Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013

Πήγαινε κάτω 
+10
dinie
toro
stavrosd
JOHNVOR
isidoros dedes
Paniain
mitsos
Τετρακίνηση Mag
fokion
Γιάννης Αθανασίου
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Γιάννης Αθανασίου

Γιάννης Αθανασίου


Αριθμός μηνυμάτων : 1609
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 23:30

.
Δυστυχώς τα νέα δεν είναι και τόσο καλά. Τέλος οι ημερήσιες άδειες, οπότε να περιμένουμε μεγάλο μείον στις συμμετοχές στη Ζ2 αλλά και σε Trial, Wiild Terrain και όσους αγώνες λειτουργούσαν χωρίς license και βασίζονταν στις ημερήσιες...

Παράθεση :
2. Για τις παιδιές ( Drag Day, Track Day, Drift, GP, Δεξιοτεχνία, Regularity ) ο αθλητής υποχρεούται να προσκομίσει τη γνωμάτευση μόνο από παθολόγο στο έντυπο αίτησής του.

Παράθεση :
2. Για παιδιές εκδίδονται μόνο ετήσια Δελτία, 60 ευρώ

ΥΓ. Και 60 ευρώ ακόμη και για έναν αγώνα, 120 ευρώ δηλαδή αντί για 60 ευρώ για 48 πληρώματα που έκαναν μόλις έναν αγώνα μέσα στη χρονιά. Κρίμα...

._


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γιάννης Αθανασίου στις Παρ 5 Απρ 2013 - 0:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 4 Απρ 2013 - 23:48

Και ποιος ξερει τι αλλο μεχρι να διαβασουμε τις λεπτομερειες που αφορουν τα μηχανοκινητα σπορ...........

ΕΛΠΙΖΩ οτι "για φετος" τουλαχιστον θα επικρατησει μια ερμαφροδιτη κατασταση............
καποιες νεες συνηθειες αλλα και καποιες παλιες........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 6 Απρ 2013 - 13:43

Επιτροπη ακουει???? Over..................

Τι κανουν καποιοι αλλοι......


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Νέες διαδικασίες έκδοσης αγωνιστικής αδείας

Μετά την αναγνώριση της Ομοσπονδίας από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, η ΟΜΑΕ μας ενημερώνει σχετικά με τη νέα σειρά διαδικασιών που πρέπει να ακολουθήσουν οι Αθλητές/Αγωνιζόμενοι:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Περιληπτικά, για το GTCC ισχύουν τα κάτωθι:

1. Ο κάθε αγωνιζόμενος πρέπει να είναι εγεγγραμένος σε Σωματείο/Λέσχη Μηχανοκίνητου Αθλητισμού, αναγνωρισμένο από την ΟΜΑΕ. Για τους αγωνιζομένους που δεν είναι μέλη κάποιου σωματείου, το GTCC έχει έρθει σε συνεννόηση με την Startline ώστε να εγγραφούν σε αυτήν μέλη όσοι το επιθυμούν.

2. Ο κάθε αγωνιζόμενος πρέπει να καταθέσει το παράβολο για το ετήσιο Δελτίο Αθλητού Παιδιών (αγωνιστική άδεια / licence παιδιών) στον λογαριασμό της ΟΜΑΕ (Τράπεζα Πειραιώς, αρ.λογ. 5055 051609 112 - ΟΜΑΕ), το οποίο ανέρχεται στο ποσό των 60 ευρώ.

3. Με την απόδειξη κατάθεσης και δυο φωτογραφίες τύπου διαβατηρίου (μία για την αίτηση και μία για το Δελτίο Αθλητού) ο κάθε αγωνιζόμενος πηγαίνει στο Σωματείο του οποίου είναι εγγεγραμμένο μέλος και καταθέτει την αίτηση (δύο σελίδες μαζί με τις ιατρικές εξετάσεις), προκειμένου να εκδοθεί από την ΟΜΑΕ το Δελτίο Αθλητού και να πάρει αριθμό μητρώου Α/Μ. Για τη διευκόλυνση της διαδικασίας, οι εκπρόσωποι των Club που συμμετέχουν στο GTCC μπορούν να συγκεντρώσουν τις αιτήσεις των αγωνιζομένων τους, και σε συνεννόηση με την ΣΕ του GTCC να τις καταθέσουν στο Αθλητικό Σωματείο.

4. Για το Δελτίο Αθλητού Παιδιών απαιτείται μόνο ιατρική γνωμάτευση από Παθολόγο. ΟΙ αθλητές του GTCC μπορούν να έρθουν σε επαφή με την ΣΕ, η οποία έχει εξασφαλίσει προνομιακή τιμή για την ιατρική εξέταση.


-----------------------------------------------------------------

Εμεις??? Ε καλη μου Επιτροπη 4Χ4????
αφου ΟΥΤΕ ΚΑΝ στο νεο προγραμμα δε μας εβαλαν μεσα... παλι.....

Δημητρη Νικο Παναγιωτη Κυριε Παπαθανου ( επειδη δεν γνωριζόμαστε )
ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Βγητε ενημερωστε και εξηγηστε - Αυτο εχει αναγκη αυτη τη στιγμη ο χωρος...


Η ΟΜΑΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΜΗΝ ΤΗΝ "ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ" ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΙΝΗΘΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ.....

Οι GTCC πως κινηθηκαν για "τους δικους τους".....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 8 Απρ 2013 - 18:28

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Απρ 2013
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για τα ΔΕΛΤΙΑ ΑΘΛΗΤΟΥ




ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


Σας ενημερώνουμε ότι όλες οι Λέσχες / Σωματεία μέλη της Ομοσπονδίας έχουν το δικαίωμα να εγγράφουν στο μητρώο τους αθλητές και στη συνέχεια να παραλαμβάνουν και σφραγίζουν τις φόρμες-έντυπα των αιτήσεων των Δελτίων Αθλητού που τους καταθέτουν οι αγωνιζόμενοι.

Από τη Γραμματεία




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dagio




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι 9 Απρ 2013 - 14:40

Γεια σας και από εμένα
Αφού κατάφερα και διάβασα και τις 14 σελίδες (μέχρι τώρα ) που σε πολλές περιπτώσεις ήταν αρκετά ενδιαφέρουσες και με προβλημάτισαν ιδιαίτερα, αισθάνθηκα την ανάγκη να πω και εγώ κάποιες σκέψεις μου
1. Για να έχουν ενδιαφέρων οι αγώνες θα πρέπει να συμμετέχουν όλοι (Ζ1- Ζ2-Ζ3 και ότι άλλες κατηγορίες θέλετε)
2. Με δύο ή τρείς αγώνες τον χρόνο δεν πιστεύω ότι θα κρατηθώ ζεστός να συμμετέχω σε ένα τέτοιο Κύπελλο ή Πρωτάθλημα ή όπως αλλιώς θέλετε να το πούμε(άσε που η γυναίκα μου θα κακομάθει και θα μου λέει που πας τώρα Evil or Very Mad )
3. Μπορεί να κάνω τον 24ωρο (γιατί έχει και νυχτερινή οδήγηση ,λέω εγώ Wink ), αλλά αυτό αρκεί;
4. (Στην μικροοικονομία τα βιβλία λένε ότι αν σε μία επιχείρηση ένα από τα αγαθά που πουλάει είναι ζημιογόνο και το καταργήσεις, δεν σημαίνει ότι η επιχείρηση θα πάει καλύτερα, μπορεί να πάει και πολύ χειρότερα, γιατί πριν το καταργήσεις θα πρέπει να ξέρεις, ακριβώς, που αυτή η κίνηση σου θα έχει επιπτώσεις και ποιες και τι βαθμού). Με επαγγελματική διαστροφή Embarassed η τοποθέτηση μου γιατί διαφωνώ (βάσει των στατιστικών στοιχείων που παραθέτει)με την πρόταση του Γιάννη για την αναγκαιότητα διεξαγωγής λιγότερων αγώνων έτσι ώστε να αναβαθμιστεί και ενδυναμωθεί ο θεσμός του 4χ4. Μάλλον θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο και ανάλυση.
5. (Στην μικροοικονομία τα βιβλία λένε ότι αν μία επιχείρηση είναι ζημιογόνος και βάσει των δεδομένων δεν προβλέπεται γρήγορη ανάκαμψη αυτής, την κλείνεις). Με επαγγελματική διαστροφή Embarassed η τοποθέτηση μου γιατί διαφωνώ στην ένταξη του αγώνα των Σερρών, όπως διοργανώνεται έως και σήμερα, στο πρόγραμμα πρωταθλήματος- κυπέλλου ή ότι άλλου, που ζητά την συμμετοχή αγωνιζόμενων-διαγωνιζόμενων που προέρχονται, κύρια έως και αποκλειστικά, από την Νότια Ελλάδα.
6. Συνεργασία πολυεπίπεδη, έστω και χαλαρή των διοργανωτών των αγώνων 4χ4. Κανείς Κύριοι διοργανωτές δεν είναι τέλειος, πάρτε τα καλά των άλλων για να γίνει το τελικό αποτέλεσμα ελκυστικότερο.

Καλές οι σκέψεις αλλά να κάνω και μια πρόταση.
Συναντήσεις, όχι Σαββατοκύριακα, με την παρουσία όλων των διοργανωτών, όσων αγωνιζόμενων-διαγωνιζόμενων και βάλε, για την προσπάθεια κατάληξης σε μια κοινή πρόταση.

Βαγγέλης Μπερσής

Υστ.
1. Θέλω και την Εύβοια (ακούς ΜελέτηWink.
2. Διάβασα ότι απαιτείται υποχρεωτικά ετήσια άδεια για τους συμμετέχοντες στην Ζ2. Με πιο σκεπτικό κύριοι αυτή η απόφαση, που μπορεί να στερήσει την συμμετοχή έστω και ενός από έναν μόνο αγώνα που θέλει να συμμετέχει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 13:42

Βαγγελη ξεκιναω αναποδα απο το δικό σου ΥΓ2...
Καταλαβαινω το προβλημακαι μαλιστα το εχω εκφράσει και αρμοδίως. Βέβαια δεν είναι μόνο προβλημα του 4Χ4 αλλα και των drift και των ντραγκστερ κ.λ.π. Σιγουρα δεν ειναι των ραλλυ γιατι εκει με την ιδια αδεια και το ιδιο αυτοκινητο αν χωμα τρεχεις ραλλυ και σπριντ, αν ασφαλτινο τρεχεις ασφαλτινα ραλλυ πιστα αναβασεις

Ομως, οπως ολοι ξερουμε πως "δουλεύουν" οι ασφαλιστικές, για να μειωθεί το ασφάλιστρο έπρεπε να μειωθεί κι ο "κίνδυνος". Και ενας τετοιος ειναι και η υγεια του πληρώματος.
Καλως κατ' εμε γιατι ούτε πιτσιρικάδες είμαστε ούτε τον πιο υγειηνο βιο διαγουμε!! Laughing
Σαφως εχουν ακουστει και αλλοι urban legent λογοι οι οποιοι και δεν εχουν αποδειχτει ποτε και εχουν και ισχυρό λογικό αντιλογο...


Σιγουρα αυτο το μετρο ισως ειναι ανασταλτικό/αποτρεπτικό, αλλα μονο για αυτους που κανουν ενα και μονο ( και συνηθως αυτος ειναι ο 24ωρος.... Neutral Neutral ) αγωνα το χρονο, οπου αντι για 20 θα πρεπει να δωσουν 60, και οχι μονο αυτο αλλα θα πρεπει και να "ασχοληθουν" οι ιδιοι δηλ να γραφτουν σε λεσχη Η ΟΠΟΙΑ θα μαζεψει τα χαρτια τους να τα υποβαλλει για εκδοση Αθλητικου δελτίου...
Δηλ μια δουλεια που ΔΕΝ μπορει να γινει πλεον την "παραμονη" του αγωνα
Οποιος ομως θα εκανε τουλαχιστον 3 ειναι αν μη τι αλλο "στα ιδια" απο χρηματα, μειον βεβαια το τρεξιμο....

Ισως ισως δουλεψει και αντιστροφα οτι επειδη θα το εχεις που θα το εχεις παρεις το αυτοκινητο σου και κανεις ακομα κανενα αγωνακι...
Δε ξερω...

Οπως ειπα και παλιοτερα, τετοιου μεγεθους αλλαγες ή δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη, αλλα υπαρχει μια μεταβατική περιοδος ή θα πρεπει να ειναι αναμενομενοι καποιοι "τριγμοι".

ΥΓ 1...... χωρις σχολιο....

6. Ηδη η καθημερινότητα δειχνει οτι αυτο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να συμβει ακομα κι αν γυρισει ο κοσμος τουμπα. Δυστυχως... Δυστυχώς οι μεταξυ τους εχθρες εχουν εδρεωθει τοσο πολυ και πλεον γινονται διαμαχες ακομα και χωρις πραγματικό λογο. Εδω να συνενοηθουν δε μπορουν , να συνεργαστουν????
Ειχε προταθει παλιωτερα να μπουν ολοι σε ενα ηχομονομενο και θωρακισμενο δωματιο και... "οποιος ζησει" Very Happy
το ΚΑΛΥΤΕΡΟ σεναριο αυτη τη στιγμη πλεον ειναι - απλά - να μην ασχολειται ο ενας με το τι κανει ο αλλος στο βαθμό που δεν τον ενοχλει, και να μην χαλαει το θεσμό στον οποιον υπαγονται και οι αλλοι, και αυτο πρεπει να το εποπτευει η Επιτροπη, αν ειναι αν μη τι αλλο να μην υπαρχουν αντεγγλισεις του τυπου " ο αγωνας σου χαλαει το πρωταθλημα/επαθλο που ειναι κι ο δικος μου επειδει ΧΨΖ λογους"


5. το ειχα πει εξαρχης, οτι ειναι ανουσιο να στηνεται το ολο σκηνικό ( βλεπε προκυριξη ) με δεδομενο οτι οι Σερρες θα πεταχτουν και παλι εξω. Γιατι το προβλημα των Σερρων ειναι καθαρα και μονο ο τοπος που γινεται και το που ειναι η "αγορά". Σφαλμα της Επιτροπής. Μ Α Κ Α Ρ Ι φετος να διαψευστω και να εχει και συμετοχές και να πανε ολα καλα..

4.
Δεν ειμαι τοσο ψαγμενος αλλα υποθετω οτι οντας λιγοτεροι οι αγωνες περισσότεροι μπορουν να ακολουθησουν ενα ας το πω "πληρες προγραμμα"
Αν παραδειγμα εγω κανω 3 αγωνες το χρονο γιατι τοσους μπορω ειτε για οικονομικους ειτε για επαγγελματικους λογους αν ο θεσμός ειναι πες 8 ( τυχαιο νουμερο ) ειναι τιποτα και δεν κυνηγαω και τιποτα, ενω αν ειναι πες 5 τοτε ισως σκεφτω σοβαρα να δω πως θα κανω ακομα εναν...

3. Οπως προειπα - ναι για πολλους αρκει.

2. ---> δες 4

1. Συμφωνω 100%....

Κι ενα δικο μου
ειναι αν μη τι αλλο περιεργο απο τη μια να λεω οτι θελω ξενες συμετοχες γιατι προαγουν τον αναταγωνισμό κ.λ.π. κ.λ.π. και απο την αλλη με διαφορά τρικ να φροντιζω να ΜΗΝ μετραει πουθενα η επιδοση τους....

Στη προηγουμενη προκυρηξη ειχαμε το "τουλαχιστον 3 εκκινησεις" για να βαθμολογηθουν στο πρωταθλημα
Στην τωρινή το καναμε " να εχουν Ελληνικη λισανς".....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 15:26

Μου αρέσει Βαγγέλη το πως τα γράφεις κ συμπληρωματικά κάποια που λέει ο φωκίων και εγώ διάβασα όλα τα σχόλια τα πριν και μου άρεσε όλη αυτή η ανταλλαγή απόψεων κιασ παρεξηγήθηκε κάπου.
Να υπενθιμίσω ότι, ΕΓΩ ΤΑ έγραψα πέρυσι στο site του doc και μόνο που δεν μου βγάλανε πάλι φωτογραφία με το αυτοκίνητο κλπ. από τα ωραία πράγματα που έγραψαν διάφοροι friar κάποιοι κολλητοί κ κάτι μηχανόβιοι.
Τουλάχιστον εδώ υπήρξε η άποψη του Δημητριάδη τεκμηριωμένη, της Δήμητρας κλπ κλπ.
Σταύρο Δήμητρα κ Γιάννη συμφωνώ με πολλά από αυτά που γράφτηκαν, Απλά τα προέχουμε πει βρείτε τα ίσως κάτιπάει προς το πολύ καλύτερο.
Δήμητρα δεν συμφωνώ με αυτό το διαγράψτε με ή αυτοδιαγράφομαι κατανταέι κουραστικό, όχι μόνο για σένα αλλά για πολλούς.
Να δούμε τι θα γίνει φέτος με τουςαγώνες κ τις κλάσεις
Εγώ εάν μπορέσω θα κάνω τον 24ωρο έτσι για να ξενυχτήσω λιγάκι.
Γιώργο δεν πα να φωνάζεις εγώ με το ένα χέρι θα οδηγώ αφού δίδαξα τον kankoonen θα διδάξω και εσένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 16:22

off topik on

kankoo έγραψε:

Εγώ εάν μπορέσω θα κάνω τον 24ωρο έτσι για να ξενυχτήσω λιγάκι.

αυτο ΑΠΛΩΣ δεν παιζει... θα σε φερω σηκωτο στην εκκινηση!!!!!!!!!!!!

Ακου "εαν"................ απαραδεκτος!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 20:03

Φωκιων υπαρχει ενα ασμα που λεει.
Ειναι πικρο το ποτο της ανεργιας.....................ποιος................ να πιει.
Σε λιγο θαλεμε δεν εχω αυτοκινητο καρντια μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 20:13

Ναρωτησω γιατι πρεπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να γραφτο μελος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 20:27

Σε λεσχη ?? ναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 20:50

Γιατιιιι?
ΟπΩς ΕΛΕΓΕ Ο ΘΕΟΧΡΗΣΤΟΥ......... ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 22:02

Γιατιιιιιιιιιιιιιιι να το σκεφτεις?????????

πας καπου/οπου εισαι ευπροσδεκτός χωρις ορους και προϋποθεσεις........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Απρ 2013 - 23:04

Ναι αλλά δεν σε ρωτάνε εάν θέλεις να μπεις σε αυτή την διαδικασία.
ΘΕΛΩ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 11 Απρ 2013 - 7:01

οχι.
κανεις δεν "σε" ρωτησε...
το αν "θελεις" ειναι ενα θεμα, το "δε γινεται αλλιως" ειναι σιγουρο γιατι ετσι ειναι στημενη η διαδικασία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dagio




Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 11 Απρ 2013 - 13:19

Φωκίωνα
Το μέτρο της ετήσιας πληρωμής (60 €) αντί της κάθε αγώνα πληρωμής (20 €) πιστεύω ότι θα κάνει κακό και μάλιστα το μεγαλύτερο κακό θα το κάνει στον 24ωρο, ένα αγώνα που πολλοί τον περιμένουμε . Θα το δείξει το μέλλον και θέλω να βγω ψεύτης.
6. Υπάρχουν και οι αγωνιζόμενοι – διαγωνιζόμενοι που μπορούν και θα πρέπει να πιέσουν προς αυτή την κατεύθυνση, και θέλω όλους τους διοργανωτές, να πιέσουμε για να έρθουν .
5. Το εύχομαι και εγώ, και συμπληρώνω ότι για μένα από την πρώτη στιγμή που ασχολήθηκα με τους αγώνες 4χ4 ο αγώνας των Σερρών μου έχει κολλήσει να τον κάνω. Δεν το έχω καταφέρει μέχρι σήμερα, αλλά όσο ζω ελπίζω (η τσέπη μου και εγώ). Τα βουνά εκεί πάνω είναι υπέροχα, οι διαδρομές καταπληκτικές, σκέτο όνειρο. Το λέω αυτό γιατί σχεδόν κάθε χρόνο επισκέπτομαι αυτά τα βουνά τα τελευταία 12 χρόνια, για 5-6 ημέρες κάθε φορά και μάλιστα με μοτοσυκλέτα.
4. Συμφωνώ μαζί σου στον αριθμό αγώνων 5, όμως ως ελάχιστο, ως ιδανικό τους 6 αγώνες, και ως μέγιστο τους 7 αγώνες (πάντα μου άρεσαν τα ιδανικά), βάζοντας ως προϋπόθεση για να βαθμολογηθεί κάποιος στο κύπελλο-πρωτάθλημα να έχει συμμετάσχει τουλάχιστον στο σύνολο των προκηρυχθέντων αγώνων μείον δύο. Αυτό σε συνδυασμό με την σκέψη ότι, αν κάποιος συμμετάσχει στο ελάχιστο των αγώνων αλλά όμως αυτοί οι αγώνες είναι με την μεγαλύτερη βαρύτητα, μπορεί να διεκδικήσει μέχρι και την πρώτη θέση.
Για την δικιά σου σκέψη συμφωνώ για όσο το δυνατόν περισσότερες ξένες συμμετοχές, και θα πρέπει να κινηθούμε προς αυτό με σωστές κινήσεις. Για τα παρακάτω που λες για το ίδιο θέμα, δεν έχω γνώση και δεν τα πολυκατάλαβα. (συγγνώμη!!). Κάποια στιγμή θα σε πετύχω να μου τα εξηγήσεις.(Έτσι και αλλιώς μας χρωστάς από παλιά να βγούμε για καφέ μαζί και με τον Κώστα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 11 Απρ 2013 - 13:47

dagio έγραψε:
Φωκίωνα
Το μέτρο της ετήσιας πληρωμής (60 €) αντί της κάθε αγώνα πληρωμής (20 €) πιστεύω ότι θα κάνει κακό και μάλιστα το μεγαλύτερο κακό θα το κάνει στον 24ωρο, ένα αγώνα που πολλοί τον περιμένουμε . Θα το δείξει το μέλλον και θέλω να βγω ψεύτης.

ΜΑΚΑΡΙ να δουλέψει αντίστροφα..... αλλα κι εγω ακριβως ετσι το βλεπω.


dagio έγραψε:

6. Υπάρχουν και οι αγωνιζόμενοι – διαγωνιζόμενοι που μπορούν και θα πρέπει να πιέσουν προς αυτή την κατεύθυνση, και θέλω όλους τους διοργανωτές, να πιέσουμε για να έρθουν .

Να πιεσετε. Κι εισαστε οι μονοι που ΜΠΟΡΕΙΤΕ να πιεσετε... Ασχετα αν πιστευω οτι ΔΕΝ θα πετυχετε τιποτα για λογους που εξεφρασα πριν.... Αλλα ΟΧΙ κατα μονας... ( κι αυτο ειναι ενα ΑΚΟΜΑ θεμα, πως και αν "εκφραζονται και εκπροσωπουνται" οι οδηγοι και δη του 4Χ4....)


dagio έγραψε:

Για την δικιά σου σκέψη συμφωνώ για όσο το δυνατόν περισσότερες ξένες συμμετοχές, και θα πρέπει να κινηθούμε προς αυτό με σωστές κινήσεις. Για τα παρακάτω που λες για το ίδιο θέμα, δεν έχω γνώση και δεν τα πολυκατάλαβα. (συγγνώμη!!). Κάποια στιγμή θα σε πετύχω να μου τα εξηγήσεις.(Έτσι και αλλιώς μας χρωστάς από παλιά να βγούμε για καφέ μαζί και με τον Κώστα).


"ψαχνουμε" τροπους να ερχονται μεν, να "σωζουν" κατηγορίες αλλα να μη "μετρανε" τελικά πουθενα.....
Σωστο??? για μενα οχι...

Με ευχαριστηση!.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsos




Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2012

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 11 Απρ 2013 - 23:54

kankoo έγραψε:

Δήμητρα δεν συμφωνώ με αυτό το διαγράψτε με ή αυτοδιαγράφομαι κατανταέι κουραστικό, όχι μόνο για σένα αλλά για πολλούς.

Δεν ειπα ποτε κατι τετοιο, μαλλον μπερδευεις τα γραφομενα μου με αυτα του Μελετη.
Ειπα την αποψη μου, οπως λες τεκμηριωμενα, κ φυσικα αν κ διαφωνω σε καποια θεματα (βλεπε μειωση αγωνων) σεβομαι κ τις αποψεις των υπολοιπων!
Απλα δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω κ δεν βρισκω λογο να γραφω τα ιδια.....
Αν δω οτι πρεπει (κατα την γνωμη μου παντα) να γραψω κατι αλλο θα το κανω!
Δεν συνηθιζω να αποχωρω ουτε να αυτοδιαγραφομαι ουτε να ζηταω να με διαγραψουνε, και φυσικα δεν θα το κανω ουτε τωρα, απλα αυτη τη στιγμη προτειμω να μην γραψω κατι αλλο για την ωρα.......

Πολυ χαιρομαι παντως που εχετε εμπλακει κ αλλοι στο παρ'ολιγον prive chat!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 12 Απρ 2013 - 16:44

Δημητρα εχεις δικιο του μελετη ειναι το ξαναδιαβασα κ σου ζητω συγνωμη. Αρα το σχολειο μου παει στον Μελετη.
Οσοι θελουν να εχουν αποψη τα διαβασαν ΟΛΑ σε πληροφορω κ θα επρεπε να εχετε πει κιαλλα γιατις κοντρες που υπαρχουν τελικα μεταξυ Γιαννη κ Δημητρη. Ολοι ευχολογια ειμαστε <μεσα κ εγω>
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakos26




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 13 Απρ 2013 - 17:30

kankoo έγραψε:
Γιατιιιι?
ΟπΩς ΕΛΕΓΕ Ο ΘΕΟΧΡΗΣΤΟΥ......... ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ

ΘΕΟΦΡΑΣΤΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ 2013 - 9:36

Ετσι ειναι το επιθετο του οπως γραφεις. Κανονταςπλακα καποιοι γνωστοι τουτον φωναζουν οπως εγραψα εγω.
Καλοδεχουμενη η παρατηρηση κ σωστη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakos26




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2011

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ 2013 - 17:11

kankoo έγραψε:
Ετσι ειναι το επιθετο του οπως γραφεις. Κανονταςπλακα καποιοι γνωστοι τουτον φωναζουν οπως εγραψα εγω.
Καλοδεχουμενη η παρατηρηση κ σωστη

Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 15 Απρ 2013 - 19:33

Επειδη καπου το συζηταγαμε........


15 Απρ 2013
Ανακοίνωση σχετικά με τις εγγραφές αθλητών

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

15 Απρ 2013
Ανακοίνωση σχετικά με τις εγγραφές αθλητών
Κύριοι,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν οφείλεται να καταβάλετε συνδρομή προς τα Σωματεία που επιθυμείται να εγγραφείτε.

Η εγγραφή των Αθλητών είναι δωρεάν και μόνο οι Αθλητές άνω των 35 που επιθυμούν να εγγραφούν και μέλη στα σωματεία τους, τότε θα πρέπει να πληρώσουν την αντίστοιχη συνδρομή στο σωματείο τους.

Από τη Γραμματεία
Της ΟΜΑΕ







Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fokion

fokion


Αριθμός μηνυμάτων : 1455
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Τόπος : Γερακας

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι 16 Απρ 2013 - 6:56

Δειτε κι αυτο

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kankoo




Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013   Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013 - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι 16 Απρ 2013 - 17:13

Γιάννη έχεις βγάλει το κοστολόγιο της συμμετοχής στον 24ωρο? Για να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε IF κ εάν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2013
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 9 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» NEO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2013
» Πρόγραμμα Αγώνων 2012
» Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2014
» Πλαίσιο Αγώνων 4Χ4 & Συμπληρωματικοί Κανονισμοί ΟΜΑΕ 2013
» Πρόγραμμα 4Χ4 2013

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΑΓΩΝΕΣ :: Γενικά για Αγώνες 4Χ4-
Μετάβαση σε: