνο. Ο 24ωρος είχε τουλάχιστον 3 νέα πληρώματα το 2012 (Ζ3)... Οι άλλοι αγώνες; Μη συζητάμε λοιπόν για το πώς μπορεί να έρθει νέο αίμα. Ξεκινήσαμε απο τους 32 και φτάσαμε τους 108, άπιαστα νούμερα για κάποιους. Αν υπάρχει αγώνα φυτώριο στο χώρο μας, αυτός είναι ένας...

Φτιάχνεις ένα υποθετικό πακέτο στο μυαλό σου, χωρίς να εξετάζεις στοιχεία, συνέπειες και άλλες απόψεις και πρέπει να το δεχτούν όλοι. Δεν γίνεται έτσι συζήτηση, Απέδειξε τα όσα λες, πείσε μας ότι είναι τα σωστά και εγώ μαζί σου. Μέχρι στιγμής η ιστορία όμως λέει άλλα. Και λέει ότι δύο αγώνες είχαν τις ίδιες σχεδόν συμμετοχές με τέσσερις, όσον αφορά την Ζ2 που σε νοιάζει. Εμένα και μόνο αυτό θα μου αρκούσε. Αν ο Ολυμπιακός μαζέψει 41.000 φιλάθλους στο Καραΐσκάκη σε δύο Κυριακές και ο Παναθηναϊκός 46.000 σε πέντε Κυριακές, ποιός έχει περισσότερους οπαδούς; Πιό λιανά δε μπορώ να το κάνω...

Και βέβαια θα με ενοχλούσε, αν ήμουν αγωνιζόμενος, να έχουν δοθεί κάποια λεφτά στο σπορ και να μην έχει φτάσει σε μένα τίποτε. Με 200.000 ευρώ και εγώ θα έκανα την... πάπια! Ειλικρινά...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dinie

dinie


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Τόπος : ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 22:30

Καιρό έχω να γράψω σε φόρουμ..... Λοιπόν τα πράγματα γιά μένα είναι απλά. Δεν υπάρχουν συμμετοχές γιά την κατηγορία Ζ1. Αυτό δεν χωρά αμφισβήτηση. Δύο χρόνια τρέχω Ζ1 και στους περισσότερους αγώνες 4-5 συμμετοχές ήταν πάντα, με μικρές εξαιρέσεις. Η δική μου εμπειρία δύο χρόνια τώρα μου λέει πως χωρίς ξένες συμμετοχές δεν υπάρχει Ζ1. Όμως οι ξένες συμμετοχές είναι πιό "δυνατές" από εμάς, και γιά να σταθείς με αξιοπρέπεια απέναντι τους θέλουμε κι΄άλλο εξέλιξη , που κάποιοι μπορούν και κάποιοι όχι. Να μιλήσω γιά εμένα, φέτος δεν θα τρέξω Ζ1. Δεν έχω ούτε το χρόνο γιά πολυήμερους αγώνες ούτε το χρήμα. Έτσι λοιπόν, επιλεκτικά, με σφιχτό προυπολογισμό θα τρέξω Ζ2. Σε κάποιους αγώνες του doc και φυσικά 24ωρο. Δεν θα παρακολουθήσω κανένα πρωτάθλημα, κανένα κύπελο. Δύο με τρεις αγώνες το πολύ. Στόχος φέτος είναι να περνάμε καλά και να ξεφεύγουμε από την καθημερινότητα με τα τόσα προβλήματα της. ΝΑΙ προτημώ τους μεγάλους αγώνες αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να συμμετέχω σε αυτούς. Θέλω να περνάω καλά και ελπίζω να βοηθήσω και εγώ στην ανταγωνιστηκότητα της Ζ2. Ελπίζω να μην δημιουργώ προβλήματα με την απόφαση μου αυτή, γιατί απ' ότι φάνηκε δημιούργησα στον 24ωρο του 2012. Ελπίζω να τα πούμε και από κοντά σε κάποιον αγώνα ..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paniain

Paniain


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011
Τόπος : Saint Friday

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 22:44

dinie έγραψε:
Καιρό έχω να γράψω σε φόρουμ..... Λοιπόν τα πράγματα γιά μένα είναι απλά. Δεν υπάρχουν συμμετοχές γιά την κατηγορία Ζ1. Αυτό δεν χωρά αμφισβήτηση. Δύο χρόνια τρέχω Ζ1 και στους περισσότερους αγώνες 4-5 συμμετοχές ήταν πάντα, με μικρές εξαιρέσεις. Η δική μου εμπειρία δύο χρόνια τώρα μου λέει πως χωρίς ξένες συμμετοχές δεν υπάρχει Ζ1. Όμως οι ξένες συμμετοχές είναι πιό "δυνατές" από εμάς, και γιά να σταθείς με αξιοπρέπεια απέναντι τους θέλουμε κι΄άλλο εξέλιξη , που κάποιοι μπορούν και κάποιοι όχι. Να μιλήσω γιά εμένα, φέτος δεν θα τρέξω Ζ1. Δεν έχω ούτε το χρόνο γιά πολυήμερους αγώνες ούτε το χρήμα. Έτσι λοιπόν, επιλεκτικά, με σφιχτό προυπολογισμό θα τρέξω Ζ2. Σε κάποιους αγώνες του doc και φυσικά 24ωρο. Δεν θα παρακολουθήσω κανένα πρωτάθλημα, κανένα κύπελο. Δύο με τρεις αγώνες το πολύ. Στόχος φέτος είναι να περνάμε καλά και να ξεφεύγουμε από την καθημερινότητα με τα τόσα προβλήματα της. ΝΑΙ προτημώ τους μεγάλους αγώνες αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να συμμετέχω σε αυτούς. Θέλω να περνάω καλά και ελπίζω να βοηθήσω και εγώ στην ανταγωνιστηκότητα της Ζ2. Ελπίζω να μην δημιουργώ προβλήματα με την απόφαση μου αυτή, γιατί απ' ότι φάνηκε δημιούργησα στον 24ωρο του 2012. Ελπίζω να τα πούμε και από κοντά σε κάποιον αγώνα ..........

Γειά σου Ντίνο. Έτσι είναι τα πράγματα για τους περισσότερους αγωνιζόμενους. Πόσες φορές έχει αλλάξει η συμμετοχή μου απο Ζ1 σε Ζ2 λόγο budget; Και να μπορείς να τρέξεις, να πληρώσεις συμμετοχή και βενζίνη πολλές φορές σου είναι ασύμφορο, γιατί δεν είναι μόνο αυτά. Έχεις τις ζημιές που μπορεί να προκύψουν, το Support που είναι απαραίτητο στη Ζ1 κτλ.

Όσο για τα προβλήματα που λές για τον 24ωρο, σκέψου δημιούργησα κι εγώ σε κάποιους παρόλο που δε τερμάτισα. Πρόβλημα είχανε αυτοί που νομίζουν οτι το τζίμνι σου είναι ντακαρίσιο επειδή τρέχει Ζ1 και τους ρίχνεις στα αυτιά παρόλα τα προβλήματα που αντιμετώπισες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://facebook.com/paniainraidworks
????????
Επισκέπτης




Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 22:53

Mitsos
Πριν αυτοδιαγραφώ και πάλι διότι βαρέθηκα τις αέναες μπαρούφες, δύο πράγματα

1. Αυτό που αναμασάται περί ελλήνων αγωνιζομένων και εμού, ποτέ δεν βγήκε έτσι απο το στόμα μου, αλλιώς ειπωθηκε αλλά έπεσε και αυτό θύμα του offroadshit.gr (δές δήλωση αφεντικού μετά την απονομή του κυπέλλου "εγω εσάς αγαπάω και τους ξένους του θέλω μόνο για sex" τύπου)
Αν σε βολευει και σένα για να επιχειρηματολογείς, ελεύθερα. Ομοίως όμοιω αεί πελάζει.

Μου θυμισε αυτό το δακρύβρεχτο του 2011 μετα το Hellas?? Greece?? New York?? Serres?? Rally Raid για τις σειρήνες που μπουρου μπουρου μπουρου μπουρου. O χαζούλης 120 ( Cool κιλά άνθρωπο με είπε σειρήνα, δεν μπορούσε να με πεί μπουρού??

2. Δεν είμαστε φίλοι,

3. Μονο ο 24 ώρος είναι έτοιμος για Ζ2 σωστά και ο Αθανασίου έχει τα "παπάκια" να κάνει διπλό αγώνα σε 24 ώρες χωρίς να κινδυνεύετε να σας μαζέψουν με το φαράσι, αφού μυαλό δεν βάζετε και θέλετε να τρέχετε την Κυριακή και να πηγαίνετε super market την Δευτέρα με εξισου επικίνδυνο αυτοκίνητο και για αγώνα και για Βερόπουλο με εξαίρεση τον Max.

4. Αν τα παρατήσει ο Εκλεκτός ή τον πατήσει λεωφορείο ή του καεί το video μπορείς εσύ να κάνεις αγώνες τύπου "έλα με ότι βρείς" και είμαι σίγουρος ότι το Χαγιάτι και το Limit up θα είναι εκεί για σένα.

5. Στον χειρότερο αγώνα της ιστορίας του 4χ4 και ίσως και παραπέρα, θα τρέξουν 1 Xraid, 1 Toyota Overdrive & 1 πρωτότυπο που έκανε 31η στο Dakar. Δεν τρέχεις, παίρνεις σπασμένη NOVA για να τα δείς και κρατάς τα ρέστα για 64 cappuccino @ Limit Up με άλλη τιμή το Σάββατο και άλλη την Κυριακή του αγώνα.

6. Η επιλογη μου να μην βάλω Ζ2 ξανά, μα ποτέ ξανά, θα με δικαιώσει με πικρό τρόπο σύντομα και μετά θα κάνουμε on line συλλαλητήρια στα fora για να συζητάμε τις πταίει και ποιό το μέλλον των αγώνων κλπ κλπ και πάμε για ένα πικρό ελληνικό στο Limit up?? Θα στεναχωρηθώ που δεν θα ξαναδώ Ροκάνη & Μπέρση γιατί πραγματικά είναι ΚΥΡΙΟΙ με όλη την κουλτούρα που θα έπρεπε να μας διέπει όλους και ελπίζω ότι οι πιο σοβαροι θα έρθουν σε αγώνα με αγωνιστικό αυτοκίνητο σύντομα.

Μπράβο στον Σταύρο και στον Φώτη που πάνε για καλύτερα αυτοκίνητα και πρέπει να δείξουν τι αξίζουν και αλλού όχι μόνο στην Πλατεία Κρυονερίου. Στην χώρα που τα πάντα είναι ελεύθερα στα βουνά θα έπρεπε ήδη να έχουμε οδηγό στο ΠΠ.

7. Ενεκα stress insomnia μπήκα στο off-road.gr πρίν απο μέρες και καταλαβα ότι το μονο που άλλαξε είναι τα nickname απο το 2004, κατα τα άλλα.......
Αρχισα να τρέφω πάλι τρυφερά συναισθήματα για τον Κατσιμαλή (καφέ??? Cool

8. Είμαι ο χειρότερος διοργανωτής αγώνων ever. Και μπορω και χειρότερα. Αλλά εγώ θα πεθάνω προσπαθώντας και κάποιοι απλά θα πεθάνουν




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 3 Απρ 2013 - 23:14

Καλησπερα,
Δημητρα η αναβαθμιση της Ζ1 ειναι μονοδρομος αν θελουμε να αναβαθμιστει ο θεσμος και να αποκτισει την αιγλη που θελουμε. Μια αιγλη που δεν ειναι για το θεαθηναι αλλα εχει ουσια για την εξελιξη και βιοσημοτητα του χωρου.

Ασε δε που πως να το.κανουμε, οταν υπαρχουν τετοια αυτοκινητα αποκτα και αλλη αξια ο αγωνας και για τους αλλους συμμετεχοντες ασχετος κατηγοριας. Τουλαχιστον αυτο ισχυει για εμενα.

Σαφως ομως το θεμελειο ειναι η Ζ2. Χωρις αυτην κανενας,αγωνας δεν θα ηταν βιωσιμος μεσοπροθεσμα.Συμφωνω οτι 5 αγωνεςδεν ειναι ουτε πολλοι ουτε λιγοι. Συμφωνω οτι οι πολυημεροι (2+) δεν τραβανε στην κατηγορια και συμφωνω οτι οι διαφορετικοι αγωνες ισως ειναι η σωστη προσεγγιση μιας και
ι Ελληνες της Ζ1 δεν λενε να ξεκουνησουν αλλα και ξενους σε μονοημερο δεν βλεπουμε.

Για εμενα το ιδεατο σεναριο για την Ζ1 ειναι να κανει σωστο τον αγωνα ο Μελετης αι να ερθουν 2-3 Ελληνες ακομη, να γινει των Καλαβρυτων με καμια δεκαπενταρια Ελληνες και 5-6 ξενους, να καταφερουν οι Σερρες να μαζεψουν 5-6 Ελληνες και αλλους τοσους ξενους, να κανουμε ενα TR να παιξουν οσοι Ελληνες δεν μπορουν να ακολουθησουν ολους τους πολυημερους και τον 24ωρο για κλεισιμο. tongue flower
Αν γινουν αυτα εκτος οτι θα ειμαι κατευχαριστημενος πισγευω οτι του χρονου θα παμε σε αλλο επιπεδο.


Για την Ζ2 σαφως και τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Ξεκιναμε με το οτι το 90% (αποψη μου) δεν βλεπουν το πραγμα τοσο.... παθιασμενα, ωστε να κανουν τις θυσιες που απαιτει ενας πολυημερος. Τοσο σε χρημα οσο και σε χρονο. Δευτερον τους τρομαζει η ιδεα και τους φαινεται βουνο. Μη ξεχναμε βεβαια και την οικονομικη κατασταση της χωρας αλλα θεωρω οτι συνολικα ειναι δευτερευον.
Οποτε οι μικροι κοντινοι αγωνες ειναι ο τομεας τους.

Γιαννη μην κρινεις απο τον 24ωρος για να βγαλεις το συμπερασμα οτι
ι μεγαλοι αγωνες πουλανε!
Πιστευεις οτι αν γινονταν αλλοι τρεις 24ωροι θα ειχαν τετοια.απηχιση? Προσωπικα δεν το πιστευω!

Πραγματι αυτο που κανει τωρα ο Doc θα μπορουσε να ηταν το σχολειο για τους αγωνες ... αν συνεργαζοσασταν Sleep αλλα αυτο απαιτει μια υπερβαση που δεν βλεπω να υπαρχει η ωριμοτητα να γινει...

Μελετη ειμαι σιγουρος οτι προσπαθεις και θελεις το καλυτερο για τον αγωνα σου αλλα ειμαστε αυστηροι πλεον απεναντι σου γιατι πλεον εχουμε περασει στην απαιτηση του αποτελεσματος.

Α και δεν μπορουμε να λεμε συνεχεια μπραβο για τα αυτονοητα. Εχεις πολλες συμμετοχες, εχεις traking που δουλευει, εχεις σωστο roadbook, εχεις σωστα αποτελεσματα, τηρεις τα απαραιτητα μετρα ασφαλειας, για αυτα μπραβο δεν εχει.
Καντηλια αμα δεν τα εχεις θα εχει


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 0:08

.
Σταύρο

σε λίγα θα διαφωνήσω μαζί σου.

Αν ένα Mitsujeepuki κέρδιζε όλους τους αγώνες στην Ελλάδα, αν ήθελα να κερδίσω, θα αγόραζα ένα ίδιο. Αν λοιπόν θέλω να κάνω έναν πετυχημένο αγώνα, παίρνω τον καλύτερο και τον προσαρμόζω στα δικά μου δεδομένα, με μικρές αλλαγές και πετυχαίνω. Και μην ξεχνάς: ο 24ωρος δεν έγινε μόνος του αυτό που είναι!!! Υπάρχει πολλή τρέλα, πολύ πάθος, πολύς χρόνος πίσω απο την επιτυχία του.

Για τη σοβαρότητα θα συμφωνήσω. Δε μπορεί να μπαίνει στο πρωτάθλημα για τρίτη συνεχόμενη φορά ένας αγώνας που δεν έχει μετρήσει τις δύο προηγούμενες χρονιές. Αν αυτό θεωρείς σχολείο διαδραστικής διαδρομικής, θα συμφωνήσω. Όπως και στο ιδιαίτερο μάθημα τοποθέτησης κεφαλαίων από επιχορηγήσεις...

Α, ναι, και στο μάθημα προβολής. Σε όλες τις Σέρρες δεν υπήρχε μία αφίσα του αγώνα το 2012. Ή μάλλον υπήρχε μία σε ένα μαγαζί με μοτοσικλέτες δίπλα στο ξενοδοχείο.

Πραγματικά είναι σα να πάω στον Pelichet αύριο και να του κάνω μαθήματα πως να οδηγεί, από τη στιγμή που έχει μία νίκη στο Pharaons και δεκάδες συμμετοχές με κορυφαία αυτοκίνητα σε Cross Country Rally Raids! Που είναι αλήθεια σχολείο ο Δημήτρης; Στην προβολή, στο στήσιμο, στις διαδρομές, στην απήχηση, στον αριθμό των συμμετοχών, στα αποτελέσματα, στο κόστος των αγώνων, στις παροχές προς τους αγωνιζόμενους; Ή στο να λέει ότι "έχει τον καλύτερο αγώνα στην Ελλάδα με διαφορά" επανειλημμένα; Σε τί;

Έχει ελάχιστες συμμετοχές, αγώνες που επιβιώνουν με το ζόρι, καταδικάζει κάθε χρόνο τη Ζ1, επιμένει σε ένα αποτυχημένο πρότυπο. Αν είσαστε ευχαριστημένοι από αυτά, συγγνώμη αλλά έχω άλλα standards. Θα περίμενα περισσότερα και όχι μία απλή προσπάθεια να σώζει το ψωμάκι του...

ΥΓ. Μακάρι τα καντήλια να ίσχυαν για όλους...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 0:35

Αρχικα να πω οτι δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτα που λες για επιχορηγησεις. Κατηγορεις ευθεως τον Δημητρη γιατι... για καταχρηση?χ

Σαφως ο24ωρος δεν εγινε αυτο που ειναι μονος του. Σου αναγνωριζεται και γιαυτο σε στηριζει κοσμος προσωπικα εσενα παρολο...τον χαρακτηρα σου Wink

Το παραδειγμα σου για τα οχηματα θα μπορουσε να διατυπωθει και αλλιως, αν υπηρχε το απολυτο οχημα ολοι αυτο θα επερναν, αλλλα προφανως δεν υπαρχει...

Οσο αφορα το σχολειο νομιζω οτι αποδεικνυεις οτι οταν εχεις κατι στο μυαλο σου, "το συμπαν συνομωτει ".
Εγω απλα συμφωνησα με τον Φωκιωνα οτι τα φιλικα TR ειναι καλο σχολειο για τους αγωνιζομενους!!
Οχι για τους οργανωτες.
Θελω να πιστευω οτι παρολο το επιπεδο επικοινωνιας σας ξερετε που ειναι ο καθενας σας πιο δυνατος. Το κριμα ειναι οτι ολοι προσπαθειτε να ανακαλυψετε τον τροχο απο την αρχη, οταν οανταγωνιστης σας εχει αρχισει να φτιαχνει αυτοκινητα silent

ΥΓ Νομιζω οτι ισχυουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 1:00

.
Σταύρο

δε με γνωρίζεις καλά οπότε δεν ξέρεις και το χαρακτήρα μου, όπως δεν ξέρεις και το τί έχει ανεχτεί αυτός τόσα χρόνια. Κρίνεις επιφανειακά και αυτό με κάνει να χάνω λίγο την ιδέα που είχα για σένα. Κακός χαρακτήρας επειδή τα λέω στα ίσια; Άσε καλύτερα λοιπόν, γιατί όπως λες και εσύ, δεν ξέρεις...

Το 2012 δόθηκε επιχορήγηση 200.000 ευρώ για τον αγώνα στις Σέρρες - υπάρχουν αποδεικτικά - από πρόγραμμα της ΕΕ. Αν τα είχα πάρει εγώ και δεν είχε πάει δραχμή στους αγωνιζόμενους, θα ήταν ο Δημήτρης κακός χαρακτήρας;

Ναι δεν υπάρχει το απόλυτο, άλλα ένα αυτοκίνητο που πιάνει τα 50 είναι καλύτερο απο ένα που πιάνει τα 20 στην καλύτερη. Έτσι δεν είναι;... Έτσι και ένας αγώνας που μαζεύει 50 συμμετοχές - μην πάω πιό παλιά - είναι καλύτερος από κάποιους που μαζεύουν 20 στην καλύτερη!!!

Παράθεση :
Πραγματι αυτο που κανει τωρα ο Doc θα μπορουσε να ηταν το σχολειο για τους αγωνες ... αν συνεργαζοσασταν
Προσπάθησε άλλη φορά να είσαι πιό ξεκάθαρος... Και σε παρακαλώ, δε σε πρόσβαλα, ΑΠΑΙΤΩ να μην με προσβάλεις...

Όταν ο ανταγωνιστής καταφέρνει "διαδρομώντας" να αλλάξει ημερομηνία στον αγώνα σου και να σε στείλει με τη βοήθεια των φίλων του πειθαρχικό χωρίς να σου ανακοινωθεί το κατηγορητήριο, προσπαθείς να ανακαλύψεις τον τροχό ή να προστατευτείς;

Όταν ο ανταγωνιστής σου μιλάει επανειλημμένα για "τον καλύτερο αγώνα στην Ελλάδα με διαφορά από τους υπόλοιπους", εσύ έχεις τον κακό χαρακτήρα ή αυτός που δεν ντρέπεται; Περίεργα κριτήρια έχετε οι πρωτευουσιάνοι πράγματι. Στην επαρχεία τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, πιο ντόμπρα.

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 1:26

Καλημερακ απο εμενα. καταρχαςεχει δικιο ο Σταυρος στα 9/10.
Μακαρι να τα βρισκατε με καποιο τροπο.
Ο Δημητρης φτιαχνει αγωνες για μηχανες κ ο Γιαννης για αυτοκινητα.
Το θεμα της επιχορηγησης ειναι μεγαλο κ καλο, μακαρι να υπηρχε κ αλλου.
Ειναι αληθεια οτι 3 24ωροι δενχωρουν ειδικα τετοια εποχη αλλα δυο ισως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 12:30

Γιαννη δεν σε χαρακτήρισα κακό ή καλό, αλλά απλά ολοι ξέρουν οτι μπορει στα ξεπάσματά σου άσχετα αν εχεις δίκιο ή όχι, να μην μπορεί να επικοινωνεί άνθρωπός μαζί σου. Αυτό για εμένα και πολοοοούς άλλους στο χώρο είναι μειονέκτημα.
Ένα μειονέκτημα που πιθανός πάει μαζί με το πάθος σου για τους αγώνες και για αυτό το ανεχόμαστε.
Δεν θα προχωρήσω περισσότερο σε αυτό γιατί πλέον τα πράγματα είναι και αρκετά υποκειμενικά και δεν θα ήθελα να επεκταθώ. Πραγματι δεν σε γνωρίζω καλά αλλά απλά δηλώνω την εντύπωση που έχω απο αυτά τα χρόνια και απο το πρίσμα που έχω συναναστραφεί μαζί σου.

Δεν νομιζω οτι τα ακούς αυτά απο εμένα πρώτη φορά...

Δεν είχα την πρόθεση να προσβάλω κάνέναν συγνώμη αν το εξέλαβες έτσι απλά εξέφρασα μιά κρίση, αν το να λές κάτι που δεν αρέσει είναι προσβλητικό τότε...
Αλλά θα το διατυπώσω και αλλιώς μιας και εχθές αργαμιση ίσως να μην εκανα την καλύτερη διατύπωση.
Εχω διαπιστώσει οτι (οχι μόνο εσύ) πιάνεστε απο κάτι και αντί να το δείτε αντικειμενικά και αν δεν είστε σίγουροι να ζητήσετε διευκρινήσεις, κάνετε το δικό σας σενάριο για να πείτε αυτα που θέλετε να πείτε (πιθανός το κάνω και εγώ αλλά δεν το καταλαβαίνω).
Πότε δόθηκε και σε ποιον η επιχορήγηση μέσω ποιού προγράμματος για που είδους δαπάνες.
Αυτό που μου είχαν πεί εμένα ήταν οτι θα ερχόντουσαν 200.000 € απο την ΕΕ για την Λέσχη των Σερρών και προφανώς κάποιο κομματάκι θα έπεφτε και σε αυτόν τον αγώνα. Όχι οτι προοριζόταν βασικά γιαυτόν τον αγώνα όπως εννοείς. Τί ισχύει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 13:04

.
Δόθηκαν 289.000 ευρώ από την ΕΕ για τρεις εκδηλώσεις στα πλαίσια της Ελληνοσκοπιανής φιλιάς: για τον εκτός δρόμου αγώνα στις Σέρρες, έναν εκτός δρόμου αγώνα μοτοσικλέτας στα Σκόπια και μία εκτός δρόμου εκδρομή. Από αυτά τα 210.000 ευρώ πήγαιναν στον αγώνα των Σερρών και την εκδρομή, που έκαναν οι δικοί μας.

Κάποιες πληροφορίες για το πρόγραμμα.

Και εδώ η σύνδεση του αγώνα με το Cross Border Wheels

Kαι για να τα πούμε ξεκάθαρα η ΕΕ έδωσε 289.000 ευρώ στο Cross Border Wheels για
  • Πακέτο Εργασίας 1: Διαχείριση και συντονισμός
  • Πακέτο Εργασίας 2: Πληροφόρηση και δημοσιότητα
  • Πακέτο Εργασίας 3: Διοργάνωση διεθνούς αγώνα Rally Raid στο Νομό Σερρών
  • Πακέτο Εργασίας 4: Διοργάνωση διεθνούς αγώνα Moto – cross στη FYROM
  • Πακέτο Εργασίας 5: Τουριστικό οδοιπορικό στη διασυνοριακή ζώνη

Από τα οποία 210.000€ πήγαν στο αυτοκινητοδρόμιο Σερρών (Rally Raid η πίστα Σερρών; ) για τα 1,2,3,5. Το αυτοκινητοδρόμιο Σερρών δεν είναι λέσχη, είναι εταιρία. Τα 2,3,5 τα διοργάνωσε η Off Road Team. Άρα είτε πήρε τα χρήματα και αυτά δεν έφτασαν ποτέ στους αγωνιζόμενους, είτε συγκάλυψε τη χρησιμοποίησή τους σε άλλους σκοπούς. Δεκτές και άλλες πιθανές απαντήσεις.

Είδες να φανούν κάπου αυτά; Εγώ όχι...

Τώρα για τα υπόλοιπα θα ρωτήσω αν έχεις δει να ζητούν οι αρμόδιοι να μη γίνει κάποιος αγώνας, όπως τον 24ωρο το 2010 ή να παραπέμπουν κάποιον οργανωτή στο πειθαρχικό επειδή ζήτησε τη βοήθεια των αγωνιζόμενων; Ε, ναι, αυτά με βγάζουν εκτός εαυτού... Και θα έβγαζαν κάθε οργανωτή αν του τα έκαναν.

Παράθεση :
..γιαυτο σε στηριζει κοσμος προσωπικα εσενα παρολο...τον χαρακτηρα σου!
..οτι οταν εχεις κατι στο μυαλο σου, "το συμπαν συνομωτει ".
E, αυτά είναι προσβλητικά και δε νομίζω ότι έχουμε την τόση οικειότητα να τα λέμε για πλάκα...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrosd




Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 15:04

Σορρυ αλλά απο αυτά δεν συμπεραίνω οτι δόθηκαν στον Doc λεφτά απευθείας αλλά στο αυτοκινητοδρόμιο Σερρών γαι να τα διαχειριστεί αυτό!
Θα ρωτήσω τί και πώς.

Πράγματι τον αγώνα σου ειδικά το 2010 τον είχαν στην πίεση. Δεν θυμάμαι βέβαια να υπήρχε επίσημη εντολή να μην γίνει. Υπήρχαν σκέψεις και ανησυχίες που αν θυμάσαι τότε σε στηρίξαμε ωστε να εκτιμηθεί το βάρος του αγώνα και να γίνουν οι "υπερβάσεις" που χρειάζονταν απο την μεριά της αρχής . Το ιδιαίτερο του αγώνα σου έχει τα συν (τον γουστάρουμε) αλλά και τα πλην (πολυπλοκότητα πλάνων ασφαλείας κτλ)

Αλήθεια τελικά το κατηγορητήριο για το πειθαρχικό τί ήταν? Η ανάρμοστη συμπεριφορά? Η εμπλοκή αγωνιζομένων ή η συμπεριφορά σου προς τα μέλη?

Παράθεση :
E, αυτά είναι προσβλητικά και δε νομίζω ότι έχουμε την τόση οικειότητα να τα λέμε για πλάκα...
Δικό μου λάθος πράγματι έδειξα περισσότερη οικειότητα απο την επιτρεπόμενη για το πρώτο σχόλιο και δεν διατύπωσα σωστά το δεύτερο (οπως ελπίζω να έκανα πιο πάνω).

Τα λέμε και απο κοντά Wink

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 15:41

.
Τα λεφτά δόθηκαν για τον αγώνα και εξαφανίστηκαν. Ας μας πουν οι εμπλεκόμενοι ΤΙ ΕΓΙΝΑΝ. Εμένα με ενοχλεί το ότι δεν διατέθηκαν για τον αγώνα και κρεμάστηκε ένα ακόμη πρωτάθλημα. Να μην αναφέρω ότι ο μόνος λόγος που ο αγώνας γίνεται στην περιοχή είναι ακριβώς αυτή η επιχορήγηση.

Το 2010 η αρχική απόφαση, της ΕΘΕΑ με πρόεδρο τον σημερινό της πρόεδρο, ήταν να ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ. Έχω την απόφαση, την ένστασή μου και την απάντηση στην ένσταση. Μέλη της Επιτροπής 4Χ4 που πρότειναν να ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ήταν ο Γιώργος Παυλόπουλος, ο Δημήτρης Σταθάκος και ο Παναγιώτης Μήλας. Η απόφαση της επιτροπής πέρασε με 2-1, με το Μήλα να ψηφίζει όχι.
Ευτυχώς το Σεπτέμβρη η ΕΘΕΑ άλλαξε και ο καινούριος πρόεδρος άλλαξε την απόφαση και τελικά έγινε ο αγώνας.

Η παραπομπή έγινε για τη συμπεριφορά μου προς την επιτροπή, που τους είπα απαράδεκτους, αλλά εγώ το έμαθα εμπρός στο πειθαρχικό και όχι πριν για να έχω προετοιμάσει την υπεράσπισή μου. Νομικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! Παρόλα αυτά καταδικάστηκα...

Όσον αφορά το αν με πρόσβαλες, βλέπεις λοιπόν ότι εύκολα μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον για τη συμπεριφορά του, αν διυλίσεις με ψιλό φίλτρο τα όσα λέει...

._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» NEO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2013
» Πρόγραμμα Αγώνων 2012
» Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2014
» Πλαίσιο Αγώνων 4Χ4 & Συμπληρωματικοί Κανονισμοί ΟΜΑΕ 2013
» Πρόγραμμα 4Χ4 2013

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Γενικά για Αγώνες 4Χ4-
Μετάβαση σε: